Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

-wicked- reče pred 12 minutami:

A to so diski za 2200€? 

 

 

prednji da, 975e je komad :)  ne me zajebavat sej vem da niso vredni 10% te cene 

itak se kupi aftermarket roba ko bodo fuč

zadnji kakor vem so od navadne 1.5 yariske...

 

sej bremze so sicer fantastične, grabijo kot prasica, nobenega brake fade ne glede na to koliko časa jih goniš   samo cena je pa res vesoljska za navadne železne diske :)

pri hondi sem parkrat orenk zabremzal pred ovinkom in so bile že tako vroče da je bilo bremzanje mnogo slabše, tukaj ni nobene razlike... 

ploščice so pa iz plastelina, enemu modelu jih je uspelo pobrati v 300km na dirkališču, sicer nekako zdržijo 6-15k kakor poročajo ostali uporabniki lol

cena za 4 komade 330e ;) rofl

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka
jlpktnst reče Dne, 12. 3. 2021 at 10:49:

O tem raje ne bi. Passat iz nemčije, prvo kar so mi v SLO nerdili so nabili servisni interval na 15k (iz 30k). Mislim da je 30k/1 leto. Ma sej bo šel kmalu na servis, samo res je to zakleto. na 180k je pa olje menjalnika in sem računal oboje skupaj, potem pa nisem nič km delal in bo očitno še 1 servis več. Basically je avto skoz na servisu, vozim se pa kurc kaj :D

moje mnenje

če ni več avto v kakšni garanciji lahko brez problema čakaš še par mesecev ali pa narediš samo menjavo olja pri najbližjem/najcenejšem random servisu, tudi uradni servis ali kamorkoli si nameraval peljati drugega razen olja in filtra ne bodo menjali,

nemški longlife variabilni interval je 2 leti ali 30k ali prej, kdaj prej računalnik nekako izračuna, nekaj sem bral, da računalnik glede na povprečno porabo in število zagonov motorja to potem računa, 

če ti avto skoraj cel teden stoji in ga par krat na teden vžgeš je vseeno drugače, kot če dnevno narediš 5-10 kratkih voženj po par kilometrov do vrtca, trgovine, službe itd kot se dela s slovenskimi nakupovalnimi vozički, pardon avti

 

 

 

Povezava do prispevka
GTA reče pred 8 urami:

Rofl no, a se lahko naredi se bolj genericen in dolgocasen avto.

 

 

@tomzzi a mogoče ves a ima trenutna generacija Astr velik težave z direct injectionom pri bencinarjih? Kako zelo se jim mašijo intake ventili?

Drugače pa odvisno za kateri letnik sprašuješ in kater motor.

Do MY 2017.5 so imeli probleme pri 1.4 125 in 150KM motorjih. LSPI. Googlaj. Po večini pri ročnih menjalnikih.

Torej modeli narejeni konc 2015 do 2017. Prve serije. 

Kasneje so naredili software update in novo olje razvito prav zaradi LSPI. Naj bi omejilo problem ali povsem odpravilo.

Drugih večjih problemov ni.

Mašijo se pri vsakem verjetno. Treba na vsake toliko v obrate pritisnit. :D

No ne vem koliko se kaj mašijo. Nisem nikjer zasledil o teh problemih.

 

Jaz svojega dizla prav nič ne šparam in ni problemov. Ima skoraj 100.000 in glede motorja, mehanike ni problemov. Servis in tankanje.

Prejšnjega dizla sem mogoče tudi preveč šparal pa je bilo nekaj problemov.1

 

Najboljši bencinar v astri k do prenove je bil močnejši turbo 1.6 (165-200KM). Bulletproof motor. Nobenih problemov.

Tudi 1.0l ni bil problem kolikor vem.

Za motorje pri faceliftu (1.2) pa ne vem. So oplovi in ne Pežojevi kot to večina misli. Naj ne bi bilo problemov.

Jaz vozim 1.6 cdti (136KM) in sem vozil tudi facelift 1.2 (145KM). Meni je bil tale bencinar kar ok. Posebej zvok je bil dober ko si pohodil gas glede na to, da je trivaljni.

Lepši zvok kot 4 valjni 1.4 motorji.

 

Glede nove pa...

To ne moreš vedeti dokler ga ne vidiš odkritega. 

Je pa res, da so dandanes avtomobili vse bolj podobni med sabo. Malenkost pripomore k temu tudi združevanje firm katere potem "štancajo" avtomobile na isti platformi. 

Pač danes je tako. 

Mislim pa, da bo vseeno nekaj svežine prinesla nova astra. En detajl ki sem ga ujel je vertikalna tretja zavorna luč kot je bilo to videt na Opel GT experimental konceptu.

Opel-GT-X-Experimental-2019-1200x800-6c2bc75a11f5c15a.jpg

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka

šel sem do rakitne in potem naprej proti cerknici... cca 5-6km od rakitne sem zavil levo v neke vasi notri in glej ga zlomka neverjetna cesta... še bolje kot do rakitne, nori ovinki lep grob asfalt :)

že dolgo nisem tako užival :O če se bo kdaj kaj vozil tam okoli se splača pogledat to cesto... ni jo na google street view vasi ki je umes se pa reče Hruškarje... zelo zaprta cesta dobri ovinki lep asfalt 

160520791_4116535971689838_5622460392638

 

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 6 urami:

moje mnenje

če ni več avto v kakšni garanciji lahko brez problema čakaš še par mesecev ali pa narediš samo menjavo olja pri najbližjem/najcenejšem random servisu, tudi uradni servis ali kamorkoli si nameraval peljati drugega razen olja in filtra ne bodo menjali,

nemški longlife variabilni interval je 2 leti ali 30k ali prej, kdaj prej računalnik nekako izračuna, nekaj sem bral, da računalnik glede na povprečno porabo in število zagonov motorja to potem računa, 

če ti avto skoraj cel teden stoji in ga par krat na teden vžgeš je vseeno drugače, kot če dnevno narediš 5-10 kratkih voženj po par kilometrov do vrtca, trgovine, službe itd kot se dela s slovenskimi nakupovalnimi vozički, pardon avti

 

 

 

Good point, čisto sem pozabu da je 2 leti/30k. Torej je tudi to sranje zarad unga reseta na slovenski interval... bom počaku do menjave olja menjalnika (čez 9k) oz 1 leto kar bo prej :D Delam ... občasno 3 kratke vožnje na dan, ali pa tudi po par dni nič. Kaj je slabše? Po moji kmečki logiki 3 kratke vožnje (dizel), sploh zdej ko je mrzlo.

Povezava do prispevka

pelji na servis pac enkrat ko mas cajt. verjetno ne bo nic narobe ce olje menjalnika zamenjas 9k km prej ane. ne bos verjetno zdaj cakal se eno leto na servis, da bos naredil 9k da prides do intervala za menjalnik.

 

dizli kar dosti packajo olje. se posebej ce je kak tak avto, ki tudi popije mal olja zraven. in ce delas kratke voznje se olje nima casa segreti, da bi bencin in voda izhlapela ven (to se mi zdi da sem enkrat bral neki). vglavnem zamenjas olje enkrat na leto al pa 30k pri enemu lokalnemu mehaniku in si mirne duse. se posebi k ti zraven se mal pogleda ce ti kje kake tekocine puscajo ipd.

 

jzt bi naredil lepo servis na eno leto, olje v menjacu je pa sam odvecen strosek,  ne rabis tega menjat. predvidevam da mas itak nek shitbox. (razen ce je avtomatski menjac pol zamenjaj)

Povezava do prispevka
Zodd reče Dne, 13. 3. 2021 at 14:11:

 

prednji da, 975e je komad :)  ne me zajebavat sej vem da niso vredni 10% te cene 

 

ploščice so pa iz plastelina, enemu modelu jih je uspelo pobrati v 300km na dirkališču, sicer nekako zdržijo 6-15k kakor poročajo ostali uporabniki lol

cena za 4 komade 330e ;) rofl

 

A pa to dejansko se zmerej verjames tem cenam? 😂😂

 

Povezava do prispevka
Zodd reče Dne, 13. 3. 2021 at 18:35:

šel sem do rakitne in potem naprej proti cerknici... cca 5-6km od rakitne sem zavil levo v neke vasi notri in glej ga zlomka neverjetna cesta... še bolje kot do rakitne, nori ovinki lep grob asfalt :)

že dolgo nisem tako užival :O če se bo kdaj kaj vozil tam okoli se splača pogledat to cesto... ni jo na google street view vasi ki je umes se pa reče Hruškarje... zelo zaprta cesta dobri ovinki lep asfalt 

160520791_4116535971689838_5622460392638

 

 

Ful je nice. Tak bubble.  Razišljal sem, da bi ga svoj inabavil. Samo ona hoče twingota :(

Povezava do prispevka
drevored reče Dne, 14. 3. 2021 at 2:07:

pelji na servis pac enkrat ko mas cajt. verjetno ne bo nic narobe ce olje menjalnika zamenjas 9k km prej ane. ne bos verjetno zdaj cakal se eno leto na servis, da bos naredil 9k da prides do intervala za menjalnik.

 

dizli kar dosti packajo olje. se posebej ce je kak tak avto, ki tudi popije mal olja zraven. in ce delas kratke voznje se olje nima casa segreti, da bi bencin in voda izhlapela ven (to se mi zdi da sem enkrat bral neki). vglavnem zamenjas olje enkrat na leto al pa 30k pri enemu lokalnemu mehaniku in si mirne duse. se posebi k ti zraven se mal pogleda ce ti kje kake tekocine puscajo ipd.

 

jzt bi naredil lepo servis na eno leto, olje v menjacu je pa sam odvecen strosek,  ne rabis tega menjat. predvidevam da mas itak nek shitbox. (razen ce je avtomatski menjac pol zamenjaj)

Valda je avtomatik, tak da je to kar must. 

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 1 uro:

 

A pa to dejansko se zmerej verjames tem cenam? 😂😂

 

zakaj ne bi verjel? na uradnem servisu sva skupaj pregledala cene določenih stvari? kaj je tukaj čudnega

saj sem napisal da ko bo potrebna menjava ne bom kupil originala

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...