Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Berbasecks reče pred 12 urami:

@tomzzi  Vauxhall Astro bodo tudi v DE delali?

Pizda, kr uspeva in njim in Peugeotu ta nova generacija

508 GT mi je en najlepših avtov na tržišču

še vedno bi pa prej umrl, kot mel Francoza ali Opla :D

jest sm isto mislu, pa sm s trenutnim francozom presenetljivo močno zadovoljen

Povezava do prispevka

ne ne, brez skrbi, vozi se, kot da je iz želeja, ampak in a good way.

 

Pred tem sem imel forda, tako da so materiali v notranjosti zdejle korak naprej.

 

Vozne lastnosti so mogoče slabše, ampak ne toliko, da bi bistveno vplivale na uporabnost avta. Zaenkrat me še ni skipal iz nobenega ovinka, iz mesta se premakne, na AC mi ni treba samo po skrajno desnem pasu peljat. Kabina je pa prostorna in udobna, bistveno udobnejša tudi od sodobnih konkurentov (da ne delam primerjave samo z 10 let starejšim modelom). Plus zaradi specifičnega dizajna, ki mestoma resda deluje blesavo, je preglednost na strani neviđena, oz. bolje rečeno, nič ne ostane neviđeno.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 13 urami:

Pizda, kr uspeva in njim in Peugeotu ta nova generacija

508 GT mi je en najlepših avtov na tržišču

 

Men tud. Pa ta novi 308. Samo kurci nimajo ta hudega hot hatch modela niti v ceniku, niti v konfiguratorju.  Džabe pol sploh v salon it, če ponujajo samo staramama motorje

Povezava do prispevka

Moja Astra K ma trenutno slabih 100k km prevoženih. Nobenih večjih problemov. 

Do sedaj sem reklamiral pod garancijo blago na sovoznikovem sedežu. So zamenjali bp. Pa enkrat kamero na šajbi za preponavanje prometnih znakov, lane assista in matričnih led žarometov.

Drugače laufa ok. Samo tankaj, servisi pa vozi.

Glede podvozja se pa Astra presenetljivo dobro vozi. 

 

Saj na km77 so omenili, da je celo okretnejša od novega golfa 8. Pri 1:55...

 

So pa testirali na žalost tudi na slabih gumah. Te pridejo z avtomobilom serijsko. 

Če bi bile gor kakšne Conti, Michelin bi se bolje obnesla.

 

Te gume pa poznam saj sem jih serijsko tudi jaz dobil na avtomobilu. Katastrofa od gume. Letos sem dal vse 4 nove Conti 6 gor. 

Avto se čisto drugače vozi. Tudi udobnejši je. 

Tiste Bridgestone je še vsak lastnik aster skritiziral. 

 

Povprečna poraba v 4 letih je 5.1. Avta pa ne šparam. 

Screenshot_20210609-160634_Drivvo.jpg

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
bainit reče Dne, 9. 6. 2021 at 22:59:

kakšni so ti pa matrix žarometi?

 

Zadovoljen. 

Mi ni žal niti centa doplačila. Verjetno bi drugače govoril če bi mi crknil žaromet izven garancije. :D

Je pa tako, da so tej matrični žarometi v Astri K prvi pri oplu oziroma Astra je bila kot prva v razredu katera je to ponujala. 

Niso tako izpopolnjeni kot recimo pri Insignii B katera ima že krepko izboljšane. 

Astra ima nareč 8 led segmentov na luč. Pri Insignii B jih je 32. 

Nove so narejene drugače.

 

Sicer pa odlične. Nobenih problemov in mi je to že prav prišlo oziroma dejansko pomaga.

Če ne drugo velik prej opaziš žival ob cesti ker imaš pač če voziš za nekom osvetljeno levo, desno od avtomobila pred tabo z dolgimi...

Ali pa če ti kdo naproti pripelje imaš svoj pas še vedno z dolgimi osvetljen.

 

Je pa smiselno doplačati le če se voziš velik ponoči. Drugače pa ne.

So tudi navadne led čisto ok. Ampak, ker jaz velik tudi po temi vozim mi še kako prav pride.

 

 

Povezava do prispevka

Seveda se da zmanjšat svetlost. 

Je pa res, da ne ločeno od osvetlitve števcev, druge osvetlitve. Imaš levo od volana. 

 

@bainit

motiš se. Leta 2017 se mi zdi. 

Opel je to ponudil konc 2015 ko je astra prišla na trg.

Verjetno opel ne bi tega takrat oglaševal kot, prvi v razredu z matričnimi. Saj bi zavajali. Je pa A3 kao "premium" in je cenovno tudi nekaj razlike.

 

https://www.carscoops.com/2015/05/all-new-opel-vauxhall-astra-gets/

 

Navedek

Available as an option, the intelligent system is said to enable driving with glare-free high beams. “With the introduction of this lighting technology to the Compact Vehicle Class, Opel is the first automaker to offer this highly efficient and high performance lighting system in this segment.

 

Je bilo kar nekaj člankov na to temo. 

Itak pa nima veze. 

Opel je v teh letih že kar nekaj inovacij vpeljal. Oziroma so bili pionirji.

 

Škoda, da ga je GM po obrokih uničeval. Sedaj imam občutek, da se bodo dobro pobrali. 

Povezava do prispevka
tomzzi reče Dne, 11. 6. 2021 at 18:46:

Seveda se da zmanjšat svetlost. 

Je pa res, da ne ločeno od osvetlitve števcev, druge osvetlitve. Imaš levo od volana. 

 

Opa, my bad. Sem bil ziher da ne gre, ker sem se enkrat peljal s tipom na prevoz.org ki je tudi (očitno neupravičeno) pizdil čez to :)

Povezava do prispevka
tomzzi reče Dne, 8. 6. 2021 at 16:00:

Prvi "teaserji" nove Opel Astre.

 

01-Opel-515785.jpg?itok=YVNx3HG204-Opel-515787.jpg?itok=UPERZJjp

05-Opel-515788.jpg?itok=jkSda9xh06-Opel-515789.jpg?itok=xdYuu6MO

 

Mislim, da so armaturko oziroma infotainment naredil velik bolj elegantno kot pri novem golfu. Pa še nekaj bližnjic je ostalo v fizični obliki (gumbi).

Pohvale!

Se mi zdi, da jim bo kar ratala tale nova astra. 

Proizvodnja pa bo po novem samo še v DE in ne več v Madžarski, Angliji...

 

Jst se zdej prevažam s prejšnjo generacijo in mi je avto top!

Za ta dnar je best bang for buck!

 

Zdej kolk bo nova ne vemo, ampak astro si dobil za 16k pa neki novo novo, 125konjsko, vso opremo ki jo rabiš za vsakdan, men se je zdel res carski deal. 

Pa zdej ne morem rečt slabe besede za ta avto. 

 

Tale nova izgleda top!

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...