Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

[]D [] []V[] []D reče pred 4 minutami:

zakaj so tok pocen


Nisem natančno čekiral, ampak verjetno je samo nekaj iger naloženih. In po moje je tudi sama izdelava bolj tako-tako. Plus seveda, da ni možno dodajati "svojih" naslovov. Za tako nizko ceno verjetno res ne more biti nekaj konkretnega, ampak za kak man's cave in malo zajebancije pa je pogojno ok. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 6 minutami:

Nisem natančno čekiral, ampak verjetno je samo nekaj iger naloženih. In po moje je tudi sama izdelava bolj tako-tako. Plus seveda, da ni možno dodajati "svojih" naslovov. Za tako nizko ceno verjetno res ne more biti nekaj konkretnega, ampak za kak man's cave in malo zajebancije pa je pogojno ok. 

@[]D [] []V[] []DTole. Precej švoh hardware. Tole niso nobeni kakovostni deli, ki bi jih našel v profi avtomatih, čipovje pa je pač nek raspberry-pi nivo. Tej 1-up avtomati so tudi precej manjši od tistih iz igralnic.

Sicer mislim, da se da shekat in dodajat vsega boga, sam si valjda ful omejen.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Meni so pa to cool igračke. Imam že dalj časa na radarju, še posebej, ker so tako poceni. Plusi so, da gre za kar solidno izdelane zadeve (vendar ne pričakovati iber kvalitete »pravih« avtomatov), sploh če upoštevaš ceno. Menda super in pravilno emulirajo naložene igre in kontrole naj bi bilo tudi OK (dobro izdelane, pravilno odzivne). Všeč mi je tudi design, da je avtentično poslikano. Morda je komu to brezveze, ampak meni se bili ti arcade stroji art že sam po sebi. :) Mi je kul, da lahko nekaj takega v budget varianti pripelješ domov. Minusi so pa, da gre po velikosti za 3/4 replike. Stoje ni za igrati, je pa res, da lahko dokupiš podstavek (okoli 60, 70 eur; mogoče pa je včasih – tako kot ponekod stolček – že dodan in vštet v ceno, je treba podrobno prebrati opis izdelka). V tem primeru so kontrole na pravi višini, torej kot pri pravem avtomatu. Hardver je ok za tisto, kar je naloženo, so pa Arcade1Up avtomati glede iger lockani. Je bolj namen, da jih zbiraš :D. Na spletu je precej fotk folka, ki si je z njimi doma relativno poceni naredil prave arcade sobe.

Štromarji in tisti z do-it-yourself veščinami sicer avtomate Arcade1Up predelujejo, tako da lahko na njih nalagajo ostale igre, ampak gre za povsem hardverske posege, dokupovanjem komponent, vmesnikov, ostale elekronike (na kar se bistvu nič ne spoznam, bolj za tiste, ki za hobi obvladajo Raspberry Pi in podobno) itd., tako da to potem v bistvu ni več Arcade1Up, le še ohišje.

Mi je pa kul, da se jih da dobiti tudi v Sloveniji, sploh ker gredo stroški poštnine prek naročanja iz tujine zadnje čase v nebo. (No, saj sem bil lepo presnečen, ko sem nabavljal že mojega c64 maxi, v tujini se prodaja kot vroče žemljice, cene povsod gor, če že imaš srečo, da je na zalogi. Potem pa za hec pogledam, če je to na voljo v SLO, pa najdem eno štacuno, kjer sem ga dobil za 50 eur ceneje, kot druga najcenejša ponudba iz raznih amazonov, ebayjev in podobno :) ).

Če si bo kdo to igračko privoščil, naj obvezno poda vtise s prve roke.

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

Zgleda noro noro carsko! Je pa res, da se je moja malha tactical RPG-jev na wishlisti tako brutalno nafilala, da lahko do konca lajfa igram samo to :P 

 

Potem pa so iz nenada spustili še mega velik update na enega mojih najljubših tactical strategy špilov Into the Breach

 

Ampak vseeno. Hyped as fuck, tactical RPG-ji best JRPG-ji :D 

Povezava do prispevka

Meni tudi deluje carsko. Sprobal demo ter zelo zadovoljen. Dodano na wishlisto. Ampak ja Triangle Strategy ter Mario + Rabbids: Sparks of Hope imata prednost pri tactical RPGjih. 

 

Drugo leto tudi verjetno pride novi Fire Emblem. Tako, da it's a good time to be a tactical RPG fan.

Povezava do prispevka

Ne vem, od kdaj tactical RPG, jaz samo grem with the flow, ko pride do poimenovanj žanrov videoiger, ker so mi res glupa :D 

 

Pa tudi pol je razlika med temi bolj navadnimi poteznimi strategijami ala Into the Breach, ki nimajo RPG dela, samo pač combat iz tam

 

Ali pa kam npr. umestit Heroes of Might & Magic itd., vse je malo podobno :D

 

Anyway, carski žanr, ki to generacijo itak že ima en GOAT izdelek, in sicer Fire Emblem: Three Houses

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...