Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

Bessie reče pred 35 minutami:

Še enkrat...

Nimaš res, zakaj sem pa že zgoraj razložil.
Vzdrževanje strežnikov ni tako zelo drago, da si Sony tega ne bi mogel privoščiti, vsaj za dobro ime in knjige lahko posodabljaš :fun:

 

Dej se malo umiri no. Ne ves kok to stane, sam sem tudi napisal da si to verjetno sony gladko privosci in da vseeno nima smisla ker je verjetno samo kes v smeti, zdej pa mi daj mir al pa zacni brat moje poste plz. 

Povezava do prispevka
Navedek

Initially the problem was only a temporary delay in supplies as factories shut down when the coronavirus pandemic first hit.

 

However, although production is back to normal, a new surge in demand driven by changing habits fuelled by the pandemic means that it is now reaching crisis point.

Zna še nekaj časa tale zadevca trajat 

Navedek

The chip shortage looks set to persist for some time yet. It can take up to two years to get complex semiconductor production factories up and running.

Source: Guardian

Povezava do prispevka

Evo nov MS trik iz rokava...

Navedek

Xbox Live Gold will soon no longer be required to use party chat.

Microsoft will drop the subscription requirement at the same time as it also removes the need for Xbox Live Gold to play online free-to-play games such as Fortnite and Rocket League.

 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 22 urami:

Xbox ima BC zato ker je navaden PC in je BC zelo simple za narest. Pri PS žal ni tako, 4ka izvzeta.
Me zanima kok bo nadcarski MS držal BC če kdaj pride do menjave na ARM haha, lahko rečemo en velik LP špilanju starih iger na novih sistemih.

 

Ma ni sam zato. Obe konzoli sta hardwersko PCja. Razlika je v OSu ki je na X1 in XS derivat Windows10 PS4 in PS5 pa je na osnovi freeBSD. Microsoft ima že več ko eno generacijo hude težave z predolgim razvojem iger (zakaj je Matt Booty še vedno glavni mi ne bo nikol jasno) zato so se pač fokusiral v BC ki gre z roko v roki z Gamepassom. Sony na drugi strani širi svoje studije, ki sedaj verjetno že skoraj vsi delajo vzporedno 2 igri hkrati (seveda ne sočasno ampak v različnih fazah razvoja) Tako da se ne bom nič čudil če ne bo Sony tudi to generacijo dal ven več 1st party AAA iger kot Microsoft kljub temu da imajo slednji enkrat več studijev. 

 

Pa sej Sony ima celo večjo knjižnico na PSNow sam marketing za ta servis je pa dobesedno neobstoječ. Da ne omenjam da v cel kup regijah niti download PSNow opcije ne ponudijo in ni neke kompletne naročnine ki vključevala PS+ in PSNow. Glede tega se mi zdi kot da jim denar malo smrdi no :blink:

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 5 minutami:

 

Ma ni sam zato. Obe konzoli sta hardwersko PCja

PS4&5 in xboxi od one naprej ja, med tem ko PS3 je s Cellom čist svoja arhitektura, PS2 Emotion engine pa afaik tut nima dost veze x86.
x360 je pa Power PC ki, naj me kdo popravi, ima precej skupnih točk z x86.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče Pravkar:

PS4&5 in xboxi od one naprej ja, med tem ko PS3 je s Cellom čist svoja arhitektura, PS2 Emotion engine pa afaik tut nima dost veze x86.

 

Ja sam za X360 emulacijo se je pa Microsoft kar konkretno potrudil in ni blo tko preprosto narest imo. To kar pa zdej delajo z FPS boostom je pa itak sam še kapo dol stari dej mi neki tazga na PS5... (jok brate odpade dok bo Jimbo glavni in se bo PS5 vs XS prodajal 2:1 :classic_angry:)

Povezava do prispevka
Arey reče pred 19 minutami:

x360 je pa Power PC ki, naj me kdo popravi, ima precej skupnih točk z x86.

V bistvu je Xenon procesor s prirejeno tehnologijo, ki jo je plačal Sony... to je znano kot en večjih failov Sonya, da je v bistvu MSu financiral procesor. 

Navedek

Xenon in Xbox 360    Edit
The PPE was designed specifically for the Cell processor but during development, Microsoft approached IBM wanting a high-performance processor core for its Xbox 360. IBM complied and made the tri-core Xenon processor, based on a slightly modified version of the PPE with added VMX128 extensions.

 

Navedek

They also describe how the project went off the rails, ending up with IBM engineers creating the processing chips for two rival videogame consoles and, along the way, delivering to Sony Corp. one of its greatest business failures.

 

Povezava do prispevka

Še mal več o tej sicer znani zgodbi 

How Sony helped Microsoft produce the Xbox 360

Navedek

In 2003, IBM's Adam Bennett showed Microsoft specs for the still-in-development Cell core. Microsoft was interested and contracted with IBM for their own chip, to be built around the core that IBM was still building with Sony.
All three of the original partners had agreed that IBM would eventually sell the Cell to other clients. But it does not seem to have occurred to Sony that IBM would sell key parts of the Cell before it was complete and to Sony's primary videogame-console competitor. The result was that Sony's R&D money was spent creating a component for Microsoft to use against it.

 

 

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...