Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Zodd reče pred 14 urami:

menjal za toyoto 🤣

 

F*king Toyota, meni je na Corolli 2008 pri 160k (realnih!) km šel ventil motorja in uničil vse, kar se je dalo.

 

Zdaj končno lahko nabavim nekaj, zanima me malo mnenje o VW 1.9 TDI motorjih, v mojem trenutnem rangu je en 1.9 Passat TDI (2006), ki si ga v ponedeljek grem ogledat, kaj je pri teh avtomobilih najbolj kritično? Vem da so sicer 2.0 različice tega motorja slabše...

Povezava do prispevka
Vilinec reče pred 1 uro:

 

F*king Toyota, meni je na Corolli 2008 pri 160k (realnih!) km šel ventil motorja in uničil vse, kar se je dalo.

 

Zdaj končno lahko nabavim nekaj, zanima me malo mnenje o VW 1.9 TDI motorjih, v mojem trenutnem rangu je en 1.9 Passat TDI (2006), ki si ga v ponedeljek grem ogledat, kaj je pri teh avtomobilih najbolj kritično? Vem da so sicer 2.0 različice tega motorja slabše...

 

Hraniš ga in pelješ.

Povezava do prispevka

Daj link za 2006 passata, to mora imeti kakih 14-15 let x 20-40 tisoc km torej 280-600 tisoc,

ce je BLS ali BXE so tezave z ojnicnimi lezaji, menjas preventivno, 3 delovne ure dela in cca 100-150e materiala in imas mir, drugace pa lahko unici motor,

kaksen EGR bi tudi znal nagajati,

proti 2.0 tdi pd vseeno precej manj problematicen motor, pa deli so poceni in povsod na zalogi, ker si precej deli z golfom in ostalimi.

Ti 1.9 nenormalno potegnejo za teh 77 kw.

Jaz bi se se najbolj bal rje in tega, da je tako star avto lahko ze bil razbit.

 

Sam imam 2005 oktavijo 1.9 tdi s 371 tisoc, razen turbine, egr, napeljave za grelne svecke, ekspanzijske, hladilnikov, termostata, seta sklopke in vztrajnika, motorckov brisalcev in klima kompresorja je se vse original (podvozja in potrosnega materiala ne stejem zraven).

Povezava do prispevka

avtomobili Slovencev glede na poreklo proizvajalca

 

Navedek
Med ljudske "nemce" smo poleg znamk v koncernu VW (Volkswagen, Škoda, Seat) šteli tudi Opel in Ford, ki imata nenemške lastnike. Modeli obeh znamk so bili namreč doslej v največji meri razviti še v Nemčiji.
 
K "francozom" smo poleg Peugeota, Citroëna in Renaulta prišteli tudi hčerinsko družbo slednjega, romunsko Dacio.
 
H "korejcem" spadata Hyundai in Kia
 
K "japoncem" pa Toyota, Honda, Mazda, Subaru in tudi Nissan, ki je kljub povezam z Renaultom pri svojih modelih avtonomen.
 
Med "italijani" sta od živih znamk vključena Fiat in Alfa Romeo, ostale imajo neznaten delež.

 

 

image.png.57e14df41cb71b7255e4b3b5120764f0.png

Povezava do prispevka

pa mitsubishi? 

 

pa manjka kategorija kitajci, kamor bi dali volvo

 

sem se spomnil se par azijskih, francoskih pa italijanskih znamk, sam ok, recimo da je vse eksotika, ne vem pa zakaj ne bi steli zraven, in potem pod ostalo lahko padejo res samo avti iz xy drzav

 

vsaj mitsubishi in volvo nista ravno neka eksotika, ce je subaru zraven, ki jih na leto 15 prodajo...

 

upam da je to iz kakšne osnovnošolske seminarske naloge pri izbirnem predmetu multimedija, kjer se učijo powerpoint 

Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 3 urami:

Tudi ne vem kaj je point tega na splosno, dobesedno minimalne razlike razmerij, pac v periferiji je manj nemcev kot francozev ker so cenejsi, to je pa to, komot bi naredil za celo drzavo.

 

To + na dolenjskem se delajo renoji, tako da jih je že zato tudi več.

 

Pa osebna izkušnja je.. .da sem od francoza vedno malo pričakoval in me ni razočaral :D Crkne sicer, samo cheap servis pa to.

 

Švaba pa vsi čislajo, pa isto crkne ko francoz, samo da je 2x cena servisov... jao bože. No edin notranjost je pa bolj fenci.

Povezava do prispevka
Vilinec reče Dne, 20. 2. 2021 at 18:25:

 

F*king Toyota, meni je na Corolli 2008 pri 160k (realnih!) km šel ventil motorja in uničil vse, kar se je dalo.

 

Zdaj končno lahko nabavim nekaj, zanima me malo mnenje o VW 1.9 TDI motorjih, v mojem trenutnem rangu je en 1.9 Passat TDI (2006), ki si ga v ponedeljek grem ogledat, kaj je pri teh avtomobilih najbolj kritično? Vem da so sicer 2.0 različice tega motorja slabše...

 

Lepi Šime reče Dne, 20. 2. 2021 at 19:03:

Razen tega, da so že vsi do konca zgonjeni? 

Nebi vedel :rofl:

 

Uvozzi si kakšnega iz dojčlanda. Zdej je DMV ful nižji in dejansko dobiš dobro ohranjen vag 

Life’s too short for vag. 

Povezava do prispevka
Flaming_C reče Dne, 27. 2. 2021 at 10:39:

Dobil Kio Xceed pred nekaj dnevi,1.5 T-GDI avtomatik,160 konjev

 

Zelo zadovoljen,milina za vozit

 

IMG_20210226_122532.jpg

 

Srecno voznjo!

Ce ti ni odvec povej malo kako se kaj avto pelje, kaj si vozil prej in nad cim si najbolj navdusen/pozitivno presenecen....

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...