Skoči na vsebino

Pametne ure leta 2020-2023


DaMachk

Priporočeni prispevki

stena reče pred 2 urama:

sej tooooooo

 

mam Suunto Spartan, baterija mi zdrži 5-6dni, s tem, da vsak dan jo imam 1-3h priklopljeno za trackanje vadbe, vse notifikejšne,... Edino malo zgleda robustna, tko da za zraven reklca lih ni :D Ampak ima odličen wrist HR tracker, dejansko sm primerjala wrist HR in HR pas, pa je tam tam.

Ok, bom pozabla na Apple watch, ker vse kar berem in gledam po netu, je apple 2. kategorija športne ure in zelo hitro se poškoduje (če si tko k js k random opletaš z rokami hehe).

https://www.dcrainmaker.com/2016/02/garmin-fenix3hr-review.html#hr-accuracy - čisto dovolj je natančna za neprofesionalnega atleta, vsaj pri garminu

 

edini minus teh ur je da pač niso najlepše :D

 

 

Povezava do prispevka
Kunta Kinte reče pred 8 minutami:

pls fix tnx

Lahko zacnem z zgodovino Suunta? (/s)
Kje zacet? Prvi potapljaski racunalnik 1987?

Prvi "outdoor computer"?

Ambit leta 2012?

Kaj pa z Garminom?
Forerunner leta 2003?


Tanka je meja med fitnes racunalnikom/uro in pametno uro.
Omemba suunta in tissota ki so z vlogo "pametnih ur" priceli v sklopu Microsoft Spot je ze notri.
 

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 51 minutami:

Lahko zacnem z zgodovino Suunta? (/s)
Kje zacet? Prvi potapljaski racunalnik 1987?

Prvi "outdoor computer"?

Ambit leta 2012?

Kaj pa z Garminom?
Forerunner leta 2003?


Tanka je meja med fitnes racunalnikom/uro in pametno uro.
Omemba suunta in tissota ki so z vlogo "pametnih ur" priceli v sklopu Microsoft Spot je ze notri.
 

Tudi jaz sem pozabil na /s ;)

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Zanima me, če je vibriranje pametnih ur oz. zapestnic dovolj intenzivno, da bi lahko v celoti nadomestilo zvonenje in vibriranje telefona? Rad bi s tem pomagal naglušni osebi, pa si z iskanjem po internetih nisem uspel ustvarit dobrega mnenja. Malo me skrbi, da je vibracije na zapestju sorazmerno lahko prezreti.

Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 2 urama:

Zanima me, če je vibriranje pametnih ur oz. zapestnic dovolj intenzivno, da bi lahko v celoti nadomestilo zvonenje in vibriranje telefona? Rad bi s tem pomagal naglušni osebi, pa si z iskanjem po internetih nisem uspel ustvarit dobrega mnenja. Malo me skrbi, da je vibracije na zapestju sorazmerno lahko prezreti.

 

Tvoji strahovi so na mestu... Jaz sem recimo Huawei watch g1 zamenjal prav zaradi tega...

Trenutno imam Samsung gear s3 frontier, kateri ima veliko boljši vibra motor... Odkar imam uro je moj telefon vedno na vibra. Res je da včasih zgrešim kak klic, ampak večinoma je vse ok. Je pa res da preferiram kovinske pasove, tako da ura ni tako močno oprijeta kot recimo če bi uporabil silikonski ali usnjen pas...

 

Najbolje da poskusiš z kako zapestnico, saj so poceni, in potem naprej po uro če bo želja...

uredilo bitje Mic-E
Povezava do prispevka
S<3NEC reče pred 3 urami:

Zanima me, če je vibriranje pametnih ur oz. zapestnic dovolj intenzivno, da bi lahko v celoti nadomestilo zvonenje in vibriranje telefona? Rad bi s tem pomagal naglušni osebi, pa si z iskanjem po internetih nisem uspel ustvarit dobrega mnenja. Malo me skrbi, da je vibracije na zapestju sorazmerno lahko prezreti.

Jst bi reku, da je dovolj. Na mojem Garminu Vivoactive je zelo opazno, ponavadi izklopim v hribih vibriranje, ker me moti. 

Povezava do prispevka
DaMachk reče Dne, 10. 5. 2020 at 1:32:

Okaj... Zdej smo pa v 2020..

Ure ponujajo meritev srčnega utripa, GPS sledenje, avtonomijo daljšo od enega dneva...

 

Kaj se splača kupiti?

Nazadnje kar me je navdušilo je bil (Huami) Amazfit GTR

image.jpeg.65f0c16c82a5acc6542584b19edf2fa5.jpeg

 

Z 20 dnevno baterijo, dokaj tekočim delovanjem, relativno kul merjenjem srčnega utripa, a bojda rahlo ubogem GPS sledilniku.

 

Kaj je po vašem mnenju danes best buy in zakaj?
Zase gledam bolj iz firbca, ker iskreno imam najraje ure, pri katerih ne rabim nikoli več pazit na baterijo 😄

 

@Vodokotlič kako se obnese kaj ura?

 

Sem ravno pred nakupom fitnes ure. Kolebam med zgoraj omenjeno GTR, Stratos 3 in Garmin Vivoactive 3. Slednji dve sta že mogoče malo čez limit, kar sem pripravljen odštet za uro, zato mi prva opcija najbolj diši.

 

Uro bom uporabljal za sledenje turam s kolesom in v hribih. Mogoče kdaj kakšen tek. GPS bo v tem primeru zelo dobrodošel. 

 

Ker sem rahlo debeli (17% čistega špeha), rad bi se spravil na 11 do 12%, mi je pomembno, da mi šteje pulz in kalorije (da so vsaj približno točne), ker potem si znam tudi uredit prehrano.

 

Baterija je že fajn, da zdrži nekaj dni.

 

Oblika ure obvezno okrogla in nekako stilskega izgleda (nosil bom ves dan). 

 

Na tem področju sem čisto bos, nikoli uporabljal pametne ure. Vse kar vem je iz nekaj YT review-ov in prebranih primerjavah. Kaj bi mi še priporočili?

 

Hvala!

Povezava do prispevka
Mrhovinar reče pred 1 uro:

 

@Vodokotlič kako se obnese kaj ura?

 

Sem ravno pred nakupom fitnes ure. Kolebam med zgoraj omenjeno GTR, Stratos 3 in Garmin Vivoactive 3. Slednji dve sta že mogoče malo čez limit, kar sem pripravljen odštet za uro, zato mi prva opcija najbolj diši.

 

Uro bom uporabljal za sledenje turam s kolesom in v hribih. Mogoče kdaj kakšen tek. GPS bo v tem primeru zelo dobrodošel. 

 

Ker sem rahlo debeli (17% čistega špeha), rad bi se spravil na 11 do 12%, mi je pomembno, da mi šteje pulz in kalorije (da so vsaj približno točne), ker potem si znam tudi uredit prehrano.

 

Baterija je že fajn, da zdrži nekaj dni.

 

Oblika ure obvezno okrogla in nekako stilskega izgleda (nosil bom ves dan). 

 

Na tem področju sem čisto bos, nikoli uporabljal pametne ure. Vse kar vem je iz nekaj YT review-ov in prebranih primerjavah. Kaj bi mi še priporočili?

 

Hvala!

Sam je nimam..ima jo fotr. Pravi da srcni utrip ni težaven, GPSa pa razen na začetnem testiranju ni uporabljal.

Se pa načeloma pritožujejo da na začetku dolgo išče gps signal, pa da vmes ima rahle preskoke.

Oz. Vsaj nekaj mesecev nazaj je bilo tako, ne vem pa ce so z updejti to kej popravl.

Edit: prav pa fotr da mu ene 40.dni drzi baterija izrecno kot ura z merilcem srčnega utripa.

 

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Jaz pa včeraj naročil GTR.

Dobil dober deal na ALIju iz Španije, danes je že prevzel kurir. Upam, da bo do konca tedna pri meni :)

 

Sploh ne vem, kaj sem tolk kompliciral in prebiral/spraševal, ker bo sigurno dovolj za moje potrebe :)

Poročam

 

UPDATE: po tednu dni uporabe lahko rečem, da za amaterske potrebe ura Amazfit GTR čisto zadostuje. Mogoče je rahel manjko pri izbiri aktivnosti, glede na to, da jih ima Strators 3 cel kup, so pa osnovne.

GPS zaenkrat dobro sledi, ni ravno natančen kot telefon, ampak precej dobro opravlja svoje. Signal išče malo dlje (cca. 10 do 15 sec).

Baterija mi drži že cel teden (porabljeno cca. 60%) in med tem je GPS laufal nekje 8 ur, pulz meri vsako minuto.

Kar se dizajna tiče, mi je ni nerodno nosit s srajco, ker je precej kompaktna in slična. Zamenjal ji bom pašček z usnjenim, ker mi guma ne sede.

Zaenkrat zelo zadovoljen z nakupom.

uredilo bitje Mrhovinar
Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...
VonGriffin reče Dne, 29. 6. 2020 at 10:06:

ima kdo Garmin Venu ?

jzt kar zupam dc rainmakerju za reviewe teh ur: https://www.dcrainmaker.com/2019/12/garmin-venu-smartwatch-sports-review.html

 

sam imam garmin fenix 3 že ene 4 leta in res je dober gadget za imet u življenju, ne vidim pa velikega smisla nadgrajevat na kaj boljšega, ker ni nekih bistvenih funkcionalnih prednosti

tako da imo če še nimaš take ure ti bo karkoli od garmina kul, če jo že imaš pa vprašanje če ti odtehta razliko v funkcionalnostih

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
Kunta Kinte reče Dne, 30. 8. 2020 at 19:49:

jzt kar zupam dc rainmakerju za reviewe teh ur: https://www.dcrainmaker.com/2019/12/garmin-venu-smartwatch-sports-review.html

 

sam imam garmin fenix 3 že ene 4 leta in res je dober gadget za imet u življenju, ne vidim pa velikega smisla nadgrajevat na kaj boljšega, ker ni nekih bistvenih funkcionalnih prednosti

tako da imo če še nimaš take ure ti bo karkoli od garmina kul, če jo že imaš pa vprašanje če ti odtehta razliko v funkcionalnostih

 

DC Rainmaker je bolj na strani Garmina in včasih tudi zamolči kakšno njihovo napako, sploh pri softwareu.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...