Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

gojc reče pred 5 urami:

@Sovica

 

:rofl:

 

PCjaši ste prvi nastavili ritke in voljno sprejeli to brezlastniško DRM prihodnost.

Gaben vam je zabil kurac vse do goltanca in vam več kot očitno to še paše :w00t:

 

Steam je tako normaliziral plačljive nedokončane igre in ubil menjavo & prodajo PC iger. 

 

Kaj ti se se vedno ne mores pomirit od ms nakupa activisiona?

Povezava do prispevka
gojc reče pred 6 urami:

@Sovica

 

:rofl:

 

PCjaši ste prvi nastavili ritke in voljno sprejeli to brezlastniško DRM prihodnost.

Gaben vam je zabil kurac vse do goltanca in vam več kot očitno to še paše :w00t:

 

Steam je tako normaliziral plačljive nedokončane igre in ubil menjavo & prodajo PC iger. 

1642514247379m.thumb.jpg.ff296355a8f2f6c56bb5e7a5a8d3f2ee.jpg

1642521014017.jpg.1c9b956bccf25e701afd49518479b9ee.jpg

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Tlinajstletniki, majkemi  :avadodo:

Pa also, kot da je svet res črno-bel in je ena stvar ali absolutno dobra ali absolutno slaba :rofl:

 

Meni je pa ta prevzem prav dober oziroma vidim potencial. Kot prvo se lahko spet ločita Blizzard in Activision (sedaj ni več smiselno, da imaš oba povezana), kar bo Blizzardu omogočilo več ustvarjalne svobode, ki jo nujno potrebuje. Prav tako pa bodo pod vodstvom MS vsekakor boljši pogoji za zaposlene aka ženske se ne bodo več ubijale, ker so doživele leta zlorab ... Blizzard ima par res dobrih IP-jev. Praktično lastnoročno oziroma v povezavi z MS, ki je pred časom izdal soliden AOE 4, lahko prinesejo nazaj RTS žanr, ki je včasih cvetel in izgotavljal all time mojstrovine, danes pa je razen par indie poskusov zamrl. Narediš nov StarCraft in RTS Warcraft in lahko obudiš žanr. Potem imaš Hearthstone, ki je bila leta in leta najboljša igra s kartami in je bila leta 2013, ko je izšla, dejansko genialna. In potem še seveda jeben Diablo, droga od ARPG špila. Jaz sem resno hyped, saj so to izjemni IP-ji iz žanrov, ki so dandanes kar nekoliko zamrli (RTS), tukaj pa vidim potencial za močno obuditev.

 

Potem pa imaš Activision, ki ima trenutno tudi par močnih IP-jev, ki pa so trpeli pod taktirko strogih marketinških projektov, ki franšizam niso dale dihati. COD lahko recimo razlomiš na 3-letni projekt in boš takoj profitiral od overburna. Crash Bandicoot in Spyro dajeta potencial za odlične 3d platformerje. In ne pozabite, da ima Activision pod nedrji ex-Sierra franšize. King's Quest, Police Quest, Quest for Glory, Space Quest, Zork ... Zdaj eno bodo veliki hiti za game pass, a na vsak jadni Squid Game moraš nafilat svoj service z manjšimi zadevami in kakšni revivali pustolovščin bi lahko prišli na polno prav. 

 

Skratka: sem ljubitelj Sony konzol, Playstationi so razen kratkega obdobja 360 moja primarna platforma zraven PC-ja, ampak še vedno sem večji fan medija iger. Če bi PS kot brand propadel (kar ne bo, ampak ajde, apokaliptična antiutopija), bi bil seveda žalosten, ampak potem pa bi se priklopil na Xbox/PC ali karkoli tretjega in v mediju užival še naprej. Sploh pa se mi zdi branža pod MS-jem dosti bolj varna kot pod nekaterimi drugimi firmami, konec koncev smo na koncu dneva največ kvalitetnih iger še vedno igrali pod MS-jevim okriljem Windows sistema. 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 10 minutami:

Pa also, kot da je svet res črno-bel in je ena stvar ali absolutno dobra ali absolutno slaba :rofl:

Ma tole, itak. +1111111

 

Če bo iznenada MS razturil vso konkurenco, se bo pač igralo več MS iger. Isto kot je bilo zdaj neki časa s Sony IPji.

Tole jokanje je res faking krneki lol. :rofl:

 

Pa tale prevzem zna res prinesti ful svežega vetra predvsem Blizzardu, ki je čisto zalutal v obdobju post Overwatch in Hearthstone.

Lahko, da se motim, sam tole je slavljenja vredna novica.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 8 minutami:

 

Potem pa imaš Activision, ki ima trenutno tudi par močnih IP-jev, ki pa so trpeli pod taktirko strogih marketinških projektov, ki franšizam niso dale dihati. COD lahko recimo razlomiš na 3-letni projekt in boš takoj profitiral od overburna. Crash Bandicoot in Spyro dajeta potencial za odlične 3d platformerje. In ne pozabite, da ima Activision pod nedrji ex-Sierra franšize. King's Quest, Police Quest, Quest for Glory, Space Quest, Zork ... Zdaj eno bodo veliki hiti za game pass, a na vsak jadni Squid Game moraš nafilat svoj service z manjšimi zadevami in kakšni revivali pustolovščin bi lahko prišli na polno prav. 

 

Ja, MS je sploh odličen pri oživljanju mrtvih franšiz, še svojih ne morejo spravit v lajf, kaj šele zadeve iz prazgodovine

 

Me pa skrbi še druga stvar, če bo GP postal dominanten - kvaliteta špilov bo šla downhill še bolj kot je že šla.  Nove vsebine morajo bit, kvaliteta pa je druga pesem.

Povezava do prispevka
gojc reče pred 8 urami:

PCjaši ste prvi nastavili ritke in voljno sprejeli to brezlastniško DRM prihodnost.

niti ni bilo izbire, ker ni bilo standardiziranega medija po dvdju na PCju, BR se nikoli ni prijel na PCju (tbh vojna formatov s HD DVD ni pomagala)

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

meni je najbolj gnila pri MS-ju pushanje Gamepassa na vse načine, zlepa, zgrda in zdenarja :D Če bodo tok diverse kot so pri vsem ostalem tudi pri tem, da spoštujejo folk, ki nam je subscription in gaas driska ter bodo izdajali neke končne retail verzije, magari 1 leto za GP izdajo, I'm all in. 

 

Recimo za Diablo 2 Resurrection sem 100% ziher, da bi Microsoft izdal neko retail izdajo za stare fotre. Sto posto sem. Activision je pa spustil driskača po blazini in še za offline igrico vključil mehanizem, da se ti špil locka, dokler ne greš nazaj online. Marš gnoji, čist prav je da so jih odkupil, upam da vodstvo zaprejo ko pse in bobbyja nažgejo z ježevko po nagi riti

 

edit: pa Call of Duty: MW 2 Remake, ki ga na retail sploh ni. Pa kako so srali z MW 1 R retail izdajo. Pa THPS 2 R kjer mi še zdej ni jasno, če 100% offline špil sploh dela če nisi online. Pa to da modeli sploh ne delajo več špilov, samo vsake toliko kak remaster in drkanje COD-a 24/7. Ne res bobbya sam na sredo Ptuja enkrat februarja pa v zemljo zakopat tko da samo rit ven gleda

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

 

Sovica reče pred 17 urami:

1642519751308m.thumb.jpg.185991ac7843e6948d5b0f2ce556275a.jpg

 

:rofl:

 

 

Prav uno, nothing of value is lost v top 10 

 

Galko reče pred 14 urami:

Gledam kere mastnjake bi zamudil na PS4 če ne bi bilo teh zdaj-MS-owned studijev

 

- Diablo 3

- Doom

- Prey

- Hellblade

- Doom Eternal

- Tony Hawk Pro Skater 2 R

 

Pismo sej neki robe pa je no

 

 

Kup si pece, boš tele streljačine vsaj igral tako kot se za gre :D

 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

Pa also, kot da je svet res črno-bel in je ena stvar ali absolutno dobra ali absolutno slaba :rofl:

 

Meni je pa ta prevzem prav dober oziroma vidim potencial. Kot prvo se lahko spet ločita Blizzard in Activision (sedaj ni več smiselno, da imaš oba povezana), kar bo Blizzardu omogočilo več ustvarjalne svobode, ki jo nujno potrebuje. Prav tako pa bodo pod vodstvom MS vsekakor boljši pogoji za zaposlene aka ženske se ne bodo več ubijale, ker so doživele leta zlorab ... Blizzard ima par res dobrih IP-jev. Praktično lastnoročno oziroma v povezavi z MS, ki je pred časom izdal soliden AOE 4, lahko prinesejo nazaj RTS žanr, ki je včasih cvetel in izgotavljal all time mojstrovine, danes pa je razen par indie poskusov zamrl. Narediš nov StarCraft in RTS Warcraft in lahko obudiš žanr. Potem imaš Hearthstone, ki je bila leta in leta najboljša igra s kartami in je bila leta 2013, ko je izšla, dejansko genialna. In potem še seveda jeben Diablo, droga od ARPG špila. Jaz sem resno hyped, saj so to izjemni IP-ji iz žanrov, ki so dandanes kar nekoliko zamrli (RTS), tukaj pa vidim potencial za močno obuditev.

 

Potem pa imaš Activision, ki ima trenutno tudi par močnih IP-jev, ki pa so trpeli pod taktirko strogih marketinških projektov, ki franšizam niso dale dihati. COD lahko recimo razlomiš na 3-letni projekt in boš takoj profitiral od overburna. Crash Bandicoot in Spyro dajeta potencial za odlične 3d platformerje. In ne pozabite, da ima Activision pod nedrji ex-Sierra franšize. King's Quest, Police Quest, Quest for Glory, Space Quest, Zork ... Zdaj eno bodo veliki hiti za game pass, a na vsak jadni Squid Game moraš nafilat svoj service z manjšimi zadevami in kakšni revivali pustolovščin bi lahko prišli na polno prav. 

 

Skratka: sem ljubitelj Sony konzol, Playstationi so razen kratkega obdobja 360 moja primarna platforma zraven PC-ja, ampak še vedno sem večji fan medija iger. Če bi PS kot brand propadel (kar ne bo, ampak ajde, apokaliptična antiutopija), bi bil seveda žalosten, ampak potem pa bi se priklopil na Xbox/PC ali karkoli tretjega in v mediju užival še naprej. Sploh pa se mi zdi branža pod MS-jem dosti bolj varna kot pod nekaterimi drugimi firmami, konec koncev smo na koncu dneva največ kvalitetnih iger še vedno igrali pod MS-jevim okriljem Windows sistema. 

 

Nove Crashe in Spyrote lahko dajo delat Rare-u? :D

 

Drugače meni se zdi, da Microsoft kupuje same neke izpete franšize, ki so že doživele svoje najboljše dni, medtem ko Sony dejansko kupuje dobre developerje, ki bodo še naredili franšize prihodnosti.

Jaz si ne predstavljam, da bo nove generacije čez 20 let zanimal Diablo ipd...mogoče se pa motim

 

Povezava do prispevka
kemik reče pred 25 minutami:

 

 

 

Prav uno, nothing of value is lost v top 10 

 

Mogoce s tvojega ozkega gaming vidika, ampak ce teh 10 gejmov ni na PS tudi ni denarja da mecjo santa monici,  naughty dogu etc da delajo take stvari kot so jih :) 

uredilo bitje G.T.I.
Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 6 minutami:

Mogoce s tvojega ozkega gaming vidika, ampak ce teh 10 gejmov ni na PS tudi ni denarja da mecjo santa monici,  naughty dogu etc da delajo take stvari kot so jih :) 

 

Ja, ker teh 10 gejmov je bilo vedno ključnih, da je lahko Sony financiral Santa Monico, Naughty Dog etc, ki s svojimi igrami delajo samo minus. :rofl:

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 24 minutami:

Drugače meni se zdi, da Microsoft kupuje same neke izpete franšize, ki so že doživele svoje najboljše dni, medtem ko Sony dejansko kupuje dobre developerje, ki bodo še naredili franšize prihodnosti.

Jaz si ne predstavljam, da bo nove generacije čez 20 let zanimal Diablo ipd...mogoče se pa motim

1. Diablo je brutalen IP. Trojka je kljub slabim prvim vtisom in ocenam plus kolektivnim hejtom na internetu postala med TOP 20 prodajanimi igrami v zgodovini

 

2. Nove generacije najbolj zanima Fortnite in še par drugih GAS igric. To so franšize prihodnosti, ne pa Sony ekskluzive

 

3. Seveda zgornje ne pomeni nič apokaliptičnega, dobri SP AAA špili bodo prihajali še naprej. A žal smo tudi na točki, ko major studio zmore mogoče 1 AAA hit na generacijo, v najboljšem primeru 2. Par igric ne bo moralo carryjat generacije Sony konzole, žal bodo to vlogo še vedno morali v veliki meri zapolnjevati multiplatform špili. Tako da to prevzemanje studiov definitivno ni nedolžno oziroma lahko ima vpliv na PS

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 3 minutami:

 

Ja, ker teh 10 gejmov je bilo vedno ključnih, da je lahko Sony financiral Santa Monico, Naughty Dog etc, ki s svojimi igrami delajo samo minus. :rofl:

 

Nevem ce ves kako se dela business ampak generally moras investirat denar preden naredis nekaj in zacnes sluzit ko je stvar releasana.

 

Manj denarja od prodaje, manj denarja za vlagat v potencialne produkte, manj amazing iger.

 

Ja, naughty dog verjetno na tej tocki ne rabi vec sony denarja, ampak to je zato ker so ze prisli na to tocko.

 

Ampak to potencialno vpliva na nove studie ki bi lahko naredili nek nov unknown IP.

 

Poleg tega ce se zmanjsa prodaja playstationov zaradi tega razloga, potem se tudi naughty dogu splaca razmislit a bi res delali ekskluzivo, ker dohodki bodo manjsi ker manj konzol - aka gremo multiplatform da bomo zasluzili vec (oz tudi sony ne bo mogel vec placevat za ekskluzivnost)

 

Ce ni ekskluziv (kakorkoli je to bolje za nas kot userje), zakaj potem kupit ps namesto xbox ki ima to + svoje ekskluzive in dober gamepass?

 

In potem playstation se dodatno pade - lahko dokaj hitro v ta loop se pade, imas zelo lep primer 2 generaciji nazaj kaj se je zgodilo z xbox 360 in potem kaksen relativen luzer prejsnje generacije je bil xbox one

uredilo bitje G.T.I.
Povezava do prispevka
BumbleBee reče pred 1 uro:
Tega gnoja ne morejo dovolj hitro zbrcati iz industrije.

Bobby K. je največji zmagovalec tega dogajanja. 500 milijonov + od delnic, pa ko bo deal končan in bo dobu nogo še dodatnih 292 milijonov. Pa seveda izredno lepa plača do takrat. Verjetno bo še kako tajnico vmes poflodral predno gre. Ne pozabimo, da je Microsft plačal skoraj 40% več kot bi lahko.

 

Gatsu reče pred 2 urama:

Predvsem je pa dokazano nesposobni Matt Booty še vedno šef Xbox studijev lol. Tako da sam nimam absolutno nobenih pričakovanj da bi šel Blizzard nazaj na pota stare slave. Itak je ves folk iz tistih časov že zapustil firmo. 

Booty je dober prijatelj Phila, zato ostaja na poziciji, kljub vsem zadevam znotraj MGS kjer bojda mariskaj ne špila. Očitno le Playground in Turn10 deliverata, ostali pa užičko kolo varianta. Čez leto in pol pa dobijo še 8 studiev izpod Acti-Bliz, to bo šele orgija.

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 urama:

Meni je v bistvu vseeno kaj se zgodi z gayming industijo, samo da se zjebe Gojca:rofl:

 

Evo to je ta M$ mentaliteta.

Phil ti že špara sedež v odboru.

 

 

G.T.I. reče pred 38 minutami:

Manj denarja od prodaje, manj denarja za vlagat v potencialne produkte, manj amazing iger.

 

+1

To bo dolgoročno imelo katastrofalne posledice na sony ekskluzive :hmm:

 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

1. Diablo je brutalen IP. Trojka je kljub slabim prvim vtisom in ocenam plus kolektivnim hejtom na internetu postala med TOP 20 prodajanimi igrami v zgodovini

 

2. Nove generacije najbolj zanima Fortnite in še par drugih GAS igric. To so franšize prihodnosti, ne pa Sony ekskluzive

 

3. Seveda zgornje ne pomeni nič apokaliptičnega, dobri SP AAA špili bodo prihajali še naprej. A žal smo tudi na točki, ko major studio zmore mogoče 1 AAA hit na generacijo, v najboljšem primeru 2. Par igric ne bo moralo carryjat generacije Sony konzole, žal bodo to vlogo še vedno morali v veliki meri zapolnjevati multiplatform špili. Tako da to prevzemanje studiov definitivno ni nedolžno oziroma lahko ima vpliv na PS

 

1. To govoriš za 10 let nazaj, ko sem še jaz imel 30let? :)

To so franšize naše generacije, omladinci se poserjejo na to imo

 

2. Točno to - in ne dvomim, da Sony ravno zato raje denar vlaga v Epic, kot v nakup Blizzarda in ostalih Nokii podobnih fiaskov (imo - čas bo pokazal)

 

3. na koncu ni pomembno katerega razvijalca kupiš in za koliko, ampak kake igre delaš - dokle bo Sony delal dobre igre, se nima kaj bat...ti pa če bodo tudi pod Microsoftom še naprej tako štancali te zlajnane franšize (a imo bodo, ker zlati časi so mimo in iz tega načeloma se še nihče ni vrnil živ, tako kot iz penzije ne), se bo lahko Microsoft mogoče pohvalil tudi z največjim odpisom v zgodovini

 

 

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka
horror reče pred 1 uro:

69 milijard za Activision Blizzard? Kolk je to potem, 10 milijard na ip? Haha shiet. 

  • Blur
  • Caesar
  • Call of Duty
  • Candy Crush
  • Crash Bandicoot
  • Diablo
  • DJ Hero
  • Empire Earth
  • Gabriel Knight
  • Geometry Wars
  • Guitar Hero
  • Gun
  • Hearthstone
  • Heroes of the Storm
  • Hexen
  • Interstate ’76
  • King’s Quest
  • Laura Bow Mysteries
  • The Lost Vikings
  • Overwatch
  • Phantasmagoria
  • Pitfall
  • Police Quest
  • Prototype
  • Quest for Glory
  • Singularity
  • Skylanders
  • Solider of Fortune
  • Space Quest
  • Spyro the Dragon
  • StarCraft
  • Tenchu (legacy games)
  • TimeShift
  • Tony Hawk’s Pro Skater
  • True Crime
  • World of Warcraft / Warcraft
  • Zork
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...