Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

jlpktnst reče pred 16 urami:

Oh nevem no, a imaš kako statistiko?

 

Meni je do zdej od pizdarij crknu samo haldex sistem, ki je itak dost garbage. Pa še mastno ti zaračunajo ta prekleti 4motion.

 

Mal študiram da so to rožnata očala kak so starejši avti držali in to. Kolikor je meni znano so novejši precej bolj zanesljivi overall. Servisi so bolj redko, bolj udobni so itd.

 

Edin minus pri modernem avtu je, da so začeli tlačit cheap consumer elektroniko not in to jih tepe. Treba je naredit en modularen način (android auto je to kindof, samo ne čisto), tako da ta del avta ne zastara po 3 letih (kot smart fridge kjer ti nehajo dajat update in si v riti).

 

Če delaš 50k letno se sploh ne splača novega avta. Kupiš 2-3 leta starega in prodaš po 2-3 letih.

 

Ceed je dost nizek rang avta, če si tolk na cesti. Osebno --- če se bi vozu 50k na leto (sem se 40k eno leto in sem ravno zato kupu kar mam) bi si nabavu proper avto. Itak si lahko s potnimi stroški pokriješ. Če si ne moreš potem pa raje ne delaj tok km. Point being, da si boš v crap avtu zjebal: hrbet, noge pa še kaj + bolj utrujen boš. Po možnosti letiš s ceste če zaspiš in se ubiješ. Imho vredno dat mal več če praktično živiš na cesti.

 

 

Hahah, to kar govoriš dela tud passerati, čisto ista govna. Samo se navadiš kako morš prtisnit in kdaj, pa gre večinoma tako kot hočeš. Also kadarkol lahk preklopiš na semi manual mode in "rešiš" situacijo. Večinoma.

Jah vse, ki jih poznam z rabljenimi dizli imajo kup problemov.

 

- najnovejsi je: Brat je kupil 3 leta starega Superba (95k km) po dveh mesecih odletel senzor nekje pri turbini - 100 eur

- sodelavec prav tako 3 leta star superb - klima pusca, razpoka pri hladilniku

- kolega x3 2.0d (cca 8 let stara)  , menjal cel kup senzorjev, cevi in ostale sare, skos priziga lucka za masino

- isti kolega mazda 6 (letnik 2011 se mi zdi, to je blo ene 2-3 leta nazaj) - senzorji, sobe, centralna konzola z radijem itd.

- drug kolega odkupil od dedka C4 picasso 1.6D  (mislim da je 1.6 no)-  cevi okoli masine vse puscajo olje

 

 

Povezava do prispevka
jlpktnst reče Dne, 12. 8. 2021 at 17:12:

Ceed je dost nizek rang avta, če si tolk na cesti. Osebno --- če se bi vozu 50k na leto (sem se 40k eno leto in sem ravno zato kupu kar mam) bi si nabavu proper avto. Itak si lahko s potnimi stroški pokriješ. Če si ne moreš potem pa raje ne delaj tok km. Point being, da si boš v crap avtu zjebal: hrbet, noge pa še kaj + bolj utrujen boš. Po možnosti letiš s ceste če zaspiš in se ubiješ. Imho vredno dat mal več če praktično živiš na cesti.

pismo sej vem da sem mela svojih 25 let in ne prav ful izkušenj z udobjem v avtomobilih takrat, ampak men je bil tedanji aktualen ceed čist zgledno udoben za 40k na leto

mel je več opreme kot sem pred tem vedela da obstaja, zici so mi odgovarjali, bil je najtišji avto do takrat (kar ajde ne pomeni ful, sam men je blo carsko), 30k interval, dolga garancija, zmerna poraba

če bi se mu zdel dat več keša bi se strinjala s tabo da naj vzame višji razred, v tem cenovnem razredu pa nima kaj falit z njim

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 1 uro:

pismo sej vem da sem mela svojih 25 let in ne prav ful izkušenj z udobjem v avtomobilih takrat, ampak men je bil tedanji aktualen ceed čist zgledno udoben za 40k na leto

mel je več opreme kot sem pred tem vedela da obstaja, zici so mi odgovarjali, bil je najtišji avto do takrat (kar ajde ne pomeni ful, sam men je blo carsko), 30k interval, dolga garancija, zmerna poraba

če bi se mu zdel dat več keša bi se strinjala s tabo da naj vzame višji razred, v tem cenovnem razredu pa nima kaj falit z njim

Možno, tudi mene pr 25tih ni tolk motlo kak zic je pa take butarije, tako da čist verjamem Večina reči je itak zelo relativnih tako da ja. Zdej pa crknem če ne štima vse v nulo glede udobja. Računaj tipa ki sedi vsak dan ohoho ur pred pcjem že 25 let :D

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 6 minutami:

Možno, tudi mene pr 25tih ni tolk motlo kak zic je pa take butarije, tako da čist verjamem Večina reči je itak zelo relativnih tako da ja. Zdej pa crknem če ne štima vse v nulo glede udobja. Računaj tipa ki sedi vsak dan ohoho ur pred pcjem že 25 let :D

z zici je kurba k sem morm enkrat cel dan furat z avtom da vem na čem sem

tle mazdi mal zmanjka, po parih urah mam še kr skinny people problems aka bolijo me konci kosti na riti

Povezava do prispevka
jlpktnst reče Dne, 12. 8. 2021 at 17:12:

Ceed je dost nizek rang avta, če si tolk na cesti. Osebno --- če se bi vozu 50k na leto (sem se 40k eno leto in sem ravno zato kupu kar mam) bi si nabavu proper avto. Itak si lahko s potnimi stroški pokriješ. Če si ne moreš potem pa raje ne delaj tok km. Point being, da si boš v crap avtu zjebal: hrbet, noge pa še kaj + bolj utrujen boš. Po možnosti letiš s ceste če zaspiš in se ubiješ. Imho vredno dat mal več če praktično živiš na cesti.

Prva generacija ED je bila trda ko pes, sploh z 17" felgam. JD model je že precej bolj udoben. CD (zadnji model) je pa taka lepa, mehka za vozit. Ni tako kot Focus ki ga hvalijo po športni vožnji.

 

Povezava do prispevka
RAD!OACTIVE reče pred 5 minutami:

še nimaš dost ecobooma :D

Neumni mazohist sem.

 

Poznam par lastnikov teh dizelskih motorjev in se nihče ne pritožuje.:D

mr.killer reče pred 11 minutami:

Focusa bi čtal, meni osebno premajhna notranjost, vse je tako, nabasano

 

Al Auris (tree hugger) al Volvo (gospot).

Razum mi govori: Auris

Lagodje mi govori: Focus, samo zašupam v avtohiši in čao.

Lulek mi govori daj V40 

 

Povezava do prispevka
obstek reče pred 6 urami:

 dizelskih motorjev in se nihče ne pritožuje.:D

 

mehanik mi pravi, da je ta Fordov 1,5 dizel praktično neuničljiv in razmeroma ugoden za servisiranje. 1.0 EB pa itak ne boš več kupoval. :D

 

Burned Fox reče pred 3 urami:

Ajde se en izziv, kaj se zdej uzame za prvi avto za ene 5k bankovcev

 

zgoraj omenjeni gospod pravi, da če ti ego ob vožnji ne igra na strune sramu, kupi Dacio. neuničljiva in dodobra preizkušena par let stara Renaultova tehnologija, servisi praktično zastonj, avto pa robusten in neuničljiv.

 

p/p best buy, ob zavedanju, da je to zgolj za premik od točke A do točke B.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...