Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

jlpktnst reče pred 12 urami:

A ti je že ratal bremzo zabit namest kuplunge? :D

 

Drugač pa prekleto lep avto, bi veliko raje imel kot tole volksvagenco ampak jebiga, se mi ni lublo iskat. Srečno vožnjo

 

ne, tist mi dobr uspeva, da leva noga ne obstaja

 

tak nov bi bil ca 38-39k  brez dvojnih felgn in gum, pol pač kar se uspeš dogovorit v salonu :) 

Povezava do prispevka

Tole je pa kar zajeten prihranek. Naj vama dobro služi :)

 

Meni pa je tudi uspelo it pogledat Hiluxa in it odpeljat en krog.

 

20210315_093229.thumb.jpg.8c7a40496d0ff0d579487b071ad01925.jpg

 

20210315_094011.thumb.jpg.39bc5894037a5cc1050c3e8963150f1e.jpg

 

Kar na smeh mi gre. 2.8L turbo diesel, 200 konjev in 500 Nm navora. Kot bi vozil tovorni vlak. Ajde, SUV to ni, lestvasta šasija in listnate vzmeti zadaj naredijo svoje, ampak je kljub temu svetlobna leta pred tem, kar sem imel prej in pred službenim kombijem. Pa še hillbilly sem, tako da mi paše tak tip vozila. Komaj čakam junij, ko ga bom lahko prevzel :) 

Povezava do prispevka

pri zadnjih listnatih vzmeteh je čist odvisno

včasih so bile narejene za takrat, ko je bil pikap obremenjen (ker je bil pač mišljen kot delovno vozilo), sedaj so pa vsaj ponekod bolj za takrat, ko je prazen in je posledično vožnja malo boljša, če ga maš bolj za šmekat po ljubljani (razni RAM itd. trucki). sam toyota ma najbrž še vedno prvo opcijo

ajde sicer, vsakemu svoje, samo če res ne rabiš offroad, je boljši kakšen manjši kombi imo

Povezava do prispevka

Sicer nisem vozil veliko kombijev, ampak tisti služben, ki sem ga prej omenil (Citroen Jumpy) se pelje kot da bi te razbilo po stopnicah, pa ima pnevmatsko vzmetenje zadaj. 

 

Sem pa veliko časa študiral, kaj vzet, gledal karavane, kombilimuzine, SUVe, kombije (Berlingo oz. Caddy) ampak mi teli pickupi nikakor niso dali miru, ko sem pa šel probat (najprej Rangerja, potem še Hiluxa) je bilo pa sploh konec. Se mi zdi, da dobiš precej za svoj denar, sploh v primerjavi s kakmi SUVi. Visoka nosilnost in vlečna sila, preklopljiv 4x4 z reduktorjem za ceno malo bolj trde vožnje. To je, če seveda to rabiš. Hkrati je zadeva notri čisto civilizirana, avtomatski menjalnik, usnjeni ogrevani sedeži, 8" touchscreen z Android / Apple povezljivostjo, JBL zvočniki, večina modernih asistenčnih sistemov, itd. Mislim oz. upam, da bom zadovoljen.

Povezava do prispevka

Nisem dovolj pogumen za kaj takega :) Afaik RAM (Dodge) sploh nima uradnega zastopnika / servisa u Sloveniji, torej je treba vozit v Avstrijo? Plus, že Toyota je velik avto, RAM je pa sploh ladja. Moči ima pa Hilux tudi več kot dovolj, če ne še preveč.

 

Hilux, ki ga čakam, je testni in pride s tem primernim popustom. Skupaj z dodatno opremo (kljuka, plastično korito v kesonu, rolo pokrov kesona) me pride drobiž pod 41k.

Povezava do prispevka
Pennywis3 reče pred 24 minutami:

Kaj uporabljate za globinsko čiščenje sedežev iz blaga?

Avto imam za družinsko uporabo in so fleki vsepovsod, mogoče obstaja kakšen globinski sesalec za to?

Poskusiš lahko s parnim čistilcem, bojda so kar učinkoviti za oblazinjene stvari, si je pa treba vzeti čas z njimi.

Imo bolj p/p, če ga vsako leto pelješ kemično čistit, mislim da so mi kasirali neke 40-50€ za to.

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 25 minutami:

pa je RAM smiseln za koga brez B+E in lastnih prikolic, čolnov itd. pa tudi brez lastne firme, da bi ga pisal nanjo

enako velja za hilux, če nimaš kaj vleči in firme, a ni vseeno če voziš "iamgay" rav4, crv, outlander, forester eko hibrida 

 

RAM al pa Miata. Vse vmes je neoptimalno zapravljanje denarja.

Povezava do prispevka
Pennywis3 reče pred 40 minutami:

Kaj uporabljate za globinsko čiščenje sedežev iz blaga?

Avto imam za družinsko uporabo in so fleki vsepovsod, mogoče obstaja kakšen globinski sesalec za to?

se ti ne splača... za 50€ ti profi spuca tako kot si ti nikoli ne boš...

Če imaš samo par flekov za spucat je dost če kupiš opal ali podobno čistilo, narediš peno jo daš direkt na madež in z sirkovo krtačo zdrgneš pa obrišeš z suho krpo... 

Povezava do prispevka

Sem rabil kar dolgo časa (~2 leti?), preden sem se odločil za pickupa. Od SUVov me je odvrnila predvsem cena - recimo RAV4, Kodiaq / Karoq, Forester ... pridejo kakšnih 35k eur, če vzameš AWD pogon (se jih da komot spravit tudi prek 40k). Se mi pač zdi, da dobiš pri pickup-u več za svoj denar. Edina SUVa, ki mi dolgo nista dala miru, sta Vitara in Duster.  Poleg tega pa imam seveda tudi namen uporablat keson. Prikolico tudi imamo (sicer nima zavor torej gre samo do 750 kg ali koliko je že omejitev), imam pa itak namen naredit tudi izpit za priklopnik.

 

 

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 1 uro:

pa je RAM smiseln za koga brez B+E in lastnih prikolic, čolnov itd. pa tudi brez lastne firme, da bi ga pisal nanjo

enako velja za hilux, če nimaš kaj vleči in firme, a ni vseeno če voziš "iamgay" rav4, crv, outlander, forester eko hibrida 

 

Ja, ker lahk registriras kot tovorno vozilo in ne placas ko zuti vse te kojne. No, nism zihr ce je v sloveniji tudi tko. Pa RAM je veliko bolj prakticen kot nasteti suvji

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...