Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

dzuko reče pred 3 urami:

Avtomobilske znamke in povprečni Inteligenčni kvocient lastnikov:

1. Škoda: 99,00

2. Suzuki: 98,09

3. Peugeot: 97,79

4. Mini: 97,41

5. Mazda: 95,91

6. Toyota: 95,76

7. Opel: 95,11

8. Mercedes-Benz: 94,74

9. Nissan: 94,71

10. Seat: 94,71

11. Citroen: 94,29

12. Hyundai: 93,52

13. Renault: 93,41

14. Audi: 93,25

15. Kia: 93,01

16. Honda: 92,88

17. Ford: 92,75

18. Volvo: 92,40

19. Volkswagen: 92,25

20. BMW: 91,68

21. Fiat: 90,14

22. Land Rover: 88,58

 

https://www.moskisvet.com/visoki_obrati/lastniki-teh-avtomobilov-so-najbolj-inteligenti-bmw-pri-dnu.html

 

Mi alfisti smo tolk glupi, da se še na lestvico nismo uvrstili.. :(

 

 

Prepametni za lestvico

po vseh drugih kriterijih pa mam baje najvisji iq

 

- bela barva

- klasicna tablica (personalizirane loool)

- bencinar

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 56 minutami:

no ja, glede motorjev glih ne bi mogu tega rečt, glede na moje izkušnje

 

V meganu RS 4 generacije, je na srečo nissanov motor, motor je reeees čudovit, glede pospeškov nič posebnega v primerjavi z ostalimi hot hatchi je najpočasnejši po ravnem

itak ga nisem kupil za to da bi se vozil 250 po AC, kupil sem zato ker je kar varčen, lepo pospešuje, po AC poraba okoli 7 brez problema...

Avto ima par minusov jasno, prvi je menjalnik, sploh ko je mrzel je zatikajoč in trd, ko se segreje je mnogo bolje, sem ter tja se pri agresivni vožnji zgodi kak lockout, ali ko si na mesti je občasno nemogoče dati v prvo ali rikverc, tako da moraš naprimer v 2 in premakniti avto za 1cm da se zobniki poravnajo ali karkoli :) hodi menjalnika so tako kratki da se je dejansko možno zašaltati, v 24 letih vožnjeje to prvič da mi je pri 70 uspelo namesto v 3 dati v 1, seveda nisem spustil sklopke ker sem začutil da ni prav tako da sem prišel samo do cca 6k rpm... skratka nevarno, plus tega avta je lega po ovinkih, faking perfect, kako ta avto stoji po ovinkij je epsko, tudi zato sem uzel verzijo sport in ne cup ali trophy, z menjavo fedrov je postal nekoliko trši, ravno prav še nekako za naše ceste. za trophya pravijo da je resno trd (pretrd) za naše sfukane ceste... Mašina je edina stvar, ki me ne skrbi pri tem avtu, za menjalnik se ve kje ima hibe, ko se bodo pojavile gre na obnovo... itak sem na 3 forumih o tem avtu, tako da neki skupni problemi, ki se pojavljajo s tem avtom so: težave z DRL, bencinske pumpe crkujejo kot po tekočem traku, posedanje prtljažnih vrat, sem ter tja kakšen avtomatik pušča olje okoli menjalnika,  pri trophyu je ogromna težava akumulator, crkne po parih letih cena je jurja... škripajoča loputa izpuha, okoli motorja zaenkrat ni posebnosti, pa itak taki avto so dostikrat terani u pičko mater,  planirana menjava alja je 20.000km kar je faking insane za take vrste avto, sam menjam na cca 7-9k max. tako da kdor menja olje na 20k pri avtu, ki se ga tera ni variante da mašine pride do 200k+...

MR18DDT (Renault M5Pt)[edit]

The MR18DDT is a 1.8 L (1797 cc) engine, different from the MR18DE and MRA8DE as it has a turbocharged, twin variable valve timing system on both the intake and exhaust valves and uses a diamond-like carbon coating. Bore and stroke is 79.7 mm × 90.1 mm (3.14 in × 3.55 in). It produces 225–300 PS (165–221 kW; 222–296 hp) at 6000 rpm and 300–420 N⋅m (221–310 lb⋅ft) at 3600 rpm, and has a compression ratio of 9.0:1. It is used in the Renault and Alpine vehicles since 2015, where it is named M5Pt.

Applications:

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 15 minutami:

Njihov najboljši motor vseh časov je ziher 1.5dci :P

jst ga imam 1.5 dci 106KM in zaenkrat bp, po ac 110 vsaki dan 100km. Zaenkrat ima 150.000km. Renojevi dizli so v zadnjem obdobju (15 let) zelo napredovali. 

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka

pa pozabil sem na sklopko 🤣 3 mesece je trajalo da sem se je navadil... noro kaj so mislili, prime čisto zgoraj in ima toliko hoda da jo je nemogoče upravljati če imaš peto na tleh, oz ni možno uporabljati samo z gležnjem, ta sklopka ima tako dolg hod da moraš v bistvu vzdigniti celo nogo... se pravi sklopko opravljaš z kolkom ali kako bi to opisal 🤣

Povezava do prispevka
Chris reče pred 32 minutami:

jst ga imam 1.5 dci 106KM in zaenkrat bp, po ac 110 vsaki dan 100km. Zaenkrat ima 150.000km. Renojevi dizli so v zadnjem obdobju (15 let) zelo napredovali. 

Naš 1.5 dci je zaribal, tko da srečno :D

 

Pa pred tem je blo en kup problemov z avtom, je bil v povprečju vsake 2 mesca na servisu, stalno neki. Ko je prišel do cca 230k km smo se ga znebili. Najslabši avto in motor, kar sem ga videl v življenju. Pa poznam še precej ljudi, ki so imeli enak motor in čisto vsak s katerim sem se pogovarjal je imel en kup težav. Najbolj zabavno je bilo, da ga niti Renault ni hotel vzet v zakup staro za novo, ker so rekli, da so imeli preveč serijskih napak in da bi imeli z njim lahko več stroškov kot dobička :lol: Tko da to ti dosti pove.

 

Zdej ima pa foter 1.6dci je pa kar se tiče motorja vse ok, imel je neke težave z radijem vmes, in so ga mogli menjat, drugače pa kr ok. Če primerjam s prejšnjim je svetlobna leta daleč. Vseeno pa je imel neki manjših težav.

Povezava do prispevka
doz reče pred 4 minutami:

pa pozabil sem na sklopko 🤣 3 mesece je trajalo da sem se je navadil... noro kaj so mislili, prime čisto zgoraj in ima toliko hoda da jo je nemogoče upravljati če imaš peto na tleh, oz ni možno uporabljati samo z gležnjem, ta sklopka ima tako dolg hod da moraš v bistvu vzdigniti celo nogo... se pravi sklopko opravljaš z kolkom ali kako bi to opisal 🤣

Sklopka na renojih je v kurcu ja, pa vsi imajo isto. Sicer deluje, ampak je čuden filing za popizdit. Ko vzamem kdaj od fotra Scenica, pa se potem spet v svojo Škodo vsedem se mi zdi vse trdo za popizdit :D

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 1 uro:

Naš 1.5 dci je zaribal, tko da srečno :D

 

Pa pred tem je blo en kup problemov z avtom, je bil v povprečju vsake 2 mesca na servisu, stalno neki. Ko je prišel do cca 230k km smo se ga znebili. Najslabši avto in motor, kar sem ga videl v življenju. Pa poznam še precej ljudi, ki so imeli enak motor in čisto vsak s katerim sem se pogovarjal je imel en kup težav. Najbolj zabavno je bilo, da ga niti Renault ni hotel vzet v zakup staro za novo, ker so rekli, da so imeli preveč serijskih napak in da bi imeli z njim lahko več stroškov kot dobička :lol: Tko da to ti dosti pove.

 

Zdej ima pa foter 1.6dci je pa kar se tiče motorja vse ok, imel je neke težave z radijem vmes, in so ga mogli menjat, drugače pa kr ok. Če primerjam s prejšnjim je svetlobna leta daleč. Vseeno pa je imel neki manjših težav.

kako letnik 1.5 dci? moj je 2010, baje da so 2007 menjali proizvajalca turbin in je stvar zelo pripomogla. 

Povezava do prispevka

Dvakrat zaribala turbina, točno vsakih 80k km. Tako da pri 230k km smo pričakovali da bo čez 10k km spet, pa smo se ga znebili prej :D 

 

Injektorji so tudi šli, visokotlačna črpalka, na koncu tudi cel motor po servisu enkrat (mislim da je bil kriv mehanik ker je verjetno narobe postavil zobati jermen), ročna ni delala pravilno, enkrat je zmanjkalo nafte sredi avtoceste, pa je kazalo da je še za 200km, enkrat se ni hotel prižgat, naslednji dan pa vse bp. In še in še, lahko bi celo knjigo napisal o njegovih problemih :D 

Povezava do prispevka

če je 2005 pol je še stara turbina. 

Takrat je kakovost renoja pešala, lagune so bile znane da niso zdržale 100.000km.

 

Trkam na les, vendar res s mojim nimam sploh problemov. kar sem moral menjat dvakrat vzmet, ki jo je najela rja (drugače avto brez rje). je pa res, da je uvožen iz nemčije, tako da je lahko tudi narejen za bolj potreben trg. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...