Skoči na vsebino

PlayStation 5 Showcase - 16.9.2020 22:00


Slinch

Cena? (ankica se zaklene ob štartu streama)  

57 glasov

  1. 1. Disc

  2. 2. Digital


Ankica je zaprta za glasovanje


Priporočeni prispevki

Ezoterik uradno so ble zdaj cene 69,99€, ampak so imeli prednaročila trgovci ceneje, enako bo zdaj, ampak bo namesto 54€ (toliko sem tudi jaz dal za preorder TLOU2) to pač 64€. Po izidu pa so šle cene gor. Tudi vse nove igre v PS Store so ble 69,99€, sedaj bojo 79,99€ (EU Store)... Vedno pa bojo trgovine imele retail cene akcije. Še posebej, če kasneje igro prodaš naprej ne boš veliko na izgubi.

 

Evo za hec sem pogledal na Igabiba. Tam je TLOU2 še zdaj 69,99€. Enako drugod.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 1 minuto:

Itak sm totaln moron, reku sm da bom pol teh retail špilov prodal in itak gnijejo tuki na polici :D

Moraš čim prej, ko obrneš, če ne full gubi ceno. Jaz sem kupil TLOU2 kot omenjeno za 54€ in ga obrnil pa prodal za 45€... Praktično nič izgube in day one sem igral. Drugič pa iger res praktično nikoli ne igram sem pogruntal in zato več ne šparam.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 8 minutami:

Ezoterik uradno so ble zdaj cene 69,99€, ampak so imeli prednaročila trgovci ceneje, enako bo zdaj, ampak bo namesto 54€ (toliko sem tudi jaz dal za preorder TLOU2) to pač 64€. Po izidu pa so šle cene gor. Tudi vse nove igre v PS Store so ble 69,99€, sedaj bojo 79,99€ (EU Store)... Vedno pa bojo trgovine imele retail cene akcije. Še posebej, če kasneje igro prodaš naprej ne boš veliko na izgubi.

 

Evo za hec sem pogledal na Igabiba. Tam je TLOU2 še zdaj 69,99€. Enako drugod.

Tole. Jaz bom kar začel prakticirat preprodajo za igre, ki niso polica material. Al pa kar za vse, ker bo počasi treba itak prešaltat na full digital collection al neki. :\

Povezava do prispevka

Imam to srečo, da res nimam nobene želje hranit igre na polici. Sem marsikaj v življenju zbiral pa se mi zdaj valja (sploh ne vem kje) doma kupi znamk, nekje MTG karte... pa sem zmetal kar precej keša za to. Ugotovil, da to ni zame in sedaj prodajam sproti. Res pa je, da sem lenuh in sam preklinjam, ko moram na pošto nekaj poslat in to čim prej, da se držim dogovra. Ampak takoj, ko oddam na pošto in grem na pir se počutim bolje :D

Povezava do prispevka
johnbi reče pred 5 minutami:

se prav če kupiš sam moralesa pa damon souls je to enako 160€, če to delim 160/35€= 4.57 meseca XSX konzole in še katalog 160iger na voljo za dolpoteg

 

zdej pa nej vsak sam presod kaj je boljši deal 

realno gledano exluzive mi ne odtehtajo tega

sam kaj mi bo X

pol nardim isto k ta pet iz futurame uporabnik in si kupm pc

 

fak u bistvu prou bedno

men je prou bedna cena, to so faking 4 mefisto špili

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

pa inflacija yada yada sm bral ene izgovore na redditu

 

bitch pls, leta 2000 je blo userjev, consumerjev čist na pamet 5x manj, ma ni šans da je kak MK 3 se prodal v isto izvodih kot X pa četudi je 10x boljši, preprosto večja čreda

v sedanjosti pa skor vsako leto vsaj en špil dere rekorde v številkah že samo zarad dejstva da je vedno več uporabnikov, sploh ni mus da je špil resnično tok dobr

 

fak ker keš je tle

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 2 minutama:

fak ker keš je tle

Razvoj ene AAA igre danes stane več kot produkcija holivudksega blockbusterja. Traja leta in leta ogromnega števila programerjev in njihovih ur... Težnja je bila, da so igre vedno daljše in namesto nekdanjih 15-20ur danes trajajo 35-40ur. Open world pa preko 100ur igranja. So pred meseci že v enem videu razlagali, da to enostavno več nebo šloi naprej in morajo cene gor. Saj tudi jaz nisem fan tega, ampak se zavedam koliko truda in dela je v tem. Vedno pa se najde kaka pot za zaobiti zadevo in nabaviti ceneje ali prodati kot se pogovarjamo. Rekli pa so tudi, da lahko grejo spet nazaj na to, da bojo igre precej krajše in bo posledično razvoj trajal dosti manj časa.

Povezava do prispevka

Jaz pa še vedno ne razumem, da stanejo fizične verzije enako kot digitalne. Oz. velikokrat celo manj! Saj razumem, da plačam razvoj igre, intelektualno avtorsko delo itd. Ampak vseeno. Fizične so vsaj nekaj centov višji strošek za založnika/prodajalca. Škatla, kak natisnjen cetl notri, plošček, pa vsa logistika (distribucija, skladiščenje...). Enostavno v tem pač ne vidim logike. Marketing  in vse ostalo gor ali pa dol. :)  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Navedek

So pred meseci že v enem videu razlagali, da to enostavno več nebo šloi naprej in morajo cene gor

ma to je tok iz trte zvito, jaz for one, jim prou ne verjamem

nej dajo vn cifre pa bomo pol govoril

 

imo je največji problem v tem da  maš razne XX studije ki jih ownajo korporacije ZZ ki odgovarjajo shareholderjem in pol  maš sranje da devi stradajo, kvaliteta pada, sam da grejo grafi gor

 

jz preprosto ne verjamem, to je nek cherrypicked scenario/igra ki je flopnila da je ne morajo pokrit

 

apex npr je obrnu dobesedno miljardo kot refurbished tf2 f2p, pa naj bi v tem istem vesolju AAA titli za 70€ ki dandanes skoraj garantirano ponujajo še dodatne DLCje, skine, mikrotranzakcije ne sfolgajo.. dobr je, svizec, folija pa to

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...