Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

bendeho reče pred 13 minutami:

pa so ti vredu sedezi v X1? 

 

Ko sem ga vozil 4 leta nazaj so mi bili zelo OK, ampak so bili sporti sedezi in ne tisti osnovni iz blaga in brez bocne opore. Recimo tut VW ergonomski, ki jih ima zena v Touranu so vredu, za moj okus imajo le malo premalo bocne opore, sicer pa so zelo OK. Tista masazna funkcija pa pri voznji v J Dalmacijo tut prav pride, priznam.

 

rajc91 reče pred 6 minutami:

pa dovolj prostora za 3 otroke? 

 

res imaš zanimiv nabor avtov. od najmanjšega SUVja do največjega karavana.

 

drugač, če bi se rad udobno vozil, vzami volvota z usnjenimi sedeži. 

 

Ne rabim avta za 3 otroke, tega ima zena. Jaz se 90% vozim sam. OK, da se vanj dobi kolo, ce se podrejo sedezi je fino, pa gajba pira in otroska marela-vozicek, to je pa to. Cele familije v tem avtu ne bom tovoril kam dalec, ce ze na kak dnevni izlet, to je pa to. 

 

Sem pa na glas razmisljal, da bi vzel Kodiaqa, ki bo lahko cez nekaj let nadomestil zeninega Tourana. Ampak to nima smisla, kupovat zdaj tako velik avto, ga vzdrzevat in cakat, da VW crkne (zena lepo pazi avto in dela malo km, zato mocno dvomim, da ji ne bo zdrzal se vsaj 4-5 let). 

 

Nabor je pa zanimiv in pester, tu pa ni kaj za dodat. Ampak, ce sem realen sta vprasanji samo dve, odlocitev pa ena: It na premium znamko BMW ali ostati racionalen z SKODO? 

 

Volvo zaradi nevsecne notranjosti odpade, zal. Ne morem se 3h na dan vozit z avtom, kjer mi kokpit ne sede. 

 

 

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 9 minutami:

 

kakšen polog pa zahtevajo ob oddaji naročila? 20%?

 

Ne vem. Ker mu vedno pravim, da moram se v druge avtosalone pogledat in da mu sporocim kako sem se odlocil. Ne vem kako je z zalogo pri drugih znamkah, samo mi je lol da polozim kes za avto z genericno opremo. Naj si ga dobavijo na zalogo pizda.😁

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 11 urami:

 

kakšen polog pa zahtevajo ob oddaji naročila? 20%?

 

 

Toyota pravi da ne, zato ti da 10 letno garancijo na baterijo.

 

SKODA zahteva polog 500€, ostalo se uredi ob dobavi in pred pripravo vozila na prevzem.

 

Toyota je Toyota, to ni avto. To je "kultura". :)

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 8 urami:

In pol ko mal črto potegnemo, vidimo da so vsi avtomobili "majhni" razn Superba in Rav4...

 

Torej superb 4x4 for me is way to go :D

 

Ker poraba ni "kritična" napravm ostalim avtom.

 

 

 

 

nisem videl, kaj imaš že zdaj? Vem, da si začel s Fiatom Unom, potem šel na Xsaro, kaj pa voziš zdaj?

Povezava do prispevka

x1 nima pravega 4wd, ampak haldex, samo najbrž bo ok (škode majo isto, folcvagni isto, bmw in audi mata pa boljše systeme)

Q5 imajo nekaj vmes med hladexom in zaresnim awd, samo ne vem od katere generacije naprej (a prejšnja tut že al sam sedanji). isto za audi a6 in a4 FL.

 

x3 dobiš za zelo podobno ceno kot x1 (magar 1 let starejš) in so dost boljši in bolj udobni avti (ampak tut dražji za vzdrževanje itd.). x1 je na osnovi minija recimo. edit: sem gledal in se za 40k ne dobi nič pametnega z malo km letnika 2019, v slo pa sploh ne.

razni a4 in najbrž tut x1 so bolj utesnjeni v notranjosti, za x3 pa ne vem. glej še razne passate, to je nekako vmes med škodilakom in audijem, ni pa fun za vozit. alpa tiguana, če hočeš SUV (haldex, ampak bo najbrž že ok).

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16604196&display=Volkswagen Tiguan (ročno pomični sedeži, malo konjev, tut drag)

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16336549&display=Mercedes-Benz E-Razred (tale je mal nad 40k, awd, bodo pa mislili, da je prišel direktor oz. taksist)

kakšen audi allroad bi bil res idealen, magar kakšen letnik starejši.

 

p.s. ta prelaz se sliši kot kakšen ljubelj...? a se pozimi voziš tam al greš čez karavanke, če je res to?

če imaš 3 otroke, lahko dobiš povrnjen DMV (to za nove uvoze ni več aktualno, za malo starejše pa še, ampak za 2.0 ne bo neki veliko)

 

še ena opcija, ala allroad https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16568004&display=Volkswagen Passat

fajn bi pa bilo, da daš še webasto not, da ne boš ko jamski človek pozimi. to je kakšnega jurja dodatno.

alpa kakšna insignia 4x4.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
cashman reče pred 3 urami:

nisem videl, kaj imaš že zdaj? Vem, da si začel s Fiatom Unom, potem šel na Xsaro, kaj pa voziš zdaj?

uuu :D

 

Ej Citroen C5 X7 2.0 Hdi - 2010 vozim že ene 7 let zdele :D

 

En me spremlja :D :santa:

 

Drgač pa 4x4 superb je pomoje res zmaga za price/performance .... Testnega mel normalnega ne 4x4 pa sem ful zadovoljen bil. 

 

Tud razmišljam o nakupu sam ne novega (elastika ni tok dolga lmao). Čakam pa te digitalne zaslone da se malo bolj razpasejo.

 

 

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka
bainit reče Dne, 11. 9. 2021 at 18:32:

x1 nima pravega 4wd, ampak haldex, samo najbrž bo ok (škode majo isto, folcvagni isto, bmw in audi mata pa boljše systeme)

Q5 imajo nekaj vmes med hladexom in zaresnim awd, samo ne vem od katere generacije naprej (a prejšnja tut že al sam sedanji). isto za audi a6 in a4 FL.

 

x3 dobiš za zelo podobno ceno kot x1 (magar 1 let starejš) in so dost boljši in bolj udobni avti (ampak tut dražji za vzdrževanje itd.). x1 je na osnovi minija recimo. edit: sem gledal in se za 40k ne dobi nič pametnega z malo km letnika 2019, v slo pa sploh ne.

razni a4 in najbrž tut x1 so bolj utesnjeni v notranjosti, za x3 pa ne vem. glej še razne passate, to je nekako vmes med škodilakom in audijem, ni pa fun za vozit. alpa tiguana, če hočeš SUV (haldex, ampak bo najbrž že ok).

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16604196&display=Volkswagen Tiguan (ročno pomični sedeži, malo konjev, tut drag)

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16336549&display=Mercedes-Benz E-Razred (tale je mal nad 40k, awd, bodo pa mislili, da je prišel direktor oz. taksist)

kakšen audi allroad bi bil res idealen, magar kakšen letnik starejši.

 

p.s. ta prelaz se sliši kot kakšen ljubelj...? a se pozimi voziš tam al greš čez karavanke, če je res to?

če imaš 3 otroke, lahko dobiš povrnjen DMV (to za nove uvoze ni več aktualno, za malo starejše pa še, ampak za 2.0 ne bo neki veliko)

 

še ena opcija, ala allroad https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16568004&display=Volkswagen Passat

fajn bi pa bilo, da daš še webasto not, da ne boš ko jamski človek pozimi. to je kakšnega jurja dodatno.

alpa kakšna insignia 4x4.

 

Nekaj podobnega kot Ljubelj, ni pa Ljubelj.  Pač zajeban klanec je pozimi in, če hočem prit čez rabim res dobre gume in 4 kolesni pogon. Sicer moram na 30km obvoz. Ja vem, sneg je morda 5 dni na leto, tisto da oreng sneži, vse ostalo je itak mokra cesta in plundra.

 

Zdaj a 4WD al je Haldex sistem ne igra bistvene vloge, na koncu elektronika naredi svoje. Off roada pa ne bom zganjal.

 

Grem zdaj še eno rundo testnih narediti v naslednjih 2 tednih, Octavia Scout, X1, pa sodelavec bo posodil Teslo S, da vidim to čudo. 

 

Problem je, da bolj kot računam stroške, bolj mi je jasno, da je škoda vsakega € za ICE avto. 

 

V mojem primeru lahko dam za EVja 20k € več v štartu, pa se mi na 8 let bolj izplača kot Superb za 35k €. Samo dizla gre v teh 8 letih pri meni za cca. 21k €. 

 

Prevoženi kilometri naredijo svoje....če jih prevoziš pa tok kot jaz, pa sploh.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...