Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Kupujem nov (rabljen) avto. V roku 2 mesecev moram menjat. Ob trenutnih dobavnih rokih nov avto odpade. Budget do 40k €. Vsak € pod to mejo šteje dvojno, idealno je nekaj okoli 35k. Če pač ne bo šlo skozi je zgornja meja na 40.

 

Situacija:

- služba: 160km dnevno (80km v eno stran od tega 15km AC ostalo regionalke)

- vmes en hribovski prelaz z serpetinami in konkretnim naklonom/klancem (pozimi jeba, obvoz pomeni +30km)

 

Zahteve za avto:

- letnik 2020 ali novejši, max prevoženih 25.000km

- avtomatik in dizel (pri 3.000km na mesec vsak liter šteje, dobesedno)

- odlični sedeži z dobvolj bočne opore (3h sedenja in ovinkov na regionalkah terja svoj davek)

- aktivni tempomat in kar se da digitalen "kokpit"

- drug avto pri hiši, 90% se vozim sam, žena vozi Tourana kamor lahko spravima otroke in vso prtljago

 

OPCIJA 1: BMW X1 20d

 

PLUSI:

- ipak je BMW

- 4 kolesni pogon

- SUV, višje sedišče

 

MINUSI:

- prtljažnik (komaj 350l, trenutni ima 500l)

- poraba (močno dvomim, da je oglaševana 4,3l realna)

- vzdrževanje (sanja se mi ne kakšni so stroški servisa BMW, 10 let nazaj vem, da se je tarifa začela pri 300€ na Selmarju)

 

OPCIJA 2: ŠKODA Octavia/Superb

 

PLUSI:

- velikost

- nižja cena (Octavia)

- nizka poraba

 

MINUSI:

- trenutno mi nič ne pade na pamet, dejansko sta mi oba avta zelo všečna :)

 

OPCIJA 3: BMW serija 3 Touring 320d

 

PLUSI:

- večji od X1 (a manjši od Škod)

 

MINUSI:

- RWD, v primeru snega moram na obvoz (xDrive je nad budgetom)

 

OPCIJA 4: Škoda Kodiaq 4x4

 

PLUSI:

- velikost (ker bo avto pri hiši vsaj 7 let je lahko zamenjava za Tourana)

 

MINUSI:

- poraba

 

EKO OPCIJA: VW ID.4 / Opel E-Mokka

 

 

PLUSI:

- EKO, zastonj polnjenje na firmi

- Mokka AGR sedeži (imam v trenutnem avtu in so res špica)

 

MINUSI:

- cena (sploh VW je drag, če hočeš boljšo opremo), nisem upravičen do EKO-Kredita, EKO subvencija 4.500€ je trenutno še na voljo a nihče ne ve kaj bo čez 2 meseca

- crap sedeži pri VW (to je zločin, resno)

- v primeru Mokke velikost (avto je res mali)

- Mokka ni EV platforma, ampak cross z ICE

 

Pod črto, če gledam se mi glede na obratovalne stroške seveda najbolj izplača EV, ampak to samo do trenutka, ko imam na firmi zastonj polnjenje. Ob menjavi službe je teh privilegijev konec. In vem, da bom v naslednjih 7 letih službo menjal. Kar pa ne pomeni nujno manj vožnje. Res sem v precepu, ali iti z ekonomično ŠKODA varianto, ali užgat YOLO in skladno z svojo middle management pozicijo kupit BMW xDrive, ali it v EKO Freak varianto z Mokko...                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Kaj menite vi, kak pameten nasvet, ideja, pogled na opisano situacijo?

uredilo bitje Smoki
Povezava do prispevka

I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

BMW 320d xDrive Touring DrivAss Klimaaut. LiveCockp+
First Registration: 01/2020
Construction Year: 2020
Mileage: 11.199 km
Fuel Type: Diesel

Price: 33.250 €

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=322526247&utm_source=com.apple.UIKit.activity.CopyToPasteboard&utm_medium=ios

 

 

evo ti ga recimo. Pa se uvoz in davki pa si na cca 35k

Povezava do prispevka
Shadow reče pred 1 uro:

I found this offer at 𝗺𝗼𝗯𝗶𝗹𝗲.𝗱𝗲:

BMW 320d xDrive Touring DrivAss Klimaaut. LiveCockp+
First Registration: 01/2020
Construction Year: 2020
Mileage: 11.199 km
Fuel Type: Diesel

Price: 33.250 €

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=322526247&utm_source=com.apple.UIKit.activity.CopyToPasteboard&utm_medium=ios

 

 

evo ti ga recimo. Pa se uvoz in davki pa si na cca 35k

 

Hvala, ampak dej poglej te sedeze, blago, vstopni model, to je BMW za reveze. :D

 

Sicer pa gledam, je gor res dost X1 okoli 35k, sam ce ze, potem grem sam ponjga gor, ne rabim uvoznika. Sem zdajsnjega gor kupu sam in ga sam uvozu, bom tega tut, ce ne bo v SLO izbire. Jeba je samo, ker rabim za to 2 dni dopusta, pa obilo zivcev z naso JU in junaki na tehnicnih pregledih... <_<

 

RAD!OACTIVE reče pred 59 minutami:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=329993150

 

a kej tazga pa ne bi :D vpraš @Vodokotlič kok je dal za štrom odkar ga ma pa fila na šihtu

 

drgač pa itak bmw, FREUDE AM FAHREN

 

LOL, kam naj s 300 konji, se ja ubijem. Ne resno, ni to zame. 190PS max. Pa moral bi enkrat se usest v Teslo, ker mi ti sedezi ne delujejo kaj prida.

 

Pac res je jeba, suh sem in ce ni sedez tipi topi ulit mojemu telesu popizdim po 3 ovinkih, ko me mece levo in desno kot kako lutko.

 

3h na dan ni malo in udobje v voznji je nad vsem. Sem se vozil en teden z nadomestno Corso in tega ne bi ponovil vec nikol v lajfu. Raj najamem in placam za tist teden en oreng avto.

 

@Vodokotlič Kako se zadeva obnasa v snegu? Na klancih?

Povezava do prispevka

Eno zimo sem dal skozi in nisem mel te sreče da ga preizkusil. Ko je enkrat zapadel konkreten sneg in sem šel proti Primorski mi je počila guma (pod snegom je bilo nekaj). Tako, da je bilo konec veselja. Eno noč ko je tudi na polno nametavalo  sem šel iz LJ proti Kranju. Pa je bil brez problema. Je pa moj AWD un gor SR+ je samo na zadnji pogon. (baje je dobra razporeditev in lepo gre.) Samo je težek avto pa je treba biti previden ko bremzaš.  

SR+ letnik 2021 je made in china. Kar ni slabo. Ima drugačne abterije in se ga celo priporoča da se ga polni do 100%. Kar pomeni imaš lep uporaben domet. 

Povezava do prispevka
Smoki reče pred 16 minutami:

3h na dan ni malo in udobje v voznji je nad vsem. Sem se vozil en teden z nadomestno Corso in tega ne bi ponovil vec nikol v lajfu. Raj najamem in placam za tist teden en oreng avto.

haha točno zdele imam nadomestno corso in se prisrčno sovraživa, čeprav ne naredim več kto 50km na dan

ker v kurcu neudoben in rukajoč avto je to

Povezava do prispevka
PuskA reče pred 14 minutami:

A4/6 alltrack 

 

A6ica je predraga, A4 v sloveniji rabljenih ni. 

 

Pač trenutno preferiram nakup v SLO, če se le da preko uradnega trgovca BMW/Škoda, da se tam uredi vse papirje in financiranje ter po možnosti še kak servisni interval gratis spogajam. 

 

Uvoz iz Nemčije pomeni cel kup dodatnih pi****** za katere nimam ne volje ne časa. Treba uredit kredit z banko, it gor, poskusne tablice, dol, tehnični, vloga za DMV, tablice itd. Saj če ne bo druge bom šel v to, jasno, ampak je to res izhod v sili in ko/če pri nas nič ne bo na voljo.

 

Pa gleda na Mobile.de in sem mal razočaran kak krafl od BMW se gor prodaja v tem cenovnem razredu, večinoma vstopni modeli s osnovno opremo...

Povezava do prispevka
Smoki reče pred 1 minuto:

 

A6ica je predraga, A4 v sloveniji rabljenih ni. 

 

Pač trenutno preferiram nakup v SLO, če se le da preko uradnega trgovca BMW/Škoda, da se tam uredi vse papirje in financiranje ter po možnosti še kak servisni interval gratis spogajam. 

 

Uvoz iz Nemčije pomeni cel kup dodatnih pi****** za katere nimam ne volje ne časa. Treba uredit kredit z banko, it gor, poskusne tablice, dol, tehnični, vloga za DMV, tablice itd. Saj če ne bo druge bom šel v to, jasno, ampak je to res izhod v sili in ko/če pri nas nič ne bo na voljo.

 

Pa gleda na Mobile.de in sem mal razočaran kak krafl od BMW se gor prodaja v tem cenovnem razredu, večinoma vstopni modeli s osnovno opremo...

 

Kaj pa kakšen (Toyota) hibrid, npr. Camry (ajde, ni 4x4) ali RAV4 (ne vem edino, kako je z zalogo)?

 

IMO sicer bi bila Octavia / Superb win, poglej pa še tole mrcino.

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 39 minutami:

jaz bi šel klicat/emaile pisat škoda trgovcem kar po spisku, vsaj eden bo že imel kakšnega superba ali kodiaka na poti, ki še nima kupca ali pa kakšnega testnega, ki gre v prodajo v naslednjih 2 mesecih

 

Thx za namig, vzeto na znanje, bom malo povprasal naokoli.

 

Ceprav mi do sedaj trgovci niso delovali neki ekstra zainteresirani za tak "odlozen" deal...vecina bi se jih rada avta znebila takoj (tistega kar imajo), za nove so pa precej apaticni in pac jokajo glede dobavnih rokov...naredit pa itak ne morejo nic. 

 

V enem SKODA salonu so mi celo tko mal med vrsticami rekli naj ne tratim njihovega casa. Kaj je blo, enostavno, naredil sem konfigurator Superba, za cca. 36k € in so mi izdelali uradno ponudbo. Nakar me cez par dni poklicejo in vprasajo kako je ponudba, ce me se kaj zanima. In recem da je sicer vse lepo in prav ampak da moram avto stestirat. Se zmenimo za testno voznjo, pridem v salon, vodja prodaje takoj do mene kako super ponudba je to in da je Superb oh in sploh (ko sem ji omenil da mi je vsec velik prtljaznik because 3 kids je pa sploh skor dozivela orgazem in vila roke da to je pa idealen avto zame - precej cringe izkusnja, morarm priznat). Ko ji koncno zmanjka sape pa omenim, da se mi pa zdi vsecen tudi Kamiq (zajebal sem, mislim sem Kodiaqa), ker je SUV in sedis visje in bi bilo fino ga met zarad 4x4, ce mi lahko naredijo ponudbo se za ta avto, me pa zenska pogleda z morilskim pogledom in izstreli: "Iz Superba na Kamiqa je pa kar velik korak nazaj, kaj vi sploh hocete?"

 

Sem kar mal brez sape ostal in sem samo vzel kljuce ter sel na testno z Superbom...ko sem prisel nazaj je ni bilo nikjer vec in se je z mano ukvarjal navadn prodajalec.

 

Tko mal na off izkusnja, moram priznat. Ti pusti grenak priokus. Ce bi vezl nov avto, ga ne bi sel iskat tja, to je ziher.

Povezava do prispevka

Jaz imam ok izkušnjo. Sem preizkusil Octavio. Prodajalec je prijazen in mi je naredil ponudbe za vse qr kode, ki sem mu jih poslal.

Je pa res, da čakam Toyoto, da me pokličejo za testnega hibrida in potem sem mislil it še Kio pogledat. In me sedaj vsake dva dni kliče, da je sedaj pravi čas za naročilo. :D

 

Odbijajo me 9 mesečni dobavni roki. Sem se napalil na rabljene 4motion Passate. 

Povezava do prispevka

Tko bom reku, sem 99%* da bom vzel X1ko. 40ta so tu, mimo so cajti nizkih limuzin, vsaj zame. 

 

Pri EKO variantah je rizik degradacije baterije enostavno prevelik, jaz kupujem avto za min 7 let, sam bog ve kaj bo takrat s temi EVji, ki jih dans folk kupuje. 

 

*Edin ce zena da totaln veto (ker njej je to FUL denarja za eno stvar ki ima 4 kolesa in volan) pol bom za mir v hisi moral pozret ponos in it na SKODA back-up plan. :ninja:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...