Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Pobje, (še) eno vprašanje.

 

Tisti, ki ste kupovali avto na leasing, koliko ste preplačali / koliko ste plačali obresti, če ni skrivnost?

 

Dobil sem ponudbo za avto, kjer bi na 26.000 eur leasinga (avto je vreden 41k) plačal 7.000eur obresti. Meni to deluje kot nateg na suho - če grem na banko po kredit s 6,5% obrestno mero preplačam manj.

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 4 minutami:

a to ti hočejo zraven avta verjetno skupaj s popustom poturiti, kak porsche leasing? 

pa verjetno moraš tudi njihov kasko vzet? 

 

 

 

Sam sem vprašal za ponudbo, to je GB leasing in da, zraven je še obvezno zavarovanje (AO, kasko zavarovanje vključno z zavarovanjem proti kraji), ki seveda ni vključeno v ceno leasinga.

Povezava do prispevka
bainit reče pred 11 minutami:

itak da je nateg, da ne govorim, da ti ga zasežejo po 3 neplačanih obrokih, pa kasko itd.

pejt na banko

 

kva pa kupuješ?

 

Zaenkrat je kredit res znatno (~ 2000eur) cenejši ja, moram še vprašat, če je tista ponudba za leasing končna ali se da še kaj popravit.

 

To, da ostaneš brez avta mi še ni tak problem, bolj me skrbi, kaj vzame banka v primeru nezmožnosti plačila XD

 

Gledam pa Hiluxa.

Povezava do prispevka

To se moram še pozanimat ja, zaenkrat imam samo informativni izračun, ponujali so mi še zavarovanje za poplačilo v primeru smrti / invalidnosti in v primeru brezposelnosti za 6 mesecev, ampak to znese skoraj 4k eur. Je pa dodaten bonus kredita to, da je v tem primeru avto potem moj.

 

Skratka, vem kar sem hotel zvedeti - 7.000eur obresti za 26.000eur leasinga je nateg.

Povezava do prispevka
erted45 reče Dne, 25. 12. 2020 at 18:37:

 

Zaenkrat je kredit res znatno (~ 2000eur) cenejši ja, moram še vprašat, če je tista ponudba za leasing končna ali se da še kaj popravit.

 

To, da ostaneš brez avta mi še ni tak problem, bolj me skrbi, kaj vzame banka v primeru nezmožnosti plačila XD

 

Gledam pa Hiluxa.

dobi se tudi ceneje leasing, imajo eni tudi po 4.2% namesto 6.5%

Povezava do prispevka
erted45 reče Dne, 25. 12. 2020 at 19:26:

Čudno, od nekje imam v glavi neko ljudsko modrost, da je leasing bolj ugoden od kredita.

 

hmmm, dopuščam možnost, da je bilo to v kakšnem (specifičnem) obdobju celo res, nasplošno pa to zagotovo ne drži.

 

leasing se v glavnem uporablja v firmah (kot je rekel že bainit), ker imajo zaradi najema davčno-fiskalne ugodnosti in pa v primerih, ko osebek zaradi višine svojih prihodkov ne more prit do kredita, do leasinga pa lahko.

 

sicer je pa za povprečnega potrošnika kredit zagotovo cenejši od leasinga.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Zanimivo, pa vem nekaj novega.

 

Sem dobil ponudbo / izračun še za Isuzu D-Max (zgleda, da nisem edini, ki ga božič ne gane XD), tukaj je leasing precej bolj ugoden kot pri Toyoti - celo cenejši od kredita, čeprav le za 17 evrov, če moja matematika drži.

 

Kako pa da potem vse avtohiše podtikajo zraven leasinge? Za dodaten zaslužek?

Povezava do prispevka

zagotovo je kar nekaj stvari vezanih na (skriti) dodatni zaslužek, predvsem bi pa rekel (zgolj špekuliram), da je precej lažje nekomu prodat avto, če mu rečeš,- lejte, plačate 'samo' 20% pologa, potem pa dobite vsak mesec položnico domov, niti na banko ne rabite it po kredit. :D

 

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
erted45 reče pred 58 minutami:

Zanimivo, pa vem nekaj novega.

 

Sem dobil ponudbo / izračun še za Isuzu D-Max (zgleda, da nisem edini, ki ga božič ne gane XD), tukaj je leasing precej bolj ugoden kot pri Toyoti - celo cenejši od kredita, čeprav le za 17 evrov, če moja matematika drži.

 

Kako pa da potem vse avtohiše podtikajo zraven leasinge? Za dodaten zaslužek?

ja itak da zato

pri lizingu morš met obvezen kasko + še kaj

Povezava do prispevka

kva mam jaz srečo s temi olji ;)  

spet servis nalil notri 0w-20... valda se mi zdi to zelo redko olje glede na to za kaj je ta avto namenjen... jasno v knjigi nobenih informacij,

sem pa na FB našel stran kjer se zbirajo osebki z GRMNji on 2 sta mi rekla da je po knjigi notri lol pazi to  10w40 (Anglija)... pa med 0w20 in 10w40 je konkretna razlika

takoj jutri grem na uradni servis pa da razčistimo to... mislim da manj kot 5w30 nima kaj iskati v taki mašini...

 

 

edit:

dejansko če iščem večje proizvajalce olj in napišem moj tip avta jih je velika večina izpiše da je edino primerno olje 5w-40... 

če je to res potem lahko samo rečem blesavi Slovenistan in servisi :)

če pogledamo anglija nima takih temperatur kot mi, tako da najmanj kar pristanem je 0w-30 :/

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...