Skoči na vsebino

Pametne ure leta 2020-2023


DaMachk

Priporočeni prispevki

Z novim telefonom sem dobil tudi Samsung Watch Active 2. Ura je kar ok, ima dober vibracijski motor in je udobna za nošenje. Eden izmed večjih minusov je OS, ki pride z uro, ki ponuja bore malo aplikacij.
Ure še nisem testiral med športanjem. Ko poizkusim z plavanjem sporočim. Vem, da je Mi Band en drek deloval pri plavanju.

Povezava do prispevka
Ripper reče pred 6 urami:

Kako je z baterijo? Koliko časa tole zdrži na roki?

odvisno koliko športaš vsak dan in pri tem uporabljaš še GPS

 

meni zdrži tam nekje 3 dni, če pa grem na kolo pa GPS zraven seka pa dan pa pol ali pa še manj

Povezava do prispevka

Premalo časa jo imam, da bi lahko podal neke konkretne izkušnje. Mi pa trenutno drži že malo več kot 2 dni :)

 

Sem pa veliko sanjal, da bi si kupil suunto potapljaško uro, ker bi mi veliko bolj prav prišla. Samo teli modeli, ki sem jih gledal koštajo krepko čez petstotaka.

Povezava do prispevka
Kunta Kinte reče pred 3 urami:

a si mel kdaj šanso primerjat funkcionalnosti ure s kako garmin/suunto/polar uro?

Zdej da bi delu direkt primerjavo, nisem. Sem na prvi strani napisal neko basic primerjavo ampak spet je dost vazno zakaj to rabis in koliko so ti katere vrednosti pomembne. Sam nisem nek zahteven atlet in mi je fajn glih tok da neki spremljam plus ura zgleda malce lepse od Garmina. Ce pa si bolj zaresen sportnik magari nedeljski pa ti te kazalniki vec pomenijo in delas primerjave analize, predvsem pa ce zelis bolj verodostojne podatke (od samsunga znajo bit mal iffy) pol pa look no further pa so Garmin/Polar/Suunto zadeve zate. 

Je pa tko,  da zdej med to korono je bla ura ene 4 mesece v predalu (sam nisem nek pristas nakita, tko da ne pogresam ce ni) in iskreno je niti nism pogresu velik, sm jo pa par dni nazaj glih tok spet vzgal da se posodobi pa nafila in jo zdrj spet nosim :)

Povezava do prispevka
vlaho reče pred 19 urami:

Zdej da bi delu direkt primerjavo, nisem. Sem na prvi strani napisal neko basic primerjavo ampak spet je dost vazno zakaj to rabis in koliko so ti katere vrednosti pomembne. Sam nisem nek zahteven atlet in mi je fajn glih tok da neki spremljam plus ura zgleda malce lepse od Garmina. Ce pa si bolj zaresen sportnik magari nedeljski pa ti te kazalniki vec pomenijo in delas primerjave analize, predvsem pa ce zelis bolj verodostojne podatke (od samsunga znajo bit mal iffy) pol pa look no further pa so Garmin/Polar/Suunto zadeve zate. 

Je pa tko,  da zdej med to korono je bla ura ene 4 mesece v predalu (sam nisem nek pristas nakita, tko da ne pogresam ce ni) in iskreno je niti nism pogresu velik, sm jo pa par dni nazaj glih tok spet vzgal da se posodobi pa nafila in jo zdrj spet nosim :)

bolj sem mislu za kaj jo sploh uporabljaš razen za športne aktivnosti, npr. meni je garmin fajn ker dobivam obvestila izbranih aplikacij, klicev in sporočil kar na uro (dokler sem v bluetooth rangu od telefona), kaj dosti več kot to pa ne morem z njo počet če odvzamemo športne aktivnosti in merjenje telesnih funkcij. ampak zaradi vsega tega jo nosim 24/7 in se mi zdi neka dodana vrednost recimo

uredilo bitje Kunta Kinte
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 1 uro:

A pa tauhas tolk, da se ti splaca imet potapljaski racunalnik na roki? :D 

 

S prihodom korone sem takrat izgubil šiht in posledično zmanjšal svoje potapljaške podvige. 
Sedaj pa sem zopet pri denarju in se že obračam  nazaj proti tauhanju in uram :) Realno bom verjetno nabavil Maresovo Smart apnea, ki je polovica cene Suuntove.

 

 

LordFebo reče pred 13 minutami:

Je kdo za apple watch, katerega originalni paščki so 40+ €, kupil kitajske variante po par evričev?

 

Nimam ravno izkušenj z paški za apple watch. Sem pa nabavil neke kitajske variante za Mi Band in sem jih v kratkem pometal v kanto, ker so bila en drek.
Na tvojem mestu bi šel do kakšnega urarja pobezat za paščki ali pa na netu najt neko alternativo, ki ni ravno cenen kitajc

Povezava do prispevka
Kunta Kinte reče Dne, 16. 4. 2021 at 16:48:

bolj sem mislu za kaj jo sploh uporabljaš razen za športne aktivnosti, npr. meni je garmin fajn ker dobivam obvestila izbranih aplikacij, klicev in sporočil kar na uro (dokler sem v bluetooth rangu od telefona), kaj dosti več kot to pa ne morem z njo počet če odvzamemo športne aktivnosti in merjenje telesnih funkcij. ampak zaradi vsega tega jo nosim 24/7 in se mi zdi neka dodana vrednost recimo

ubistvu je skor nč ne nosim razen za šport, predvsem zaradi tega ker je mobilc skos nekje v bližini, kar pomeni da mi ni treba tam po uri šarat pa brat sporočila. Ma pa recimo tole komponento dosti lepše in boljše narejn Samsung kot pa Garmin recimo in verjetno sem se zaradi tega odločil zanjo, pa tudi zaradi lepšega ekrana.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Se je pa zelo težko navaditi na te pametne ure, filing na roki je nikakav proti pravi uri. Kljub temu, da je praktična zaradi statistik in notificationov ne vem, če se bom privadil po 20 letih nošenja prave ure.

 

Poleg tega, da nima ne čustvene in ne materialne vrednosti, pa se čez par let bo direkt za v kanto.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 6 urami:

Se je pa zelo težko navaditi na te pametne ure, filing na roki je nikakav proti pravi uri. Kljub temu, da je praktična zaradi statistik in notificationov ne vem, če se bom privadil po 20 letih nošenja prave ure.

 

Poleg tega, da nima ne čustvene in ne materialne vrednosti, pa se čez par let bo direkt za v kanto.

 

 

+1

Tudi mene ne impresionira baš. Tole, ki jo imam jo bom znucal do konca, potem pa si bom kupil neko klasično trpežno uro :)

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Če koga zanima, kako namestiti Unicode font na Amazfit ure (original firmware je na fontu 10, ki ni Unicode in ne podpira šumnikov, namesto slednjih izpisuje vprašaje).

 

Na tem linku https://t.me/s/huamifw zdownloadaš katerega od starejših firmwarejev, ki vsebujejo font 11 (Unicode). Z aplikacijo notify & fitness oz katero drugo, ki podpira flashanje, se namesti vse tri datoteke izbrane verzije firmwareja (FW, Resources in Font). Obvezno morajo biti vse tri datoteke enake verzije, sicer zadeva ne deluje. Najprej se namesti FW, potem resources, nazadnje se font.

 

Ko je končano, se z uradno aplikacijo namesti najnovejši FW (v kolikor je bila verzija fonta 11 flashana s starejšim FWjem, če je cel paket bil zadnje verzije se lahko tudi pusti tako). Uradni app bo updatal samo FW in resources, font pa pustil na verziji 11, ker je pač novejša kot uradna 10.

 

Zanimivo je, da če uradni app flasha FW in resources različne verzije, kot je font, zadeva deluje.

 

Evo, to je to.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...

Pri Amazfit GTR sem opazil še nekaj. Če imaš na telefonu njihovo aplikacijo (Zepp) potem GPS na uri deluje brez težav, signal locka v par sekundah, pot zabeleži zelo precizno. Če pa imaš nameščeno kakšno drugo aplikacijo, npr Notify & Fitness, dela GPS za en drek, za lockat signal potrebuje tudi več poskusov in skupno do 10 minut, pot beleži zelo slabo, vmes izgublja signal, riše ravne črte kar nekje brezveze in podobno.

 

V čem je fora nimam pojma.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Sicer pojma nimam če je to povezano, jaz mam še starejši amazfit in mi je ura konstantno jokala, da nimam posodobljen gps, vsake 3 dni sem moral priklapljat na telefon, da se je zadeva posodobila, brez tega je trajalo tudi do 10 min, da je ujel začetni položaj plus sam tracking je bil ultra shit.... no saj ne morem rečt da je bil super tudi s posodobitvijo, to je tudi edina stvar, ki me popizdeva na teh budget zadevah, rabim samo točen gps, sam da bi nekdo naredil pregled vseh teh ur, ki bi dejansko bil legit je pa očitno mission impossible :( 

Povezava do prispevka

Sej to je normalno, da ura preko telefona pobere Agps podatke, da ima potem hitrejši lock. V tem primeru, ki ga jaz omenjam, se Agps prav tako posodobi preko Notify & Fitness appa, ampak je lock in tracking kljub temu porazen.

 

Sumim, da so GPS težavo na teh urah rešili s tem, da slab GPS na uri kompenzira GPS na telefonu s pomocjo Zepp aplikacije. Se pravi težava ni dejansko rešena ampak samo dobro zakamuflirana. Moram poskusit še s samo uro brez povezave na telefon.

Povezava do prispevka
Heretik reče pred 15 urami:

Razmišljam o nakupu Garmin Instinct Solar – Surf Edition, a ima kdo izkušnje z njo al pozna koga ki jih ima? Na netu ful ne vem komu zaupat z reviewi, mam filing da je vse podkupljeno. 

js mam isto, kot jo ti hočeš.

Zelo zadovoljen. 
Baterija je proper, uporabnost super, dejansko so z reviewi zadeli vse stvari, brez nepotrebnih pretiravanj ipd

Povezava do prispevka
coupet reče pred 33 minutami:

js mam isto, kot jo ti hočeš.

Zelo zadovoljen. 
Baterija je proper, uporabnost super, dejansko so z reviewi zadeli vse stvari, brez nepotrebnih pretiravanj ipd

Kul, si jo bom kr vzel. Kolebal sem med to in fenix Pro solar 6 titanium, keš v bistvu ni problem, edino me moti da se je pri fenix folk pritoževal nad velikostjo in robustnostjo, tako da sem se odločil za to, evo kul mi je še da je še nekdo potrdil. 

Povezava do prispevka

Ja js sem tudi med Felix 6 in tem kolebal, pa je ta glede velikosti, funkcij, ki jih omogoča, samo baterijo in tudi povezljivost jo s telefonom več kot super nakup.

zame, seveda, vsak ma lahko svojo izkušnjo 🙂

sem vzel pa surf, ker mi je najlepša bla 🙂

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...