Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Flaming_C reče pred 10 urami:

Odpri havbo,snem cevke dol iz sob,snem jih ven in daj za kaksno uro v alkoholni kis

 

Vecina nas uporablja vodo iz pip katera ima zelo veliko apnenca ki se nabira v sobah

 

Ce mas sobe na havbi

 

Ok, nisem pomislil na to :D

 

Sam imam prvo jebo odstraniti tiste nadležne plastične čepke, ki držijo izolacijo. A je kakšen lep trik, da se to odstrani?

Povezava do prispevka
mr.killer reče Dne, 2. 12. 2020 at 14:54:

Računalnik nič ne pokaže? 

 

Jst sm zdej za zimo in itak wfh si kupil CTEK MXS 5.0 - super zadevščina če imaš seveda možno priklopa.

 

Se pa mal kesam ker sem vzel dizla - človek je mislil da se bo vozil skozi do Ljubljane zdej pa pač če grem delam krajše fure, edin vsaketoliko ga grem zlaufat ene 2x od Ajdovščine do Sela k je hitra cesta, hvalabogu za veliko občino :P 

Same here...no še slabš, dobro leto sem delal fure v LJ zdej pa še placa nimam za DPF spucat ker se nimaš kje vozit več kot 50 na uro.

PuskA reče Dne, 20. 12. 2020 at 13:49:

meanwhile in vagland, vozicek gre v limo, karavana ne bo treba

20201220_125949.jpg

Od kdaj pa ti vozek furaš? Jao... :D

Lepi Šime reče Dne, 12. 1. 2021 at 22:09:

 

 

A si ju šel preizkusiti? Na koncu je vedno občutek v vozilu tisti, ki odloča pri nakupu :)

Sicer pa bi jaz raje kupil VW, ker so mi Renlolti že od nekdaj ceneni v notranjosti (to je zgolj moje stališče)

 

 

Sicer pa mene zanima če bi mi znal kdo povedati kako hudiča lahko odmašim šobe za pranje prednjega stekla? Šobe so še vedno te klasične z dvema luknjicama za brizganje.
Za vsak info bom hvaležen pune

Hja, recimo da sem nabavu passata 2015, pa je notranjost res nice občutek. So pa servisi za to drvarnico od passata kar dragi, mogoče je čas da najdem neki privat. Osebno me ne moti tok cenena plastika če je cena avta temu primerna. V dražjem avtu pač pričakuješ več. Talisman je izgledal kar lep not samo nevem kaj je po par letih kolk začne to škripat pa to. Valda v avtu za 10k ne pričakuješ premium občutka not.

Povezava do prispevka

na passatih od 2013 dalje je potrebno nujno narediti oz speljati hladilno vodo stran od erg ventila ker ti lahko naredi težko sranje 

razen če imate željo menjati ojnice ki jih skrivi ko crkne semering na erg ventilu in vdre voda v cilindre 

Povezava do prispevka

rabim nov par sprednjih zvočnikov za AlfaRomeo 159, ker mi je en začel hreščat. 
Zvočnik je menda 160mm. 


Katere priporočate? Pa nočem da stanejo zvočniki več kot je avto vreden. 
Po možnosti pa bi mogoče zamenjal tudi radio. Mam nek cheap pioner radio. Ni nč narobe z njim. Ampak bi ga zamenjal za enga z bluetoothom.
 

Povezava do prispevka
RAD!OACTIVE reče pred 13 urami:

za kater avto

 

pa kok je razlike v ceni :D

 

bainit reče pred 11 urami:

on ma c5 2.0 tdi, če se prav spomnim

 

saj je limal slike tle, majmun baltimero.

 

Ojej umirjeno...

 

Tokrat ne gre za mojga :)

 

Za MERCEDES-BENZ Vito Minibus (W638) 112 CDI 2.2 (638.194) Dizel (122 KM, od leta 1999)

Ni neki velike razlike v ceni

image.png.c64757ad5456ed34202d1b6767b8cff2.png

Povezava do prispevka

moja saga z "strokovnjaki" se nadaljuje, o uradnem servisu in olju sem se že razpisal naslednja postaja so feltne :)

šel sem k "profijem" po zimska platišča, ko sem jih prevzel zagotovilo da je vse ok, imajo TUV za grmn, pašejo gor pravilen ET in tako naprej...

glede na pretekle izkušnje mi nekaj ni dalo miru sem eno feltno zjutraj vzel do avta da jo sprobam če je vse ok, preden grem do vulkanizerja, seveda ko sem jo dal gor

itak da so bremze prevelike in se čeljust zadane in to kar kakšnih 3-4mm... kličem tja se zmenimo za distančnike h&r take seveda da se da homologirat, peljem avto tja in najmanjši so 15mm placa pa je samo za 10mm ;)

nič iščeva druge feltne z drugačnim et in tip ugotovi da te feltne ki so mi jih prodali sploh nimajo TUV za GRMN in da platišč z homologacijo nimajo za ta avto :P  jutri peljem platišča nazaj in dobim vrnjeno kupnino :):)

 

139578731_3961832780493492_2552379592513

139534321_3961833127160124_6221708607558

 

 

 

 

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka
bainit reče Dne, 15. 1. 2021 at 14:09:

kaj je bil že tisti prvi avto, nissan zx al neki podobnega iz usa? coupe, 300km, 4wd

carska serija sicer (za takrat ko sem bil ne vem koliko že, 10-14 let star)

 

300ZX, samo ta je bil RWD only.

 

Verjetno si mislil Mitsubishi 3000 GT/Dodge Stealth

Povezava do prispevka
Pastir_Matic reče pred 16 minutami:

 

sej platišča so popolnoma istih dimezij kot original, 17*7j et 48

fora je da original so kovana in imajo res ozke "špice" te so pa navadne litke in imajo debelejše ravno dovolj da čeljust zadane ;) 

pa sej te stvari morajo profiji vedeti ni to stvar stranke da se ukvarja s temi jajci :)

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka
AtÍka reče pred 14 minutami:

 

300ZX, samo ta je bil RWD only.

 

Verjetno si mislil Mitsubishi 3000 GT/Dodge Stealth

jap

traumwageni za tiste čase (ko sem bil ne vem koliko že, 10-16)

vsaj po specsih

 

ta viper mi je bil tut carski (v nadaljevanki), k je bil oborožen, imel oklep itd., nisem pa vedel, da je tak smeč v IRL.

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 7 urami:

A ma kdo kako idejo kako spravit vlago iz avta - hard mode nimam garaže

 

Vsako jutro mam od znotraj šipo zamrznjeno.

 

A mislte če na suh dan pustim med šihtom okna odprta bo kaj bolje?

 

Nekje pri avtu ti ne tesni več dobro in zato avto potegne vso vlago notri. 
quick fix je mačji pesek ali pa razvlaževalniki. 

 

Long term pa je menjava tesnil pri vratih/oknih/ nekje tam okoli.

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...