Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

Hernier reče Dne, 28. 5. 2022 at 19:29:

Disclaimer: igram samo dobre ali pa alternativne stare igre, seveda, ne igram nekih random 5/10 igric ali pa sezonijad tipa FIFA 2006, igram samo tisto, kar se mi zdi dovolj zanimivo za konzumacijo dandanes 

 

Odgovor:

1. Ker so nekatere stare igre preprosto vrhunske in ni odtlej izšlo nič primerljivo dobrega (immersive simi in RPG-ji ala Thief/2, Ultima Underworld 2, System Shock 2, Deus Ex etc.)

2. Ker imajo nekatere stare igre noro dober art/sound design ali odločitve v dizajnu oziroma zgodbo 

3. Ker imam dovolj razvit okus, da vem, da ni vse, kar se blešči in je izšlo včeraj, vrhunsko, in vse, kar je staro, slabo

4. Ker imajo določene stare igre prijeme v dizajnu, ki so jih potem opustili, meni pa so všeč in jih želim konzumirat

5. Ker je tako (še) več izbire

6. Ker me zanima zgodovina iger in ker rad tuhtam o dizajnu in se mi zdi težko, če ni nobene podlage iz preteklosti

 

To je prvih šest razlogov, ki mi padejo na pamet, seveda pa bi jih ob premisleku najbrž naš(t)el še več

 

Lahko še naslednjo vprašanje, AMA je odprt 

 

Lahko igraš tudi kak stari Gran Turismo, če nočeš odpakirat novega :D

 

Povezava do prispevka

Lmao, meni tole zgleda kot joke

 

TIpi delajo Dark Souls game, samo da je njihov protagonist to

 

image.jpeg.e4e082dbc9f456f4867257ebc35b07d8.jpeg

 

Namesto da bi naredili nek totalno fantasy open world s cartoony grafiko, vsemi klasičinimi ježek sonik predeli, green hill zone, neke industrijske cone etc., pač fuknili not malo te klasične sonik zgodbice o bad industrializaciji in toj to

Povezava do prispevka

Junija presenetljivo izide troje kar zanimivih stvari

 

Silt (PC, Switch, PS platforme, Xbox platforme)

Spiral Circus Games

 

Kratka indy cindy igrica, ki spominja na mix med Limbotom in Abzujem. Torej linearno sprehajanje (plavanje) skozi zelo moody levele in reševanje ugank. Izgleda dark in klaustrofobično as fuck, zna biti cool naslov, tovrstnih kvalitetnih naslovov je IMO premalo. Early opisi so zelo pozitivni. Upajmo da pride tudi na neko phyical limited izdajo.

 

 

The Quarry (PC, PS platforme, Xbox platforme)

Supermassive Games

 

 

Najnovejši čizerski horror avtorjev odličnega Until Dawna in The Dark Pictures Anthology serije. Gre za ločen naslov, ki ni del Antologije. Po previewih sodeč gre za bomba špil, ki naj bi bil gladko na nivoju Until Dawna, baje jim je res lepo ratala zadeva. Tako da yaaay, mega hype, spet se bo screamalo skupaj s frendi na kavču (nimam frendov).

 

 

Cuphead: The Delicious Last Course DLC (PC, Switch, Xbox One, PlayStation 4)

Studio MDHR

 

Več let pričakovan DLC zdaj že legendarnega Cupheada. Pride nov lik, nove sobe, novi bossi, predvsem pa complete edition za retail :D :D  Yaaay!! 20. junija, če ne bo spet kak čiz po faci (pandemija, atomska vojna ali katera druga judovska roba)

Povezava do prispevka

Carski post, sploh za Cupheada sem mega vesel, ker je že tako dolgo od najave DLC-ja, da sem pozabil na igrico lol :D To bo zame gladko day 1, ker basic Cuphead sem obrnil 2x, enkrat od tega na hard, kar mi je še vedno med večjimi igričarskimi dosežki v životu

 

The Quarry se tudi veselim, čeprav tole mi je taka cheese roba, to bom igral pač enkrat ob priliki, ne bom lih day 1 kupoval :D 

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 2 urama:

jazz 2 je genialen* špil, enka je uizi bv. Je pa kle doza nostalgije zihr prisotna :D *nisem špilal 25 let

Sej to sem govoril o celotni seriji. Drugače čisto možno, da samo nisem cenil. Takrat me je odbijala grafika al animacija. Nek estetski razlog je bil zadaj. Pojma nimam točno kaj se mi je pletlo po glavi. :D

Povezava do prispevka

Joj dej raj ne :D preveč zajeban okus imaš. Tisti cajt sta Earthworm Jim in Castlevania bla the shit, s tem da JJ2 je seveda najbolj podoben EJ oz EJ podoben JJ1.

 

JJ2 je zelo simpl špil, ampak za nas 9letnike, 10letnike je bil majka takrat, tud multiplayer smo nažigal na enem kompu

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 31 minutami:

Bom jaz naslednji teden sprobal Jazz 2 in vam bom povedal, če je kaj vreden

Ni nc vreden. To je bla arcada za sirotunju na PCju, ko so konzolaši nabijali razne crashe, mariote, sonice... 

Mi pa jazz jack rabit,dangerous dave dukem nukem 2, keen in podobna apoge jajca...

uredilo bitje atomic
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
atomic reče pred 25 minutami:

Ni nc vreden. To je bla arcada za sirotunju na PCju, ko so konzolaši nabijali razne crashe, mariote, sonice... 

Mi pa jazz jack rabit,dangerous dave dukem nukem 2, keen in podobna apoge jajca...

Tepejo ven travme, ker nisi mel PCja?

 

JJR2 je bil ful fun špil, s precej kul multiplayerjem.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...