Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

V gaymerski industriji sta dve stvari by far najtežji od vsega. 

 

1. nadaljevanje noro uber popularne igre, kjer je pričakovanje nemogoče doseči - HL3 type igrica

2. remake nečesa kar se dojema kot skoraj popolno - BG serija type igrice. 

 

Jebeš nardit nov IP, to se lahk userje vsakemu. Ampak narediti remake enega Baldurja, kjer so OST, ozadja, dialogi in liki ter story beati PERFECT. Kaj, a narediti TLOU isti kurac igrico ampak lepšo? Sure, I guess. Sam BG2 ne rabi tega sploh.  

Povezava do prispevka

mislm mormo se zavedat da je bla igrica perfect ko je izsla, danes pokazes kakemu mulcu tako mapo 
image.png.acbadfa4dce1b2348b2032da845264f1.png

se ti zasmeje v obraz ce si mutav da bo on igral kaj takega. Tud v EE edicijah je graficno edin improvement bil zoom, pa se to ce zoomas cit noter je bil en zmazek na koncu. 

Jaz vidm kako bi lahko BG2 bil res epic v POE enginu. POE je BG sodobne ere :)

Povezava do prispevka
nimious reče pred 6 urami:

5e je boring. Še manj kompleksnosti je v samem sistemu kot v 2e... Pa bounded accuracy je retardirana ideja. Sploh slednje je razlog, da v 5e ni občutka epskosti, niti na visokih levelih. Skos je filing da si nek mid level papak, kar je za mid level adventure primerno, za kaj drugega pa ne. In BG2 je high level adventure, ki zaide v dodatku v epic levele.

5e je lep argument, da je gatekeeping hobija nujen :D

 

vsakemu svoje pa to

js sm DND fan, pa mi je to, da AC = chance to hit neki najbolj neumnega ever

kje si vidu, da boš enga šunjaškega rogua lažje zadel, kot tank paladina v full platu :D

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 21 minutami:

 

vsakemu svoje pa to

js sm DND fan, pa mi je to, da AC = chance to hit neki najbolj neumnega ever

kje si vidu, da boš enga šunjaškega rogua lažje zadel, kot tank paladina v full platu :D


Oof ni glih tko mr. fan. 

AC ni chance to hit ampak armor class. Bolj kot lvlas rouga bolj se lahko ognes dmg tud ko si zadet: 

  • Cunning Action: Use a Bonus Action to Disengage or Hide. Disengage lets you hit a target and safely run away, while hiding prevents enemies from targeting you at all.
  • Uncanny Dodge (Level 5): When an attack hits you, you can use your Reaction to halve the damage of that attack. 
  • Evasion (Level 7): When you make a Dexterity saving throw (like Fireball or a dragon's breath) to take half damage, you take no damage on a success, and only half on a failure.

    Do lvl 5/7 imho noben Paladin/fighter ne bi glih mel full plate, je faking expensive shit ( ce ne igras glih dnd samo v igricah) 

    Ce igras rouga nisi glih frontliner, sam ce ze dobivas po kepi se izognes DMG. 

    Sam ja Paladin v full platu lazje tanka dmg, med tem ko rouge se rajsi izogne dmg. Balance. 





     
 
 
uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka

ja, izogne dmg, ne pa hitu ;)

in vse tole poznam

nič od tega ne bi rabil uporabit, če v osnovi nisi zadet (in b4 ampak za Fireball sploh ne rolaš attack rola :D)

 

in če bi se boljš izrazu, nižji AC, večji chance to get hit 

 

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Buzzkill reče Dne, 1. 6. 2026 at 17:08:

Y tho?

 

Remake BG2 brez enke je čista bedarija, ja. Da ga pa delajo še Wizardi, ki so v tako kaotičnem stanju trenutno, je pa še double bedarija. 

 

nimious reče pred 10 urami:

5e je boring. Še manj kompleksnosti je v samem sistemu kot v 2e... Pa bounded accuracy je retardirana ideja. Sploh slednje je razlog, da v 5e ni občutka epskosti, niti na visokih levelih. Skos je filing da si nek mid level papak, kar je za mid level adventure primerno, za kaj drugega pa ne. In BG2 je high level adventure, ki zaide v dodatku v epic levele.

5e je lep argument, da je gatekeeping hobija nujen :D

 

Zelo se strinjam, da Wizardi že par let delajo en critical failure za drugim, kar se opaža pri norem padcu igralcev in porastu popularnosti raznoterih indie sistemov, a vseeno, se meni 5E (kot igralcu, te edicije še nisem DM-jal) kar precej dopade, pa tudi naš DM jo obožuje. Smo sicer v grupi vsi precej preigrali 3.5E, 4E in zdaj 5E (nismo šli na 5.5E), a nam je flow igranja pri 5E kar precej povšeči. Je pa res, da sam še nikoli nisel igral v epic levelih, saj so se kampanije prej zaključile, pa če se sem jih igral ali dm-jal :), tako da glede high level bounded accuracyja nimam feelinga, kako omejuje feeling legendary likov. 

 

Zdaj, precej je odvisno od DM-ja, v zdajšnji kampaniji smo trenutno lvl 9, pa je občutek herojstva kar kul. Mislim, feeling lika je precej drugačen kot nekaj lvlov nazaj. Je pa res, da morda niti ne zaradi rules lvl-up progressiona, ampak imamo s hudimi itemi obsedenega DM-ja :) , ki rad v sidequeste vključi super opremo (a ne na način, da bi bil game balance ogrožen). Igram half-elf vengeance paladina, pa se že kar epic počutim :P

 

Sicer pa btw, ker smo lih pri Baldur's Gate: trenutno igramo kampanijo Baldur's Gate: Descent into Avernus (jo pa DM verjetno malo modificira), ki je prologue k igri Baldur's Gate 3. Za seboj imamo že 42 sessionov :) , pa ni še nobenemu dolgčas, pa res hudi fighti so se začeli pojavljati, tako da kljub trenutnemu lvl 9, ki smo (kampanija je do lvl 13, tako da se bližamo koncu, upam da uspešnemu), so boji zanimivi, tudi raznoliki, predvsem pa zabavni za igrat. 

 

Setting je fajn. Po klasičnem high fantasy sprehajanju po deželi in urbanem role-playanju po Baldur's Gateu, je prihod v Avernus, prvi nivo pekla, res hudo spremenil ton in vzdušje igre. Dokaj carsko. Pa nikoli si nisem mislil, da se bo igranje high-fantasy avanture križalo z Mad Maxom. Po peklu, ki je itak videti kor proper post-apokalipsa :)  se namreč furamo z vozili na soul coine, ki so videti, kot da bi uleleli iz Mad Max filmov. Highlight: na demon grinderja

latest?cb=20240315224221

 smo montirali Infernal screamerja, torso uboge duše (A writhing humanoid torso made of melting wax juts out from this station, with a barbed hand crank between its shoulder blades. The figure telepathically shrieks in agony when the crank is turned.), opravlja pa jo en »udomačen« low lvl devil, ki ful uživa, da ubogo stvar spravlja v agonijo, da pošilja psychic dmg naokoli :).

 

Tko, no, tako igralno kot vzdušno mi je 5E precej povšeči. 4E je bil k boju nagnjen failan eksperiment, čeprav imam nekaj fajn spominov. 3.5E bo pa imo kljub vsem težavam ostala legendarna edicija, a ne vem, če bi jo šel še kdaj igrati nazaj. 

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

Sam sem pričakoval ceno nekaj v rangu 30 evrov plus glede na to da je early access potem prečekiram in nisem vedel ali je scam ali kaj je.

 

75% na Steamu je zaenkrat kar fenomenalna ocena za ta denar in early access.

uredilo bitje Armando
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 1 uro:

 

 

 

woop woop

Sem probal pokuševalsko verzijo in me je ubilo, da še nima native gamepad podpore. :( Devi sicer obljubljajo, da bo kmalu.

Ima pa zadeva meni res fenomenalno vzdušje. Boj je zajeban, okolica je high fantasy porn, raziskovanje bolj meh.

Povezava do prispevka

Zvrst, ki je absolutno najbolj nazadovala v gaymingu so fuzbalščine. 

 

Fifa je smeče.

Stari PES je le spomin.

Novi "PES" je smeče.

 

Nova licenčna FIFA je pa nekaj iz 1997 


KAJ JE TO IN ZAKAJ IZGLEDA TAKO?!

In zakaj igrajo na telefone?! The fuck je to

uredilo bitje Buzzkill
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
PS5 Lover reče Dne, 4. 6. 2026 at 16:39:

Samo 8€ je

Navali konzolni narod:D

Sem kupil sam zaradi grafike in Dark Messiah feela.

 

 

Malček preigral.

 

V glavnem grafika je res fakin fenomenalna, boj mi je vsaj zaenkrat mid ampak glede na orjaško drevo za vlaganje domnevam, da zna z malce vlaganja pokat.

 

Lik mi je malce "len" po občutku in to je dejansko zaenkrat to.

 

Ampak grafika je pa res bolano nora.

 

Ozadja gor in potokov in vsega življa je bolano noro dobro grafično narejeno.

 

Če bodo stvar v roku 1ga leta ali pa več podmazali kot se spodobi bo tole ena boljših iger, sploh za teh 10 pičičev.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Trailer mi je bil res ful hud.
Ampak potem pa kupim ta EA...men je pa ful meh ta igrica, se na dalec vidi da je se globoko v EA. Ful potenciala, ampak zaenkrat ga nisem zacutil.
Pa grafika je direkt Megascans assets galore, mrbit sem biased in zato nima takega wow ucinka name, sam ko si tega navajen, dost hitro prepoznas.

Povezava do prispevka

https://www.tweaktown.com/news/112049/former-god-of-war-combat-designer-joins-the-witcher-4-development-team/index.html

 

CDPR has hired a former God of War senior combat designer for The Witcher 4, a sign the studio is targeting the much-criticized combat system.

 

 

:avadodo: CDPR je na hiring spree, najprej quest designer od Warhorse Studios, zdej pa še to.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...