Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

cestni sklad je obsolete, za 2022 zelo glupo obracunan pri nas, kaj je sploh to, davek na premozenje, onesnazenje ali obrabo cest?

verjetno je zdaj vec kot pol novih obicnih avtov z izjemo Mazde nekih 1.0 ali 1.2 ali 1.3 turbo in padejo v tisti najnizji razred za 63e, folk se fura v sluzbo in nabija km, unicuje cesto tudi ce rozice cvetijo iz izpuha, premozenje pa

je tudi, karkoli novega, se clio, fabia itd je takoj 15k+, z nekaj opreme 20.

 

Za neke stare avte, ki komaj za vikend vidijo cesto, bi morali prilagoditi, imam 4 leta ekstra avto, ni oldtimer, brez posebne trzne vrednosti, samo sentimentalna, bolj za vikend voznje, naredim par tisoc km letno, imam katalizator, zeleno umweltplakette imam iz Nemcije, pa je absurd da dam v cestni sklad vec kot prispeva neka Karen z nekim t-roc 1.0 TSI 115 za 25k, ki se vozi iz Šentjurja v LJ dnevno.

Povezava do prispevka

Moral bi mel posebi kategorijo za te stare avte z vecjo kubaturo in s tehnicnim vsako leto, da mas ne vem omejitev 3-5kkm na leto in te pride nek normalen kes.

 

To bi itak lahk enforcal na tehnicnih. Pac ce si presegel, bos naslednjic placal polno ceno po ceniku glede na kubike/whatever parameter avta.

uredilo bitje Pastir_Matic
Povezava do prispevka

ne v8, sem znotraj 1350-1800 ccm razreda, saj pravim sentimentalna vrednost - obcasno rad vozim avto, ki sem ga imel takoj ko sem naredil izpit, dam 96e, zraven pa se za 2.0 dizla 153e, skupaj dam drzavi 249, 

me pogreje ko podaljsam registracijo za mati, pa pride za 1.0 tsi 62e.

Verjetno bodo nekega dne, ko bodo dojeli, da premalo kasirajo, kaj spremenili, da bo nekaj drugega dolocevalo razrede, recimo teza, kilovati, co2 izpusti. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Eva reče Dne, 27. 6. 2022 at 15:36:

živjo živjo ej a bi vi kupil nove zimske gume če je profil na obeh parih še kr soliden, razpok ni, je pa en par star 8 let, drug pa 6 let

 

also kaj menite o klasičnih gumah na avtih ki naj bi mel načeloma runflat gume y/n

 

Ne, max 3-5 let, že tukaj je razlika v trdoti ogromna, če primerjaš nove gume in toliko stare.

Povezava do prispevka
Eva reče Dne, 27. 6. 2022 at 15:42:

ne sej te 8/6yo so trenutne, dilema je kdaj menjat na nove

 

a pol drži da je rok uporabnosti gum ene 5 let ne glede na ohranjenost

 

Potipaj gumo, potem pa pri vulkanizerju potipaj novo gumo in ti bo jasno

To je za v smeti, ne opravljajo več svoje funkcije 

Povezava do prispevka
Eva reče Dne, 27. 6. 2022 at 15:42:

ne sej te 8/6yo so trenutne, dilema je kdaj menjat na nove

 

a pol drži da je rok uporabnosti gum ene 5 let ne glede na ohranjenost

js bi jih zamenjala iz principa, ker so tvoj edini stik s podlago in hočeš, da so ok

 

sem pa delala varno vožnjo na 8 let starih Continentalkah in mi je šlo čist povprečno na uni fake ledeni podlagi

ne vem kakšno je povprečje pri različnih znamkah sam une so ble očitno še uporabne

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče Dne, 27. 6. 2022 at 17:28:

Odvisno je od same kvalitete gume.

Na mojemu so oboje gume stare 8 let in so dokaj solidne ni pretiranega zdrsa (Dunlop Sportmax neki - sem jih dobil ob nakupu avta). Res pa je da zimskih nisem probal v snegu.

 

Spet odvisno od avta oz teže in dimenzije gume in načina vožnje. Ponavadi je jeba samo takrat ko moraš na hitro zažlajfat.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče Dne, 13. 7. 2022 at 14:19:

 

Spet odvisno od avta oz teže in dimenzije gume in načina vožnje. Ponavadi je jeba samo takrat ko moraš na hitro zažlajfat.

sploh ni res

 

to da je slabši oprijem, ker so gume bolj plastične 

bog ne daj da je masten asfalt al pa k dež pade

 

greš samo čao papa v šikaro s tisto plastiko

 

js se ne bi igral z gumami

Povezava do prispevka
drevored reče pred 4 urami:

kaksen citroen, a se je teb poslabsalo?

 

ce ze, spominja na audija imo. sicer pa novodobni avti itak zadnje cajte nekak konvergirajo proti tej obliki

Ja vidim, da je tudi Audi naredil Citroena z žarom spredaj:

1:18 Diecast Model For Audi A4l 2017 White Alloy Toy Car Miniature  Collection Gifts A4 S4 - Action Figures - AliExpress

Zajeban bit v teh časih avtomobilski oblikovalec. 

uredilo bitje Ripper
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...