Skoči na vsebino

Dashcam Slovenija


Flaming_C

Priporočeni prispevki

Srečal enega zajca, ki bi skoraj končal pod mojimi gumami :ninja:

 

Also: Kako se zakrije obraz v Sony Vegas Pro 9.0? Mam tudi en posnetek, kako mi je en majmun vzel prednost in se skoraj zabil vame - če ne bi imel dovolj dobre reflekse/bremze. Pa je tip skočil ven z avta in se mi pretirano opravičeval. Sem mu sam rekel, vredu je, nisi se zabil vame, lahko pelješ dalje. Šok pa je ostal še nekaj ur.

Povezava do prispevka

Nimam izkušenj s temi kamerami, zato me zanima ena reč: ali zadeva med vožnjo sama od sebe vseskozi snema in je potem na tebi, da posnetek trajno shranis? Kaj pa, ko je avto parkiran, ali zazna premikanje / tresljaje? Sem res radovedan, kako 'pametne' in posledicno uporabne so te reci. Sam bi namrec predvideval, da bi tocno vse to pocele serijsko vgrajene kamere, a mislim, da tega ne omogoca noben avto. 

Povezava do prispevka

V principu ko teslo voziš tesla vedno gleda in pošilja čez svoj AI enoto. Zadevo ne shrani dokler ali ne potrobiš (če si tko našitamal), stisneš na dashcam ikonico ali pri močnem bremzanju/pospeševanju ter nesreči. Shrani pa zadnjih 10min. Moraš imeti pa svojo USB shrambo. Ko ga daš v Park način gre v Sentry način. Lahko izklopiš z enim pritiskom na "red eye sentry ikono" ali pa v meniju dodaš kjer naj se ne sproži. Npr doma, v službi itd... Sentry se sproži ko se nekdo zelo približa avtu, utripne z sprednjimi in zadnjimi lučmi in na ekranu je red eye kot opozorilo. Zelo pomaga, da folk gre stran.   No jaz ne dobim nič na telefon, razen če se sproži alarm. 

Povezava do prispevka
LordFebo reče pred 4 urami:

Nimam izkušenj s temi kamerami, zato me zanima ena reč: ali zadeva med vožnjo sama od sebe vseskozi snema in je potem na tebi, da posnetek trajno shranis? Kaj pa, ko je avto parkiran, ali zazna premikanje / tresljaje? Sem res radovedan, kako 'pametne' in posledicno uporabne so te reci. Sam bi namrec predvideval, da bi tocno vse to pocele serijsko vgrajene kamere, a mislim, da tega ne omogoca noben avto. 

 

Jaz ti lahko dam primer neke leve kamere za 20€ iz italijanskega Lidla, ki jo imam v avtu (kvaliteto snemanja lahko vidiš nekaj postov višje, je čisto v redu za te male pare).

 

Zadeva je hardwirana na eno izmed varovalk, ki dobi tok, ko se avto zažene. Tako se potem tudi kamera samodejno prižge ob zagonu avta in samodejno tudi začne snemati. Ko izključite kontakt se ugasne, ker zazna izgubo napajanja. Sam zagon kamere traja nekje 3 sekunde, tako, da je pripravljena praktično takoj.

 

Glede posnetkov lahko izbereš interval shranjevanja posnetkov (1, 3 ali 5 minut), kar določa, koliko minut posnetka shrani v eno datoteko. Te kamere povečini podpirajo loop recording, kar pomeni, da ko zmanjka prostora na spominski kartici kamera samodejno prepisuje najstarejše posnetke, ki niso "zaklenjeni". Posnetke pa lahko zakleneš ali z namensko tipko na kameri, ali pa se zaklenejo sami ob določenih dogodkih, kot so na primer zaznava določene G sile ob ugasnjen avtu ali pa neobičajno velike G sile ob delujočem avtu.

 

Podpira tudi snemanje ob ugasnjenem parkiranem avtu. Nastaviš lahko, kdaj naj snema in tudi shrani posnetek (npr. ob zaznavi gibanja, zaznavi neke G sile ali pa oboje). V tem primeru si pa odvisen od notranje baterije v kameri, če se pač izprazni (če je avto dlje časa parkiran) ne snema več.

 

Na motorju imam prav tako kamero (kitajsko iz Aliexpressa) spredaj in zadaj, deluje več ali manj enako kot zgoraj opisana kamera s to razliko, da je malo bolj "pametna" in se lahko nanjo povežeš preko WiFija in namenske aplikacije, kjer potem kamero nastavljaš, downloadaš posnetke, itd. Ima pa ta kamera še GPS, kar je v redu, ker so potem posnetki povezani z lokacijo in vsebujejo podatke o hitrosti. Tako lahko s primernim programom kar na karti (jaz uporabljam nek app, ki lot karto uporablja Google earth) poklikaš na določen odsek ceste in gledaš posnetek, ki je bil narejen na tistem mestu. Pa tudi cesto na karti ti obarva glede na hitrost (od zelene do rdeče, in sicer sam nastaviš, od kolikšne hitrosti do kolikšne naj bo določena barva uporabljena).

 

Obe kameri delata že nekaj let brez kakršnih koli težav.

uredilo bitje hirabbit
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 4 tedne kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...