Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

doz reče pred 12 urami:

hmm matka je mela težave z miško, ki je lepo grizla kable, potem ji je mehanik namontiral neko stvar, ki piska visokefrekvence, od takrat je mir, ampak mene moti ko sem zraven avta slišim to...

Ko sem pred nekaj leti kupil moj trenutni avto je imel tudi to napravico, vendar jo nikoli nisem slišal. Vseeno, pri nas imajo miši boljšo hrano za jest kot kable od avtomobilov, zato sem jo cca. leto nazaj odstranil. 

Povezava do prispevka

Eno vprašanje... Če kdo ve... Ne najdem nekega odgovora... Mogoče sm smotan :(

 

Torej... Ena moja stranka iz Nemčije bo letos menjala avto. Ker ma najem preko leasing hiše ma opcijo da ga odkupi ali vrne.

 

Zanima me kako je če ga on odkupi (kot podjetje) in nato jest od njega... Kdo plača davek? Jaz ali on? 

 

Pol vem da je še DMV ampak kako ceno on men da z DDV al brez?

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 1 uro:

Eno vprašanje... Če kdo ve... Ne najdem nekega odgovora... Mogoče sm smotan :(

 

Torej... Ena moja stranka iz Nemčije bo letos menjala avto. Ker ma najem preko leasing hiše ma opcijo da ga odkupi ali vrne.

 

Zanima me kako je če ga on odkupi (kot podjetje) in nato jest od njega... Kdo plača davek? Jaz ali on? 

 

Pol vem da je še DMV ampak kako ceno on men da z DDV al brez?

 

Zdej ne me jemat 100% za sigurno, ampak kot jaz vem, je odvisno, če je bil DDV že plačan v državi, kjer se vozilo uporablja, ali ne.

 

Če je bil, se vozilo kupi pač po določeni ceni in je to to, tukaj plačaš samo DMV in ekološko takso.

 

Če ni bil, pa fizična oseba placa davek v državi, od kjer kupuje (torej Nemčiji), pravna oseba pa kupi brez DDVja in davek plača v državi, kjer se bo vozilo registriralo (torej v Sloveniji).

 

Iz tega mislim, da v tem primeru podjetje plača pri nas DDV in potem tebi proda po kakršni koli ceni že.

uredilo bitje MorskaGlista
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

davek plačaš v vsakem primeru, če ga boš kupil kakor fizična oseba, ker ti mora podjetje izdat račun z davkom. podjetje ga da v "stroške". ti boš pa plačal avto z davkom. ČE ga kupiš direkt od Nemškega podjetja plačaš 19% davka, če je pa podjetje Slovensko plačaš pa 22%. dmv plača pa vsak enako, ki uvozi auto iz tujine, ne glede na davek.

Povezava do prispevka

tisti, ki sami servisirate svoje avtomobile in naročate robo iz internetov... a mate kak life hack al pa kako modrost za pošerat, kako da fak v morju zadev najt pravo stvar za svoj avto (brez, da nekaj na avtu snameš in pogledaš/primerjaš). samo kot primer; goli zavorni kolut vs zavorni kolut z abs obročem vs z ležajem vs ..., bog ve čem še.

 

se kar malo overwhelmed počutim, ko vse to gledam

 

kako se išče po oem številkah itd...?

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 18 urami:

tisti, ki sami servisirate svoje avtomobile in naročate robo iz internetov... a mate kak life hack al pa kako modrost za pošerat, kako da fak v morju zadev najt pravo stvar za svoj avto (brez, da nekaj na avtu snameš in pogledaš/primerjaš). samo kot primer; goli zavorni kolut vs zavorni kolut z abs obročem vs z ležajem vs ..., bog ve čem še.

 

se kar malo overwhelmed počutim, ko vse to gledam

 

kako se išče po oem številkah itd...?

 

https://nemigaparts.com/cat_spares/

 

 

loh ti pa tud na autodoc livehelp povejo kerga rabš glede na VIN

 

 

Povezava do prispevka
PuskA reče pred 3 urami:

kako ide alfa

Vrhunsko, moti me sam en čriček v armaturki ki mi ga je kolega pridelal

 

Moram pa zdaj glih na redni servis (na 15k prevoženih) + zavarovanje, registracija, AT vinjeta…bit če troškova

 

pa ni glih šparavček, a jebiga to se znalo

allaround sem zlo zadovoljen z avtom za tak dnar

Povezava do prispevka
31_G reče Dne, 29. 1. 2023 at 18:32:

Aj jaz pa jo kr ženem v vsakem vremenu, evo zdajle glihkar iz avtopralnice, jutri pa še na servis, plus še tankat bo treba tudi. Jama brez dna je tale alfica, pa čeprav laufa brezhibno

Pije ko žolna, čeprav je seveda ne vozim kot penzionist, ker bi blo to grešno :D

FPr2hly8AP4qKH_rF7Y_AHdLZs1Ram_BXs3sCy6n83je4MrJbde_chyn6G7Unz13lRTWShrHD2BbjXCUkazuPYtXFG0g3-7AhiGlParTVtdJMjJsi1BlQe8C1--WvpS9TOT4_jrUCWbNw2X-bR2U9MYtgwhb6kDpnDssVEcv-0uXzwkTw44lwvvrrTJR-J5149HCyJD6nSTAJ7OTS5PV1_RAjh_Jh6rlAL_9ngrr0CNu2SSRymUz53va2BHlsXLe7GTaYF9RuUGUg_ognG7I6CU6MAgwHyWOa97q-LnJ8lY2-mBbLrMkTepttTMjbyjKfR-jRgfq4dKfZ1FFotNwCRni7qlYankeSMtYqM-OVZufc4HKeihB1KhMlrZLH7xDumD9tF-tDkOar4FPYmsYhsiyjo72D15ghDQ_jpXokH2YMIDJA_DlkTalemimVlLYLnJfJOE0O0RZnUb33SeL0OB9-zrmDS8GW847lfFtNhCoZI8w3z09WCvdeYD0niFKiWRFk0r7wdmA707uiYBwqF9OZyoKvtT9KIedn4yAOcrj8ifwgFm49fPLGOFJbMZHYhErWlxoRTklaMSak6K145DX5trKSlDjJ9qvXU7LlNo-iTUaG3nlAigXXrMQVRHKzQh_7c78cHBnXxBHX6kakrBruYyjcejHYz3AQXK1LZqQfd0ERjtwrDPXTw3T3V2icwR9_21Z3-TvhfHzfXcVmhy3JTp8kei34RkA__iHgpqzrYXKMIi1CekqIVJN0CiTCk_Dm5fphEFGckWz-rELPIwz8MR3len0lWIrM_jFjuM4HPNp9_AgVAu_SORoCGksjCkU1GmEKGIG1lW77xde7lDBT1DnJFx6Dxw7EGl9704N4pqmFKPHHcQau1j-uXpwZfQj4EhZYkmJiAHm_mHWnmgTr3QPokv6XmtuoWlmrOtcw-MD2Q=w1001-h1329-no?authuser=0

 

:D

Povezava do prispevka

Stvar je takšna, da bom moral menjati svoj star avto za novega/drugega, ker postaja precej neekonomičen (saj je bil kupljen za kratko obdobje - ki se je sicer raztegnilo)

Trenutno vozim Opel Astra 1.6 GTI 2008 letnik in imam z njim veliko težav z popravili. V zadnjem letu sem za popravila vsaj dal 1000€ +

 

Druga še bolj bistvena težava je, da je povprečna poraba 8 L / 100km (kombinirana voznja)

Na leto naredim ca. 15.000 km (služba in ostalo).

Prednost je nizko zavarovanje ca. 250€ na leto in registracija in tehnični ca. 400€

 

Rad bi zamenjal za avto, ki bo zanesljiv in seveda dolgorocno cenejsi.

Za avto sem pripravljen odšteti toliko da bo dolgoročno cenejši od trenutnega (ca. 15.000) lahko tudi kaksen € več če se najde tehten razlog da je cena upravičena.

 

Načeloma me rabljeni avtomobili ne motijo, seveda z neko garancijo, da gre za realne km in da ni karamboliran (v tem primeru bi se seveda budget tudi spustil) za nekje 10k

 

Zanima me kaj bi vi naredili na mojem mestu.

 

Hvala

 

uredilo bitje narodno
Povezava do prispevka
narodno reče pred 7 urami:

Stvar je takšna, da bom moral menjati svoj star avto za novega/drugega, ker postaja precej neekonomičen (saj je bil kupljen za kratko obdobje - ki se je sicer raztegnilo)

Trenutno vozim Opel Astra 1.6 GTI 2008 letnik in imam z njim veliko težav z popravili. V zadnjem letu sem za popravila vsaj dal 1000€ +

 

Druga še bolj bistvena težava je, da je povprečna poraba 8 L / 100km (kombinirana voznja)

Na leto naredim ca. 15.000 km (služba in ostalo).

Prednost je nizko zavarovanje ca. 250€ na leto in registracija in tehnični ca. 400€

 

Rad bi zamenjal za avto, ki bo zanesljiv in seveda dolgorocno cenejsi.

Za avto sem pripravljen odšteti toliko da bo dolgoročno cenejši od trenutnega (ca. 15.000) lahko tudi kaksen € več če se najde tehten razlog da je cena upravičena.

 

Načeloma me rabljeni avtomobili ne motijo, seveda z neko garancijo, da gre za realne km in da ni karamboliran (v tem primeru bi se seveda budget tudi spustil) za nekje 10k

 

Zanima me kaj bi vi naredili na mojem mestu.

 

Hvala

Auris ali corolla z 1.6 atmosferskim valvematic  132 konji motorjem. Bejba ima aurisa in dlje kot ga ima bolj mi je všeč... Ta bo delal še ko bom jaz pod rušo...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...