Skoči na vsebino

Dashcam Slovenija


Flaming_C

Priporočeni prispevki

G.T.I. reče Dne, 28. 2. 2021 at 15:22:

Tempomat uporabljas v naselju?

Ti ne?

Jest ga vedno ko to omogoča. Zdj recimo po Kranju lih ne gre ker je preveč semaforjev.

 

Recimo kaka Vrhnika, Logatec ali pa Celovška v Ljubljani. To pa ja. 

Hitro si lahko prehiter. Tko pa tempomat prbiješ pa je :D

Povezava do prispevka

Jup, same here. Radarski tempomat ftw. Edin mal pain point je, da folk rad zavija tako, da se najprej skor ustavi, potem da smernik, potem pa zavija... jaz pa zadaj na radarju v armaturki od bremzanja če ne stisnem gas da overridam. Pa občasno piskanje da bo kreš spet ko se kdo kar ustavi :D

No en razlog zakaj nisem Talismana kupu je, ker mi je isto en čeh to naredu, un avto se je pa odloču da bo ugasnu radarski tempomat (ma min 50kmh spodnjo mejo) ... jeebs, bi se lahk kresnu.

Povezava do prispevka

to ti je pa tesla pilot  tempomat 😄

 

men se izklopi pri 20km/h, na križiščih dela slabo; če avto pred mano zavija levo/desno radarski tempomat nekaj časa še vedno vzdržuje hitrost avta pred njim, tudi če je ta že sekundo, dve očitno na drugem pasu. 

Povezava do prispevka
opflipo reče pred 3 urami:

to ti je pa tesla pilot  tempomat 😄

 

men se izklopi pri 20km/h, na križiščih dela slabo; če avto pred mano zavija levo/desno radarski tempomat nekaj časa še vedno vzdržuje hitrost avta pred njim, tudi če je ta že sekundo, dve očitno na drugem pasu. 

 

VW radarski se ne izklopi do 0 sploh (če imaš avtomatika). Sklopi se po 3 sekundah na mestu (starejši model) in 15 al kok v novejših? Jaz mam starejšega :(

 

Vseskup zgleda kot da ima par sekund delaya od tega da opazi avto in spremeni pozicijo, se mi je tudi že zgodilo na določenih punktih, da ni začel zavirat ker "ni opazu" avta pred sabo. I guess da bo to skoz iteracijo samo še boljše, je pač 2015 letnik kanta.

Povezava do prispevka
opflipo reče pred 7 urami:

nimam avtomatika. fiat tipo 2017 sicer. 

 

ja na kakem ovinku se zna zgodit, da ne drži razdalje z avtom. overall sem kar zadovoljen. 

Avtomatik + radar je milina. Sem vidu par let nazaj še v prejšnjem šihtu ko smo enkrat hodli iz minkena domof, jaz vozu in uno napol spim. Na srečo je mel avto kup avtomatike in je skoraj sam vozu... ene 3x je pomoje črto faliv in sem mogu pomagat. To po AC seveda iz minkena do LJ je skoz. Sej fora je, da ne rabiš prav spat (to bi blo debilno), dost je to, da samo paziš kaj avto dela, ne rabiš pa ti delat. Enostavno je manj utrujajoče tako vozit. Valda za AC je vseen če ni avtomatik :)

 

Za kje po mestu/stau je pa avtomatik zmaga.

 

To da na ovinku ne drži se pomoje vsem dogaja drugač, če komu ne se priporočam. REcimo po cesti v Idrijo če vam drži skoz ride? :D 

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 44 minutami:

Avtomatik + radar je milina. Sem vidu par let nazaj še v prejšnjem šihtu ko smo enkrat hodli iz minkena domof, jaz vozu in uno napol spim. Na srečo je mel avto kup avtomatike in je skoraj sam vozu... ene 3x je pomoje črto faliv in sem mogu pomagat. To po AC seveda iz minkena do LJ je skoz. Sej fora je, da ne rabiš prav spat (to bi blo debilno), dost je to, da samo paziš kaj avto dela, ne rabiš pa ti delat. Enostavno je manj utrujajoče tako vozit. Valda za AC je vseen če ni avtomatik :)

 

Za kje po mestu/stau je pa avtomatik zmaga.

 

To da na ovinku ne drži se pomoje vsem dogaja drugač, če komu ne se priporočam. REcimo po cesti v Idrijo če vam drži skoz ride? :D 

 

Jaz sem imel na testu nov RAV4 hibrid in ta radar dela presenetljivo dobro. Tudi Lane assist ali kako se reče, ko sam drži linijo, dela dobro, nisem verjel, da sam odpelje tudi ostrejše ovinke. Edino malo preveč agresivno zavira in speljuje z radarjem za moj okus.

Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 20 urami:

Ocitno sem v manjsini neuporabnikov tempomata v naseljih, zanimivo.

Granted, zivim v ljubljani, mogoce je drugace izven ker tukaj si ne predstavljam ga startat vsake 10 sekund na semaforjih, folku ki uletava po cesti etc

 

eno je LJ ja, nerealno iz križišča do križišča vklapljat 

 

je pa razlika med klasičnim in radarskim tempomatom v uporabnem, praktičnem smislu kar velika. mogoče ne v LJ v gužvi, kolikor pa je promet približno tekoč pa že. 

uredilo bitje opflipo
Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 26 minutami:

Kaj že furaš? 

 

BMW Serija 1, 116d, letnik 2010.
 

opflipo reče pred 17 minutami:

če bi ti šel avto nasproti bi vseeno lahko varno zaviral, vsaj iz posnetka mi tko deluje 🙂

 

Ni čisto res. Je potrebno upoštevati, da uporabljam “fish-eye” lečo v kameri, kar pomeni, da so predmeti dejansko bližje za nekaj centimentrov kot je prikazano v sliki. 
Pač, tipu sem trobil prej, kaj se gre, ampak me ni slišal, zatorej sem še na nasprotni pas, se “pregrešil”, samo zato, da ni nastal kak karambol. 

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče Dne, 4. 3. 2021 at 15:19:

Idiot. Izsilil me, vijugal, nič žmigavcev. 

Mobitel? Ali pa pod substancami 

XEcutIor reče pred 40 minutami:

Uno, ko narediš hud prekršek, samo zaradi tega, ker ti je mar do tvoje pločevine! :hmm:
Pa kje jaz najdem takšne modele, mi ni jasno.

 

Ahh ogledalo kaj je to.

A to je Ljubelj? Prej bi rekel od Idrije gor do Godoviča (Zala)

Če ne pa ja, lepo je potegnil ni kaj (predvidevam da je diesel).

 

Also avtomatik + radarski tempomat je zmaga sam kaj k si edini na avtocesti k držiš razdaljo in ti pole ven skačejo razna gamad. 

 

Lp lpp

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
jlpktnst reče Dne, 3. 3. 2021 at 20:47:

Avtomatik + radar je milina. Sem vidu par let nazaj še v prejšnjem šihtu ko smo enkrat hodli iz minkena domof, jaz vozu in uno napol spim. Na srečo je mel avto kup avtomatike in je skoraj sam vozu... ene 3x je pomoje črto faliv in sem mogu pomagat. To po AC seveda iz minkena do LJ je skoz. Sej fora je, da ne rabiš prav spat (to bi blo debilno), dost je to, da samo paziš kaj avto dela, ne rabiš pa ti delat. Enostavno je manj utrujajoče tako vozit. Valda za AC je vseen če ni avtomatik :)

 

Za kje po mestu/stau je pa avtomatik zmaga.

 

To da na ovinku ne drži se pomoje vsem dogaja drugač, če komu ne se priporočam. REcimo po cesti v Idrijo če vam drži skoz ride? :D 

najbols assist kar sm vozu ma tanov passerati, poleg obicnega radarja ma nek travel assist... ce se vidijo crte na cesti ze skor sam vozi.

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...