Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

RAD!OACTIVE reče pred 4 urami:

kva pa plini na tehničnih

 

-wicked- reče pred 7 minutami:

Če ga bo spraznil 

 

Za tehničnega zmontiraš normalnega da prestaneš test, potem daš gor spraznjenega

Če ti mašina kuri olje ti hitro katalizator crkne, tako da je to edin pametn način

 

Povezava do prispevka

Irmscher za novo Mokko B. 

 

Irmscher-Opel-Mokka-474x316-3000553b70bcIrmscher-Opel-Mokka-560x373-9798cffcf842

 

Mi je kar všeč. Končno nekaj kar ni dolgajct. Nekaj svežega in ne pretiranega.

Se vidi, da je že osnova oblikovno odlična.

 

Drugače pa za znalce eno vprašanje...

Pred časom sem menjal prednje diske in ploščice na astri. Menjali so jih na AMZS. Material sem pa jaz naročil. Vzel sem Textar diske in ploščice. Z bremzami sem zadovoljen. 

Zavira tako kot original. Se mi pa zdi, da ploščice cvilijo ko ustavljam. Ne vedno.

Imam pa en problem po menjavi. 

Namreč na desni strani mi ropoče (kovinski zvok) ko vozim čez neravnine, kocke, luknje. Niti ne rabijo biti luknje. Lahko so samo razpoke na cesti.

Ta ropot neha če na bremzo pritisnem. Takoj ko spustim bremzo se ropot nadaljuje. Kot, da bi nekaj udarjalo...

 

Mogoče ploščice opletajo? Oziroma imajo "luft"? Ker bremza normalno. In ko je menjal bremze je dal na valje testirat in je bilo vse ok.

To sem opazil drug, tretji dan po menjavi. 

Povezava do prispevka

Meni so se pojavili enaki simptomi po menjavi diskov in ploščic spredaj. Sva z mehanikom ugotovila, da en vijak na čeljusti ni bil zategnjen (ne vem, a ga je mehanik pozabil zategniti ali pa se je odvil pa ne spomim se, a se je cela čeljust premikala). Skratka, preveri, če so vsi vijaki zategnjeni.

Povezava do prispevka

Noob question, prvic prodajam avto in resno kupujem novega (rabljenega): registracija&zavarovanje mi poteceta zacetek februarja. Ce podaljsam zavarovanje in potem kupim novega marca, verjetno zavarovanje sklenem spet za eno leto, ampak doplacam samo tisti en mesec razlike + potencialne druge razlike (masina itd). Kako je pa s samo registracijo, je tukaj ista fora, ali moram pac vse se enkrat placat? Podobno pri prodaji starega avta. Ce ga prodam januarja ali februarja po registraciji, se njegova vrednost kaj spremeni al ne?

Povezava do prispevka

Zavarovanje se ti sorazmerno povrne nazaj za tiste mesece ki jih nisi "porabil". Ni tako simpl da se samo podaljsa ker dejansko sklenes novo zavarovanje in je na podlagi vrednosti vozila ki ga zavarujes, da ne bo presenecenj ker bo drugacna cena kot zdaj.

Registracija pa odvisno, ce ga bos odjavil dobis nekaj nazaj se mi zdi, drugace lahko pa samo preprosto preneses registracijo na kupca. Registracija ne verjamem da ti vpliva kaj na vrednost, ce je potekla ti zna kak kupec mal komplicirat zato ker lahko, edino pazi da bos pravocasno podaljsal, ker po enem mesecu ti lahko 500 evrov spustijo ce ne vrnes tablic.

Povezava do prispevka

evo včeraj so mi naredili krown zaščito, danes sem pa kljub mrazu moral spucati avto ker je bil ves masten ;)

nerad to počnem ko je tako mraz ampak mi je uspelo :)

v začetku februarja gre avto še na dvo stopenjsko poliranje in keramično zaščito, ter letos zrihtam še muzko, čeprav radia še nisem prižgal odkar mam avto :)

najboljša  muzka je tista od superchargerja in auspuha

dobil sem pa tudi platišča, ki jih bom imel za pozimi (od druge sezone naprej) to je vse kar bom zrihtal na tem avtu, podvozje je narejeno tako dobro da kakršnakoli igračkanja

okoli fedrov ali amortizerjov bi bila vožnja zagotovo slabša

137523944_3938512372825533_6805042444699

137557376_3938512259492211_2477623039057

137029737_3935690056441098_2980316520992

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka

245/30/20 cca 250e komad pa tudi ni toliko da bi avto prodal...

večina američanov menja dimezijo za 18" ali 19", original 20 se rade razbijejo na slabih cestah, ki jih pri nas ne manjka

tako da set gum 245/40/18 se pa že dobi za 150e komad kar pa tudi ni nič posebnega...

Povezava do prispevka

se strinjam vzdrževanje takih avtov je kar solidno

meni je honda pila cca 7l, sedaj imam pol manjši avto in imam povprečje 11l, vsakih 320km sem na bencinski :) hehehe :)

nisem še nikoli imel supercharged avta in kljub porabi ne bi zamenjal, linerano vleče od 2800 do 7000, ni nikakršnega zamika ko pritisneš gas

zadeva odreagira, pri hondi je moč padla 1000rpm pred blokado zato ni bilo smiselno navijat do blokate, pri toyoti se prestavlja na blokadi :)

težko je to opisat zvok ko prideš na blokado je nenormalen fak kolk sem vesel, upam samo da na dolgi rok avto ne bo predrag zame...

ker tole je prava poslastica za vozit

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 20 urami:

Ko sem že omenil Civica, opažam, da je na avto.net čedalje več rabljenih Type-R (za relativno ugodno ceno). A je narod navalil, zdaj pa prodajajo, kot je bilo s Focusom RS?

CTR glej 2020 letnik in naprej, ko so potweakal podvozje in dal bolj normalno dimenzijo gum (19 zoll).

 

Tle opise posodobitve napram prejsnji verziji.

 

 

uredilo bitje Pastir_Matic
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...