Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Pastir_Matic reče pred 6 urami:

2.0 TDI + DSG

 

Fajn se vozi tole, mam 190km varianto pa 4motion (to drugo je stran vržen dnar, dsg je pa gut).

 

Sploh za po AC ima passat od 2015 naprej mislim da kar serijsko radarski tempomat, tud v koloni špila.

 

Drugač pa valda za 50k na leto po AC rabiš nujno dizla, nima druge. Razen če se rad voziš 100.

 

Kia/hyundai mogoče, a toyota sploh ma dizel? Plus toyote so ful precenjene za to kar ponujajo, sorry vsem fenom. Razumem, je bolj zanesljiv, samo spet pa ni tolk bolj zanesljiv da bi oddtehal te cene + cene servisov (oboje precej visoko) + notranjost krš od krša. Moje mnenje. In ja, VW mi gre recimo na kurac ker se pune kvari. Po mojih izkušnjah so še najbolj francozi pa korejci, tako p/p gledano. švaba in japanerji majo pa napihnjeno ceno zarad renomeja.

Povezava do prispevka

sej zdej so tud bencinarji kar varcni postali. je pa dizel udoben na avtocesti ja, ker ma ponavad vec navora.

 

te strani, ki gledas porabo pa moras malo z rezervo vzet. men se zdi, da tisti, ki uporabljajo te strani in vestno vnasajo tudi bolj varcno vozijo :)

 

vsaj jaz kar sem gledal sem vedno mel okoli liter vec kot je stran rekla da je povprecje

https://www.spritmonitor.de/en/

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 2 urama:

Kia/hyundai mogoče, a toyota sploh ma dizel? Plus toyote so ful precenjene za to kar ponujajo, sorry vsem fenom. Razumem, je bolj zanesljiv, samo spet pa ni tolk bolj zanesljiv da bi oddtehal te cene + cene servisov (oboje precej visoko) + notranjost krš od krša. Moje mnenje. In ja, VW mi gre recimo na kurac ker se pune kvari. Po mojih izkušnjah so še najbolj francozi pa korejci, tako p/p gledano. švaba in japanerji majo pa napihnjeno ceno zarad renomeja.

toyota nima več dizlov v novih "malih" avtih. tudi subaru ne in še kakšen.

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 2 urama:

Drugač pa valda za 50k na leto po AC rabiš nujno dizla, nima druge. Razen če se rad voziš 100.

 

Kia/hyundai mogoče, a toyota sploh ma dizel? Plus toyote so ful precenjene za to kar ponujajo, sorry vsem fenom. Razumem, je bolj zanesljiv, samo spet pa ni tolk bolj zanesljiv da bi oddtehal te cene + cene servisov (oboje precej visoko) + notranjost krš od krša. Moje mnenje. In ja, VW mi gre recimo na kurac ker se pune kvari. Po mojih izkušnjah so še najbolj francozi pa korejci, tako p/p gledano. švaba in japanerji majo pa napihnjeno ceno zarad renomeja.

 

To, da za 50k po AC na leto rabiš nujno dizla je precej retro razmišljanje.

 

Glede Toyote, cen in servisov ti pa lahko povem, da je, ko sem kupoval nov avto bila Toyota najcenejša izbira s primerljivo opremo (poleg dejstva, da je hibrid, primerjal sem z dizli) in je daleč najcenejša za vzdrževanje kar se rednih servisov tiče od vseh mojih dosedanjih vozil. Tako da ne vem, na čem bazirajo tvoje trditve.

Povezava do prispevka

Limuzinski Ferrari... ki je bil dejansko narejen s strani Ferrarijevih inžinerjev, delov in znanja. Šef razvoja je pa bil osebek, ki je sproduciral skupaj 458.

 

Bi takoj mel Julko QV:wub:

 

Da vidiš kaj takega moras it super car nivo

 

img_4945_1505264378105-jpg.28081

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 16 minutami:

Alfa Romeo Giulia

Moj sanjski avto, trenutno vozim Giulietto. 
Kako nihče ne omenja, glih zadnjič sem dal link GTA verzije. 
 

Veloce (en trim pod QV) sem vozu pred kakima dvema letoma in je res poezija, zlo malo rabljene dobis iz njemacke tam za okrog 30k, medtem ko je cena nove s polno opremo okrog 60k. 

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 36 minutami:

Ane?!? Me veseli, da je še kdo navdušen nad dizajnom Giulie. 

Sem pa tudi razmišljal, da bi mogoče zaenkrat kupil Giulietta QV in malce kasneje Giulio Veloce

Meni je na zuni res huda... Tud notri...

 

Me pa malo moti majhnost zaslona in manjko toucha tega zaslona... 

 

Pa vseeno malo visoka cena za recimo 5 let star avto - 16k€ za dizlco...

 

Moj je 3 leta star C5 bil 13k€ z več opreme.

Povezava do prispevka
mr.killer reče pred 14 urami:

Mah sej ni več znamke kjer bi rekel, to je pa bulletproof

 

Vse je lahko hit or miss.

 

Če ne maš tudi volvota:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16182924&display=Volvo V40 D3 Momentum Geartronic

uf, sam tole je pa drago. jaz sem za V60 isti letnik, ista oprema samo dal 11k€. 2 leti nazaj.

 

E: lažem, jaz nimam avtomatika

uredilo bitje rajc91
Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 1 uro:

Giulietta QV

To tudi mora it ko šus, jaz mam 1.4 turbo bencinarja 120hp in ze to gre kr solidno v dynamic

 

Maš pa quadrifoglio verde samo rabljene dual clutch avtomatik. Tisti 1750tbi motor mislim da 241hp. Jaz mam ročnega 6 prestav…

 

Pri Giulietti je škoda edino, da nimaš zadnjega/4wd pogona. 

Povezava do prispevka
kola reče pred 29 minutami:

Notranjost mi zgleda malo cheap

Pa veš da so v 2020 update to do neke mere kr porihtali. Meni je nov updated interior res pure secks:wub:

 

Ja v tehniki malenkost zaostaja za tekmeci, sploh infotainment je meh, ampak alfo se kupi zaradi voznih lastnosti in videza, ne zaradi infotainmenta. Je pa meni osebno to da ma npr. še vedno analogne števce in relativno majhen infotainment ekran prej prednost kot slabost. 
 

Po dizajnu pa je alfa od nekih smrtniku dostopnih znamk itak vedno št. 1, blizu pridejo imo samo še novi/last gen mercedesi. 
 

image.jpeg.e34af31a6de0a2d1f462e1229310ab89.jpeg

Povezava do prispevka

Zgleda malo boljse ja. Ampak ene 2 leti nazaj sem med servisiranjem sedel v eni v salonu in je bila meh. Trda plastika in cheap tkanina na sedezih. Je bila pa ene Giulietta z malo boljso opremo in so vsaj zici bili super. Kakorkoli, je nice avto, ne vem pa ce bi ga nujno kupil atm :D

Povezava do prispevka
kola reče pred 9 minutami:

Trda plastika in cheap tkanina na sedezih

Ja se strinjam da so base modeli zlo meh, zato jaz sploh ne bi razmisljal o nicemer pod veloce trimom. Base modeli - kake dizelice s slabo opremo so definitivno predragi za to kar ponujajo. 
 

Sicer maš tudi veloce dizla, ampak bencinar je where it’s at. 
 

Pač če kupiš alfo moraš kupit res dobro opremljeno da je proper interior. Jaz mam Giulietto sportivo in ma ze boljse sedeže itd. Ampak če bi kupoval še enkrat bi vzel tiste alkantara zice, vecji infotainment, ksenon itd. 
 

Pa tudi od zunaj ti bo basic giulia zgledala čisto drugače od veloce/quadrifoglio, se pravi precej slabše. Odsotnost teh malih športnih detajlov, kot je npr. difuzor, malenkost drugačna maska itd. se kr precej pozna pri vtisu, ki ga pusti avto. 

Povezava do prispevka
kola reče pred 51 minutami:

sedel v avtu za 40k+

Ja sej tako kot sem napisal

te basic verzije so definitivno predrage, zato se moraš če že kupuješ alfo pač malo stegnit in vzet pošteno opremo. Sicer mam jaz vedno filozofijo da če nimaš za dražji model greš pač en segment nižje in vzameš boljšo opremo. 
 

Nekega barebone avta ne bi mel nikoli, pa to še zdaleč ne velja samo za alfo. Glih zadnjič mi je kolega pravu, da je gledal nekega osnovnega mercedesa e-ja, od opreme nič, nek švoh motorček za tak avto, cena pa tudi okrog 60k. 

Povezava do prispevka

dobro opremljenga bencinarja (veloce interior) RWD je prakticno nemogoce dobit, samo nizozemci jih imajo za 30k+ 2017 letniki. Kupujem ze kako leto pa ne morm dobit. Dizlov je ko smetja od 15k naprej. pri 25 se pa zacnejo neki solidni bencinarji, veloce paket pa good luck. Mogoc bo pa kak nov sprint iz zaloge za kake ~35.

 

4x4 veloce mi ni zanimiv, ker ne rabim 4x4 in tud avto je višji zaradi drugačnega podvozja.

 Nizozemci:

 

https://www.autotrader.nl/auto/alfa-romeo/giulia/brandstof--benzine/?sort=price&desc=0

 

na avtonetu je bla samo ena 200ps, pa se to neka srednja oprema. 

 

pa kar se tice "tehnike" je to podn od podna, obicn golf al pa oktavija ima boljsi infotaiment/luči/asistence. tam nek 2010 tehnika bi rek da je v giuliji. Ta prenova zdaj tud ni bogve kaj, komi so spacali skup neke povprečne ledike. Alfa ma drugje sovje pluse kot pa v tehniki :D

Povezava do prispevka
PuskA reče pred 1 uro:

pa kar se tice "tehnike" je to podn od podna, obicn golf al pa oktavija ima boljsi infotaiment/luči/asistence. tam nek 2010 tehnika bi rek da je v giuliji. Ta prenova zdaj tud ni bogve kaj, komi so spacali skup neke povprečne ledike. Alfa ma drugje sovje pluse kot pa v tehniki :D

a ni tko, da še full led nima, mislim da majo celo še vedno xenonke? je pa res poden ja, podobno kot jaguar xe/xf.

 

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 23 minutami:

a lahko menjam temo na fejk alfo: aktualno mazdo 3, a jo ima kdo iz foruma, 

a se navadiš na nepregleden zadnji konec, je kamera dovolj?

babnca ima kono ki ima isto oz še bolj nepregleden zadek plus tonirana stekla in ja je camera z ogledali popolnoma dovolj pa tudi navadis se v trenutku 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...