Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Avtoznalci, iscem dober magnetni nosilec za telefon za v avto. Tisti z vpenjanjem so krs, ne maram. Tistih za v rezo / armaturo tudi ne. Ima pa avto ogrevano vetrobransko steklo, predvidevam, da to vpliva tudi na igracke, ki se nanj nalepijo?

 

Pa najraje bi nekaj, kar lahko po vsakem sihtu odstranim, da ne puscam v avtu, ki si ga podajamo, pa tudi kaksnega drugega obcasno vozim. V svojem imam Purota (SH4DWBLK), ki mu dam 9/10 pik (parkrat je odpadel, ampak so bila tudi konkretna nihanja temperatur, pa dolgo ga nisem nic popravljala oz. ponovno pritrjevala).

 

Kaj mi priporocate? Idealno je, da telefon samo fliknem na magnet, ker ga nimam volje 100x na noc vpenjat in odpenjat.

Povezava do prispevka
JaGuArKa reče pred 11 urami:

Avtoznalci, iscem dober magnetni nosilec za telefon za v avto. Tisti z vpenjanjem so krs, ne maram. Tistih za v rezo / armaturo tudi ne. Ima pa avto ogrevano vetrobransko steklo, predvidevam, da to vpliva tudi na igracke, ki se nanj nalepijo?

 

Pa najraje bi nekaj, kar lahko po vsakem sihtu odstranim, da ne puscam v avtu, ki si ga podajamo, pa tudi kaksnega drugega obcasno vozim. V svojem imam Purota (SH4DWBLK), ki mu dam 9/10 pik (parkrat je odpadel, ampak so bila tudi konkretna nihanja temperatur, pa dolgo ga nisem nic popravljala oz. ponovno pritrjevala).

 

Kaj mi priporocate? Idealno je, da telefon samo fliknem na magnet, ker ga nimam volje 100x na noc vpenjat in odpenjat.

 

https://www.brodit.co.uk/

Povezava do prispevka

"Kaj pa si ti prvo naredil s svojim (novim) avtom? Si šel na kakšen izlet, si ga občudoval, si ga peljal v gostilno pokazat ...?"
-"Ne, šel sem postavit ogrado za drobnico."

 

Zaenkrat sem zadovoljen. Upam, da bo tudi v bodoče tako :) 

 

20210701_174849.thumb.jpg.2f0fa1e2371d14c1c1d2e3ee632f8d67.jpg

  • Račka +1 8
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
erted45 reče pred 33 minutami:

"Kaj pa si ti prvo naredil s svojim (novim) avtom? Si šel na kakšen izlet, si ga občudoval, si ga peljal v gostilno pokazat ...?"
-"Ne, šel sem postavit ogrado za drobnico."

 

Zaenkrat sem zadovoljen. Upam, da bo tudi v bodoče tako :) 

 

20210701_174849.thumb.jpg.2f0fa1e2371d14c1c1d2e3ee632f8d67.jpg

Namest da bi ga pripeljal na izlet do Lj :ninja:

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 14 urami:

"Kaj pa si ti prvo naredil s svojim (novim) avtom? Si šel na kakšen izlet, si ga občudoval, si ga peljal v gostilno pokazat ...?"
-"Ne, šel sem postavit ogrado za drobnico."

 

Zaenkrat sem zadovoljen. Upam, da bo tudi v bodoče tako :) 

pejt ga pokazat v Playo

Povezava do prispevka
Kinetic reče pred 1 uro:

Sej si mal zatiskaš oči če rečeš da to ni :)

Pač delovni stroj!

 

Sam kak bi te pogledal če bi reku da si si kupu ganc novga merdžota, pa bi se prpelu s tem

 

95846240688115360.jpg

 

Kaj preveč si ne moreš zatiskat oči, te avto pri vožnji zelo hitro opomni čemu je namenjen :) 

 

Imam pa vseeno nekak občutek, da se jih nekaj proda kot lifestyle vozila. Mogoče se motim :) 

 

Navedek

A ni ta pickup  v resnic reno (nisan)

 

Mercedesov pickup (ki menda ni več v prodaji) je pod kožo Nissan, da.

Povezava do prispevka

@erted45 srečno vožnjo! 

standard vprašanja, koliko pride kasko, kaj je bil tvoj prejšnji avto... a to ima 2.8 dizel kot je v J150 LC aka prado?

zdaj si lahko kupiš še tisti dragi "roof tent" šotor za na streho in prideš v avtokampe zraven hipsterjev heh

uredilo bitje bendeho
Povezava do prispevka
erted45 reče pred 1 uro:

 

Kaj preveč si ne moreš zatiskat oči, te avto pri vožnji zelo hitro opomni čemu je namenjen :) 

 

Imam pa vseeno nekak občutek, da se jih nekaj proda kot lifestyle vozila. Mogoče se motim :) 

 

 

Mercedesov pickup (ki menda ni več v prodaji) je pod kožo Nissan, da.

Misliš na večino lastnikov fitnesov? sem jih videl že vsaj 5, nekak je treba kettlebelle prpelat al kaj.

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 3 urami:

@erted45 srečno vožnjo! 

standard vprašanja, koliko pride kasko, kaj je bil tvoj prejšnji avto... a to ima 2.8 dizel kot je v J150 LC aka prado?

zdaj si lahko kupiš še tisti dragi "roof tent" šotor za na streho in prideš v avtokampe zraven hipsterjev heh

 

Hvala :) 

Kasko je bil 560 eur + 285 za dodatke (požar, naravne nesreče, živali, luči, steklo, kraja).

Imam namen sprobat tudi lifestyle način uporabe ja, kolo sem že sprobal nataknit na kason zadaj :D 

Motor je po novem, to je, po faceliftu v osnovi enak kot v LC, torej 2.8 turbo dizel, ima pa nekaj novih kosov (med drugim menda tudi turbino) in s tem nekih 30 konjev več, kot jih je imel stari LC. So pa taisti motor očitno dali tudi v prenovljenega Land Cruiserja, ker imata s Hiluxom zdaj enako moč in navor.

 

rajc91 reče pred 2 urama:

Misliš na večino lastnikov fitnesov? sem jih videl že vsaj 5, nekak je treba kettlebelle prpelat al kaj.

 

Iskreno nimam pojma, sem pa po Ljubljani videval veliko teh pickupov, predvsem Fordov top model (Ranger Wildtrak):

 

201224163703_Ford-Ranger-Wildtrak-213PS-test-16.jpg

Povezava do prispevka

sam teli fjordi majo vsi sam bencinske motorje

po lj so ti avti itak za šmekat okol, kettlebelle se lažje fura s kombijem naokol pa še zaščiteni so pred vremenskimi vplivi

isto za praktično vse, kar bi rabil na pol tovorni avto, razen če se moraš furat offroad

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 23 urami:

 

Hvala :) 

Kasko je bil 560 eur + 285 za dodatke (požar, naravne nesreče, živali, luči, steklo, kraja).

Imam namen sprobat tudi lifestyle način uporabe ja, kolo sem že sprobal nataknit na kason zadaj :D 

Motor je po novem, to je, po faceliftu v osnovi enak kot v LC, torej 2.8 turbo dizel, ima pa nekaj novih kosov (med drugim menda tudi turbino) in s tem nekih 30 konjev več, kot jih je imel stari LC. So pa taisti motor očitno dali tudi v prenovljenega Land Cruiserja, ker imata s Hiluxom zdaj enako moč in navor.

 

 

Iskreno nimam pojma, sem pa po Ljubljani videval veliko teh pickupov, predvsem Fordov top model (Ranger Wildtrak):

 

201224163703_Ford-Ranger-Wildtrak-213PS-test-16.jpg

 

 

Pri teh avtih mi je bilo zmeraj tist ok, kam pol kufre namečeš. Ok v keson. Sam pol rabiš neki za keson pokrit ane. Pol pa ne morš še kr koles zraven nametat notr, če ne pa ne morš kesona pokrit :)

Ja eni jih majo za lajfstajl, eni si še avtodome iz tega delajo, kar je za moje pojme itak ful hecno. 

 

Je 4x4?

Povezava do prispevka

Pri meni je tukaj nekaj "olajševalnih" okoliščin, ker sem večinoma edini potnik, tako da lahko v takem primeru kufre dam zadaj na tla, sedeži se itak zložijo. Kason imam pokrit z alu roleto, za kolesa imaš pa potem še nekaj opicij, npr. klasičen prtljažnik na kljuki ali nosilce direkt čez kason:

 

20170902_164301_2-1-scaled.jpg

 

Ima preklopljiv 4x4 z reduktorjem, ja. Nima pa sredinskega diferenciala (tega imata serijsko samo Mitsubishi L200 in VW Amarok), tako da se po podlagah z visokim oprijemom (npr. suh asfalt) ni priporočljivo voziti z vklopljenim 4x4.

 

 

Povezava do prispevka

Jaz bi mel družinski kombi. Ma kdo kako idejo kako skoz prit za normalen dnar? A sem to že spraševal? Mam tak dejavu...

 

Uglavnem prvi fact je, da reno ima garbage opremo zgleda. Mercedes in VW sta draga za popizdit...

 

Potem pa ostane Pižo/Citro/Toyota/(Opel?), ki majo itak identičen avto. Nov me pride 50k s solid opremo, no-go. Torej gledam like 3 leta stare in so še vedno tam 38k€ v nemčiji. Seriously. Gledam 6 let stare? Rad bi mel vsaj radarski tempomat pa avtomatik, pa pač nekaj quality of life opreme. Barebones vem da se dobi 3 leta star 300Mm prevoženih za 15k. Enoprostorci so tud kriza od tega kar je na voljo pa ni neki baš upgrade glede prostora (zdej mam passata). Verjetno sem preveč optimist če mislim da bom za dobre 20k dobu neki takega kar mi bo všeč a? No če kdo ve kake fore za prevert se priporočam. Mudi se mi ne, tak v roku 1-2 let bi, glih tok ko bo passat počas za zamenjat.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...