Skoči na vsebino

Japonska, dežela vzhajajočega sonca


vrtavka

Priporočeni prispevki

japonsko sm obiskal tm enkrat 2014. Bil sem samo v tokiju. Meu sm namen it spet tja zdej poleti, ker bi mogoce dubu plac za prespat pr prjatlu.

Res je fajn tm. Tako mesto, kjer se ne rabs dost naprezat kot turist. Zadosti, da sedis nekje na ksni ulci in opazujes folk.

 

Se pa spomnm, da sm bil po 3-4 dnevih japonske hrane dost svoh in sm mogu it v en steakhouse se okrepcat. Verjetno riz in susi in podobno ne daje zadosti kalorij belcem? Ma kdo kaksno razlago tuki?

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 12 urami:

Nisi navajen. K sem prvic sel tko jest v kitajsko restavracijo sm lih za vzorec riza lah spravu vase. Zdaj ta trenutek redno krkam v enem obroku 2-3 odrasle porzije riza

Nisi navajen rece. Nism napisu da nism mogu vec kot za vzorec riza spravt vase, ampak da ni blo zadost hranljivo. In kot da smo riz odkrili z odprtjem kitajskih restavracij pri nas. 

 

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče Dne, 19. 5. 2020 at 9:19:

Kdaj pa si bil tam? Neke rasne prehrambene teorije pomoje nimajo prov velik podlage, potovanje, šok velkega mesta, vročina in vlaga (če si bil v poletnih mesecih) itd. Al si tak fetso, da ti nek tipičen obrok ni pokril slovenskih vnosov ocvirkov in olja?

Ze to d so povprecno manjsi od nas pove dost o njihovi prehrani. In da zadnje generacije prerastejo fotra za ne vem 15 cm. Mas studije o tem.

Dvomm d oni rabjo tulk kalorij na dan kot mi.

Povezava do prispevka
PuskA reče pred 1 uro:

kolk pa so cenovno tile tritedenski tripi? :D

 

Najdražji je prevoz. Letalsko karta se je dala dobit za ~600 € iz Brnika do Narite. Če se planiraš velik prestavljat in lokacije dobro pokrijejo želenice se splača razmislit o JR passu, kjer lahko za 400€ 14 dni neomejeno uporabljaš vlake (z nekaj malimi omejitvami, pomoje da ne moreš na najhitrješe shinkansene pa tko). Sicer je dost kamot dat 100 e za eno smer s shinkansenom (recimo Tokyo - Kyoto) al pa par 10e za snail train.

 

Spanje je zelo odvisno kako se ga lotiš, da se dobiti sredi Tokya zelo poceni airbnb, ki ni trash, lahko greš v kakšne preverjene hostle, kjer maš pač kup smrdljivih in glasnih tujcev v skupni sobi in cel nabor hotelov. Zelo tipična japonska so biznis hoteli, kjer imaš svojo sobo in kopalnico (oboje sicer par kvadratov) in nek zajtrk za  ~50 evrov (+/- 20 glede na lokacijo, starost itd.).

 

Hrana je dobra in pocen, kosila so pod 5 evorv, nad kvaliteto naših menz.

 

Ostalo je pa opcijsko kok misliš dat za vstopnine in podobne fore. Pa kok misliš zagont v trgovinah :D

Povezava do prispevka

Jaz sem za slabe 3 tedne pognal kaksna 2.5k pred 4 leti. Ene 450 je bla karta, 400 railpass, ki je imo nujen nakup. Sobe za 2 v hostlih so bile okoli 25e po glavi, kar je le par evrov vec od dorm roomov z 10 ljudmi. Definitivno boljsa opcija. Ker sem bil s kolegom sva kar dosti hodila na pivo in kaksnega spila tudi ob bolj ali manj vsakem obroku. Pol sva malo racunala in prisla do zakljucka, da sva vsak okoli 500e zapravila v obliki piva (in drugega alkohola), kavic in midnight snackov. Od drazjih stvari imam v spominu par vlakov, ki ne vozijo po drzavnih zeleznicah. Mislim, da sva iz Osake do Koyasana placala ene 40e samo za vlak. Da se bit bolj varcen seveda, ampak mislim, da bo kar realna cifra ce se res obnasas izjemno turisticno :D

uredilo bitje kola
Povezava do prispevka

Je opcija, ampak nobenemu se ni dalo vozit po velemestih/desnem pasu in se jebat s parkingom. Plus tega te javni prevoz pripelje res povsod, kamor si kot turist zelis iti. Planiranja prakticno ne rabis, enkrat ko si na kaksni zelezniski postaji gres v pisarno, reces kam in priblizno kdaj bi radl potoval, deklina na salterju ti naredi rezervacijo in je to to. Definitvno manj stresno kot se jebat z avtom.

Povezava do prispevka

Mislim, v glavnem so mesta velika, tako da nek promet je, kaksna tocno pa je avtomobilska izkusnja pa tezko recem. Ko sva sla parkrat na nek hike sva sicer po raznih gorskih cestah vidla dosti ljudi, ki so bili evidento na joyridu s svojimi sportnimi avti od Miate do Aventadorjev in zgledali so kakor da se imajo super :D Tako da izven mest mora bit top. Ker javni prevoz res deluje in ker se mi parkinga ne da iskat ze v LJ ali v MB,  nisem o tem niti razmisljal. Je pa zagotovo izvedljivo, ce se ti da.

Povezava do prispevka

Znotraj Tokya tud lokalci z avti (neki jih je) ne nucajo avtov, ni fore. Lahko tudi kolesariš, samo je mentaliteta drugih udeležencev prometa do kolesarjev še mal slabša kot v Sloveniji, tud čist iste fore maš, BMW fahrerji te še zrinejo s ceste. Ni pa javni promet poceni (tud railpass te  lahko pride dražje kot povratna letalska, če dobiš dobr deal). Če ne obredeš pol otočja v 3 tednih, kar je tak klasičen starter-pack za prvi obisk, se ti ga imo ne splača kupit, kakšne te daljše razdalje pa narediš z nočnimi busi, kjer imaš po 3 sedeže v vrsti, 500km narediš za 70-80 evrov pa še en prenočišče prišparaš :)

 

Za preverjat povezave in cene z vlaki: http://www.hyperdia.com/

Povezava do prispevka
  • 1 leto kasneje...

Jaz sem bil leta 2017 v Tokyo in Kyoto, oboje po en teden, Kyoto je absolutno moja dream destinacija in bi se tja preselil takoj.

 

Bom še sam kako zanimivost spisal in kako sliko pokazal, ko bom pri času. Se strinjam z ostalimi, da je prevoz še najdražja stvar (letalo+podzemna+shinkansen skupaj dražje od hrane in prenočišča plus vseh stvari, ki sva jih nabavla), spal sem v Airbnb in potem me od jutra do poznega večera ni bilo nazaj. 2 tedna je premalo za vidt vse kar Tokyo in Kyoto ponujata, da ne rečem kaj se vse še skriva drugod izven teh dveh mest.

 

Moja zna japonsko dovolj, da je lahko vprašala za smer; vedno vprašala če lahko slika v restavraciji/templju; da se je zmenila za karte. Načeloma z malim znanjem, ki sem ga jaz imel, je tud men ratalo se kako stvar zmenit, recimo če sm šel sam v trgovino al pa v baru/kavarni. Je res, da večina ljudi angleško tam ne zna, slabše kot moja mt zih, ampak nekatere njihove besede so itak angleškega izvora pa tud dost simpl majo pozdrave, ja/ne, hvala, cena - tako da če si pogledal kak anime na poti tja pa se kako frazo naučil, si lah čist shajal.

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka
  • 4 mesece kasneje...
  • 1 leto kasneje...

Najbolj hecno je bilo, ker ima ona varčevalni račun za potovanja. Čeprav sploh nisva redna popotnika in ni tam gor vse skupaj nič. No, ona je rekla, da bova plačala hotele s tega njenega računa, jaz pa sem s svojega dvignil jene, da sva imela keš za s seboj. V hotelu v Kjotu potem njena navadna kartica ni delala, pa sem jaz plačal z masterkardom. Ko sva prišla domov pa kao, dajva tiste jene, ki so ostali kar nazaj na njenega varčevalca. Haha :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...