Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Ripper reče pred 48 minutami:

Veš kaj pa opaziš. Stari modeli avtomobilov tam do 2000, pa da so bili takrat luksuzna vozila (BMW5 naprej, Audi 6 in gor, večje mečke), to še danes ko pogledaš notri tak avto je plastika kot iz trgovine, usnje lepo, vse deluje, nič ne škriplje.... Takrat se je luksuzni razred res poznal na detajlih v notranjosti vozila. Danes se mi zdi imajo vsi isto krš piano plastiko, dvomim da bo čez 30 let še vedno vse tipi topi... Posebej mi dvom zbujajo tele ekrani čez pol avtomobila in vsa naphana elektronika v njih. 

Ja, danes cena nič več ne pove. H&M majica ali majica za 100 € od "znamke" je vse isti drek, ki se spere ko 2 pranjih. Avti praktično isto.

 

  

uredilo bitje CPC_agent_za_SrednjoEvropo
Povezava do prispevka
viddek reče pred 9 minutami:

carsko, treba dodajat aditiv aditivu :D 

 

res ne vem zakaj bi kdo v ${CURRENT_YEAR} sploh se fural dizla

TIL

 

Navedek

But modern diesels are programmed so that if the AdBlue/SCR system fails, the car may go into limp mode or eventually refuse to restart, because legally it is no longer emissions-compliant.

the manufacturer is required to prevent normal operation when the emissions-control system is not functioning

Evropa naša draga

uredilo bitje CPC_agent_za_SrednjoEvropo
Povezava do prispevka

mislm, celotna zadeva okoli dizlov je svinjarija

 

testiranje se dela z aktivnim DPF. "lej kako smo cisti"

 

nakar se nabrano sranje vsakih 600km-1000km dobesedno shotguna ven ko projektilna driska.

 

resitev je nic vec dizlov za osebno rabo oz. prfuknjena obdavcenost ce se jih uporablja. talke mamo.

Povezava do prispevka
viddek reče pred 26 minutami:

 

 

resitev je nic vec dizlov za osebno rabo oz. prfuknjena obdavcenost ce se jih uporablja. talke mamo.

Dobra rešitev. Sam mora biti kot takšna implementirana, ne pa neko aktivno kontroliranje izpustov in whatever :D

 

1) Prepoved dizlov z 2025

2) Prepoved bencinarjev z 2030

3) ???

4) Profit

 

A v zaostali družbi, ki smo si jo postavili, bomo verjetno 150 let staro tehnologijo uporabljali še po 2100 

Povezava do prispevka
Ripper reče pred 2 urama:

Veš kaj pa opaziš. Stari modeli avtomobilov tam do 2000, pa da so bili takrat luksuzna vozila (BMW5 naprej, Audi 6 in gor, večje mečke), to še danes ko pogledaš notri tak avto je plastika kot iz trgovine, usnje lepo, vse deluje, nič ne škriplje.... Takrat se je luksuzni razred res poznal na detajlih v notranjosti vozila. Danes se mi zdi imajo vsi isto krš piano plastiko, dvomim da bo čez 30 let še vedno vse tipi topi... Posebej mi dvom zbujajo tele ekrani čez pol avtomobila in vsa naphana elektronika v njih. 

Hja avti takrat so imeli tudi večino delov made in Europe. tudi plastiko 

Zdej je pa v EU tako stanje da praktično skoraj vsi deli tudi pridejo iz Kine. Ker so zjebal nemško industrijo.

 

viddek reče pred 1 uro:

mislm, celotna zadeva okoli dizlov je svinjarija

 

testiranje se dela z aktivnim DPF. "lej kako smo cisti"

 

nakar se nabrano sranje vsakih 600km-1000km dobesedno shotguna ven ko projektilna driska.

 

resitev je nic vec dizlov za osebno rabo oz. prfuknjena obdavcenost ce se jih uporablja. talke mamo.

Tisti cleaning mode ne vrže vse svinjarije ven kar tako. tisto je piroliza ko se segreje noro in sežge ostanke. Itak so pa to saje kar ni nič takega. 

Jeba je če ne voziš dost da bi se to naredilo avto pa tudi nima opcije da to vklopis sam kar je zelo idiotsko.

Povezava do prispevka

naša civilizacija bazira na rafineriji surove nafte naprimer mi ne moremo brez ostalih dobrot, ki pridejo iz rafinerije... praktično vse kar nujno rabimo je iz tega

če nehamo uporabljati nafto in bencin kam bomo z njo ? zlili v oceane ?

Povezava do prispevka
CPC_agent_za_SrednjoEvropo reče pred 16 urami:

A v zaostali družbi, ki smo si jo postavili, bomo verjetno 150 let staro tehnologijo uporabljali še po 2100 

Boljse opcije, sploh pa take, kjer Nemčija ne proda ekonomije kitajski, itak sploh ni.

2030-35 je itak tik pred vrati, z elektro avti pa good luck brez da bi sel ves kes na kitajsko.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
Ripper reče pred 20 urami:

Veš kaj pa opaziš. Stari modeli avtomobilov tam do 2000, pa da so bili takrat luksuzna vozila (BMW5 naprej, Audi 6 in gor, večje mečke), to še danes ko pogledaš notri tak avto je plastika kot iz trgovine, usnje lepo, vse deluje, nič ne škriplje.... Takrat se je luksuzni razred res poznal na detajlih v notranjosti vozila. Danes se mi zdi imajo vsi isto krš piano plastiko, dvomim da bo čez 30 let še vedno vse tipi topi... Posebej mi dvom zbujajo tele ekrani čez pol avtomobila in vsa naphana elektronika v njih. 


 

vcasih k si kupil visjo klaso avta, je bilo lepo usnje povsod. Danes ti dajo usnje tu vseeno samo kot opcijo, ampak kljub temu je usnje oz premium material samo v obmocju tvojega pogleda. Torej ko sedis, od kolen gor. Vse kar je nizje dol, je jogurtov loncek plastika. Tak da spara se na kvaliteti in materialih

Povezava do prispevka
bainit reče pred 1 uro:

Spomni nas @mr.killer , kaj je ze blo z mazdo? Adblue dost rad crkava ja. Kuk bo pa dal kolega za popravilo?

 

@viddek dpf zazge tiste saje na vsake jurja km. Dizel spusti v izpuh, da se v dpf ful poveca temperatura in tisto sraje zgori.

 

 


sej mas search, ce ze ne najds tapravga fascikla. Lej kolk je zgodnja ura bila, valda si bos cas vzel da zopet pridobis te informacije

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 4 minutami:


 

vcasih k si kupil visjo klaso avta, je bilo lepo usnje povsod. Danes ti dajo usnje tu vseeno samo kot opcijo, ampak kljub temu je usnje oz premium material samo v obmocju tvojega pogleda. Torej ko sedis, od kolen gor. Vse kar je nizje dol, je jogurtov loncek plastika. Tak da spara se na kvaliteti in materialih

Tut usnje ni vec vedno pravo usnje because krave

Mogoce pri kitajcih ali kaksnih drazjih avtotih

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
CPC_agent_za_SrednjoEvropo reče Dne, 29. 5. 2026 at 12:51:

Ja, danes cena nič več ne pove. H&M majica ali majica za 100 € od "znamke" je vse isti drek, ki se spere ko 2 pranjih. Avti praktično isto.

 

  

 

Men res ni jasno, kaj eni delate/delajo s cunjami, da se vam tk zjebejo. Pa so edini kosi, kjer kupim ne čist ceneno, obutev in leder jakna. 

 

Sori za off-topic 

Povezava do prispevka
Navedek

Pride Japonec na obisk k Franciju, pa mu reče: "Ti pokažem nekaj po japonsko?"
Franci: "No pa daj."
Japonec Francija nalomi in ta ga vpraša: "Kaj pa je bilo to?"
Japonec: "Karate! Ti pokažem še nekaj?"
"No, pa daj!"
Japonec premetava Janeza levo, desno, gor, dol, da je ta čisto fertik."
"Kaj pa je bilo to?"
Japonec: "Judo!"
Janez: "Ti pokažem še jaz nekaj Japonskega?"
Japonec presenečeno: "No, pa daj!"
Janez privleče neko železno palico in z njo premlati Japonca, skoraj do nezavesti.
Japonec izdavi: "Kaj pa je bilo to?"
Janez: "Polosovina od Toyote, pizda ti materna!"

 

Povezava do prispevka

Epilog.

 

Prijatelj bo izklopil adblue system lep lp.

 

Sam sem prevzel Mazdo ta vikend po 1 mesecu.

 

Menjano

  • komplet verige motorja
  • pogonska veriga
  • veriga oljne črpalke
  • obe odmični gredi
  • izpušna odmična
  • sesalna odmična, ker je bila že porozna oziroma načeta
  • elementi povezani z odmičnimi gredmi
  • dročniki
  • uteži
  • pripadajoči deli okoli gredi
  • vakuumska črpalka
  • hladilna tekočina
  • lambda sonda
  • motorno olje
  • oljni filter
  • ostali filtri

Opravljeno / očiščeno

  • očiščen komplet motor oziroma notranji deli, kjer je bilo odprto
  • očiščeno sesalno koleno
  • očiščen sesalni sistem
  • opran oziroma spucan DPF filter
  • pregledano stanje motorja znotraj
  • pregledano stanje sesalnih kanalov
  • napolnjena klima

To je pomojem to. Vse skupaj je bilo 2.6k ojrov

 

Še slikca obeh Azijcev.

 

 

fong_mazda.png

  • Račka +1 1
  • Solzice 2
Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 14 urami:

đizs, kako so pa temeljito predemfali tole Mazdo.

 

Meanwhile, jaz še zmeraj cel zadovoljen trajbam svojo 16 let staro dizelsko gajbo brez nekih večjih zapletov :)

Staršema isto 2.0 bencinar 2010 še vedno služi in dela kot nov (6); edino na voznikovem sedežu je crknilo ogrevanje; gledam zdaj maze 3 nove in so šli na 2,5 mašine, woot? pa ne morm verjet, da so mazdo 6 dali electric only :ranting:

uredilo bitje CPC_agent_za_SrednjoEvropo
Povezava do prispevka
CPC_agent_za_SrednjoEvropo reče pred 5 urami:

gledam zdaj maze 3 nove in so šli na 2,5 mašine, woot?

2.5 skyactiv masine so standard za US in JAP trg, ze od 2013. Tudi prejsnje duratec masine (LF/L5) so bile DiSi 2.0 in 2.5. EU smo se dobili 2.0 masino 2.3 v mazdaspeed, 2.5 pa ne.

 

 

edit: americani recimo sploh niso dobili 6 karavana.

uredilo bitje viddek
Povezava do prispevka

Še ena stvar, kjer starodobniki peljejo scat nova jajca. Polnjenje klime. 15 let stara Honda, nikoli polnil klime, delovala do zadnjega dne BP. Sedaj 12 let stara Mečka, enako. Vmes pa poslušam folk kako polni klime, pa cele jebe okoli hladilnih sistemov. 

 

Ne vem, ali vas na servisu nategnejo, ampak načeloma je to zaprt sistem, ki bi moral biti bullet prof. Saj hladilnika pa skrinje doma tudi ne vozite na servis, da vam nafilajo plin? Druga je da opaziš, da ne deluje pravilno. Samo drmati zaprt sistem, ki deluje je slabše, kot da ga pustiš na miru. 

uredilo bitje Ripper
Povezava do prispevka

Ja, ker hladilnik se fura po avtocesti, je izpostavljen kamenčkom, soli, temperaturam od -20 do +80.

 

Sej tudi jst nikoli nisem polnil klime, in pihalo je vedno mrzlo, tudi zdej na koncu.

 

Sam to ne pomeni da je dovolj plina bilo noter. 

 

Avto je isto star 10 let, in pač na 10 let če dodaš plin ni noben bav bav.

 

Če pa pušča, je to največkrat kondenzator klime, ki je na udaru vsem kar naša gradbišča, se oprvičujem, ceste, ponujajo.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...