Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

Galko reče pred 42 minutami:

Potem bi rabli vedeti še

- povprečno ceno

- koliko časa povprečen gamer ostane na gamepassu (haha če bi gledal na primeru nas, koliko časa smo v gamingu, je to kar sweet 20+ let oz kar lifetime :D Verjetno je enako s PC servici a la Steam) 

- koliko povprečen ne-mnenjalnik gamer zapravi za ingame purchase in kolikšen del prihodka od tega gre k MS, če sploh

 

IMO se računica mora iziti in to konkretno v MS-jevo korist, ker če so momci kaj znali, je bilo to vedno kako se naredi zelo veliko keša :D 

 

Pol pa preštej vse userje, ki so vzeli gamepass za 3 leta za 1$ (glede na to da je bilo na vseh gaming straneh, na redditih, faking časopisi so pisali o tem, pa na vseh deals in akcije straneh lp), pa prištej stroške produkcije iger, ki izidejo free na gamepass day 1.

 

V tem trenutku bi prej rekel da gamepass ni kako MS naredi ful keša ampak kako MS žrtvuje ful keša za userbase. Aka playing the long game.

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
KE RIT reče Pravkar:

Tole. 100% tole.

jup

 

S tem da bodo razvojni stroški špilov za prihajajočo generacijo še občutno višji kot za trenutno. Torej bodo veliki naslovi stali še dosti več. Kar pomeni da MS rabi čimveč naročnikov za trenutno ceno (100 mil+) ali pa bo treba višati ceno naročnine na GP, kar je povsem realna in pričakovana poteza.

Povezava do prispevka

Al pa porque no dos, sploh ker je zadeva še na PCjih in ker so še EA pass nažgali notri. Pač do 50-60 mio pa lepo naročnino na 30 usd pa g(a)as.

 

Kako mi gre na kurac ko se največje in najbogatejše podjetje na svetu spravi tako načrtno sfukati retail gaming, mater jim jebem u pičko pofukano. Netflix in spotify sta prišla organsko in postopoma, te pizde bogate pa lomastijo s tem svojim milijardnim kladivom in vse jim izgleda kot žebelj. Pfuj gnide jedne.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Razumem. Na živce mi gre ta njihova agresivnost. Lejte fantje, retail je še vedno svinjsko močan in če je se je tistih vaših bolnih imperialističnih glavah že odvil Generalplan Spielzugang  gamepass masterplan ni nujno, da se je tudi v resnici. Ampak neeeeeeeeeee, retail očitno ne bo propadel tako hitro, dejmo fukniti noter še XY milijard in naredimo vse, da ga sfukamo, hihihih sieg heil 

 

Upam da vsi pocrkajo :D:D  

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

A ta Gamepass funkcionira po sistemu, da se seznam špilov, ki so ti določen mesec na voljo za naročnino, skoz spreminja, al lahko nek špil, ko ga enkrat dobiš skozi gamepass, brez ločenega nakupa igraš kadarkoli?

 

Ker men je ideja, da bi me nek subscription silil v oz. mi postavljal časovni okvir, v katerem mam nek špil na voljo, dost kisel...

Povezava do prispevka
Galko reče pred 19 minutami:

Al pa porque no dos, sploh ker je zadeva še na PCjih in ker so še EA pass nažgali notri. Pač do 50-60 mio pa lepo naročnino na 30 usd pa g(a)as.

 

Kako mi gre na kurac ko se največje in najbogatejše podjetje na svetu spravi tako načrtno sfukati retail gaming, mater jim jebem u pičko pofukano. Netflix in spotify sta prišla organsko in postopoma, te pizde bogate pa lomastijo s tem svojim milijardnim kladivom in vse jim izgleda kot žebelj. Pfuj gnide jedne.

Ma oboje ima value. Zbildati ogromen userbase hardcore fanov in imeti prihodke od naročnin.

Sam MS gre postopoma. Najprej štalca (50 mio userbase) pol pa direkt koline (podražitev gamepassa). :D

Povezava do prispevka
Raz reče pred 2 minutama:

A ta Gamepass funkcionira po sistemu, da se seznam špilov, ki so ti določen mesec na voljo za naročnino, skoz spreminja, al lahko nek špil, ko ga enkrat dobiš skozi gamepass, brez ločenega nakupa igraš kadarkoli?

 

Ker men je ideja, da bi me nek subscription silil v oz. mi postavljal časovni okvir, v katerem mam nek špil na voljo, dost kisel...

 

 

3rd party igre pridejo in odidejo. 1st party igre več ali manj ostajajo, razen tistih ki jim potečejo kake licence (Forza igre) Pa mislim da dejansko ne moreš več igrat igre po tistem ko je ni več na gamepassu neglede a si jo downloadal al ne.

Povezava do prispevka
johnbi reče pred 1 uro:

jap, oni majo računico 50 milijonov gamepass subscriberjev=6 milijard dolarjev letno in jih boli kok konzol sploh prodajo, revenue je stabilen

 

seveda niso še na 50 milijonov ampak znajo pa biti hitro tam 

 

kok nas ima v konzolcu gamepass? evo jaz sem eden, javite se še ostali da ustanovimo MS fanclub 

Trenutno so najavli, da jih je 5 miljonov gor tk da tako hitro spet nebo :D

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 12 minutami:

 

 

3rd party igre pridejo in odidejo. 1st party igre več ali manj ostajajo, razen tistih ki jim potečejo kake licence (Forza igre) Pa mislim da dejansko ne moreš več igrat igre po tistem ko je ni več na gamepassu neglede a si jo downloadal al ne.

 

Ne drži. Ko enkrat imaš igro v knjižnici, jo lahko igraš do izteka gamepassa, ne glede na to, ali je igra še v storu ali ne. Enako kot na PS+.

Povezava do prispevka
TheToon reče pred 9 minutami:

Ne drži. Ko enkrat imaš igro v knjižnici, jo lahko igraš do izteka gamepassa, ne glede na to, ali je igra še v storu ali ne. Enako kot na PS+.

A si ziher? PS+ ni lih gamepass, večja ustreznica bi bile games with gold

Povezava do prispevka
TheToon reče pred 19 minutami:

 

Ne drži. Ko enkrat imaš igro v knjižnici, jo lahko igraš do izteka gamepassa, ne glede na to, ali je igra še v storu ali ne. Enako kot na PS+.

 

Ne vem če je to res. Kakšen mesec nazaj sem na gamepassu igral Wolfenstein 2, pridem do zadnje misije, nakar naslednji dan MS odstrani špila s passa in ga nisem mogel dokončati - torej ni več deloval iz librarija, kljub temu da sem imel gamepass še aktiviran. Najuje pri tem je to, da nisem nikjer zasledil informacije do kdaj špil sploh je v gamepassu, kar pomeni, da lahko začneš igrati igrico, ki je tam še 3 dni, res fino padeš notri, potem pa ti jo scancelajo.

 

Mene je to odvrnilo od potencialnega novega nakupa/podaljšanja tega online servisa.

Povezava do prispevka
Bumbar s kanglico reče pred 1 uro:

Itak bojo vse PS5 eksluzive par let po izidu prišle tut na PC. Mark my words.

 

pomoje bo kar standard da po kakšnem letu tbh. 

 

Tijuana reče pred 54 minutami:

 Moja pomota te.

 

Me zanima kak bo dolgoročno to za Microsoft. Kaj nima Netflix vsako leto večji dolg kljub temu, da ima čez 150 miljonov naročnikov?

 

netflix je moral iz nule postavit infrastrukturo in so verjetno HW najemal pri amazonu. plus kot startup so se verjetno moral zadolžit za nekaj časa + pobirat denar od investicij preden so začel delat profit. MS je drugi največji cloud provider, miljarde jim ležijo na banki, ni jim bilo potrebno karkoli posebaj postavljat/kupovat/najemat, majo vse inhouse. 

Povezava do prispevka

Ma pri Netflixu ni tolko problem infrastruktura kot do, da so na polno šli v lastno produkcijo 

Infrastruktura je itak organsko rastla, ampak so verjetno hitro ugotovili, da rabijo se svoje show-e, drugače jih bodo HBO, Disney popapali

 

Tako da večino dolga mislim da predstavlja produkcija 

Povezava do prispevka

Če imaš servis ala Netflix, rabiš reden dotok novih vsebin, drugače bo folk odšel drugam oz. skenslal naročnino.Tko da ali kupuješ zadeve oziroma štartaš lastno produkcijo.

Tko bo MS imel lastno produkcijo internih studiev (kot kaže, bomo do prvih izdelkov čakali še več kot leto...), obenem pa bo moral plačevati za 3rd party špile na Gamepassu.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...