Skoči na vsebino

[GOTG] Nominacije za igro generacije – 1. del


Slinch

Priporočeni prispevki

Tokrat bomo iskali najboljše med najboljšimi v dveh delih. Najprej se bomo spominjali iger, ki so blestele v posameznih kategorijah. Igre, ki so nam postregle z neverjetno glasbo, nas navdušile s čudovito podobo, premikale meje pripovedništva in kraljevale v večigralništvu. Igre, ki so dokazale, da budget ni vse in igre, ki so si z brezčasnimi lastnostmi prislužile reinkarnacijo. Kolega ćamir pa bo v drugem delu iskal ultimativni naslov generacije.

 

Katere igračke pridejo v poštev?
Vse igre na vseh platformah, izdane med 15.11.2013 (aka pravim začetkom generacije; sorry wiiu, noben te ne mara) in 20. 9. 2020 (aka jutri, ker jebiga). Odpadejo igre, ki so bile sicer izdane prej, v tem obdobju pa le portane na novo platformo (gledam tebe, switch). Ya ya, Cyberpunk tudi izvisi, ampak nov izid je po začetku naslednje generacije. Sam si je kriv.

 

Kako oddam nominacije?

Fino bi bilo, da si za odgovore vzamete čas. Šteli bodo tudi najbolj suhoparni – torej samo naslov igrice in čao – a bilo bi nadvse lepo, da zaokrožimo generacijo s kakšno daljšo mislijo o igrah, ki so nam pomenile največ. Oddan prispevek lahko pozneje tudi uredite, dopolnite, razširite. Štetje bo na vrsti po zaprtju nominacij, do takrat se lahko karkoli prosto spreminja.

 

Ker gre za res dolgo in bogato obdobje, naj bodo v vsaki kategoriji vsaj 3 nominacije, najraje do 5 nominacij. Če za katero izmed kategorij res nimate ideje oziroma vas niti malo ne zanima, seveda lahko ostane prazna. Samo potem vas lahko cel mn3 uradno taunta, da ne igrate igric, tako da.

Nominacije bo možno oddati do nedelje, 27.9., nakar se tema zapre, njeno mesto pa zavzame ankica z najmočnejšimi kandidati. Vrstni red je pomemben. Igra na prvem mestu dobi dve (2) točki, igra na drugem mestu eno in pol (1,5), igra na tretjem mestu (in morebitnih naslednjih) pa samo eno (1). Če se je pretežko odločiti za vrstni red, naj bo v nominaciji posebej omenjeno; v tem primeru dobijo vse po eno točko in pol (1,5). 

 

KATEGORIJE:

 

Best Indie
Neodvisnica generacije. Da ne bomo preveč težili in omejevali, kaj točno spada pod indie, naj bodo tukaj vse, ki so ali self-published, ali nastale v majhnem studiju, ali nosile budget price-tag, ali preprosto zgledajo kot indie igrice igračke. Skratka vse, kar ni očitno AAA.

 

Best Soundtrack
Najboljša glasba. Lahko je to igra, ki vas je navdušila s samo enim udarim komadom, ali pa naslov, ki s celostno glasbeno podlago dviga kocine od prvega do zadnjega prizora. Morda smo dobili kak theme song, ki se bo zapisal v kanon časa. Primeri (youtube embed) vsekakor dobrodošli.

 

Best Art / Design
Tale kategorija naj bo bolj odprte narave. Igre s stilizirano podobo, igre, ki posegajo po umetniških tehnikah drugih medijev, pa tiste, ki nadgradijo (ali preprosto izpopolnijo) vizualne smeri preteklih obdobij. Potem igre s čudovito izdelanimi okolji, zanimivim dizajnom likov, impresivno arhitekturo, skratka vse, kar igri daje svojstven vizualen pečat. Fotorealizem ne igra vloge, pomembno je vzdušje, ki ga igra ustvari in čustva, ki jih s svojo podobo vzbudi. Le izključno naprednosti grafike morda ne omenjajmo, resolucija tekstur postane passe takoj, ko pride boljša. Pa dodajmo kakšno fotko, da bo prispevek bolj razgiban.

 

Best Remake / Remaster
Igre, ki so bile tako dobre, da smo jih dobili še enkrat. Nekatere s slabim faceliftom, druge s popolno preobrazbo.

 

Best MP
Igre, ki zagotavljajo neskončno večigralsko zabavo, naj bo to v živo na kavču ali preko spleta. Ni se potrebno sramovati niti naslovov, ki spadajo v trash tier, pomembno je le, da nas konsistentno zabavajo in silijo v ponovno igranje.

 

Best Story
Igre, keterih pripoved se nas je posebej dotaknila. Včasih se zgodi, da nam igra, ki sicer tehnično, igralno ali vizualno ni v samem vrhu, s svojo pripovedjo pusti več, kot smo si od medija upali pričakovati. Lahko gre za direktno, eksplicitno podajanje dogajanja, lahko pa za popolnoma subjektivno dojemanje abstraktne vsebine na podzavestni ravni. Samo, da smo nekaj zares začutili.

 

Vzorec (lahko si ga kar prekopirate v nominacijo):


Best Indie

– 

– 

– 

– 


Best Soundtrack

– 

– 

– 

– 

– 


Best Art / Design

– 

– 

– 

– 

– 


Best Remake / Remaster

– 

– 

– 

– 

– 


Best MP

– 

– 

– 

– 

– 


Best Story

– 

– 

– 

– 

– 

uredilo bitje Slinch
  • Račka +1 8
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Jaz bom najprej podal glasove in v naslednjem postu opisal odločitve. Lažje bom pisal, če bom že imel zgrajen seznam pred sabo. Also mogoče med pisanjem kaj spremenim, tako da še ne zabeležit :D.

 

Best Indie

– THE WITNESS

– CELESTE

– STEPHEN'S SAUSAGE ROLL


Best Soundtrack

–THE LAST OF US 2

– CELESTE

– THUMPER


Best Art / Design

– RED DEAD REDEMPTION 2

– CUPHEAD

– THE WITNESS


Best Remake / Remaster

– RESIDENT EVIL 2 

– THPS 1+2

– KATAMARY DAMACY: REROLL


Best MP

– HEARTHSTONE

– SUPER MARIO MAKER 1

– OVERCOOKED 1


Best Story

– THE LAST OF US 2

– KENTUCKY ROUTE ZERO

– THE WITCHER 3 

Povezava do prispevka

Best Indie

–Hollow Knight

–Ori and the Will of the Wisps

A Plague Tale: Innocence


Best Soundtrack

–Bloodborne

–The Last of Us 2

–Nier: Automata


Best Art / Design

–Bloodborne

–Zelda BoTW

–Horizon Zero Dawn


Best Remake / Remaster

–Final fantasy 7 Remake

–Shadow of the Colossus

–Resident Evil 2

 


Best MP

– Destiny 1

–Monster Hunter World

–Diablo 3


Best Story

–The Last of Us2

–The Witcher 3

–Horizon Zero Dawn

uredilo bitje Gatsu
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Best Indie

– A Hat In Time

– The Messenger

– Fall Guys: Ultimate Edition


Best Soundtrack

– Xenoblade Chronicles Definitive Edition

– Breath of The Wild

– Octopath Traveler


Best Art / Design

– Okami HD

– Breath of The Wild

– Danganronpa V3: Killing Harmony


Best Remake / Remaster

– Xenoblade Chronicles Definitive Edition

– Tony Hawk's Pro Skate 1+2

– Final Fantasy 7 Remake


Best MP

– Splatoon 2

– Super Mario Maker 2

– Super Smash Bros.Ultimate


Best Story

– The World Ends With You

– Astral Chain

– Night in the Woods

Povezava do prispevka

Best Indie

– Ori

– Bloodstained


Best Soundtrack

– Witcher 3

– God of War

-- Uncharted 4 (Nate's Theme)

Best Art / Design

– Bloodborne/ Sekiro/ Dark Souls 3

– Zelda: BotW (nikoli igral)

– God of War


Best Remake / Remaster

– Resi 2


Best MP

– Overwatch


Best Story

– Witcher 3

– Arkham Knight

– God of War

Povezava do prispevka

Best Indie

– HOTLINE MIAMI 2

– A WAY OUT

– BLUE ESTATE

– A PLAGUE TALE: INNOCENCE

– PYRE

 


Best Soundtrack

– GHOST OF TSUSHIMA

– RED DEAD REDEMPTION 2

– GOD OF WAR

– THE LAST OF US 2

– METRO EXODUS


Best Art / Design

– UNCHARTED LOST LEGACY

– GHOST OF TSUSHIMA

– METRO EXODUS

– UNCHARTED 4

– THE ORDER 1886


Best Remake / Remaster

– UNCHARTED : THE NATHAN DRAKE COLLECTION

– METRO REDUX

– THE LAST OF US REMASTERED

– CALL OF DUTY 4 MODERN WARFARE REMASTERED

– DEAD RISING


Best MP

– THE LAST OF US REMASTERED

– STAR WARS BATTLEFRONT (2015)

– CALL OF DUTY MODERN WARFARE (2019)

– A WAY OUT 

– STAR WARS BATTLEFRONT 2 (2017)

 


Best Story

– RED DEAD REDEMPTION 2

– GHOST OF TSUSHIMA

– METRO EXODUS

– THE LAST OF US 2

– UNCHARTED 4

 

 
uredilo bitje gojc
Povezava do prispevka
gojc reče pred 1 minuto:

 

Mislim, da bi lahko velike MP naslove štel kot celota Call of Duty, Battlefield.... in ne vsak posamezen špil.

 

Ne vem če je pol fer, kar 10 igric štet kot eno. Saj sigurno imaš med vsemi najljuibšega, jebiga, COD IW ni enakovredno BO3.

Povezava do prispevka
magični kralj reče Pravkar:

Manjka ti vzhajajoca zvezda te generacija: VR

 

imaš prav, samo že itak sem se bal da bo preveč, plus v ankico je pol možno dat samo 3 fprašanja (baje) in zdaj je lepo za dve ankici, pol bi pa čist sfukalo

 

je tudi toliko nova kategorija, da ni lih neki ful naslovov

 

boš pa lahko gladko pol fuknil alyx za igro generacije :D

Povezava do prispevka

Best Indie

- Hollow Knight

- Celeste

- Dead Cells

 

Best Soundtrack

- Breath of the Wild

- Hollow Knight

- Celeste

 

Best Art / Design

- Breath of the Wild

- Cuphead

- Ori and the Blind Forest

 

Best Remake / Remaster

- Crash Bandicoot N.Sane Trilogy

- Last of Us Remastered

- Link's Awekening

 

Best MP

- Splatoon 2

- Mario Kart 8 Deluxe

- Super smash bros

 

Best Story

- Hollow Knight

- Celeste

- Last of Us

Povezava do prispevka

Best Indie

– Disco Elysium

– Firewatch

– Oxenfree

– Cuphead

Best Soundtrack

– Red Dead Redemption 2

– Witcher 3 

– Legend of Zelda: Breath of the Wild  

– The Last of Us


Best Art / Design

– Red Redemption 2

– Witcher 3

– Cuphead  

– Legend of Zelda: Breath of the Wild


Best Remake / Remaster

– Uncharted: The Nathan Drake Collection

– The Last of Us

– Minecraft Bedrock Windows 10 edition


Best MP

– Fortnite

– GTA V 

– Minecraft for Windows 10 Bedrock Edition 

– Pokemon Go

– Red Dead Redemption 2


Best Story

– Red Dead Redemption 2

– Witcher 3

– Uncharted 4 

– Detroit 

– Firewatch

uredilo bitje DaCapo
Umaknil To The Moon, ker je letnik 2011 in TLOU1 iz story
Povezava do prispevka

(tekst bom dodal naknadno, danes se mi ne da)

 

Best Indie

– Celeste

– Hellblade

– The Witness

– Thumper

– Distance


Best Soundtrack

– Sayonara Wild Hearts

– Celeste

– The Last of Us Part II

– The Last Guardian

– Tetris Effect

 

 

Best Art / Design

– Gris

– Uncharted 4

– Hyper Light Drifter

– Horizon Zero Dawn

– Celeste

 

gris_02.jpg

 

adam-littledale-meadow.jpg

 

hld-vid-3.0.0.gif


Best Remake / Remaster

– Tony Hawk's Pro Skater 1+2

– Wipeout Omega Collection

– Resident Evil 2

– Shadow of the Colossus


Best MP

– COD Black Ops 3

– Tekken 7

– Gran Turismo Sport


Best Story

– The Last Guardian

– The Last of Us Part II

– Celeste

– Uncharted 4

– Gris

Povezava do prispevka

Torej, da obrazložim nekaj svojih izbir. Malo se mi ne da pisat, tako da bom kratek, morda kdaj drugič kak TL;DR zakucam.

 

Kakorkoli. Indie igre v tej generaciji so bile resnično odlične, na leto smo dobili vsaj pet odličnih, potem pa še deset do petnajst zelo dobrih. The Witness mi je tako ali tako brez konkurence in bo gladko pristal tudi kot nr. 1 nominacija za igro generacije. O tem sem že veliko pisal na prejšnjem forumu, tako da se zdaj pretirano ne bom ponavljal, morda pri izbiri igre generacije. Celeste sem dal na drugo mesto, saj je po mojem mnenju prinesla koncept 2d platformerja do skrajnega vrhunca in igro dojemam kot moment, o katerem se je sanjalo, odkar je goofy toplovodar prvič skočil v zrak. Če dodam še dejstvo, da je vse skupaj obogateno s pripovedjo o tesnobi in strugglu, pa lahko rečem zgolj: kapo dol. Pri tretjem mestu sem že imel nekaj težav, vendar sem se nazadnje odločil za Stephen's Sausage Roll, saj o tej igri ogromnokrat razmišljam in sem jo že dvakrat končal. Od umetnosti pričakujem, da me iztrga iz comfort zona in SSR je to naredil. Iztrgan iz comfort zona in obupan nad težavnostjo sem se spoprijel z vsakim problemom, ki ga je igra dostavila, in ga tudi uspešno končal. Na četrto mesto sem umestil ANATOMY od Kitty Horrorshow, kratko horror igro o anatomiji hiše, čudovito in strašljivo igro o prostoru, anatomiji, človeškosti … Definitivno med highlighti zadnjega igričarskega desetletja. Glede pete najboljše igre sem se lovil, potem pa se spomnil, da nimam še nobene metroidvanie, žanra, ki je definitivno zaznamoval to generacijo. Ni bilo več dosti razmišljanja, Hollow Knight is the way to go.

 

INDIE: THE WITNESS / CELESTE / STEPHEN'S SAUSAGE ROLL

 

Pri glasbeno orientiranem vprašanju sem se osredotočal na celoten sound design. The Last of Us 2 je tukaj pomoje dosti genialen naslov, bi pa izpostavil zlasti Celeste in Thumperja, ki po mojem mnenju oba skozi zvok deliverata točno to občutje, ki ga posreduje tudi sama igralnost. Zlasti je tukaj za izpostavil Thumperja, ki je pomoje najbolj igralska reprezentacija občutka tesnobe, kar sem ga doživel.

 

Vizualno mi RDR 2 najlepša realistično-looking igra, prav par transcendentnih prizorov. The Witness mi je drugače vizualno manj všeč, kot bi kdo pričakoval, ampak še vedno nad marsičem.  

 

SOUNDTRACK: THE LAST OF US 2 / CELESTE / THUMPER

ART: RED DEAD REDEMPTION 2 / CUPHEAD / THE WITNESS

 

Pri rimejkih in rimasterjih, katerih hater sem, sem lahko takoj naštel dva naslova: Resident Evil 2 in THPS 1+2. Oba razumeta, kaj je naredilo izvirnik tako poseben, in to z dobršno mero občutka posodobita za to generacijo. Potem pa se mi konča. SOTC remake nisem fan, Crash mi ni všeč, Link's Awakening remake mi je grd … Na koncu sem dodal Katamary Damacy: Reroll, da so vsaj trije naslovi, pa še to bolj zaradi tega, ker je ponovno vrgel uč javnosti na ta naslov, niti ne zaradi same kvalitete remasterja …

 

Tudi pri MP nimam toliko izkušenj, sta mi pa Hearthstone in Super Mario Maker 1 dovolj všeč, da si zaslužita omembo. SMM 2 mi žal ni več dogajal. Overcooked in podobne igre so sicer zakon, vendar mi niso spet tako posebne, vseeno pa dajem na seznam, ker je šlo za epski preporod party iger.

 

REMAKE: RESIDENT EVIL 2 / THPS 1+2 / KATAMARY DAMACY: REROLL

MP: HEARTHSTONE / SUPER MARIO MAKER 1 / OVERCOOKED 1

 

Zgodbovno mi je TLOU 2 najkvalitetnejša mainstream zgodbovna igra, Kentucky pa indie. S tem da Kentucky je tudi all in all res kvalitetno spisana igra, bi rekel da med najbolje spisanimi igrami doslej in bi dejansko čisto dobro funkcioniral tudi kot kak ameriški metafizičen roman ala Thomas Pynchon. The Witcher 3 dodajam, ker je res celostno narejen in ima ogromno zanimivih subplotov in nekih motivnih drobcev ala begunstvo ipd., ki so zelo osredotočeni na čas ZDAJ in kraj TUKAJ. Mi je pa to področje, kjer so igre zaenkrat še precej šibke, v neko metafizično razglabljanje o tem, kaj je dejansko najboljša zgodba v igri generacije (The Witness drgač) pa se mi v tem momentu ni dalo, tako da sem dal bolj safe in konvencionalne izbire, hehe.

 

STORY: THE LAST OF US 2 / KENTUCKY ROUTE ZERO / THE WITCHER 3

Povezava do prispevka

Best Indie

A Plague Tale: Innocence

What Remains of Edith Finch

– Soma

Best Soundtrack

– Nier: Automata

– Death Stranding 

– Red Dead Redemption 2


Best Art / Design

– Bloodborne/ Sekiro: Shadows Die Twice/ Dark Souls 3

Shadow of the Colossus

– Death Stranding  


Best Remake / Remaster

Shadow of the Colossus

– Resident Evil 2

– Dark Souls


Best MP

– Bloodborne

– Dark Souls 3 

– Death Stranding  

 

Best Story

– The Last Guardian

What Remains of Edith Finch

– The Last of Us Part II

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Best Indie

- The Witness

- Hollow Knight

Divinity: Original Sin 2

- Inside

- Kingdom Come: Deliverance


Best Soundtrack

– Civilization 6

- Bloodborne

- Witcher 3


Best Art / Design

– Uncharted 4

- Bloodborne

- God of War

- TLOU 2

- RDR 2


Best Remake / Remaster

 Shadow of the Colossus

– Resident Evil 2

– THPS 1 + 2 R


Best MP

-

 

Best Story

– The Last of US 2

- Bloodborne

- Witcher 3

- Horizon Zero Dawn

Povezava do prispevka

Best Indie

– PUBG

– Cuphead


Best Soundtrack

– Witcher 3

 


Best Art / Design

– Far Cry Primal

– Witcher 3

– Cuphead


Best Remake / Remaster


Best MP

– GTA V

– Rainbow Six Siege

– Hearthstone


Best Story

– Witcher 3

 

Js sm bolj MP igral in skoraj nič SP, zato je W3 kar v treh kategorijah, a je vseeno tam po zaslugi imo.

PUBG sem dal pod Indie, ker je "kriv" za poplavo battle royale špilov in je bil nenazadnje izdan s strani Indie publisherja. Pod MP pa ga nisem dal, ker ima, vsaj zame, igra prepočasen pace in je ne igram z užitkom.

Ko sem igral Far Cry Primal mi je bil res hud dizajn prazgodovine. V W3 sta mi res hudo narejena Novigrad in Skellige, pa na splošno se mi zdi da ima igra vizualno res dosti detajlov in je srednji vek dobro prikazan, mislim zdej ko razmišljam o tem, jo bom zalaufal po tem ko to napišem, sam zato da grem mal naokoli. Cuphead mi ima pa res carski art. Zdi se mi res preprosto narejen, a mi je ostal v spominu, saj se takoj spomnim kako izgleda samo s tem, da preberem naslov igre.

Remakov nisem igral.

Pri MP bi izpostavil izbor Hearthstona, zaradi katerega mislim, da je zaživel žanr iger s kartami.

Best Story pa pri meni gladko zmaga W3. To da sam vplivaš na to kako bo izgledala okolica (npr. Velen, ko Baron naredi samomor), ali bo Geralt končal s Triss ali Yen (js sm itak ostal brez obeh :D), ipd. mi je res bolano dobro. Pa tisti izseki, kjer ti igraš Ciri, namesto da samo izveš, kako je potekala njena pot, res dopolnijo celotno izkušnjo.

Povezava do prispevka

Best Indie

– binding of isaac rebirth/afterbirth/afterbirth+

– salt and sanctuary

– baba is you

– toki tori 2

– ori and the will of the wisps


Best Soundtrack

– sinoalice

– nier automata

– tetris effect

– last day of june

– pixeljunk shooter ultimate


Best Art / Design

– nier automata

– binding of isaac rebirth/afterbirth/afterbirth+

– gris

– tearaway

– othercide


Best Remake / Remaster

– valkyria chronicles

– resident evil 2

– pixeljunk shooter ultimate

– diablo 3 console ed.

– catherine full body


Best MP

– sinoalice

– mario + rabbids kingdom battle

– destiny 1

– dragon's crown

– tetris 99


Best Story

– nier automata

– binding of isaac rebirth/afterbirth/afterbirth+

– sinoalice

– persona 5

– disgaea 5

Povezava do prispevka

NUJNO si poslušaj civ 6 komade. Itak skoz dodajajo nove cive, tko da nekega uradnega OSTja niti ni smiselno poslušat. Osebni favoriti:

 

- zulu theme (industrial), veličasten komad ko prasec ko se razvije

 

- cree theme. Res ga kvalitetno vreščijo indijanci plus nor fun fact - za petje so najeli pra pravnuke od Poundmakerja, voditelja, ki ga dejansko igraš v RL špilu. Tko da še ekstra težo začutiš

 

- volare main theme. Tudi epic komad pa še en dodaten fun fact - komad je napisal faking Leonardo da Vinci :)

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Best Indie

The Witness

Destiny 2 :D  

 

Nisem ravno za indie, ampak The Witness sem slučajno zagrabil in mi bo ostal v spominu še leta.


Best Soundtrack

- Nier Automata; nora muzika, ki res lepo sede v posamezne fighte/lokacije


Witcher 3

 

Ladies of the Woods še danes ima tisti poseben čar / chill.

 

Best Art / Design

 Death Stranding in ostala japonska art/desing roba. Ne kot grafika, ampak pač njihov design je vedno nekaj posebnega.


Best Remake / Remaster

Nič. Vse so bolj ali manj cash grab pa si ne morem znebit občutka, da bi lahko bile boljše. Nisem je igral, ampak Resident Evil 2 Remake bi moral gladko zmagati.


Best MP

Tukaj bo žal zmagalo kar posameznik najbolj igra. Bo logiki stvari bi dal zame DEstiny 2, ampak je objektivno gledano zelo slab v tem pogledu. Overwatch je dober, zelo spoliran, dosti kolegov špila BR CoD Warzone.

 

Vsekakor pa je Fortnite, kokr ga mrzim, poseben fenomen v tej kategoriji. Takisto GTA V Online. So absolutni rekorderji in če damo na stran osebne preference, bi morali ti biti na vrhu.


Best Story

- Witcher 3

- Nier Automata (Path C in D: slava jima!)

- God of War

 

Tukaj dam glas tistim, katerih štorjo sem si še posebej zapomnil, pa me je vlekla, tako da nisem mogel nehat igrat. Pohvalim še HZD ampak ne štorjo, ampak Ted Pharo backstory, torej tisto zgodbo z audio logi, ki pojasni, kako je sploh prišlo do avtomatskih robotov. Začuda me je to fasciniralo bistveno bolj kot sama glavna zgodba.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 10 minutami:

NUJNO si poslušaj civ 6 komade. Itak skoz dodajajo nove cive, tko da nekega uradnega OSTja niti ni smiselno poslušat. Osebni favoriti:

 

- zulu theme (industrial), veličasten komad ko prasec ko se razvije

 

- cree theme. Res ga kvalitetno vreščijo indijanci plus nor fun fact - za petje so najeli pra pravnuke od Poundmakerja, voditelja, ki ga dejansko igraš v RL špilu. Tko da še ekstra težo začutiš

 

- volare main theme. Tudi epic komad pa še en dodaten fun fact - komad je napisal faking Leonardo da Vinci :)

 

you had your chance

 

Slinch reče pred 22 urami:

Primeri (youtube embed) vsekakor dobrodošli.

 

:D

 

daj pinnaj drugač topic gor, da bo do naslednjega vikenda na očeh, prosim hvala

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...