Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

koliko vaših mesečnih plač (izplačilo na trr, brez dodatkov za prevoz in malico) predstavlja znesek, ki ste ga dali za avto ob nakupu, 

a je absurdno/neodgovorno kupiti avto, ki stane toliko, kot imaš plače v enem letu,

če izgubljaš na vrednosti avta po 1 plačo na leto, a je to sprejemljivo, po 10 letih ugotoviš, da si 10% časa delal za padec cena svojega avta, brez goriva in servisov itd

 

do sedaj sem vozil avte za par jurjev, kjer izguba vrednosti sploh ni bila težava, in se s tem nisem sekiral, bolj s servisi, mogoče eno plačo na leto gre za servise, odvisno od tega koliko se vozim, sedaj bolj nič, ker se dela od doma, bomo pa kmalu štartali nazaj in razmišljam za naprej, 

 

pls discuss

Povezava do prispevka

Mah, odvisno kaj rabis/hoces. Jaz imam avto, ki je vreden mogoce en teden place, ker je 99.9% mojih poti krajsih od 5km in ker delam 3-5k km letno. Ce bi se vsak dan vozil 150km+ bi pa verjetno vozil kaj za 30k in menjal po par letih. Ker mi bo zdajsnje vozilo pozrla rja bom verjetno kupil par let starega za 3-4 place in ga vozil dokler tega ne pozre rja ali zjebe kaj drugega. Mam sicer kar rad avte, vednar ga preprosto ne uporabljam dovolj, da bi bil pripravljen dat za njega kaj vec kot absolutni minimum. Pomojem je tudi odvisno od drugih financnih nacrtov, ki jih imas. Sam placujem kredit za en flet in pricakujem, da bom cez par let kupoval se enega, tako da dokler se teh bremen ne resim je avto res zadnja stvar :D

Povezava do prispevka

do zdaj sem vozil samo shitboxe za neke 4 jurje sem pa tja. na leto sem zgubil nekje pol mesecne place al pa pikico vec na miati k sem bil bedak pa sem jo prevec rihtal.

ce nebi mel drugih stroskov bi odkantal 2 al pa 3 letne place za sanjski avto k bi nasparal. ampak to bi bil res sanjski avto. za dailije mi ni problema vozit shitboxe, niti nimam potrebe po nekem udobju.

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 23 urami:

koliko vaših mesečnih plač (izplačilo na trr, brez dodatkov za prevoz in malico) predstavlja znesek, ki ste ga dali za avto ob nakupu, 

a je absurdno/neodgovorno kupiti avto, ki stane toliko, kot imaš plače v enem letu,

če izgubljaš na vrednosti avta po 1 plačo na leto, a je to sprejemljivo, po 10 letih ugotoviš, da si 10% časa delal za padec cena svojega avta, brez goriva in servisov itd

 

do sedaj sem vozil avte za par jurjev, kjer izguba vrednosti sploh ni bila težava, in se s tem nisem sekiral, bolj s servisi, mogoče eno plačo na leto gre za servise, odvisno od tega koliko se vozim, sedaj bolj nič, ker se dela od doma, bomo pa kmalu štartali nazaj in razmišljam za naprej, 

 

pls discuss

 

Mesečnih neto al bruto plač? Definitivno če nimaš plačane kilometrine ostani pod <12 mesečnih neto plač. Pri kilometrini itak np in si lahko pokriješ. V vsakem primeru se splača 2-3 leta star rabljen avto bolj kot nov. Pa če imaš kilometrino da si pokriješ vrednost avta.

 

Pa še neki - ti daš recimo 12 mesečnih neto plač, recimo da je to 20k. To je samo NAKUP. Pozabiš pa 1) registracija + kasko je še ena plača recimo 2) redni servisi + contingency je še ena plača 3) gorivo. Si takoj na 15 mesečnih plačah na leto ali več vse skupaj.

 

Če se veliko voziš je ziher vredno investirat v varnost - torej večji avto, airbagi oreng, radarski tempomat, razni mrtvi koti itd. Sploh po šihtu ko se vračaš domov in so vsi prizadeto penasti na cesti... enostavno ni vredno šparat pa se ubit. Če se manj voziš je malo lažje ker zmanjšaš čas na cesti + verjetno nisi na smrt utrujen ko se vračaš domov/na šiht.

 

Seveda če je 3 leta star predrag, pač greš na 5-6 let in je še pol 3 letnega. Uglavnem je nekje krivulja tam 1-2 leti 2/3 cene novega, 2-4 nekje 1/2, in pri 6 nekje 1/3. To zelo okvirno govorim. So pa že nasploh recimo navite cene jajčk (ker je večje povpraševanje za small beater car), menda je trenutno še slabše glede tega? Pa ja, pogosto se splača uvozit avto iz njemačke, sploh te 1-3 leta stare reči (glej history teme za primere :), ker pri nas folk misli, da so avti iz zlata če so "slovensko poreklo" in "sej je skor nov" in so cene mal navite za "malo rabljene". Sej tud na bolhi vidiš da folk prodaja malo rabljene reči čist previsoko.

Povezava do prispevka
bendeho reče Dne, 19. 4. 2021 at 11:28:

koliko vaših mesečnih plač (izplačilo na trr, brez dodatkov za prevoz in malico) predstavlja znesek, ki ste ga dali za avto ob nakupu, 

a je absurdno/neodgovorno kupiti avto, ki stane toliko, kot imaš plače v enem letu,

če izgubljaš na vrednosti avta po 1 plačo na leto, a je to sprejemljivo, po 10 letih ugotoviš, da si 10% časa delal za padec cena svojega avta, brez goriva in servisov itd

 

do sedaj sem vozil avte za par jurjev, kjer izguba vrednosti sploh ni bila težava, in se s tem nisem sekiral, bolj s servisi, mogoče eno plačo na leto gre za servise, odvisno od tega koliko se vozim, sedaj bolj nič, ker se dela od doma, bomo pa kmalu štartali nazaj in razmišljam za naprej, 

 

pls discuss

 

Točno eno letno plačo, je pa res, da avto kupim nov in ga imam potem vsaj 10 let, če seveda ne dela nekih ekstra problemov.

Povezava do prispevka
bainit reče pred 3 urami:

če kupiš 3 leta rabljen avto, ga maš tudi lahko bp 10 let

 

Sem hotel, ampak sem imel takrat težavo, da teh avtov ni bilo rabljenih (hibrid). Se pa strinjam, da je prvih par let čista zguba glede vrednosti vozila.

 

Ampak sej ni važno, vprašanje je bilo, koliko si pripravljen plačati. No eno letno plačo, tudi za rabljenega, več pa ne, razen, če bi šlo za res eno ultra priložnost za neko prejako vozilo.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
bainit reče pred 11 minutami:

zakaj si pa hibrida kupil? raje bi dizla, če delaš km.

 

Ma niti približno, bi mi bilo zdaj žal. Bil je cenejši (z boljšo opremo) od primerljivega dizla z avtomatskim menjalnikom (konkretno v primerjavi z Octavio 1.6 TDI). Ne trese, ne ropota, vozim se v tišini, poraba je primerljiva z dizlom, manj možnosti okvar (ni vztrajnika, ni menjalnika, ni sklopke, zaganjača, itd.) in servisi so neprimerljivo cenejši. Za enkrat je to proti dizlu čista zmaga.

 

Edini minus je, da ne morem vleči prikolice, težje od 350kg (torej nobene), ker homologacija dovoljuje samo tako težo.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
Pastir_Matic reče Dne, 19. 4. 2021 at 12:57:

Distanca med gumami in blatnikom je tam tam :D

Eh, vazno da ima handling boljsi od vecine drugih avtov. 

 

Ceprav vsi po internetih pravijo kako nima navora in horsijev, je v povsem stock formi, vkljucujoc s Prius gumami fucking amazing, saj so pac z njimi v mislih pac natuneal celotno vzmetenje.

 

Sploh ker je handling nevtralen, je zdrs izjemno kontroliran in progresiven. Zgodi se pa ze pri nizkih, obvladljivih hitrostih zaradi ozkih in ne pretirano oprijemljivih gumah.

Najboljsi feel mi je pa takrat, ko avto samo za malenkost spravis v oversteer in mu rahlo onese rito vstran, kot nek frc jojota, ampak brez body rolla.

...Nakar se rita sama od sebe vrne nazaj, brez kakrsnegakoli posredovanja mene ali elektronske varuske...

...Ali pa das se malenkost gasa in gres posrek do naslednjega ovinka...
 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...