Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

erted45 reče Dne, 24. 1. 2021 at 19:02:

@Zodd, imam prav zapisano v spominu, da si ti Yarisa peljal na antikorozijsko zaščito (najbrž Tri Krone?)?

 

Lahko poveš več o postopku in, če ni skrivnost, ceno? Pa a ti gredo res vrtat luknje v karoserijo, kakor piše na njihovi spletni?

Jst sm svojga tud peljal ravno eno leto nazaj pa mam malo bolj rezervirano mnenje. 

 

 

Good

Možakarja v Škofji Loki sta super prijazna, komunikativna in tudi ne pretirano zasoljena. Cca 2h postopek stane malo pod 100e.

Meni nista zvrtala nobene luknje, ker sta do vseh delov lahko prišla že z odmaševanjem plastičnih štiftov in letev.

 

 

Bad

Zaščita potem curi iz vseh lukenj, pri meni je trajalo vsaj nekaj tednov. Dočim iz prtljažnika še nekaj mesecev.

Avto na koncu operejo, čeprav sem imel feeling da so povzročili nekaj prask med pranjem?.

 

Ugly

Priporočajo da ga pelješ tja vsaj na vsake dve leti. Ko ga pripelješ ponovno, starega olja in svinjarije nič ne sperejo dol,

temveč samo še veselo prešpricajo čez z obrazlago, da se blato in olje itak združita. Prav tako gum med postopkom

sploh ne odstranita, niti plastičnih kolotekov. Zaradi tega ostane dobršen del avta relativno nezaščiten. Tudi under body plastičnih panelov 

ne odstranjujeta saj naj bi se plastični štifti radi lomili med procesom.

 

 

 

Overall se mi zdita dve uri in cca 100e vredno,  če bi pa želel imeti kdo bolj celovito zaščitenega bi pa trajalo bistveno več ur in denarja. 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Pastir_Matic reče pred 40 minutami:

Jp, to je men Suzuki zacel delat, ko je ripnu akumulator.

 

Light show, po parih probah pa tema.

 

Ce mas voltmeter, lahko pomeris napetost in bos takoj videl, da ni ok.

a je bil kakšen zvok, kot da bi preskakovala varovalka al neki (kot eno tako klikanje)?

Povezava do prispevka

OPC se vrača. 

Opel bo spet po dolgem času začel s proizvodnjo OPC modelov. Prva bo Mokka. 

Potem pa še nova Astra. Baje kombinacija električnih in bencinskih motorjev. 

Itak je še prezgodaj za kaj več informacij. Je pa to potrjeno iz strani Vauxhalla. 

 

Pa še ena novost. Astra bo po vsej verjetnosti spet prihajala iz tovarne v nemčiji. Ne več iz anglije ali  poljske. 

Me prav zanima kaj bodo spacali skup.

Zaenkrat ni še niti spy fotk.

 

Neuer Opel Astra (2021): Sportlicher und mit viel Fahrgefühl | AUTO MOTOR UND SPORT (auto-motor-und-sport.de)

Povezava do prispevka

Prejsnji OPCjki, Corsa in Astra sta bili fletni. Upejmo da bo tudi nova Astra bila fun.

Skoda pa ker je trenutna generacija vizualno totalni meeh, izbira motorjev pa tudi ne obeta kaj posebnega. 

Komu naj bi bla sploh namenjena? Naj naredijo malo bolj hard core verzijo, Golfeti in Megani so itak cist zvodeneli.

 

Vseeno pa props Oplu za obuditev. 

Povezava do prispevka
Ripper reče Dne, 26. 1. 2021 at 11:06:

Kakšna ideja glede sledečega problema:

 

Škoda Yeti, 2014, 1.2 tsi. Avto pripeljan domov, BP. Danes štimam bluetooth povezavo za telefon, uro v avtu in radio. V nekem trenutku ugasne radio, nato crkne vsa elektronika. Ključ je bil ves čas v kontaktni ključavnici. Kontakt deluje, avto pa se ne zažene, ne deluje več nobena elektronska zadeva (okna, ogledala, radio...). Izklopil sem akumulator za nekaj časa, po ponovnem priklopu se je avtu še bolj skockalo. Recimo okno se na pol odpre, ogledala se na pol poklopijo, sredinski meni med števcema nekaj časa deluje, potem zmrzne, centralna konzola (radio, klima) pa je še vedno mrtva. Sprobal zadevo z obema ključema, odklepal, zaklepal, ni vraga da spravim hudiča nazaj v življenje. Ne vžge pa da ga jebeš.

 

Še kaka ideja? Priklop na kompjuter?  Obredni sežig? 

 

Sektor 13 reče Dne, 26. 1. 2021 at 11:38:

Skoraj sigurno slab akumulator.

 

Probi spucat kontakte na akumulatorju. Včasih korodira glih tok, da je slab kontakt.

Povezava do prispevka
kajzrca reče Dne, 30. 1. 2021 at 19:34:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16045194&display=Honda Prelude 2.2i VTEC

 

best buy? :ermm:

 

par let nazaj sm mel šanso za 7k nabavit haha

 

Sej če nebi mela turbine bi jo kuj nabavil. 

Sam kva folku dogaja, da dela pošasti od motorjev na sprednji pogon? 

 

Mogoče bi jo pa lahko predelal na zadnji pogon? :D

Povezava do prispevka
erted45 reče Dne, 25. 12. 2020 at 18:37:

 

Zaenkrat je kredit res znatno (~ 2000eur) cenejši ja, moram še vprašat, če je tista ponudba za leasing končna ali se da še kaj popravit.

 

To, da ostaneš brez avta mi še ni tak problem, bolj me skrbi, kaj vzame banka v primeru nezmožnosti plačila XD

 

Gledam pa Hiluxa.

 

Evo, update. Včeraj me kliče šefe iz Toyote in sprašuje, če sem se kaj odločil. Debatka 123. Prideva na ponudbo leasing, nakar mu zaupam, da se mi ponudba zdi (zelo) visoka in da bi, če že, raje vzel kredit. Danes prileti nova ponudba za leasing, vsega skupaj 300 eur ceneje od kredita (sem mu vmes poslal izračun za kredit). Po prvotni ponudbi pa je bil leasing dražji dobrih 1600eur. Me pa zdaj na veliko prepričuje, da naj avto najamem, češ, da se mi tako bolj splača, če se kasneje avto odločim prodat. Tole meni sicer ni najbolj logično, ampak dobro, vprašal sem če mi povedo več. Očitno bi RES radi, da vzamem financiranje pri njih.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...