Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Bunnee reče pred 10 urami:

Dečki, kaj je treba pazit pri Mini Cooper S 2007 letnik? Trenutno imam enega ogledanega s 150k prevoženimi, pred 2k je imel menjano ketno in sklopko, pa še par malenkosti (razen pumpe) za 6.5k eur. Skoraj nič ne vem o R53 modelu

 

Mati je kupila točno ta letnik. Bilo je za obnoviti turbino, počen je bil kolektor izpuha, počen nek kos, kjer se namesti filter za olje (je kapljalo olje ven), za zamenjati je bilo tesnilo glave motorja, bati na zadnjih zavornih čeljustih so bili zaribani, diski za zamenjat, komplet vzmetenje (blažilniki in vzmeti). To mislim, da je vse. Avto je imel 150 tisoč km, pitaj boga, če realnih.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
bendeho reče pred 2 urama:

malo razišči bmwslo, je tudi mini podforum, boš dobil odgovore med starimi temami

 

kakšno imate kaj mnenje o 2020+ sandero stepway 1.0 tce lpg,

a ga je od koga teta/stara mama že kupila?

 

lpg je zakon, sam to ti lahk rečem :)

me čudi da ni bolj razširjen.

Če je pa takle tovarniški more bit pa sploh ok.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 8 urami:

 

Mati je kupila točno ta letnik. Bilo je za obnoviti turbino, počen je bil kolektor izpuha, počen nek kos, kjer se namesti filter za olje (je kapljalo olje ven), za zamenjati je bilo tesnilo glave motorja, bati na zadnjih zavornih čeljustih so bili zaribani, diski za zamenjat, komplet vzmetenje (blažilniki in vzmeti). To mislim, da je vse. Avto je imel 150 tisoč km, pitaj boga, če realnih.

Ma ja, tale ki ga gledam je mel menjane ze vse kriticne dele razen pumpe olja, ki je minimalen strosek, pa na turbino moram pazit ce piska

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 2 urama:

glede na to, da omenja turbino, in da so 2007 letniki že r56, bi rekel da ne govori o r53? 

r56 ima PSA 1.6 THP motor s turbino, smeti od motorja

 

R56 = turbo, malo več konjev kot R53 ampak dosti več problemov. Kot vem so R53 do letnika 2006, od 2007 dalje pa R56.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Ta N18 motor sm jst gledu k sm hotu BMW 114i kupt (sta si dost podobna) k je dost izboljšan N14. Sam ma miljon problemov, ketna, HPFP, žre olje, nabiranje saj, N14 verjetno sam še hujše smeti. Raj tastarga kup :D

 

Navedek

Vse kar si lahko zamisliš. OK ta je malo boljši od tistih prvih serij Prince motorja ampak vseeno. Enega takšnega sem pomagal servisirat kolegu in je bil nočna mora:

 

V glavnem:

- problemi z zgornjo verigo in napenjalcem

- lambde zdržijo 80-100kkm potem pa je treba zamenjat obe in če imaš srečo je katalizator OK. Če ne delajo je takoj štala saj je motor zelo občutljiv na pravilen vbrizg (pač GDI)

- nabiranje gareža po sesalnih ventilih. V tujini se naredi Wallnut blastig da to spraviš dol. Tukaj v Sloveniji pa ne vem. Verjetno razmontiraš komplet sesalni del in potem čištiš??

- problemi z viskotlačnimi bencinskimi pumpami (tam v ene 150kkm jo ziher menjaš)

- problemi z injektorji (pač grejo kot pri dizlu)

- problemi z vžigalnimi tuljavami ki tudi niso ravnlo life-long

- problemi z termostati ki jim poči ohišje in puščajočimi vodmi črpalkami. Recimo za termostat sem se sam *ebal ene 5 ur ker je treba pol motorja razdret pa še tako je vse *ajeban skupaj dat.

- problemi z oljnimi pumpami (enih jih menjajo kar preventivno)

- tanki obročki, občutljivi tefloni. Te motorji že novi pijejo olje. Tem na forumih kako ga po določenih kilometrih dobesedno žrejo je milijon. Seveda to potem vpliva še na vse ostalo (recimo katalizator). Pa že tako vsi GDI-ji radi malo popijejo.

- problemi z VANOS, VALVETRONIC. Ponavadi je treba menjat tesnila na odmičnih ali kak aktuator

.

.

.

 

Krasen motor ko je bil nov, zdaj pa jih večina ravno zaradi probelmatičnega vzdrževanja nima več 200hp in pijejo 20% več kot je normalno. ČE bi ga kupil bi ga dal res detailno pregledat, očistil sesalno pot in ventile, naredil predelavo na oil catch can in zamenjal vsaj prvo lambdo če je še original.... Samo ne hvala. Raje kupim kaj drugega.

 

Povezava do prispevka

Ce se komu kaj sanja slucajno... sodelavec je prejsnji teden z mojo sluzbeno lubico na polno s sprednjo desno gumo priletel v robnik, feltno je zabilo noter in zamaknilo podvozje.

Cez nekaj dni je avto prisel s servisa in od takrat naprej ne dela radio, oz. ima svoje fore.

 

Avto se vecinoma vozi na kratkih relacijah po centru LJ in bliznji okolici. Ko je mrzel, se radio sicer prizge, a v trenutku crkne zvok, knofi pa so neodzivni. Vcasih dela kakih deset sekund, vcasih manj kot sekundo. Vcasih cez cas knofi spet delajo, ponavadi ne.

Prejle smo sli na kofe in sem pustila avto eno uro laufat, notri se je tudi lepo segrel in glej ga zlomka, radio kar naenkrat dela.

Zadnjic ga je sodelavec vozil kaksno uro v kosu in mu je prav tako radio delal.

Ko se avto shladi oz. nekaj ur stoji, radio spet ne dela.

 

Ima kdo kaksno idejo, kaj bi to bilo, kaj je za zrihtat?

Ford fiesta.

uredilo bitje JaGuArKa
Povezava do prispevka
mr.killer reče pred 17 minutami:

 

Dobrodošla v Mazda družino! zoom zoom!

 

Povej več!!! Kera oprema (revolution top predvidevam) - ker motor (upam da bencinar), kaj se ti najbolj dopade pri avtomobilu itd itd.

 

 

nemški ustreznik revolution top ja, 2019 letnik,  bencinar 194 hp, zaenkrat k še nimava velik kilometrov skupi se mi najbolj dopade lepota :P

vožnja je zaenkrat milina, včeri sva šla na rakitno in sport mode je res zabaven, morm se pa še spravit na ročke šaltat enkrat

praktično vsake 10km me na novo preseneti še en sistem k se prvič aktivira, dans zjutri mi je prvič avtomatsko zabremzal recimo, sam zaenkrat ni blo nič kaj motečega

ajde lane assist sem morala zmanjšat k je horjulka preozka za njegove default ideje kolk placa bi moral bit med njim pa črto, zdej je kul

 

morm se dans še znebit koles k jih mam še naložene not (dobila sem 2 kompleta felten+gum) da vidim prtljažnik 

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka

Haha zakon!

 

Meh jst sm natanko enkrat šaltal na ročke, potem sem pustil računalniku da prevzame.

 

Je pa priporočljivo zamenjat sito in olje v avt. menjalniku tam od 80k do 100k tudi če Mazda trdi da je doživljenjsko.

 

Drugače bencinarke nimajo nobenih problemov, redni servisi in to je to.

 

Priporočam Simon Pelko zraven Medvod če avto ni več v garanciji oziroma ko vama poteče. Tip je največji mojster za Mazde v Sloveniji (Zgornja Senica 46, 1215 Medvode).

Povezava do prispevka
mr.killer reče pred 2 urama:

Haha zakon!

 

Meh jst sm natanko enkrat šaltal na ročke, potem sem pustil računalniku da prevzame.

 

Je pa priporočljivo zamenjat sito in olje v avt. menjalniku tam od 80k do 100k tudi če Mazda trdi da je doživljenjsko.

 

Drugače bencinarke nimajo nobenih problemov, redni servisi in to je to.

 

Priporočam Simon Pelko zraven Medvod če avto ni več v garanciji oziroma ko vama poteče. Tip je največji mojster za Mazde v Sloveniji (Zgornja Senica 46, 1215 Medvode).

1 leto mava še tovarniške garancije (nemci zgleda dajo sam 3 leta)

morm tko še ugotovit kako je z vzdrževanjem, ker sem opazila, da nimam nastavljenih intervalov

rečeno mi je bilo, da je avto sveže servisiran (diski recimo so očitno novi), sam pač da vem kako je za naprej

 

mr.killer reče pred 2 urama:

Aja pa ta soul red je najlepša barva kar obstaja (razen seveda estoril blau)

magma red je pisal v oglasu

in ja je, bi moral bit fejst cenejši kšne druge barve da bi prišel v poštev

Povezava do prispevka

awww yeah best barva :hump:

 

- kater letnik je

- kolk je bil

- kolk mašina (prostornina)

 

- a vaju ne skrbi, da nekdo po samo 2h letih prodaja ta avto

- kva prevažata takega, da rabita tako ogromen afto za 2 osebi

 

uredilo bitje Sovir
Povezava do prispevka

Kakšne se ti zdijo vozne lastnosti?

 

za vzdrževanje benicark pa:

https://www.mazda-si.net/topic/16459-napotki-za-servisiranje-skyactive-motorjev-od-letnika-2012-naprej/#comments

 

Drugače pa še VIN vpišta sem: https://www.mazda.si/lastniki/vpoklici/

da vidita če je kakšen vpoklic (čeprou dvomim) in da vas doda v bazo :)

 

Drugače pa srečno vožnjo in veliko varnih in zabavnih kilometrov!

Povezava do prispevka

pomoje še bistveno premalo km za komentirat

drgač zaenkrat vrhunsko, pozna se, da sva vajena avtov brez izolacije in precej švoh, tko da morš orenk pazit, da nisi takoj krepko čez omejitev

včeri sem šele 2. v lajfu vozil avtomatika, tk da sem tud neki poizkušal grabit hebl (no, v 3. krožišču sem že skapiral, da ni treba)

 

mogoče, mogoče se mi zdijo mal švoh bremze, oziroma da morš res ful prtisnit

ampak vrjetn tud posledica tega, da sem ga res pripizdil v ovinke + bistveno težji avto :)

se pa fantastično drži tud z zimskimi gumami (mal me že zdej boli glava za ceno letnih, ko bo treba te menjat 225/45/19)

 

malo pozno tud downshifta, k pohodiš gas v regular mode

v sport pa odlično

 

tnx za tale forum, se bo treba prijavt

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

Mja mal so posebni fantje na tem forumu kdaj jih zanese v kakšni temi (isto kot tle na mn3njalu) sam pomagajo pa vedno!

 

Jah letne gume so kar drage ja, sam na 19kah zgleda avto fantastično <3

 

Mislim vse je odvisno od stila vožnje, jst nisem nek norec in vem da bom dal za naslednje gume gor Nexen SU4 (še Sniper007 jih zrihta s kamijona :D )

 

Sedaj imam gor neke high performance gume pa je mal bv

 

Povezava do prispevka
Sovir reče pred 2 urama:

- kva prevažata takega, da rabita tako ogromen afto za 2 osebi

 

-smučke

-bicikli

-kamp oprema

-včasih me boli kurac pa zmečem stvari not namest da bi jih zložila

 

mr.killer reče pred 11 minutami:

Mislim vse je odvisno od stila vožnje, jst nisem nek norec in vem da bom dal za naslednje gume gor Nexen SU4 (še Sniper007 jih zrihta s kamijona :D )

 

Sedaj imam gor neke high performance gume pa je mal bv

 

na jazzu k sem ga furala do zdej so nexen, ne spomnim se zdele modela, 185/55/R16, in je tko no, in zimske in letne so na mokrem razmeroma slabe

nisem se kdaj resno zadrsala tud k sem fajn agresivno jemala ovinke, sam tolk da ti vzame zaupanje pa

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka
JaGuArKa reče pred 10 urami:

Ce se komu kaj sanja skucajno... sodelavec je prejsnji teden z mojo sluzbeno lubico na polno s sprednjo desno gumo priletel v robnik, feltno je zabilo noter in zamaknilo podvozje.

Cez nekaj dni je avto prisel s servisa in od takrat naprej ne dela radio, oz. ima svoje fore.

 

Avto se vecinoma vozi na kratkih relacijah po centru LJ in bliznji okolici. Ko je mrzel, se radio sicer prizge, a v trenutku crkne zvok, knofi pa so neodzivni. Vcasih dela kakih deset sekund, vcasih manj kot sekundo. Vcasih cez cas knofi spet delajo, ponavadi ne.

Prejle smo sli na kofe in sem pustila avto eno uro laufat, notri se je tudi lepo segrel in glej ga zlomka, radio kar naenkrat dela.

Zadnjic ga je sodelavec vozil kaksno uro v kosu in mu je prav tako radio delal.

Ko se avto shladi oz. nekaj ur stoji, radio spet ne dela.

 

Ima kdo kaksno idejo, kaj bi to bilo, kaj je za zrihtat?

Ford fiesta.

Morda je konektor na zadnji strani radia. Slab kontakt. Vzames ven in preveris ce je konektor dobro zaskocen.

Druga varianta je poskodba vezja na samem radiu od udarca.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 2 urama:

 

2.5 

auupa

 

 

Berbasecks reče pred 45 minutami:

(mal me že zdej boli glava za ceno letnih, ko bo treba te menjat 225/45/19)

auuupa

 

also, varno vožnjo s tem seksi avtom :D mazda 6 mi je tako top regular car + dobre izkušnje :wub:

uredilo bitje Sovir
Povezava do prispevka

Za tele mazde 6 sem slisal da majo zanič steering (prevec lahek in umetn občutek). Kr lep avto (seveda ne kot alfa), škoda edino za karavana ker je limuzina res 5x lepša. 
 

6ka je tudi že malo dated, trojka mi je trenutno najlepsa mazda in upam da pride nek podobn dizajn tudi na 6ko, ker bi lahko bla potem to res druga najlepsa limuzina v d segmentu takoj za giulio. 
 

Pa škoda, ker nista vzela manual, mazde majo baje kr dobre rocne menjalnike, glede avtomatikov ne vem ce so za kaj - pravis da pozno downshifta...

 

Podpiram pa seveda nakup (mazdinega) bencinarja. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...