Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

tomzzi reče Dne, 12. 11. 2021 at 22:14:

Še eno vprašanje. 

Kako je pa z LED smerniki na boku? 
Vidim, da v DE kupujejo in vgrajujejo "dinamične" zatemnjene LED smernike. Obstajajo tudi v beli.
Kako je s tem?

Legalno? 

Ali bom imel kasneje probleme s policaji? Oziroma če bi prišlo do nesreče z zavarovalnico?

 

https://www.youtube.com/watch?v=iNAOQuaTfsc&t=2s

 

Vsaka predelava vozila mora biti homologirana. Kolikor vem, mora biti na svetlobnemu telesu (kamor spada tudi smernik) oznaka E11. Tak smerniki se potem lahko vpiše v homologacijski kartonček vozila pri instituciji, pristojni za tovrstne preglede, kar pomeni, da si v skladu s predpisi in ti ne bo nobeden težil.

 

Načeloma ti pri kontroli prometa ne težijo, če ni vpisano v kartonček, je pa to odvisno od dobre volje policaja, na katerega naletis. Vsekakor je pametno imeti vpisano, ker je tako po predpisih. Vpis in pregled te stane cca. 40€, toliko sem vsaj jaz plačal na zadnje, ko sem dal vpisati platišča in vzmeti (vsaka predelava posebej je bila 40€).

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče Dne, 14. 11. 2021 at 23:17:

 

Vsaka predelava vozila mora biti homologirana. Kolikor vem, mora biti na svetlobnemu telesu (kamor spada tudi smernik) oznaka E11. Tak smerniki se potem lahko vpiše v homologacijski kartonček vozila pri instituciji, pristojni za tovrstne preglede, kar pomeni, da si v skladu s predpisi in ti ne bo nobeden težil.

 

Načeloma ti pri kontroli prometa ne težijo, če ni vpisano v kartonček, je pa to odvisno od dobre volje policaja, na katerega naletis. Vsekakor je pametno imeti vpisano, ker je tako po predpisih. Vpis in pregled te stane cca. 40€, toliko sem vsaj jaz plačal na zadnje, ko sem dal vpisati platišča in vzmeti (vsaka predelava posebej je bila 40€).

 

Torej bi znali komplicirat kljub oznaki? Kako pa vejo, da ni original? Saj original je tudi belo oziroma prozorno steklo. 

Obstaja pa še v zatemnjeni varianti. Samo to je potem že bolj očitno, da ni original. 

Za premislit če se splača. Homologirat enih žmigavcev ne grem. 

Da bi pa samo zaradi izgleda imel sitnosti...

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 2 minutama:

 

Torej bi znali komplicirat kljub oznaki? Kako pa vejo, da ni original? Saj original je tudi belo oziroma prozorno steklo. 

Obstaja pa še v zatemnjeni varianti. Samo to je potem že bolj očitno, da ni original. 

Za premislit če se splača. Homologirat enih žmigavcev ne grem. 

Da bi pa samo zaradi izgleda imel sitnosti...

 

Lahko ti iz prakse povem, kako gledajo pri motorju. Enostavno v Google vpišejo model in pogledajo po slikah. In če naletitš na težaka, te pošlje na izredni tehnični.

 

Sej če ima E oznako pa nimaš vpisano v homolgacijski kartonček, dvomim, da ti bo kdo težil in kvečjemu dobiš opozorilo. Če pa nima E oznake pa je itak takoj jasno, da ni niti original niti homologirano.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče Dne, 14. 11. 2021 at 23:17:

 

Vsaka predelava vozila mora biti homologirana. Kolikor vem, mora biti na svetlobnemu telesu (kamor spada tudi smernik) oznaka E11. Tak smerniki se potem lahko vpiše v homologacijski kartonček vozila pri instituciji, pristojni za tovrstne preglede, kar pomeni, da si v skladu s predpisi in ti ne bo nobeden težil.

 

Načeloma ti pri kontroli prometa ne težijo, če ni vpisano v kartonček, je pa to odvisno od dobre volje policaja, na katerega naletis. Vsekakor je pametno imeti vpisano, ker je tako po predpisih. Vpis in pregled te stane cca. 40€, toliko sem vsaj jaz plačal na zadnje, ko sem dal vpisati platišča in vzmeti (vsaka predelava posebej je bila 40€).

Če ima del vse papirje pravilne potem je itak NP. Če nimaš papirjev za homologacijo potem je impossible. Ne spoznam se na oznake itd, sem pa že delal homologacijo predelave (katere nisem delal jaz...) in je blo kar pestro.

 

tomzzi reče pred 1 uro:

 

Torej bi znali komplicirat kljub oznaki? Kako pa vejo, da ni original? Saj original je tudi belo oziroma prozorno steklo. 

Obstaja pa še v zatemnjeni varianti. Samo to je potem že bolj očitno, da ni original. 

Za premislit če se splača. Homologirat enih žmigavcev ne grem. 

Da bi pa samo zaradi izgleda imel sitnosti...

Očitno se nismo razumeli... prozorno steklo verjetno ni problem, sploh če je tudi original tak. Problem bi bila bela luč (tako sem razumel jaz), pardon.

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 43 minutami:

Očitno se nismo razumeli... prozorno steklo verjetno ni problem, sploh če je tudi original tak. Problem bi bila bela luč (tako sem razumel jaz), pardon.

 

Problem je čisto vse, kar nima E oznake (če kdo opazi seveda). bolj, kot del izstopa, prej ti bodo pogledali. Iz tega vidika je malo verjetno, da bi kdo opazil (posebej na novejšem avtu) nek LED smerokaz, kjer je bil prej tak s halogensko žarnico. Nikoli pa ne veš, najmanj si želiš težav s tem, ko si kje na dopustu v tujini (predvsem Švica je jeba glede tega).

 

Sej to vpisovanje predelav v homologacijski kartonček pri nas je samo sebi namen in eno veliko inkasantstvo, ampak tako pač moraš imeti.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 22 urami:

 

Problem je čisto vse, kar nima E oznake (če kdo opazi seveda). bolj, kot del izstopa, prej ti bodo pogledali. Iz tega vidika je malo verjetno, da bi kdo opazil (posebej na novejšem avtu) nek LED smerokaz, kjer je bil prej tak s halogensko žarnico. Nikoli pa ne veš, najmanj si želiš težav s tem, ko si kje na dopustu v tujini (predvsem Švica je jeba glede tega).

 

Sej to vpisovanje predelav v homologacijski kartonček pri nas je samo sebi namen in eno veliko inkasantstvo, ampak tako pač moraš imeti.

 

Saj zaradi teh sitnosti pa verjetno ne bom menjal. 

Pa še kolikor sem gledal je "clear" verzija grdi. Smoked se pa že od daleč vidi, da ni original. Imajo pa oboji E14 oznako gor. 

Ampak se ne splača riskirat zaradi videza, ker me bi lahko na konc drago stali. :D

Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 6 minutami:

 

Saj zaradi teh sitnosti pa verjetno ne bom menjal. 

Pa še kolikor sem gledal je "clear" verzija grdi. Smoked se pa že od daleč vidi, da ni original. Imajo pa oboji E14 oznako gor. 

Ampak se ne splača riskirat zaradi videza, ker me bi lahko na konc drago stali. :D

 

Ja no potem če ima E14 ni problema. Greš na pregled, dobiš vpisano v kartonček in si miren (in z nekaj € manj).

Povezava do prispevka

Ojla.

Ravenol po 10k km.

 

Možno da se je ob menjavi olja ravnokar delala regeneracija, naslednjič bom tudi na to pazljiv.

 

Naročil pa sem direkt od uvoznika za Slovenijo - pm za številko, jst sm dal nazadnje 60€ s poštnino - možno da je cena od takrat šla gor.

 

Naslednjič gre noter Motul 8100 X-Clean EFE 5W30, ki mu parametri ne padejo toliko kljub nafti.

ravenol_10k.PNG

Povezava do prispevka

sem v kontaktu z uvoznikom, pa pravi naj kar v DE naročim, ker nima zaloge, pa našel sem govorice, da bodo imeli blackfriday akcijo, -20% na vse,

no, za bmw in audi 2.0 dizla sem do sedaj, od 2019 dalje motul 5w30 x-clean plus kupoval, prej mobil1 esp formula,

zdaj pa berem o nekem ravenol NDT 5w40 na oil-club.de ali o motul 5w50 sport ester, po eni strani ne vem če bi ekspirimentiral,

mogoče bo pa bolje ostati na motulu, 

EFE imajo poceni tu https://m.motointegrator.de/artikel/1472248-motoroel-motul-8100-x-clean-efe-5w30-5l

pa še -15% kodo imajo ta teden

Povezava do prispevka

np,

mislim da ni mail liste, ali pa meni meče v spam, na fb jim sledim pa dajo tam objavo ali story kadar je akcija, so pa malo dvignili cene pred tem -15%, prej je bil EFE malo cenejši, s popustom pa pride malo manj. Naročam že kakšna 3 leta,  vmes se je dalo samo preko mailboxde, ker niso pošiljali h nam kakšno leto. Razen da je enkrat en vijak manjkal pri ležaju je bilo ostalo ok. Pa malo me jezi, če nakažeš traja kar nekaj dni da dojamejo da so dobili denar, tudi če iz n26 nakažeš.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...