Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

14 dni je mimo odkar sem od štrudle avto povoskal z Bilt&Hamber voskom, noro kako preprosto je bilo očistiti avto... Za 19e ali koliko stane je res top.

Na mojem meganu efekt ni tako dober, predvidevam da zaradi tega ker avto ni bil pravilno pripravljen pred nanosom, tako da spomladi ga bom dekontaminiral, ter uporabil glino, poliral ne bom ker

ne znam...

 

 

Povezava do prispevka

Še en cold start, pa zvok megana. Nič posebnega, pops and bangs ne maram preveč niso tako umetni kot pri i30n ampak isto kar nekaj, so pa občasno zelo glasni ne vem 

kako so to lahko spravili v prodajo, običajno vozim v custom načinu in izpuh nastavljen na normal, tako da ne poka. 

 

 

Povezava do prispevka

opereš avto s kakšnim močnejšim šamponom da odstraniš ostanke prejšnjih voskov in sealerjev,  jaz sem na prejšnjih avtih uporabil kar tistega za posodo, čeprav ni najbolj primeren, se kupi šampone, ki so namenjeni temu. u glavnem dobro očistiš avto, fino je odstraniti zračno rjo, pa avto očistiti z glino, ta korak sem izpustil bom naredil spomladi, na suh avto z priloženo gobico zelo na tanko naneseš vosek z krožnimi gibi  in ga po 30sekundah obrišeš z priloženo cunjo to je to, cca 1h za cel avto... zajebati ne moreš, delaš pa kos po kos

Povezava do prispevka
doz reče pred 3 minutami:

opereš avto s kakšnim močnejšim šamponom da odstraniš ostanke prejšnjih voskov in sealerjev,  jaz sem na prejšnjih avtih uporabil kar tistega za posodo, čeprav ni najbolj primeren, se kupi šampone, ki so namenjeni temu. u glavnem dobro očistiš avto, fino je odstraniti zračno rjo, pa avto očistiti z glino, ta korak sem izpustil bom naredil spomladi, na suh avto z priloženo gobico zelo na tanko naneseš vosek z krožnimi gibi  in ga po 30sekundah obrišeš z priloženo cunjo to je to, cca 1h za cel avto... zajebati ne moreš, delaš pa kos po kos

z tem čistilom se sploh nerabiš kaj mučit samo našpricaš počakaš in spereš odstrani pa vso letečo rjo 

 

https://www.bauhaus.si/odstranjevalec-letece-rje-sonax-500-ml

Povezava do prispevka

@doz Si kdaj probal tale vosek?

Last Step Car Insulator Wax | Collinite Since 1936

 

Meni je zelo všečen, ampak si moraš vzeti ene 3-4 ure za cel treatment avta. Najprej ga je treba temeljito spucat, nato it s plastelinom in lubijem. Zatem je treba nanest vosek, počakat da se posuši in na koncu se obrisat s krpo preostanek.

 

Sej lak je potem res lep nekaj mesecev. Prvi dve leti sem to naredil 2x na leto, letos se mi pa ni dalo vec drkat s temu. Ce ga bom prihodnje leto se obdrzal ga bom peljal polirat in na keramiko, saj se mi ne da vec s tem drkat.

 

On the other hand, svinjarija ki jo plastelin pobere nase, res hudo in na drobno popraska lak in je dajat gor vosek nuja:D

 

 

 

uredilo bitje GTA
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 1 uro:

In katera so kaj dobra čistila? Jaz imam vsakič občutek, da čistilo ne pomaga nič in ne odstrani ničesar, ker moram vedno drsat kot zmešan. Najbrž uporabljam nekvalitetne šampone?

sploh ne, na plehu ni nobene zaščite in se vse prime direkt na lak. najbolj preprost vosek za uporabo je kaj takega, tole res ne vzame 10min in zdrži nekaj mesecev... 

 

Povezava do prispevka
GTA reče pred 2 urama:

@doz Si kdaj probal tale vosek?

Last Step Car Insulator Wax | Collinite Since 1936

 

Meni je zelo všečen, ampak si moraš vzeti ene 3-4 ure za cel treatment avta. Najprej ga je treba temeljito spucat, nato it s plastelinom in lubijem. Zatem je treba nanest vosek, počakat da se posuši in na koncu se obrisat s krpo preostanek.

 

Sej lak je potem res lep nekaj mesecev. Prvi dve leti sem to naredil 2x na leto, letos se mi pa ni dalo vec drkat s temu. Ce ga bom prihodnje leto se obdrzal ga bom peljal polirat in na keramiko, saj se mi ne da vec s tem drkat.

 

On the other hand, svinjarija ki jo plastelin pobere nase, res hudo in na drobno popraska lak in je dajat gor vosek nuja:D

 

 

 

 

nisem preizkusil, vosek uporabljam šele par let tako da mi manjka znanja še precej... it tega YT kanala sem se naučil ogromno o tem kako skrbeti za avte, da v bistvu cimanj kompliciraš in imaš avto v 40min spucan v nulo brez pretiranega truda, to je moj cilj, max efekt za min vložek, naj kemija dela za nas in ne obratno :) ko sem začel bolj spremljati čistila in postopke priznam da sem se konkretno ustrašil kajti produktov je malo morje... 

če koga zanima tale tip stestira praktično vse :)   https://www.youtube.com/@ForensicDetailing

 

 

naprimer o tem vosku, ki sem ga uporabljal nekaj časa in je faking res noro preprost za uporabo, 1 flaška pa je za 10x sigurno

 

 

 

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

Ko ste že pri raznih mazivih, žaubah in podobnem, mogoče kdo ve, obstaja kakšen repelent za živali, namenjen uporabi na avtih?

 

Tle okoli se potika nek maček, katerega največje veselje je hodit po avtih. Sem probal preparkirat ene 3x, na različne lokacije. Brez uspeha. Drekar ima očitno prav hobi. Tudi ostali avti parkirani v okolici so vsi prehojeni.

 

Kakšna ideja, kako ukrepati?

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 1 uro:

Ko ste že pri raznih mazivih, žaubah in podobnem, mogoče kdo ve, obstaja kakšen repelent za živali, namenjen uporabi na avtih?

 

Tle okoli se potika nek maček, katerega največje veselje je hodit po avtih. Sem probal preparkirat ene 3x, na različne lokacije. Brez uspeha. Drekar ima očitno prav hobi. Tudi ostali avti parkirani v okolici so vsi prehojeni.

 

Kakšna ideja, kako ukrepati?

puške so za zlobne ljudi, živali res ni potrebno streljati za zabavo... mogoče kakšen visokotonski zvok? 

 

The simplest (and cheapest) way to keep paws off your car is placing mothballs in, on, and around your vehicle. Stick the mothballs on the roof, under the hood, and behind the tires. Cats hate the scent and will avoid your ride at all costs. However, it is important to note that mothballs can be toxic to felines. They contain high concentrations of insect repellent and if consumed, can cause tummy troubles, neurological issues, and even liver damage. Thus, using mothballs to curb car-loving cats should always be your last resort.

Povezava do prispevka

Mimogrede če bo kdo iskal olja po novih renault specifikacijah RN17, katerega proizvajalec je Castrol, ga castrol prodaja pod imenom R, gre se za popolnoma isto olje kot RN17.

RN17 ima 3 podvrste, 

RN17= prilagojen za DPF, FAP ipd

RN17FE = Fuel Eco

RN17RSA = Renault Sport Alpine

321790292_1453096595096057_6702526010334

321850254_547407313679916_15317714376504

thumb?id=16192651&m=0&n=0&lng=si&ccf=940

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...