Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

Gatsu reče pred 20 minutami:

 

 

Dej pametnjakovič razlož nam boldano ker me res zanima kakšen kos dreka boš skup spacal na to blodnjo?

 

Kaj ti resno verjameš, da je razvijanje za njihovo platformo in sistem kar brezplačno:rofl:

 

KE RIT reče pred 19 minutami:

Vem, da nisi nek hud matematik, samo 6 je ful ful večje od 0.

 

Oboje je kurac, tako da meni se ne zdi baš neka razlika.

Povezava do prispevka

Seveda plačaš licence za windows in server in če uporabljaš še kake druge njihove produkte/servise. Od iger dobijo pa samo in le če jih nekdo kupi na njihovem Windows 10 storu. Na PCju pač kasirajo procente od iger Valve @Steam,  Epic @EGS, CDPR @GOG, Microsoft @Windows store itd + tisti od katerih engine se uporablja za igro. 

Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 7 minutami:

Ne ne, jaz čisto nič ne mešam.


Eno je distribucija, ki vzame del denarja (Steam, Epic), eno pa je dovoljenje MSja, da lahko razviješ program/igrico/kakršnokoli kodo za njihov operacijski sistem.

 

Pizda boys to je tako kot da jaz naredim Last of Us špil. Zdaj pa pride nekdo in vzame del te kode in naredi DLC ter zanj računa. Kaj mislite da to lahko naredi brez dovoljenja avtorja špila?

 

Zdaj apliciratje to logiko na windows. Operacijski sistem windows je MSjeva last. Primarno bi lahko torej oni razvijali svoj software za svojo platformo. Ampak ker je to danes praktično edina pc platforma na svetu, bi seveda vsi radi razvijali za windows, samo to se pač pravno ne sme brez odobritve MSja. Kolikor je meni znano MS potem presodi kaj razvijaš in ali bo to plačljivo ali ne - od tega je odvisno kolikšno plačilo bo MS zahteval, pri čemer pa je omejen z protimonopolno zakonodajo, ki MS tu zelo svinjsko omejuje.

 

Ampak overall še vedno pravno ne bi smel ničesar razvijati za windows operacijski sistem brez izrecnega dovoljenja MSja.

Fak, kaj ti pišeš model 

Povezava do prispevka

There is no "platform holder fee" as there is for consoles,which is also why games on PC have always been more inexpensive than in consoles.
Microsoft earns money from PC gamers,by selling them Operating Systems though,well at least each time they include in their next operating system some really fresh and worthwhile DirectX functionality that is.

On another note Microsoft couldn't force such fees on PCs as it does with its console,simply because if they did that for Windows,then Windows would stop being an OS for 'PCs'.

For a computing system to be considered a 'PC',it has to meet the following criteria:

#The operating system is not locked to run only on specified first party hardware.
#The operating system maker has no control on what is made for,or released for the operating system.

Failing to meet the above 2 criteria is also why Mac machines while they are functional computers aren't called 'PCs'.
If Microsoft made it so everyone who wants to publish software on Windows has to pay Microsoft a fee,then computers that would run Windows wouldn't be PCs any more.
''

-----

 

kaksen krat se mi zdi da je MEfic kupil dotorat v Bosni.. al pa naj gre s to svojo idejo do MSja.. sam.. ne vem pomoje so ze sli mnogi in enostavno, ce bi to uvedeli, kot pise zgoraj bi ljudje, gamerji oz. najrpej razvijalci, zaceli zapuscat MSW sceno in bi PC platforma dobila nek nov free OS

Tako da IMO se MSju se ne izplaca uveljavljat te "pravice"

 

 

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 2 urama:

program al pa spil lahl izdas pod kerokoli licenco hoces, ker je to tvoje intelektualno delo in nobenga dovoljenja od ms ne rabs, da bi prevedu zadevo za winse.

 

In zakaj ga ne rabim? Čisto za vsako drugo stvar na svetu, ki funkcionira po tem principu potrebujem dovoljenje. Očitno se je torej MS sam odločil, da te pravice ne bo uveljavljal.

 

 

Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 4 minutami:

 

Pejt raje kakšnega kurca narisat debeluh

Ne joči klovn. Še o pravu, ki je tvoje področje, nimaš pojma. Faking sram bi te moralo bit.

 

Pa sej bi bilo kul, če se vsaj zraven nebi duval kot največji poznavalec področja. V bistvu si pa isti kurac kot vsi drugi glasni "strokovnjaki". Navaden nesposobnež si.

 

Pes, ki laja ne grize.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Ma ne sej ima prav, pravno. Samo ekonomsko nima. Pac to so ze resli Bill Gates in Steve Jobs long time ago ko je Bill ajebal Steva in zdilal svoj OS IBMu in pac sw odlocil, da bo free oz. Bo folk lahko free razvijal ponujal app in s tem pritegnil uporabnike, da ne govorimo o hardwerju, ne pa kot iMac in iPhone oz Apple, ki imajo cisto drugo politiko.. z iMacom so sw malo zajebali ekonomsko, ceprav se vedno obstajajo, z iPhonom pa jim gre s to politiko dosti boljse.. kee itak sluzijo s twm njihovim iSotrom al kaj je, kjer so vsi appi.. podobno kot google z google play.. swj tudi MS je hotel z nwkim windows game live smao je slo v kurac, zdaji majo pac ta game pass ipd in deluje dosti boljse

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 1 minuto:

Ma ne sej ima prav, pravno. Samo ekonomsko nima. Pac to so ze resli Bill Gates in Steve Jobs long time ago ko je Bill ajebal Steva in zdilal svoj OS IBMu in pac sw odlocil, da bo free ne pa kot iMac in iPhone oz Apple, ki imajo drugo politiko

Ma ne bi reku nič, če se ne bi zraven kurčil, kot da je popil vse znanje sveta. Na koncu pa se izkaže, da samo nabija v prazno.

Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 1 uro:

Daj ti drek smrdljiv nehaj stalno utrujat. Pravno je tako kot sem jaz napisal. In če bi MS želel, bi še vedno lahko uvedel plačljive licence točno tako kot sem napisal. Če jih ne, so pač pri MSju bebci.

 

Pa že 10x si rekel, da si me dal na ignore. Tako da bodi enkrat mož beseda in se drži tega pičkica ena.

 

 

Seveda bi lahko

 

ampak potem se lahko poslovijo od monopolnega položaja

 

No, itak pa MS vedno bolj boli k za Winse, če ne bi bla to primary platforma za office bi pomoje počasi že opustili razvoj, oz. sli v linux varianto

 

Mors vedt od kje MS dobiva večino dnarja in to že neki časa niso več Winsi

Povezava do prispevka
Galko reče pred 8 urami:

ena od dveh treh XboX "ekskluziv", ki sta vredni več od pljunka po tleh, Cuphead, baje prihaja na PS4

 

https://www.eurogamer.net/articles/2020-07-28-looks-like-cuphead-is-coming-to-playstation-4

 

Močno močno MOČNO upam na physical release. To je eden od treh špilov iz te generacije, ki si ga res svinjsko želim na polici (poleg Witness in Civ 6 complete edition)

 

Je že na voljo v psn storu

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...