Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

TrippinBalls reče pred 21 urami:

glede na to, da naj bi vsi trije bili dobavitelji različnim firmam pri proizvodnji avtomobilov, najbrž kake drastične razlike med njimi ni.

so razlike, pri navadnih diskih se od kopij jemlje ate ostalo je precej slabše, vir bmwslo, sam tudi za vse avte kupujem ate, saj ni cena x2 proti bosch trw in ostalim smetem

 

če komu slovenske cene ate niso všeč glejte motointegrator.de

Povezava do prispevka

Kupil sem ATE s ploscicami vred, za 50e vec kot je bila cena za TRW  (ki so bili prvogradnja in so se zvili), tako da me je na autodocu stalo 160e in drobiz. Vidim pa, da bi na motointegrator.de se prisparal za menjavo gum :D Tnx za info :)

Povezava do prispevka

danes ponoči so mi barabe suvereno ukradle katalizator (audi a3 letnik 2001). kako najlažje pridem do "novega"? povprašam po odpadih? razne mehanike? nov verjetno pride koštat za polovica vrednosti avta. skozi tehnični brez tega itak ni šans da pridem, v primeru da samo zavarim neko cev čez pa čao miki (izpusti pa te fore)?

 

sem pa trenutno nastanjen v novi gorici, tako da če kdo pozna kakega fajn mehanika tle okoli naj mi prosim spusti ZS.

  • Solzice 1
  • Ne me jebat 2
Povezava do prispevka
Zorz reče pred 9 urami:

danes ponoči so mi barabe suvereno ukradle katalizator (audi a3 letnik 2001). kako najlažje pridem do "novega"? povprašam po odpadih? razne mehanike? nov verjetno pride koštat za polovica vrednosti avta. skozi tehnični brez tega itak ni šans da pridem, v primeru da samo zavarim neko cev čez pa čao miki (izpusti pa te fore)?

 

sem pa trenutno nastanjen v novi gorici, tako da če kdo pozna kakega fajn mehanika tle okoli naj mi prosim spusti ZS.

 

Ne se jebat da je to tud k nam prsl... Kak bi takem folku kr roke rezal. Fak. Upam da zrihtas s cimmanj stroskov. 

Povezava do prispevka
colonel Tavington reče pred 7 urami:

Par vprašanj za vas avtoznalce

 

Ubodel bi si wind deflektorje za svojga yarisa. A je treba kej merkat ke nabavlam al je dost da mam sam taprav model(pa vzamem od ene random firme na amazonu)? A kej težijo na tehničnem, če jih maš gor? A je kak drug hud minus, če jih maš?

Tašči nikol ni noben nič reku...  Pa jih je montirala že na ene 3 različne avte.

 

Zdj tko je cheap varijanta se ponavadi ne usede najbolj :D

 

Tko de malo vseeno poglej komentarje :D

 

 

Povezava do prispevka

@bendeho @mr.killer

 

doma furam enega F10 525xd pa je že 11 let star in sem se odloču da bom sam mal se pošpilal. Tako sem na Autodoc (butl, bom drugič na motointegrator) naroču vse filtre pa na ebayu še nove Xenone in sem lepo za vikend v dveh urcah zamenju xenone in pa filter kabine in filter zraka motorja. Ker sem kupu še filter olja sem rekel da bi še to zamenjal sam saj mi ne zgleda zajebano pa še sam lepo delam, ker mi je taka stvar v veselje. 

 

Torej je tole olje dobra cena  in je tole olje dobro? sem nekaj bral pa ga vsi hvalijo, kolega sicer tudi hvali Fuchs olja, za Castrol pa pravi da je predraga voda :) 

 

https://www.bolha.com/motorno-olje-tekocine-avto-deli/motorno-olje-motul-8100-x-clean-5w-30-oglas-1735641 rabim pa 6l 

 

ali raje tole

 

https://www.bolha.com/motorno-olje-tekocine-avto-deli/motorno-olje-motul-8100-x-clean-fe-5w-30-oglas-1734173

 

Tnx za input :)

uredilo bitje vlaho
Povezava do prispevka

sorodnik ima tak avto in sem mu več let naročal ravno tega, motul x-clean plus 5w-30, za naslednji servis ga že čaka ravno ta motul,

pred tem pa sem naročal mobil esp, samo je izgubil BMW LL04 oznako, imaš še BMW "original" olje, ki je Shell, par intervalov je tega vzel, težko pa je delati neke primerjave brez pravih analiz.

Castrol bi se jaz tudi izogibal, za Fuchs ne vem.

Vprašaj te mojstre za ceno in zalogo Motula: MOTUL 8100 X-CLEAN PLUS 5W30 5L - Avto Markovič d.o.o. (avtomarkovic.si)

 

Sem pa prebral na nemških forumih, oil-club.de, da se zaradi verige priporoča 5-40, pogosto omenjajo Ravenol NDT 5w-40, ko kdo sprašuje katero olje za bmw:

Motoröl RAVENOL NDT 5W-40 direkt im Ravenol Shop kaufen (ravenol-shop.de)  (pošiljajo h nam, na oil club imaš neko kodo za popust)

BMW / MINI - Ölanalysen und Ölanalytik für Motor und Getriebe (oil-club.de)

Je pa dražji NDT, pa uradno je to olje za tovornjake.

 

Če denar ne bi bila ovira, bi jaz nabavil NDT ali pa mogoče stestiral Motorex XPERIENCE FS-X 5W-40, samo pri nas ga uradno ni, da se nekaj prek uvoznika dobiti samo je cena $$$$, ostane ti Nemčija, pa še tam ni nujno da pošiljajo h nam, od enega trgovca je treba prek mailboxde.com (prek oil-club.de se dobi popust).

 

uredilo bitje bendeho
Povezava do prispevka

nihče te ne sili, kupi castrol, je pa več analiz pokazalo, da nam castrol zadnja leta prodaja smeti

 

bmw LL04 standard je lahko 0w30, 5w30, 5w40, dobi se tudi polno drugih olj 5w40 z bmw LL04,

za verigo je bolje 5w40 in naj bi bolje prenašal mešanje z dizlom, do katerega pride pri teh motorjih zaradi dpf regeneracij, po 20.000-30.000 km intervalu je kar standard, da dokažejo veliko vsebnost dizla v olju

 

če znaš nemško si vzemi čas in preštudiraj oil-club.de, plačujejo si analize olja in se je NDT izkazal kot nekaj posebno dobrega, isto pa ta Motorex, kateri pa izpolnjuje bmw LL04. 

Povezava do prispevka

bom kar tega motula vzel, rabim ga pa 5.2l oz 6l in bo cena tako na koncu prišla okoli 60 eur kar je isti šmorn kot pa original BMW 

 

hvala lepa za info in priporočila, ne bi pa delal sam neke hude raziskave kaj in kako za par eur razlike pa se jebal iz švabi, plus verjetno je tole Motul/original BMW zelo spodobno olje za to kar jaz potrebujem :)

 

edit: na koncu sem naroču na Shopster (lol) k so mel najcenješe 6l za 54 eur z dostavo vred. I can live with that :D

uredilo bitje vlaho
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
smarnca reče pred 4 urami:

En kolega kupuje enga proper terenca ker obiskuje zakotne koščke Slovenije

 

Ampak potrebuje tak avto tudi za vsakodnevnih 60km po avtocesti za v službo

 

A ma kdo kako idejo kaj bi bil najboljši tak combo? Tm do ene 10 let

 

Land Cruiser, če ga dobiš za pameten denar (kar bo težka IMO).

Povezava do prispevka

IMO je problem v tem, da so vsi novi proper terenci - da imajo npr. pravi 4x4 pogon, reduktor, blokade diferencialov in podobno, luksuzni avti in so afaik vsi dražji od 50k. To se potem itak odraža v ceni rabljenih. Pod to ceno mi padeta na pamet samo Suzuki Jimny, ki itak ni več na voljo oz. je samo v tovorni verziji in pa Lada Niva, ki je pa lol.

 

Imaš 3 opcije: izkašljat denar in kupit (rabljenega) proper terenca, kupit "soft" terenca, kot so jih že nekateri predlagali, ki bo pač malenkost manj zmogljiv (čeprav realno moraš biti kar hardcore, da res rabiš reduktorje in ostalo mašinerijo) na terenu ampak se bo oddolžil na cesti ali sprejeti kompromis in kupiti pickupa.

 

Mene je npr. rajcal (in me še vedno) Land Cruiser, ampak sem glede na cene raje vzel Hiluxa. Najcenejši / najosnovnejši Land Cruiser je dražji od najdražjega Hiluxa, v osnovi sta si pa dosti podobna.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...