Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

GTA reče pred 4 urami:

Kolk se ga pa da navit? 2.0 supercharger bi imo mogu stisnt iz sebe varnih 280 horsijev. Spredi ma itak torsena, an

 

1.8 je, mašina je direkt iz lotus elise komplet ves engine tuning je od lotusa, avto ostane popolnoma tak kot je, naredil sem Krown, keramiko, muzko in to je to... 

glede na cene rezervnih delov ki so tako astronomske da me boli glava, mislim da bom raje pustil stock :) sej 212konjev je za 1100kg solidno, za to kar jaz zmorem obvladati je več kot dovolj...

 

edino kar mi ni jasno kako je to možno je spredaj je samo okoli -0.5 camberja... kako to more biti na avtu ki ima ime Tuned by Meister of Nürburgring  lol ;)

par agresivnih voženj po Jezerskem in dvakrat do rakitne pa je zunanja stran gume kar nacufana, pod orenk obremenitvijo se prav čuti kako avto nujno rabi spredaj več camberja ker se zunanji del gume dobesedno zmečka pod kolo :)

tako da bom kupil en par camber boltov da dobim vsaj okoli -1.2 do -1.5... res mi ni jasno vsak "avto za na stezo" ima spredaj vsaj -2?

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka

bainit: zaenkrat ne prodajam, začetni šok ko sem izvedel za cene nadomestnih delov je minil ;) sem pa začel namensko varčevati izključno za popravila če bodo kdaj potrebna...

GTA: vseh 400 jih je bilo razprodanih v 72 urah tako da jih ni bilo moč kupiti, veliko so jih pokupile avtohiše, ker so bile cene astronomske glede na konkureco v sloveniji je bila cena 30.000e+ kakor vem

v tujini tudi skoraj 40.000e, in ravno zato jih je veliko obstalo brez kupcev... in so sedeli v avtohišah, isto je bilo z številko 361, kupila ga je avtohiša toyota ljubljana in potem ga zaradi cene niso mogli prodati dalje ;)

in so morali ceno znižati jaz sem ga kupil za 23k... avto je bil narejen 2018, moj je bil prvič registriran 05/2019 in ko sem ga prevzel je imel mislim da 23kilometrov...

 

avto je in bo zelo drag za vzdrževanje, kasko pride 1700e poraba je povprečje 10 :) če se ga tera 15+, ampak boh pomagaj kakšen užitek ga je vozit... niti sanjalo se mi ni da je lahko avto tega razreda tako zabaven

surov, trd, glasen... včasih bi se pasalo peljati udobno ampak odjebi sine v tem to ne gre... motor in menjalnik sta res poslastica, sedi se previsoko, je predvidljiv in se ga da voziti hitro varno to me je še najbolj skrbelo

da bom kupil nekaj potem pa bo prezahteven za mene...  šasija od honde civica je resnično top s coiloverji je bila lega fenomenalna... dokler nisem dobil tegale... hondo sem pozabil v dveh dnevih resnično je tole avto druge

lige kar se tiče vožnje...  narejen je za ovinke, kjer blesti  ker je dokaj visok ga je voziti po AC kar zahtevno pri večjih brzinah in pri 200+ bi raje vozil hondo kot yarisa ;) povsod drugje civic totalno popuši kurac

169279191_4186185904724844_4633394942536

 

 

Povezava do prispevka

Osnovna cena je bila res previsoka, sploh v primerjavi s sedanjim GR. Če me spomin ne vara, so se novi primerki GRMNja pri nas prodajali za okrog 42 tisoč €. To, kar si ti plačal, je super cena, zna bit, da bo temu avtu vrednost skozi čas celo rasla zaradi omejene serije.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

najdu sem kakšen zvok je imela yariska GRMN... ker so se novinarji pritoževali da je spreglasna so potem dali večji zadnji lonec :)

škoda ker ni ostalo takole haha

 

 

 

 

sedaj je zvok takle: lepo se sliši na 3:25

 

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka

Zadnji teden sem imel srečo da sem naletel na par folka s katerimi smo se malo poigrali po cestah :)

 

sedaj vem da me golf GTi letnik 2011 ne more ujeti po zelo zaviti cesti , za mano je šel od polovice vasi Kokra pa do Jezerskega in nisem imel 

popolnoma nikakršnih težav z njim, mogoče ni vozil res na polno, no sej tudi sam nisem šel čisto na svoj limit sem bil pa blizu kar jaz zmorem, za yarisko ni bilo čutiti da je na meji...

 

in prejle se se peljal od Šk. Loke proti Železnikim in potem še naprej nekam v božjo mater, spet zrlo ovinkasta cesta pred mano nissan 350z in na srečo je poba hotel dirkati...

nissan 350z je moj sanjski avto in sem bil zelo razočaran kajti videti je bilo da je nissan na limitu ker ga je fino prestavljalo po ovinkih medtem ko sem imel z yarisko

še toliko rezerve da če bi bil budala bi ga verjeno lahko prehitel... samo nočem toliko tvegati... nissan me je konkretno razočaral, sej je možno da je imel kakšne slabe gume alpa kaj takega

in sem bil 100% da ga ne bom sposoben držati sem se pa u bistvu igral z njim :(

 

skratka tale majhen jajček je po zavitih cestah konkretna petarda, večjim in močnejšim, očitno teža naredi svoje...

 

Povezava do prispevka
Zodd reče pred 3 urami:

Zadnji teden sem imel srečo da sem naletel na par folka s katerimi smo se malo poigrali po cestah :)

 

sedaj vem da me golf GTi letnik 2011 ne more ujeti po zelo zaviti cesti , za mano je šel od polovice vasi Kokra pa do Jezerskega in nisem imel 

popolnoma nikakršnih težav z njim, mogoče ni vozil res na polno, no sej tudi sam nisem šel čisto na svoj limit sem bil pa blizu kar jaz zmorem, za yarisko ni bilo čutiti da je na meji...

 

in prejle se se peljal od Šk. Loke proti Železnikim in potem še naprej nekam v božjo mater, spet zrlo ovinkasta cesta pred mano nissan 350z in na srečo je poba hotel dirkati...

nissan 350z je moj sanjski avto in sem bil zelo razočaran kajti videti je bilo da je nissan na limitu ker ga je fino prestavljalo po ovinkih medtem ko sem imel z yarisko

še toliko rezerve da če bi bil budala bi ga verjeno lahko prehitel... samo nočem toliko tvegati... nissan me je konkretno razočaral, sej je možno da je imel kakšne slabe gume alpa kaj takega

in sem bil 100% da ga ne bom sposoben držati sem se pa u bistvu igral z njim :(

 

skratka tale majhen jajček je po zavitih cestah konkretna petarda, večjim in močnejšim, očitno teža naredi svoje...

 

 

teb se ze mal mesa. pejt na raceland odvozit par krogov, povej case, pol ti bomo pa povedli a si hiter al pa sta gti pa 350z bla počasna :)

Povezava do prispevka
Zodd reče pred 3 urami:

Zadnji teden sem imel srečo da sem naletel na par folka s katerimi smo se malo poigrali po cestah :)

 

sedaj vem da me golf GTi letnik 2011 ne more ujeti po zelo zaviti cesti , za mano je šel od polovice vasi Kokra pa do Jezerskega in nisem imel 

popolnoma nikakršnih težav z njim, mogoče ni vozil res na polno, no sej tudi sam nisem šel čisto na svoj limit sem bil pa blizu kar jaz zmorem, za yarisko ni bilo čutiti da je na meji...

 

in prejle se se peljal od Šk. Loke proti Železnikim in potem še naprej nekam v božjo mater, spet zrlo ovinkasta cesta pred mano nissan 350z in na srečo je poba hotel dirkati...

nissan 350z je moj sanjski avto in sem bil zelo razočaran kajti videti je bilo da je nissan na limitu ker ga je fino prestavljalo po ovinkih medtem ko sem imel z yarisko

še toliko rezerve da če bi bil budala bi ga verjeno lahko prehitel... samo nočem toliko tvegati... nissan me je konkretno razočaral, sej je možno da je imel kakšne slabe gume alpa kaj takega

in sem bil 100% da ga ne bom sposoben držati sem se pa u bistvu igral z njim :(

 

skratka tale majhen jajček je po zavitih cestah konkretna petarda, večjim in močnejšim, očitno teža naredi svoje...

 

 

Ti si ko moja mati, ki se z Minijem z vsakim daja po cesti in misli, da so vsi pripravljeni z njo dirkati 😁

Povezava do prispevka

https://avto-magazin.metropolitan.si/dirkalisce/ 

 

ni podatka za nissana 350, je pa grmn na taki progi 0.6s hitrejsi od type r

PuskA reče pred 3 urami:

 

teb se ze mal mesa. pejt na raceland odvozit par krogov, povej case, pol ti bomo pa povedli a si hiter al pa sta gti pa 350z bla počasna :)

https://avto-magazin.metropolitan.si/dirkalisce/ 

 

ni podatka za nissana 350, je pa grmn na taki progi 0.6s hitrejsi od type r

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...