Skoči na vsebino

Dashcam Slovenija


Flaming_C

Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
Vodokotlič reče pred 51 minutami:

Druga polovica videa je tema.


Maaa, to sem jaz nekaj zajebal v Sony Vegasu, ko sem rezal posnetek :)
Zgleda pa res bolj dramatično kot je bilo v resnici ;)

 

rajc91 reče pred 41 minutami:

e: a to je kšna polhograjska cesta? tam se spomnim takih nepreglednih ovinkov in lokalcev, ki majo naštudirane te ovinke :D


Ne ne, kje pa, to je v bližini Zale, malo pred Idrijo.
Jaz sem se peljal izven Idrije proti Godoviču.

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...
  • 4 tedne kasneje...

pa s temi posnetki lahko karkoli pri nas dosežeš, če je karambol, a veljajo kot kakšen dokaz? vem da je turbo ali nekdo nesel na policijo in so mu rekli da bo dobil kazen ker snema promet?

 

včeraj me je nekdo prehiteval na ravnini in ni imel več šans da preživi in zvozi naslednji ovinek brez da jaz do konca bremzam,

vmes pa še nasproti nekdo zapeljal iz stranske ceste na nasprotni pas, tako da je že imel 0% možnost da se ne razbije brez da jaz na polno zaviram ali zapeljem iz ceste,

imel sem konstantno hitrost, tako da sam sebe ne bi potunkal, z dashcamom bi dokazal  mojo nekrivdo, mojih bremz je bolj škoda kot takih scumbagov

Povezava do prispevka

Za lastno uporabo lahko snemaš, če pa objavljaš posnetke, se na njih ne sme prepoznati oseb in registracij.

 

Pravno gledano posnetek ne pomaga nič, pomaga pa pri razjasnitvi okoliščin za zavarovalnico na primer. Pomaga najbrž tudi, če ti nekdo recimo pripelje nasproti po tvojem pasu, zaradi njega zletiš s ceste pa ne vidiš registrske. S pomočjo posnetka se potem tako vozilo lahko najde.

 

Pomaga tudi, če te mrtvega najdejo v jarku in se na posnetku vidi, da ti je cesto prečkal trop divjih prašičev. Te vsaj ne označijo za divjaka.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 20 urami:

Za lastno uporabo lahko snemaš, če pa objavljaš posnetke, se na njih ne sme prepoznati oseb in registracij.

 

Pravno gledano posnetek ne pomaga nič, pomaga pa pri razjasnitvi okoliščin za zavarovalnico na primer. Pomaga najbrž tudi, če ti nekdo recimo pripelje nasproti po tvojem pasu, zaradi njega zletiš s ceste pa ne vidiš registrske. S pomočjo posnetka se potem tako vozilo lahko najde.

 

Pomaga tudi, če te mrtvega najdejo v jarku in se na posnetku vidi, da ti je cesto prečkal trop divjih prašičev. Te vsaj ne označijo za divjaka.

Dobiš pa kazen za vožnjo z neprilagojeno hitrostjo :D

 

(Ja tud mrtu ja :) )

Povezava do prispevka
  • 4 mesece kasneje...

Obujam tole temo z vprašanjem o SD karticah. Do zdaj sem imel čisto navadno 32gb kartico, ki mi je šla po približno 2-3 letih rakom žvižgat. Tolk je zmatrana, da kameri dogaja po dolgem in počez.

 

Gledam, da bi vzel nekaj primernega za konstantno prepisovanje ala Sandisk Max ali High Endurance modele, da imam (hopefully trajno mir)...

 

Ima kdo kaj takega?  Mn3nja?

Povezava do prispevka

Saj to pravim. Navadne karte so poceni, taboljše oz. temu namenjene pa tudi niso tako hudičevo drage. Npr 64GB Sandisk Max Endruance je trenutno 20€ na amazonu in oblublja:

  • On this durable memory card, you can continuously up to 120. 000 hours (more than 13 years).
  • Designed for and tested in extreme conditions, temperature resistant, waterproof, shockproof and X-ray proof.
  • Store more material on your home security camera or dash cam with capacities of up to 256 GB.
  • Thanks to the class 10, U3 and V30 rating, recordings in full HD and 4K are possible.
  • Fast transfer and backup of videos to a computer with read speeds of up to 100 MB/sec. (Write speed up to 40 MB/s).

 

kar po domače povedano, da vkolikor ne krepne zaradi nekega druge zadeve, se flash praktično nikoli ne bo zmatral.

 

Ali pa Sandisk High Endurance za 13€ za 64gb:

  • Ideal for dash cams and home surveillance systems
  • Engineered for high endurance so you can record up to 20,000 hours without any worries
  • Designed for and tested in extreme conditions; temperature resistant, waterproof, shock proof and X-ray proof
  • Capacities of up to 256 GB provide more space for videos
  • Thanks to the classification according to class 10, U3 and V30, recordings in full HD and 4K are possible

 

Ta že tudi zgleda okej.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...