Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

LOL kaj si bos sploh pomagal s temi 585HP, saj jih nimas niti pol tolko kje ponucat. 

 

Bolj se vozim po teh regionalkah bolj se cudim, da se se nobenmu ni spipalo in ni zacel pulit teh znakov za omejitve ven.

 

Da ne omenjam da cestarji zdaj po novem gladko barvajo nove crte 80% kr polne crte, tut kjer so bile prej prekinjene crte oni zdaj gladko polne cez. WTF?! Saj tut ce bi hotel nimas kje prehitevat. Bolano.

 

Omejitev pa tok, da se ti folk ploza pa blenda kot norcu, ce se kje peljes 90. Tahujs kriminalc. 

 

50-60-70-60-50-60-70, zdaj po novem ze kr izven naselij zgejo 50ke gladko. Cim je kak ovinek pa itak ni sanse da se pride znak visji od 60. 

 

Mislim saj razumem, da so nase reginalke kolovozi, ma vseeno, to faking ni vec normalno.

 

O policajih pa nebi, to kot da bi tekmovali in imeli fetis na lovljenje folka ki na 70 pripeljejo 75. Saj ni cudno da je folk cel posran na cestah in vsi vozijo kot polzi. 50-60 max, vec ni sans. 

 

/rant over

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 9 urami:

rolo? a to se da odstranit?

pozanimaj se koliko so ti deli novi, če se pol premisleš, original krom je bil vedno drag, vsaj pri vag avtih, za opel ne vem, 

pade ti resale value če kaj takega narediš, a na ebayu ni kakšnih črnih mask

 

Rolo folije. Saj zato pa bi dal folijo katero z lahkoto odstraniš brez poškodb.

Ali plastidip. Itak ne bi barval tega saj bom avto pred prodajo spravil v prvotno stanje. 

Tudi felten ne bi dal barvat trajno. ;)

 

Ko bo čas za menjavo bo šel itak staro za novo če bodo finance omogočale.

Glede na trenutno stanje glede cen pa ga očitno še nekaj časa ne bom menjal.

 

Če bi hotel krom ven vzet bi moral itak cel odbijač dol vzet.

 

Drugače ima tudi Opel zadnje čase zasoljene cene nadomestnih delov.

 

 

Povezava do prispevka
vlaho reče pred 4 urami:

lol 63k eur za KIO

 

ki jo čakaš 8 mesecev

 

Ja in?

Cene so šle vsem avtomobilom gor. In glede kvalitete niso Kia ali Hyundai z zadnjimi modeli nič slabši od "premium" evropske konkurence.

Lahko celo trdim, da so zanesljivejši od evropejcev. To je 100%. 

 

Glede cen... Astra K je bila ob začetku prodaje na voljo od 15.500€ če se prav spomnim. 

Facelift je sedaj od 19.500€. Torej je šla cena gor krepko!

Po konfiguratorju polno opremljena ti pa slabo rata!

 

Takšno je pač trenutno stanje. 

Glede Mercedesa, BMW itd... Ni nujno, da dobiš tudi kvaliteto. 

 

 

In tukaj ni opravičilo, da je rental...

Pri moji astri je bila cela notranjost "podrta" zaradi popravila toče (menjana streha) in kasneje vdor vode. Sestavljena nazaj šlampasto kar sem parkrat reklamiral. 

Tudi čez nekaj rok je šla. 

Pa še sedaj dosti manj škripa kot tale BMW. Ni idealna in brez čričkov, ker je podvozje dokaj trdo pri moji (čez kratke neravnine dobro strese avto) ampak kaj takega pa tudi nimam.   

Povezava do prispevka
bainit reče pred 20 urami:

@Smokič kaj si se potem odločil?

 

EV. 

 

Enostavno zdevam toliko na mesec za gorivo, da se mi v startu visja cena EVja izplaca ze po par letih. 

 

Zdaj je edina odlocitev kateri EV:

- Tesla 3 SR+

- Ioniq 5

- Kia EV6

 

Vse bo odvisno od cene in garancije. Ce Hyundai pride z garancijo v obliki 5/8let brez omejitve km kot pri Koni so pri meni zmagali. 

 

Zame 160k km, ki jih ima Tesla namrec ni nic, jaz toliko naredim v 4 letih. 4 ali 8 let garancije na baterijo pa je bistvena razlika, ker imam namen avto vozit vsaj 7 let.

Povezava do prispevka
Smoki reče Dne, 23. 9. 2021 at 16:08:

Da ne omenjam da cestarji zdaj po novem gladko barvajo nove crte 80% kr polne crte, tut kjer so bile prej prekinjene crte oni zdaj gladko polne cez. WTF?! Saj tut ce bi hotel nimas kje prehitevat. Bolano.

men je bla tbh bolj komedija kje kdaj pa kdaj prekinjene črte k tud z EV nimaš dost pospeška da bi prehitel preden si v ovinku

take naj kr prebarvajo da ne dobivajo norci idej

Povezava do prispevka
Smoki reče pred 9 urami:

Zame 160k km, ki jih ima Tesla namrec ni nic, jaz toliko naredim v 4 letih. 4 ali 8 let garancije na baterijo pa je bistvena razlika, ker imam namen avto vozit vsaj 7 let.

vprašanje, če je na neomejene km.

šel sem sicer gledat in je nova kija ev6 z nekaj dodatne opreme (awd, večja batka...) bp 60k :wacko: 

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
bainit reče pred 11 urami:

vprašanje, če je na neomejene km.

šel sem sicer gledat in je nova kija ev6 z nekaj dodatne opreme (awd, večja batka...) bp 60k :wacko: 

 

5 let je neomejena Hyundai garancija za vozilo, na baterijo je 8 let oz. 160.000km, kar pride prej. Torej je to cca. 4 leta v mojem primeru.

 

Tesla ima 4 leta oz 80.000km, torej pol manj. To jaz skurim v 2 letih.

 

KIA je IMHO fail s temi cenami, saj ne recem, avto je raketa, ampak prodali jih pa po moje ne bodo kaj dosti. 

 

Saj je tudi Ioniq 5 predrag za moje pojme. Mislim, da so mal sfalili point, tekmujejo s Teslo in njihovimi pospeski, namesto, da bi tekmovali z ICE segmentom.

 

Kdo pri zdravi pameti bo dal za Kio EV 60k €, ce lahko za tak denar v garazo postavi AMG C klaso, X5 ali kaj podobnega.

Povezava do prispevka
Smoki reče pred 3 urami:

Kdo pri zdravi pameti bo dal za Kio EV 60k €, ce lahko za tak denar v garazo postavi AMG C klaso, X5 ali kaj podobnega.

 Na primer jaz. Ker me za znamko prav malo briga. Če je avto tehnično boljši in nudi več od ostalih, zakaj pa ne, če te značka ne moti.

 

Meni na primer sploh ni jasno, kaj naj bi z X5 počel, ker se mi zdi čisto neuporabna potratna škatla.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...