Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

obstek reče pred 8 urami:

Avtotema rabim vaso pomoc. Sem pred nakupom rabljene Kia Optime. Dizel, 140 konjev, 2017 letnik. 

Vozi se super, izgled mi je vsec. Mislim, da je to to kar rabim. 

A ima kdo izkusnje s temi avtomobili?

 

Predvsem me zanima poraba. Navedena je 4,4(ECE). Prodajalec pravi, da je realno nekje med 5,0 in 5,5. Pri avtomagazinu so na normnem krogu dosegli 5,3. Ostali testi navajajo porabo do 6,0 ali vec. 

Zaradi km, ki jih prevozim, bi mi prav prisla kaksna uporabniska izkusnja glede porabe.

 

Povezava do prispevka
obstek reče pred 2 urama:

Predvsem me zanima poraba. Navedena je 4,4(ECE). Prodajalec pravi, da je realno nekje med 5,0 in 5,5. Pri avtomagazinu so na normnem krogu dosegli 5,3. Ostali testi navajajo porabo do 6,0 ali vec. 

Zaradi km, ki jih prevozim, bi mi prav prisla kaksna uporabniska izkusnja glede porabe.

 

poišči kšno evropsko varianto poraba.com

drugač moje mnenje: pri pretežno avtocestni vožnji sem mela v 2014 Ceedu karavan porabo okrog 6.3-6.5, kr dvomim da bi mela Optima tolk manj

 

also dej res nehi se hecat, naredi si uslugo in si kupi avtomatika

pri kilometrih, ki jih delaš, bo tvoj lajf par velikostnih razredov boljši

 

 

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 27 minutami:

Sekiras se zaradi porabe, k neves a je pol litra visja al je nizja, ki je stvar odvisna predvsem od tega kje in kako vozis, a je rocn al avtomatik pa ti je vseeno, lmao

 

Nikoli nisem imel avtomatskega menjalnika in me zato ročni menjalnik ne moti. Poraba me seveda zanima, ker mi dva litra pomenita cca 1300 eur letno. Zanimalo me je, če si mogoče kdo lasti takšno vozilo in lahko pove iz prve roke. Vseeno hvala.

Povezava do prispevka

Pa kaj mu vsi turite avtomatika. Svoje zelje projecirate na njega. Ne orgazmirajo vsi za avtomatiki, sam se ga imel (sedaj ga nimam) in ga nic ne pogresam, pa je bil oh oh oh ... DSG.

 

Glede porabe je pa odvisno, pri DSGju ne bo prakticno nobene razlike. Mogoce bo pri ZF, ki ima vec prestav.

 

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

Tenks za suport. Malo jim grem na živce, ker že dve leti nažigam svoje nebuloze v tej temi. Zdej sem pa korak do nabave, tako da bi me na njihovem mestu porinil v smer nakupa, da se odstranim iz avtoteme za veke vekov. :D

 

Včeraj sem bil na testni vožnji s Kio XCeed in me res ni impresioniral. Potem sem se pa vsedel v Optimo. In mi je bila pure secks. Edina slabost je to, da je limuzinska izvedenka in je zadnja luknja precej majhna. Pa poraba me skrbi, ker sem dobil mešane informacije. Drugače pa res lep avto, še 3 leta v tovarniški garanciji... prvi avto, ki sem ga pogledal, da mi je res srce zaigralo.

 

 

Povezava do prispevka
obstek reče pred 54 minutami:

Tenks za suport. Malo jim grem na živce, ker že dve leti nažigam svoje nebuloze v tej temi. Zdej sem pa korak do nabave, tako da bi me na njihovem mestu porinil v smer nakupa, da se odstranim iz avtoteme za veke vekov. :D

 

Včeraj sem bil na testni vožnji s Kio XCeed in me res ni impresioniral. Potem sem se pa vsedel v Optimo. In mi je bila pure secks. Edina slabost je to, da je limuzinska izvedenka in je zadnja luknja precej majhna. Pa poraba me skrbi, ker sem dobil mešane informacije. Drugače pa res lep avto, še 3 leta v tovarniški garanciji... prvi avto, ki sem ga pogledal, da mi je res srce zaigralo.

 

 

 

če ti ob kii "igra srce" potem si res že zdavnaj izgubljen tak da itak vseeno kaj kupiš oz. če sploh kaj al pa tud ne

 

okus za avte si zgubil že zdavnaj oz. ga verjetno nisi nikdar mel to begin with

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 17 urami:

si zgrešil moj post, ...

sem. in sem ga tudi sedaj našel. tnx. mogoče si narobe razumel. ne bi rad prišparal, rajši vložim več, samo da je potem boljše :D 

 

Brenta reče pred 14 urami:

Imaš kakšne težave s tresenjem ob menjavi diskov, tudi takoj ko so novi?

tnx. diske trese čez čas, na začetku so kul. je pa je treba parkrat zabremzat iz višjih hitrostih pa se pol hitro pojavi tresenje.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 1 uro:

Pa kaj mu vsi turite avtomatika. Svoje zelje projecirate na njega. Ne orgazmirajo vsi za avtomatiki, sam se ga imel (sedaj ga nimam) in ga nic ne pogresam, pa je bil oh oh oh ... DSG.

 

Glede porabe je pa odvisno, pri DSGju ne bo prakticno nobene razlike. Mogoce bo pri ZF, ki ima vec prestav.

 

Če dela tolk kilometrov kot on, bo lažje vozil in bil bolj spočit. Tle ne gre za noben užitek al pa zabavo, ampak za to, da na cilj prideš čim bolj varno in s čim manj napora.

 

Povezava do prispevka
T7ank reče pred 1 uro:

sem. in sem ga tudi sedaj našel. tnx. mogoče si narobe razumel. ne bi rad prišparal, rajši vložim več, samo da je potem boljše :D 

 

tnx. diske trese čez čas, na začetku so kul. je pa je treba parkrat zabremzat iz višjih hitrostih pa se pol hitro pojavi tresenje.

kyb so kvalitetni amortizerji, če imaš preveč denarja, kot sem že rekel, še ležaje amortizerja in mogoče vzmeti zraven, 

za šparanje sem pa govoril to:

https://www.euroton.si/avtodeli/kayaba-blazilec-plinski-spredaj-levo-qashqai-p-102068.aspx euroton 130e

https://www.autodoc.si/kyb/827482?gadw=1&gclid=Cj0KCQjws4aKBhDPARIsAIWH0JVVUee1nlQX7_VweheB8YVQzPpmLPO4eNPfMOFkF173swNGYFrJqx0aAjgrEALw_wcB autodoc 66e  (aja pa mimogrede te nategnejo in pošljejo RIDEX, STARK, čeprav si naročil neko drugo firmo)

https://www.motointegrator.de/artikel/803685-stossdaempfer-excel-g-kayaba-kyb-339197-links motointegrator 61e (znani tudi kot intercars, ena največjih firm za prodajo avtodelov v evropi) TOPCAR2021 za 7e popusta, jaz sem že naročil okoli 10x pri njih, enkrat je en vijak manjkal pri ležaju, drugače pa ni bilo težav)

 

i

Povezava do prispevka
T7ank reče pred 2 urama:

tnx. diske trese čez čas, na začetku so kul. je pa je treba parkrat zabremzat iz višjih hitrostih pa se pol hitro pojavi tresenje.

Sem imela isti problem, kur*ev simptom.

Pri mojem avtu so po menjavi rok težave s tresočimi diski izginile. Ampak kot pravim, jeben problem. Prva osnovna zadeva je, kako se na servisu potrudijo s samo menjavo diskov. Dostikrat butnejo nov disk na neočiščeno podlago na pestu, pa brez montažne paste, da lepo zarustata med sabo. Ampak če si že menjal z novimi in se problem vedno znova pojavlja, so ti vibracije verjetno načele selene (gumirane puše, ki dušijo vibracije) in imaš "zluftane" roke.

Komplet novih rok bo z vsem skupaj kar imaš za pomenjat verjetno malce drag. Če imaš kakšnega lokalnega mehanika, kjer lahko pustiš avto 1 dan na dvigalki bo najceneje, če jih pelješ obnovit na Vrhniko: http://www.vargalant.si/ 

Običajno se da z njimi dogovorit, da jih pripelješ osebno in so fertik še isti dan, v uri ali dveh. Pa ne pozabi peljat potem vsega skupaj nekam na optiko.

 

Edit: lahko je problem tudi v pestih, v mojem primeru sem jih imela nekaj časa na listi za menjavo "if all else fails plan B". Po mojih izkušnjah je bilo tako, da če se je doma vzelo diske stran, spucalo vse naležne površine z jekleno krtačo in brake cleanerjem, namazalo z montažno pasto in sestavilo nazaj je bilo bolje, potem pa je čez čas spet vedno bolj treslo. Lahko probaš, če imaš voljo in čas. Pri mojem bivšem avtu se je problem reševal cca 2 leti, ker itak ne moreš kar menjat vsega po spisku, prej bankrotiraš :D

uredilo bitje Brenta
Povezava do prispevka
obstek reče pred 5 urami:

Tenks za suport. Malo jim grem na živce, ker že dve leti nažigam svoje nebuloze v tej temi. Zdej sem pa korak do nabave, tako da bi me na njihovem mestu porinil v smer nakupa, da se odstranim iz avtoteme za veke vekov. :D

 

Včeraj sem bil na testni vožnji s Kio XCeed in me res ni impresioniral. Potem sem se pa vsedel v Optimo. In mi je bila pure secks. Edina slabost je to, da je limuzinska izvedenka in je zadnja luknja precej majhna. Pa poraba me skrbi, ker sem dobil mešane informacije. Drugače pa res lep avto, še 3 leta v tovarniški garanciji... prvi avto, ki sem ga pogledal, da mi je res srce zaigralo.

 

 

pes pa avto morta bit nemska :D

 

dej link od avtoneta

uredilo bitje PuskA
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

99% avtov je ratal povsem genericnih, dolgocasnih in skrajno identicnih v zadnjih letih. Delno zarad regulacij, izjemno visokih stroskov razvoja, delno pa zaradi folka ki ne steka samega sebe.

 

Tokrat LFA v tunelu in v binaural zvoku:wub:

 

 

 

uredilo bitje GTA
Povezava do prispevka
GTA reče pred 50 minutami:

99% avtov je ratal povsem genericnih, dolgocasnih in skrajno identicnih v zadnjih letih. Delno zarad regulacij, izjemno visokih stroskov razvoja, delno pa zaradi folka ki ne steka samega sebe.

 

Tokrat LFA v tunelu in v binaural zvoku:wub:

 

 

 

 

Lajk!

Ta avto je res žvat!

Pa V10 ma res en poseben čar.

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...