Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

MorskaGlista reče pred 2 urama:

Meni se vedno ni jasna ta (staromodna) logika, da so za večjo kilometrino primerni samo dizli. Mi lahko kdo razloži, kakšna je dejansko prednost dizla v tem primeru?

Mam zadnjega dizla. Ne vidim smisla v dizlu. Če te skrbi poraba, potem pač voziš kot po jajcih in ma tudi bencinske zelo nizko.

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
-wicked- reče pred 1 uro:

Aha.... bencinar ma še vedno 2-3l večjo porabo kot dizel pri isti vožnji. 

 

Pri novejših bencinarjih to ni več pravilo. Sej zato sprašujem, zakaj vsi priporočajo dizla za dolge relacije. Par let nazaj bi se še strinjal, ampak v tem času se je marsikaj spremenilo.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 5 urami:

Meni se vedno ni jasna ta (staromodna) logika, da so za večjo kilometrino primerni samo dizli. Mi lahko kdo razloži, kakšna je dejansko prednost dizla v tem primeru?

poraba ane

pa tamali bencinski motorji niso primerni za tak režim vožnje, vidiš pri obsteku

Povezava do prispevka

kolk krat pa saltas na avtocesti? das v sesto in pustis tam 1 uro. avtomatik bi bil res full boljsi pri nesaltanju, ja.

 

katera ostala oprema te pa naredi bolj spocitega? klima mogoce, ampak to ma tud v sirotinja oprema.

ce bi rad bolj udoben avto mors kupit pac vecjo klaso. da mas navor (zato folk za avtoceste kupuje dizle), zvocno izolacijo, udobne sedeze in udobno vzmetenje.

Povezava do prispevka
drevored reče pred 4 urami:

kolk krat pa saltas na avtocesti? das v sesto in pustis tam 1 uro. avtomatik bi bil res full boljsi pri nesaltanju, ja.

 

katera ostala oprema te pa naredi bolj spocitega? klima mogoce, ampak to ma tud v sirotinja oprema.

ce bi rad bolj udoben avto mors kupit pac vecjo klaso. da mas navor (zato folk za avtoceste kupuje dizle), zvocno izolacijo, udobne sedeze in udobno vzmetenje.

 

 

Ker nase avtoceste so znane po tem, da das samo v 6. In picis 120km brez da ti ni treba enkrat menjat ja. Sploh ob uri k gre folk na siht. Poleg tega nardi se 100km dnevno po neavtocesti.

 

Drgac pa tocn to kaj si nakonc napisal. Zvocna izloacija, udobni sedezi, vzmetenje, nizki obrati pri potovalni hitrosti. Gretje/hlajenje sedezev, radarski tempomat,...

Povezava do prispevka

Na morje sem sel s sposojenim C5. 2011 letnik, dizel. Pizda se lepo pelje.

 

Mislim, da bom po dopustu takoj zavil v Toyotin salon. Sem jih par zdej po poti videl in me kar mika. Rabim testno voznjo, da vidim porabo in zvok na ac. Valda bom z drugic ucem na avtonetu filtriral dizle.

 

Na konc bo itak strudla odlocla 100% cuck.

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 10 urami:

Men  ni jasno, zakaj se gleda rocni menjalnik in sirotinja oprema, ce se dnevno dela 300km. To prezivis vsaj 3 ure dnevno v avtu, to je 20% casa dnevno ko si buden. A neb blo fajn se udobno peljat v tem casu in da spocit prides ven iz avta

 

pa 1.0 motor... :) 

Povezava do prispevka
drevored reče pred 9 urami:

kolk krat pa saltas na avtocesti? das v sesto in pustis tam 1 uro. avtomatik bi bil res full boljsi pri nesaltanju, ja.

 

katera ostala oprema te pa naredi bolj spocitega? klima mogoce, ampak to ma tud v sirotinja oprema.

ce bi rad bolj udoben avto mors kupit pac vecjo klaso. da mas navor (zato folk za avtoceste kupuje dizle), zvocno izolacijo, udobne sedeze in udobno vzmetenje.

 

to ja navor, zračno vzmetenje, fajn sedeži, gretje, ventilacija, masaža, fejmiči na podcastu, to je to

Povezava do prispevka
Kinetic reče pred 8 urami:

 

dej dej, mel sem novega tourana za nadomestnega pa ni žrl pod 9

1.5 benz

normalna uporaba, nobenih zlorab po avtobanu in podobno

Hm....

 

Jest sm ga mel pa pod 6 :D

 

Res pa je da sem se lepo vozil z njim...

 

Mal po Kranju, pol pa AC Kranj - Lj 120 na sati, pa po Ljubljani ene 20km pa pol še nazaj iz Lj v Kranj..

 

Me je mal presenetu

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče Dne, 7. 8. 2021 at 13:11:

Meni se vedno ni jasna ta (staromodna) logika, da so za večjo kilometrino primerni samo dizli. Mi lahko kdo razloži, kakšna je dejansko prednost dizla v tem primeru?

Poraba predvsem, tradicionalno je bilo tudi gorivo cenejše (nič več). Plus dizelski motor ima veliko boljše vozne lastnosti (imho) ko se ogreje na delovno temperaturo. Sej gre z bencinom čisto ok, če te ne moti da voziš na 3500 obratov po AC (če je švoh mašina) ali pa imaš oreng mašino pa žre pune in je še dražji kot dizel. Seveda ni dizel zdej must have, je pa vsaj meni osebno bolj udobna vožnja. Mi gre pa na kurac dizelski smrad. Zdej ko se malo manj vozim na dolge relacije tudi resno razmišljam da mogoče ne bi rabu več dizla za občasno dolgo relacijo... ampak ne bom pa samo zato menjal avta.

 

Sektor 13 reče Dne, 7. 8. 2021 at 17:45:

Karkoli bos kupil, ne kupuj rabljenega dizla !! !!

Zakaj že specifično ne dizla? Pa ne turbača rabljenega? Pa ne 1.0 rabljenega? :D Daj prosim

 

drevored reče pred 21 urami:

kolk krat pa saltas na avtocesti? das v sesto in pustis tam 1 uro. avtomatik bi bil res full boljsi pri nesaltanju, ja.

 

katera ostala oprema te pa naredi bolj spocitega? klima mogoce, ampak to ma tud v sirotinja oprema.

ce bi rad bolj udoben avto mors kupit pac vecjo klaso. da mas navor (zato folk za avtoceste kupuje dizle), zvocno izolacijo, udobne sedeze in udobno vzmetenje.

Če je prazno šaltaš občasno. Če je gužva šaltaš ko nor. Radar je tudi obvezen da imaš manj dela. Plus nikoli se ne voziš izključno AC, recimo moja relacija je na žalost samo polovica AC.

 

Kočevc reče pred 17 urami:

 

 

Ker nase avtoceste so znane po tem, da das samo v 6. In picis 120km brez da ti ni treba enkrat menjat ja. Sploh ob uri k gre folk na siht. Poleg tega nardi se 100km dnevno po neavtocesti.

 

Drgac pa tocn to kaj si nakonc napisal. Zvocna izloacija, udobni sedezi, vzmetenje, nizki obrati pri potovalni hitrosti. Gretje/hlajenje sedezev, radarski tempomat,...

Citiram kot odgovor zgornjemu citatu. Word

 

erted45 reče pred 16 urami:

@obstek kaj pa kakšen Passat? Še starega C-Maxa daš not, nekaj že dobiš zanj.

 

EDIT: ali pa mogoče res kakšna Corolla, dobiš še 10 let garancije.

Passatov se dobi veliko tako da imaš tudi dobro izbiro. Uvoziš iz dojčlanda 3 leta starega za pol cene novega, ga voziš 3 leta in ponoviš vajo (če se voziš veliko). Seveda moraš računat potem tudi na vzdrževanje, ki je dražje, jebiga.

Povezava do prispevka

jaz sem mel v lajfu dva avta s kerima sem naredil priblizno 30k km na let

honda accord dizel in mazda miata bencinar

 

oboje je blo safer furat v stop and go kolonah. to je edini primer voznje za katerega bi dejansko rekel, da te dejansko izcrpa, ce nimas avtomatskega menjalnika. na sreco v teh guzvah nisem bil vsak dan, ker sem probal tempirat sluzbo tko da se izognem oz. je bla guzva samo na krajsih odsekih.

 

z accordom sem se peljal po ac 130 kot direktor, pa je avto mel 5 prestav. avto je mel tempomat pa ga ponavad nisem uporabljal, ker rad aktivno vozim in sploh pomislim ne, da bi nastavil tempomat. tko da radarski tempomat je res neki kar v lajfu ne rabim. razen ce se zna sam od sebe premikat v stop and go koloni. pol bi mogoce blo kul da lahk jes kebab pa avto sam leze naprej.

 

tud z miato sem prezivel. je pa bil najvecji problem utrujenosti od glasnosti avta. 

 

tud zdej k mam motor sem dosti bolj spocit, ce vozim s cepki v usesih.

 

res ne vem od kje obsedenost z neko opremo, razen ce vam je v lajfu najvecja muka vozit avto in bi radi bli cimvec voznje na telefonu.

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 5 urami:

 

 

Zakaj že specifično ne dizla? Pa ne turbača rabljenega? Pa ne 1.0 rabljenega? :D Daj prosim

 

Ker so slabi. Senzorji vseh vrst radi odletijo. Plasticni deli v masini (teh je ogromno, tudi tam kjer nebi smeli biti) puscajo/pokajo ipd.

Glede 1.0 pa ne vem in ne poznam.

Povezava do prispevka
drevored reče pred 5 urami:

jaz sem mel v lajfu dva avta s kerima sem naredil priblizno 30k km na let

honda accord dizel in mazda miata bencinar

 

oboje je blo safer furat v stop and go kolonah. to je edini primer voznje za katerega bi dejansko rekel, da te dejansko izcrpa, ce nimas avtomatskega menjalnika. na sreco v teh guzvah nisem bil vsak dan, ker sem probal tempirat sluzbo tko da se izognem oz. je bla guzva samo na krajsih odsekih.

 

z accordom sem se peljal po ac 130 kot direktor, pa je avto mel 5 prestav. avto je mel tempomat pa ga ponavad nisem uporabljal, ker rad aktivno vozim in sploh pomislim ne, da bi nastavil tempomat. tko da radarski tempomat je res neki kar v lajfu ne rabim. razen ce se zna sam od sebe premikat v stop and go koloni. pol bi mogoce blo kul da lahk jes kebab pa avto sam leze naprej.

 

tud z miato sem prezivel. je pa bil najvecji problem utrujenosti od glasnosti avta. 

 

tud zdej k mam motor sem dosti bolj spocit, ce vozim s cepki v usesih.

 

res ne vem od kje obsedenost z neko opremo, razen ce vam je v lajfu najvecja muka vozit avto in bi radi bli cimvec voznje na telefonu.

Utrujenost je realna stvar. 90 minut v eno smer, šiht, 90 minut v drugo smer. Avtomatik in radar pomagata zelo + safety.

Drugač why the hell ne bi mel tempomata? Tudi jaz rad vmes pritisnem na gas, kar ne izključuje rabe tempomata. Sploh pa "aktivna vožnja" na naših AC? Regionalkah? A se hecaš? Vse je zabasano non-stop. Nazadnje sem aktivno vozil celih 5km, potem sem pa dohitel nekaj kar se ni dalo prehitet. Pretty much always. 10 let nazaj maybe. Vozim da pridem nekam in ne kot aktivnost ki je sama sebi namen. Manj kot sem zmatran na cilju boljše.

Sektor 13 reče pred 32 minutami:

Ker so slabi. Senzorji vseh vrst radi odletijo. Plasticni deli v masini (teh je ogromno, tudi tam kjer nebi smeli biti) puscajo/pokajo ipd.

Glede 1.0 pa ne vem in ne poznam.

Foter vozi dizle 20 let. Kein problem. Jaz vozim dizla zdej 3 leta, glede mašine bp. Bencinarji so bli tud ok, za preživet, samo po AC je blo vedno gnilo zarad visokih obratov. Če maš turbo maš pa itak iste probleme kot dizel. Zakaj hudiča bi imeli samo dizli cheap shit elemente? Imajo vsi motorji :D Ne vem od kje ti ideja da je glede na tip goriva drugače. Imajo pač vsaki svoje prednosti in slabosti. Osebno si želim mogoče probat te mazdine čudodelne mašine, samo verjetno ne bo kaj iz tega.

Povezava do prispevka
Kinetic reče pred 22 urami:

 

dej dej, mel sem novega tourana za nadomestnega pa ni žrl pod 9

1.5 benz

normalna uporaba, nobenih zlorab po avtobanu in podobno

rekel si 'manjši avto', a nisi :D

mazdo mam na okol 7,5 pa se mi ne zdi da bi jo šparala, ajde na avtocesti jo držim na 130-140, jo pa tud rada pritisnem v klanec al pa okol ovinka

 

drevored reče pred 8 urami:

jaz sem mel v lajfu dva avta s kerima sem naredil priblizno 30k km na let

honda accord dizel in mazda miata bencinar

 

oboje je blo safer furat v stop and go kolonah. to je edini primer voznje za katerega bi dejansko rekel, da te dejansko izcrpa, ce nimas avtomatskega menjalnika. na sreco v teh guzvah nisem bil vsak dan, ker sem probal tempirat sluzbo tko da se izognem oz. je bla guzva samo na krajsih odsekih.

 

z accordom sem se peljal po ac 130 kot direktor, pa je avto mel 5 prestav. avto je mel tempomat pa ga ponavad nisem uporabljal, ker rad aktivno vozim in sploh pomislim ne, da bi nastavil tempomat. tko da radarski tempomat je res neki kar v lajfu ne rabim. razen ce se zna sam od sebe premikat v stop and go koloni. pol bi mogoce blo kul da lahk jes kebab pa avto sam leze naprej.

 

tud z miato sem prezivel. je pa bil najvecji problem utrujenosti od glasnosti avta. 

 

tud zdej k mam motor sem dosti bolj spocit, ce vozim s cepki v usesih.

 

res ne vem od kje obsedenost z neko opremo, razen ce vam je v lajfu najvecja muka vozit avto in bi radi bli cimvec voznje na telefonu.

ful dobr zate, sam ne tolk iz sebe izhajat

moj radarski sicer zna v stop and go koloni vozit, sam ni posebej spreten, ma tendenco po prehitrih spremembah hitrosti

je pa majka če morm vozit v počasni koloni, velik lažje držim razdaljo kot bi jo sama

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...