Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

PuskA reče pred 3 urami:

https://angelwax.com/product/h2go-the-ultimate-rain-repellent/

 

tole napacaj na sipo in brisalce pa ti bo srecno

 

A je to ista fora kot tisti nemksi premazi testirani s strani TÜV za stekla v tus kabinah? Kao nano-premazi in ne vem kaj vse se....

 

Ker ce je to, potem samo stran od tega. 

Povezava do prispevka

 

bainit reče Dne, 11. 9. 2021 at 18:32:

x1 nima pravega 4wd, ampak haldex, samo najbrž bo ok (škode majo isto, folcvagni isto, bmw in audi mata pa boljše systeme)

Q5 imajo nekaj vmes med hladexom in zaresnim awd, samo ne vem od katere generacije naprej (a prejšnja tut že al sam sedanji). isto za audi a6 in a4 FL.

 

x3 dobiš za zelo podobno ceno kot x1 (magar 1 let starejš) in so dost boljši in bolj udobni avti (ampak tut dražji za vzdrževanje itd.). x1 je na osnovi minija recimo. edit: sem gledal in se za 40k ne dobi nič pametnega z malo km letnika 2019, v slo pa sploh ne.

razni a4 in najbrž tut x1 so bolj utesnjeni v notranjosti, za x3 pa ne vem. glej še razne passate, to je nekako vmes med škodilakom in audijem, ni pa fun za vozit. alpa tiguana, če hočeš SUV (haldex, ampak bo najbrž že ok).

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16604196&display=Volkswagen Tiguan (ročno pomični sedeži, malo konjev, tut drag)

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16336549&display=Mercedes-Benz E-Razred (tale je mal nad 40k, awd, bodo pa mislili, da je prišel direktor oz. taksist)

kakšen audi allroad bi bil res idealen, magar kakšen letnik starejši.

 

p.s. ta prelaz se sliši kot kakšen ljubelj...? a se pozimi voziš tam al greš čez karavanke, če je res to?

če imaš 3 otroke, lahko dobiš povrnjen DMV (to za nove uvoze ni več aktualno, za malo starejše pa še, ampak za 2.0 ne bo neki veliko)

 

še ena opcija, ala allroad https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16568004&display=Volkswagen Passat

fajn bi pa bilo, da daš še webasto not, da ne boš ko jamski človek pozimi. to je kakšnega jurja dodatno.

alpa kakšna insignia 4x4.

Kolk pa je tega DMV? Po mojih podatkih par 100€, kar je pri avtu za 40k zanemarljivo...

 

T7ank reče Dne, 13. 9. 2021 at 14:32:

Sodelavec jo ima od jeseni. Pa od jeseni hodi po servisih, ker mu asistenčni sistemi ne delajo, ekrani se izklapljajo, avto piska za brezveze, background image se vidi na ekranu, ne izpišejo pa se podatki in meniji :D
Z uradnim uvoznikom ne prideta skupaj, ker ne priznajo napake :D 

Torej pravijo mu da avto dela kot mora? Jaz bi malo kontaktiral ZPS odvetnike

 

obstek reče Dne, 14. 9. 2021 at 20:12:

Avtotema rabim vaso pomoc. Sem pred nakupom rabljene Kia Optime. Dizel, 140 konjev, 2017 letnik. 

Vozi se super, izgled mi je vsec. Mislim, da je to to kar rabim. 

A ima kdo izkusnje s temi avtomobili?

 

Ma foter, samo prejšnji model zadnje kose. Do zdej mu je crknila ena lampa zadaj, drugače pa nič ali pa se ne spomnim. Mene pizdi edin to, da nima radarja :) Samo to sem jaz. Pa itak zelo dobra garancija, samo pazi, mislim da je do 150k ali 7 let :)

 

 

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 9 urami:

S tem, da je meni prodajalec rekel, da naj ob bolj resnih problemih raje pridem prva 3 leta. Po tem začnejo baje iskati dlake v jajcu...

 

Če je garancija je garancija nimajo kaj komplicirati. Itak pa bi jim Japonci poslali Godzillo dol, če bi res delali probleme na servisu v času garancije.

Povezava do prispevka
bainit reče pred 4 urami:

kaj recimo pa, a če si zamudil par 100km na servis? alpa če je kaj butnjen?

 

Če si zamudil na servis (po izteku osnovne garancije), naslednjih 30.000 km nimaš garancije, potem pa spet. Se pravi, če preskočis en servis, moraš narediti naslednja dva pri njih v roku, pa imaš spet aktivno garancijo.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 10 urami:

 

Če si zamudil na servis (po izteku osnovne garancije), naslednjih 30.000 km nimaš garancije, potem pa spet. Se pravi, če preskočis en servis, moraš narediti naslednja dva pri njih v roku, pa imaš spet aktivno garancijo.

Na VW je tako da je toleranca +-1000km. Tko da če tudi za par 100km zamudiš ni problema.

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 56 minutami:

 

To bi moralo bit nelegalno. To pomoje je nelegalno... fak.

 

PO izteku osnovne garancije. To je v bistvu nek bonus, če delaš pri njih servise.

 

BMW je imel nekaj podobnega včasih, če si delal pri njih servise (sicer nenapisano oz neuradno). V kolikor se ti je kaj pokvarilo po izteku garancije in če je bilo očitno, da gre za nek defekt materiala, so ti nov kos šenkali, plačal si pa samo delo. So ti šli na roko, ker si pri njih servisiral.

 

Povezava do prispevka

Ja saj meni tudi še najbolj paše. 

Mogoče pa za drugo sezono "špricnem" platišča v črno oziroma antracitno (plastidip ali foliatec). Barval jih zaenkrat ne bom. Raje spodaj obdržim original barvo. 

Gum pa itak ne bom stikal iz letnih platišč. 

So letos nove gor. Za zimo imam itak jeklene. 

Mogoče tudi masko prešpricam s plastidipom. Ali pa folijo. :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...