Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

jlpktnst reče pred 19 urami:

Drugač pa čisto razumem fascinacijo nad tem pocket-rocket avtom. Sem imel pred leti polota '00 60KM ampak predelano podvozje in valjarje namest gum. Skoz ovinke skor nisem rabu bremzat, valda pospeška neki ni blo. Zdej pa da si predstavljam par sto konjev in proper podvozje (ne tisto za par 100€) ... uf :D

 

Ko sem imel Yarisa prve generacije sem se slinil nad Yaris TS :D

 

toyota-yaris-1.5-ts-06.jpg.920f71261ade3f79edad41a150d36cad.jpg

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 3 urami:

Še eno laično vprašanje imam.

 

Mehanik mi trdi, da moj Berlingo rabi ene extra load bremze ker je pač kombi?

Čeprav berlingo ima samo 1480 kg. Pomoje to ni lih res ane?

Zelo laično odgovor: kolk maš homologirano nosilnost? Če je avto 1500kg pa ima nosilnost 300kg potem so navadne bremze I guess (čeprav že to je velik za jajček mali), če je pa nosilnost več (tovorni kao) pa valda da rabi boljše bremze. Menda si ne želiš met enkrat polno pa letet s ceste ko bojo bremze zatajile? Jaz ne bi šparal pri bremzah :D Največji horror v življenju vozit mi je blo reno 5ko (premlad za kaj slabšega), nekak si ga spravu do 90 na ravnini, potem pa ovinek... bremze pa kar nič ne grabijo. Pa enkrat sem fural 5ko z bremzami zguljenimi do železa. Po bregu dol. Polno... nope nope nope

Povezava do prispevka
kajzrca reče pred 1 uro:

Ej znalci, kje dfak nej dobim GM dele v evropi

 

avtotehna vis ne more dobavit, kmetje :classic_angry:

 

V Avstriji imaš eno firmo, ki uvaža / prodaja ameriške avte, tudi GM (vsaj poltovornjake). Mogoče lahko probaš vprašat, če zrihtajo tudi dele?

 

EDIT: e, pravijo, da so celo uradni kontakt za GM.

 

image.thumb.png.9956977d7c0aa5afc80f0aa4fc2e0566.png

Povezava do prispevka

 

nova mećka c očitno

samo FL prejšnjega modela še ni prišel tako dolgo časa nazaj ven

 

The facelift versions were released in 2018 for the 2019 model year.

C63 bo pa hybreed 4pot, namesto V8 kot sedaj.

 

čez dober teden bo predstavitev

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

to z climate controls na monitorju je res bedna ja

mislim da ima audi e-tron gt spet knofe za klimo namesto spodnjega zaslona, samo se mi ne da iskat videa

 

nima pa koleščkov

maxresdefault.jpg

 

pa ne vem zakaj tlačijo AWS v tak avto, ki naj bi bil en izmed cenejših v lineupu (to malo podraži tudi avte, ki tega nimajo)

zato, da potem zmanjšajo rajdni krog za 40cm, nigga pls. ne rečem na večjih, kjer ga zmanjšaš tako za 1m gladko

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

15.000e razlike med njima... itak že tega ne upam na polno izkoristiti po ovinkih, tistega bi še manj ;) 

 

 

 

 no jaja pa tole res niso 😆 vsakič ko se vozim mi gre na smeh da katera budala se je spomnil stlačiti od lotusa mašino v yarisa 🤣 sej mi je jasno da ni najhitrejši, ampak tudi počasen zagotovo ni... pač ena fun igračka za občasna izživljanja 😍

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka
Zodd reče pred 16 urami:

15.000e razlike med njima... itak že tega ne upam na polno izkoristiti po ovinkih, tistega bi še manj ;) 

 

 

 

 no jaja pa tole res niso 😆 vsakič ko se vozim mi gre na smeh da katera budala se je spomnil stlačiti od lotusa mašino v yarisa 🤣 sej mi je jasno da ni najhitrejši, ampak tudi počasen zagotovo ni... pač ena fun igračka za občasna izživljanja 😍

Brat mi je nekaj pravil, da je novi gr kr top avto, ta stari pa mu naj ne bi segel do kolen al nekaj. Sam se nisem kaj dosti pozanimal priznam...verjamem da je tudi ta tvoj dober

 

nisem vedu da ma od lotusa motor noter

Povezava do prispevka
Sanitarni-Inšpektor! reče pred 19 minutami:

Brat mi je nekaj pravil, da je novi gr kr top avto, ta stari pa mu naj ne bi segel do kolen al nekaj. Sam se nisem kaj dosti pozanimal priznam...verjamem da je tudi ta tvoj dober

 

nisem vedu da ma od lotusa motor noter

Tanov GR je cisto drug avto kot osnovni model.

 

Od zodda je pa samo nafrfuljen original Yaris.

Povezava do prispevka

točno tako, tanov GR je popolnoma drug avto... 

moj  kakor sem se pozanimal je šasija od yarisa hibrid (ker naj bi imel močnejšo šasijo) kljub temo je ojačana spodaj in zgoraj, saj sem dal slike nekaj strani nazaj)

potem je notranjost ista kot od navadnega yarisa razen števcov, prestavne ročice in sedežov (sedeže so izdelali isti ljudje kot sedeže za lexus LFA) in so unikat za GRMN

fedri so 2.4cm nižji od originalnih ter precej trši 3.4kg/mm, amortizerji so od sachs performance in nimajo nikakršne nastavitve kot naprimer comfort/track ipd

oba sway bar sta močnejša od originalnega, motor je iz lotusa elise, volan ter kompleten volanski mehanizem je od toyote GT86, supercharger je narejen samo za GRMN ker je drugačnih oblik kot pri lotusu, katalizator je od  lexusa, intake od land cruserja... pač frankenštajn :)

bencinska pumpa je iz lexusa ISF ne vem zakaj se rabi pumpa ki poganja 5.0 v8  katalizator je isto od lexusa, za ostalo pa še ne vem 

 

sicer pa Gazoo Racing  naj bi šel nekako takole, glede na to da so začeli pri yariski naj bi sledilo še precej več modelov, 

The “GR” series is a part of a three-tier system for the carmaker’s sporty offerings. The hardcore GRMN will spearhead this hierarchy, followed by the mid-range "GR", and the entry-level "GR Sport". 

 

Toyota-Mark-II-Exterior-108168.jpg?wm=1

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka
Zodd reče pred 6 urami:

 

Sicer pa Gazoo Racing  naj bi šel nekako takole, glede na to da so začeli pri yariski naj bi sledilo še precej več modelov, 

The “GR” series is a part of a three-tier system for the carmaker’s sporty offerings. The hardcore GRMN will spearhead this hierarchy, followed by the mid-range "GR", and the entry-level "GR Sport". 

 

Toyota-Mark-II-Exterior-108168.jpg?wm=1

 

Se ne bi branil tega tvojega Yarisa 😁

 

Sicer pa je GR Sport bolj šminka kot "entry level". Nova Corolla hybrid GR sport je krneki, navadna Corolla s črno streho in GR značko. Če nisem česa spregledal.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
erted45 reče Dne, 2. 2. 2021 at 19:51:

 Očitno bi RES radi, da vzamem financiranje pri njih.

 

 

Vsaka avtohiša bi res rada, da vzameš lizing preko njih, ker imajo pogodbe z lizing hišami, ki jim prinesejo veliko bonitet. Zato tudi bizarne situacije, ko ti za gotovinsko plačilo dajo višjo ceno kot za lizing. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...