Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

no kakorkoli meni se zdi zelo hiter za tako mali avtek, ali pa se samo notri zdi tako :) vem da fant z nissanom ni mogel popolnoma nič

itak je zvezda tega yarisa motor... tako še nisem užival v avtu sej to je pa tudi point, sej nisem nikoli rekel da je to nek superhiter avto, je pa fino

ko te kakšen z precej boljšim avtom podcenjuje potem pa na koncu  vidi da ne bo pobegnil tako preprosto :)

 

imel sem čudovito izkušnjo z nekim naduvanim drekačem starim cca 60 :) 

ko se pelješ čez delavski most proti bitnjam me je že prej izsilil nek novejši suv audi izgledal je drag, notri ta ata in verjetno žena itak tip se mi nabije na rit

in sem točno vedel da bo prehiteval že pred tablo za konec kranja, lepo sem se pripravil, in ko je začel sem še malo počakal da je bil vštric in potem pohodil

seveda sem prej preveril da je cesta frej da ne bo problema... ata me prehiti in sem ga takoj prehitel nazaj brzina 190+ tam ko je neka cvetličarna, videl sem

potem v vzratnem ogledalu kako se je zelo kislo smejal z svojo ženo čudovit občutek, ponižal sem drekača pred babnico :)  in to samo zato ker mi je idiot vozil 2m na riti kar me

zelo segreje

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka

še največja težava je da rabljenih niti ne upam kupovati ker veliko ljudi ne skrbi preveč dobro za avte in me potem skrbi kaj bo šlo narobe...

kakšno novo petardo ranga type r, fokus in podobno pa nimam keša... nekako imam dovolj za okoli 25k max še to na leasing, res pa je da se striktno držim

programa vzdrževanja, razen menjav olja, ki jih delam na 7-9k... imam željo kupit nek zabaven avto, ki mi bo ob pravilnem vzdrževanju zdržal 15+, zato sem bil res zelo

razočaran ko sem ugotovil dejansko koliko stane yaris GRMN na dolgi rok, razočaran sem zato ker je ta yariska dejansko vse kar sem kdajkoli hotel, še honda civic, ki ima nekaj karakterja

je proti yariski dobesedno mrtev avto, ne vem ali je ta lotusov motor ali šasija ampak avto ima izjemen karakter zato je zelo zabaven... samo bo enostavno predrag da bi naredil 200k km z njim vsaj zame :)

 

bliža se prvi servis na 2 leti, prva menjava olja je bila pri 850km :P

pomožni jermen se menja na 2 leti, tekočina sklopke, zavorna tekočina, ter olje in filter ker bom ravno imel okoli 8k takrat

kakor vem obstoja TSB ker mi pri pokrovčku za tekočino intercoolerja malo spušča in se to zamenja brez stroška zame... če bo lovše kaj kompliciral se mi

bo samo odtrgalo

172114452_4203928249617276_9108655091607

172116470_4203924999617601_3341492445734

172207893_4203937169616384_7073865408591

 

 

Povezava do prispevka

tudi sam se čudim zakaj se vračam na ta forum, in pišem občutke in doživetja z avtom v avto temo ;) 

medtem ko te folk jeba v glavo :)  tukaj se vidi zaplankanost določenih oseb in to lepo ponazarja stanje v državi 

jaz osebno sem vesel če nekomu uspe priti do kakšnega stroja imam rad avtomobile še rajši občutke med vožnjo

sem vesel za ljudi da kupijo kar si pač lahko privoščijo četudi je samo swift za 2k... 

 

večino stvari kar napišem je takoj trn v peti parim osebkom, ki to vzamejo kot direkten napad na njihov ego, če napišem da mi nissan 350 ni mogel uiti,  s tem nisem mislil

da sem sam izjemen voznik,  velikokrat sem poudaril da smatram moje sposobnosti povprečne, tudi sem poudaril da fant mogoče ni šel na polno ali pa je imel slabše gume, in seveda par folka takoj prizadetih na osebni ravni lol...

to samo pove kako krhek ego imajo in da je njihova bit zgrajena na usranih temeljih in se boostajo z poniževanjem drugih... men se to ne da več in ko jebe ta rumen forum, na žalost je večina naroda dovolj butastih da ni možno sodelovanje

in tako se lepo vidi sranje po vsej državi ;)

 

in potem pride smejoči dante, ti se kar smej fant pri 13 holesterola se boš smejal samo še kakšnih 10let ;)

 

uredilo bitje Gost
Povezava do prispevka
Zodd reče pred 2 urama:

ata me prehiti in sem ga takoj prehitel nazaj brzina 190+ tam ko je neka cvetličarna, videl sem

potem v vzratnem ogledalu kako se je zelo kislo smejal

 

Torej če prav razumem, si ti mel čas od cvetličarne do novega krožnega gledat v vzvratno ogledalo hkrati pa še zbremzati iz 190 na 40-50? V 200 metrih kakršna je razlika med cvetličarno in krožnim? 

 

Zaradi tega se folk smeji tvojim objavam, od pretiravanja cen delov (sem šel sam gledati kakšne so cene in so bremze cenejše kot za mojega megana), do "dirkanja" z vsem kar ti pride pod roke na cesti. 

Povezava do prispevka
fire_soul reče pred 4 minutami:

 

Torej če prav razumem, si ti mel čas od cvetličarne do novega krožnega gledat v vzvratno ogledalo hkrati pa še zbremzati iz 190 na 40-50? V 200 metrih kakršna je razlika med cvetličarno in krožnim? 

 

Zaradi tega se folk smeji tvojim objavam, od pretiravanja cen delov (sem šel sam gledati kakšne so cene in so bremze cenejše kot za mojega megana), do "dirkanja" z vsem kar ti pride pod roke na cesti. 

večina lastnikov išče druge bremze in zaenkrat popolnih nadomestkov ni, tudi sam sem poslal maile na EBC, Brembo in nimajo, zaenkrat so še nabljiže diski od corolle t sport...

nekomu je uspelo jih namontirat in delujejo ok, tako da prosim link do diskov in bo nekaj folka zelo veselih...

Povezava do prispevka
Zodd reče pred 3 minutami:

večina lastnikov išče druge bremze in zaenkrat popolnih nadomestkov ni, tudi sam sem poslal maile na EBC, Brembo in nimajo, zaenkrat so še nabljiže diski od corolle t sport...

nekomu je uspelo jih namontirat in delujejo ok, tako da prosim link do diskov in bo nekaj folka zelo veselih...

a to ni to?

 

https://wgmotorparts.co.uk/ebc-275mm-turbo-grooved-front-discs-for-toyota-yaris-grmn-1-8-supercharged-17/

 

Povezava do prispevka
fire_soul reče pred 15 minutami:

 

Torej če prav razumem, si ti mel čas od cvetličarne do novega krožnega gledat v vzvratno ogledalo hkrati pa še zbremzati iz 190 na 40-50? V 200 metrih kakršna je razlika med cvetličarno in krožnim? 

 

Zaradi tega se folk smeji tvojim objavam, od pretiravanja cen delov (sem šel sam gledati kakšne so cene in so bremze cenejše kot za mojega megana), do "dirkanja" z vsem kar ti pride pod roke na cesti. 

 

mah ne tam sem ga prehitel potem se je zbremzalo in je vozil za mano čez cele bitnje 55km/h in imel kiselkast nasmeh na obrazu ker z svojim dragim audijem ni mogel razjebati pol manjše toyotke :)

Povezava do prispevka
Zodd reče pred 1 uro:

tudi sam se čudim zakaj se vračam na ta forum, in pišem občutke in doživetja z avtom v avto temo ;) 

medtem ko te folk jeba v glavo :)  tukaj se vidi zaplankanost določenih oseb in to lepo ponazarja stanje v državi 

jaz osebno sem vesel če nekomu uspe priti do kakšnega stroja imam rad avtomobile še rajši občutke med vožnjo

sem vesel za ljudi da kupijo kar si pač lahko privoščijo četudi je samo swift za 2k... 

 

večino stvari kar napišem je takoj trn v peti parim osebkom, ki to vzamejo kot direkten napad na njihov ego, če napišem da mi nissan 350 ni mogel uiti,  s tem nisem mislil

da sem sam izjemen voznik,  velikokrat sem poudaril da smatram moje sposobnosti povprečne, tudi sem poudaril da fant mogoče ni šel na polno ali pa je imel slabše gume, in seveda par folka takoj prizadetih na osebni ravni lol...

to samo pove kako krhek ego imajo in da je njihova bit zgrajena na usranih temeljih in se boostajo z poniževanjem drugih... men se to ne da več in ko jebe ta rumen forum, na žalost je večina naroda dovolj butastih da ni možno sodelovanje

in tako se lepo vidi sranje po vsej državi ;)

 

in potem pride smejoči dante, ti se kar smej fant pri 13 holesterola se boš smejal samo še kakšnih 10let ;)

 

Ne vem kaj se tok obremenjuješ :)

 

Jest pa z veseljem preberem kaj imaš za napisat...

 

Me pa moti samo manjko slik in posnetkov... Ali zvoka :D

Povezava do prispevka
Zodd reče pred 27 minutami:

kakorkoli, srečno pubeci :) 

še piši v temo, mene zanima kaj se dogaja z grmn, ostali skrivajo (mo) kaj vozijo, ne pišejo zgodbic in ne upajo niti ene slike ali bilo kaj naložit, samo linke enih nedostopnih avtov se še popa v temo, pa občasno kdo pokaže kakšno kio ali mazdo je kupil

Povezava do prispevka

Zodd, ti kar veselo kuckaj. Vsaj nekje lahko berem(o) tiste pristne izlive sreče, ki jih na vseh casual socialnih omrežjih pač ni :D

 

Bi pa rekel, da kar precej lastnikov športnih avtov dobro pozna svoj avto in ga tudi ne terajo, čez običajne mere oziroma toliko bolj tudi zanj skrbijo.

Saj tudi sam vidiš da menjaš 2x bolj pogosto olje, kot bi ga bilo verjetno treba (tudi sam to počnem). 

 

Najbolj lol mi je poslušat kako je folk vesel ko radijo, ko kupijo neki sub 100k nemški traktor od upokojencev, ki ga je imel za nekaj km pot do štrcune vsake par dni.

Kar ponavadi pomeni izjemno veliko število start/stop ciklov, v nizkih obratih ob kupu kozmetičnih defektov po plehu:D

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 2 urama:

še piši v temo, mene zanima kaj se dogaja z grmn, ostali skrivajo (mo) kaj vozijo, ne pišejo zgodbic in ne upajo niti ene slike ali bilo kaj naložit, samo linke enih nedostopnih avtov se še popa v temo, pa občasno kdo pokaže kakšno kio ali mazdo je kupil

 

 

problem je, ker folk preprosto ne kupuje vec sportnih avtov.

 

se spomnim se starih casov avto teme, kjer sem eden izmed redkih prisel s sportnikom na meet. pol je pa folk na polno jelly in prehitevajo v skarje s svojimi grocery getterji pa take. dandanes vsak misli, da ce ma avto malo vec konjev pa nove amortizerje, da vozi dirkalnika in pol se temu primerno tudi obnasajo na cesti (zodd je case in point).

 

tko da sem tudi jaz prodal avto in kupil raje motor k je community bolj chill.

 

drgac uporabnik atila ma opel speedsterja in pri takem grdem avtu tudi jaz nebi postal slik.

 

par uporabnikov ma tudi nissan Zje, sam to je ze bolj GT avto zarad teze.

Povezava do prispevka
Zodd reče pred 13 urami:

https://avto-magazin.metropolitan.si/dirkalisce/ 

 

ni podatka za nissana 350, je pa grmn na taki progi 0.6s hitrejsi od type r

https://avto-magazin.metropolitan.si/dirkalisce/ 

 

ni podatka za nissana 350, je pa grmn na taki progi 0.6s hitrejsi od type r

ne rabim lestvic gledat, svoj cas napis, da bomo mel mal za obcutek kok hitra so ta preganjanja po cestah okol, ki jih opisujes

Povezava do prispevka
Zodd reče pred 5 urami:

172114452_4203928249617276_9108655091607

 

klinaste jermene in kabinski filter se menja na vsakih 30k, filter zraka pa na 60k?

 

ej zodd koliko si že pravil, da pridejo diski? 

https://www.kfzteile24.de/artikeldetails?ktypnr=128765&returnTo=rm%3DshowArticles%26ktypnr%3D128765%26node%3D0%2C1%2C100006%2C635%2315&search=1420-132185

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...