Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

  

DaCapo reče pred 12 urami:

Jaz bi pa kak Medal of Honor, če bi bil na voljo kot dober "remaster/rimejk". Predvsem Allied Assault, ki ga imam še v dobrem spominu. 

 

Chenier_ reče pred 12 urami:

Ma ne vem, pač greš oriđiđi špilat, ne rabiš rimejka. Mogoče je tudi kak graphic mod

 

 

DaCapo reče pred 12 urami:

Saj tudi to, kar praviš. To mi je uspelo pri Vietcongu. Pa dejansko ni bilo slabo (s tem, da praktično nobenih modov nisem našel, zgolj win10 + widescreen v 1080p). Kljub slabi postaranosti 3D grafike je še zelo igralna zadeva. Vietcong, namreč. 

 

AMF reče pred 11 urami:

mohpsx.jpg
 

Lepim sem, da se tukaj nadaljuje debata

 

Zdaj ko replayam RTCW (brez modov, basic GOG verzija), moram reči, da se zadeva oziroma 3D grafika v njenem sploh ni slabo postarala. Pač ya, v zakup je neizogibno treba vzeti slabše teksture in overall bolj basic videz napram letu 2020, ampak zadeva povsem stoji in ji je težko karkoli očitat. Prav lepo zgleda, nimam potrebe po nikakršnem rimasterju, ker tudi sicer dvomim, da bi znali ujeti tako vzdušje (novi Wolfensteini, ki so mi sicer tudi cool igrice, pač nimajo takšnega vzdušja)

 

In other news, @AMF, a si igral kdaj prilepljen MOH na PS1? Carska igrica :D 

Povezava do prispevka
BumbleBee reče pred 14 urami:

Prvič pognal po letu ali dveh in je performance nekaj izboljšan, za gameplay pa še prezgodaj govoriti

 

Tut gameplay-wise je ogromen napredek. Hello Games so IMO lahko marsikomu vzor v smislu, da se ne obupa, ce ga tako glomazno poserjes ob splovitvi najbolj hypanega spila tisto leto. Ves novi content, kar so ga dali v spil, je prisel v obliki zastojnskih updejtov, ki so ful razsirili igro. Jst sem komi zdej pogruntal, kolk je dejansko vredna igranja in kolk space exploration vlece. Tazadn update je najvecji do zej in doda se vec contenta not

 

Par mescov nazaj sem mel cist drugacno mnenje o NMSju pa sem ga pred kratkim spremenil, ker se developerji dejansko trudijo, tako da je definitivno vredna igranja, vsaj kar se mene tice :)

Povezava do prispevka

Ma s pečenjem PS1 CD-jev se mi zdi res brezveze lol :D 

 

Pač da imaš OG konzolo in kupuješ PS1 igrice se mi zdi legit

 

V 2020 kupit tortico praznih CD-jev, da boš gor pekel PS1 igrice, to pa se mi zdi ... Mindblowing že zaradi tega, ker se prazne CD-jke dejansko še prodajajo hehe 

Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 22 minutami:

V 2020 kupit tortico praznih CD-jev, da boš gor pekel PS1 igrice, to pa se mi zdi ... Mindblowing že zaradi tega, ker se prazne CD-jke dejansko še prodajajo hehe 

 

Par let nazaj sem moral dejansko zapečt CD za oddajo diplomske (pač filofaks, digitalni upload takrat še ni bil možen, USB ključkov pa niso sprejemali), in je bil res čuden občutek po 10+ letih dejansko zagnat CD Burner in poslušat DVD pogon med peko... Prav tist ''what year is this?!'' moment :D

 

Manjka sam še to, da me kaka stara mama prosi, nej ji s CDj-ke presnamem na avdio kaseto Modrijane, heh. Tisto bi bil pa res 'prvič po 20+ letih'' achievement unlocked.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 10 minutami:

Mogoče mu ima nek pull igrat na OG hardverju. Meni nasploh ne dogajajo ps1 verzije igric, naj bo to konzola ali emulacija, pač kolikor sem fan prve plejke, je sigurno boljši experience te iste igrice pognat na gog.

Samo za to itak potrebuješ cel OG hardware. Igrat OG PS1 na sodoben TV je manj pristen experience kot igrat emuliran PS1 s filtri na sodoben TV :D 

 

Skratka ya

 

Dejansko je najbolj pristen experience ali ali

a) katodni TV in pristen PS1 

b) sodoben TV in PS1 emulacija

 

Jaz sem vsekakor za emulacijo ali nakup originalov

 

Jebene CD-jke so res še samo zasmečevanje okolja :D 

Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 5 minutami:

Samo za to itak potrebuješ cel OG hardware. Igrat OG PS1 na sodoben TV je manj pristen experience kot igrat emuliran PS1 s filtri na sodoben TV :D 

 

Dejansko je najbolj pristen experience ali ali

a) katodni TV in pristen PS1 

b) sodoben TV in PS1 emulacija

 

Jaz sem vsekakor za emulacijo ali nakup originalov

 

Jebene CD-jke so res še samo zasmečevanje okolja :D 

 

Pač, osebno spadam pod kategorijo a), ker imam katodni CRT TV + OG PS1 doma, v svoji sobi.

 

Vem, da je plastika bad, ampak gre najhitreje spečt si svežnjo CD-jev, kot pa kupovanje originalnih iger, ki jih v Slovenistanu težko dobiš. Plus tega me včasih prime, da bi igral kako NTSC ekskluzivo, ki jo Evropejci žal nismo nikoli dobili.

 

In zato imam še vedno najraje OG čipiran PS1 ❤️

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka
Raz reče pred 14 minutami:

Manjka sam še to, da me kaka stara mama prosi, nej ji s CDj-ke presnamem na avdio kaseto Modrijane, heh. Tisto bi bil pa res 'prvič po 20+ letih'' achievement unlocked.


Ti se sicer šališ, ampak jaz sem lani (2019!) poleti spekel vsaj 10 AUDIO CD-jev! (muzika sicer v osnovi mp3 in bi vse skupaj šlo na 1 mini USB ključek). Za znanca, ki ima v avtu zgolj avtoradio, ki vrti CD-jke. AUDIO format, mp3 ne šmirgla...  Sem mu pač naredil uslugo,  dočim nasvetov o nakupu kakšnega poceni predvajalnika itak sploh ni želel niti slišati, kaj šele o menjavi avtoradia.
No, na srečo vsaj kaset ni omenil, ker potem bi ga pa res nekam poslal.  :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 10 minutami:

Koliko pa igraš pol te igre?

 

Bolj warianta testiraš in 15 minut igraš, pol pa je to to

 

Al dejansko končuješ in 10h+ igraš te igrice? 

 

 

 

Nazadnje, dokler ni prišla Mafia: Definitive Edition za PS4 ven, sem burno špilal ful underrated JRPG-jevko Tisoč Rok (Thousand Arms). In je kar zasvoljiva igra - sploh pecanje punc v igri je hit or miss ;) 

 

PS1 je ena izmed zadnjih konzol (morebiti še ščepec na PS2), ki ima ogromno bero (J)RPG-jev. Zaradi tega sem si jih tudi skinil mnogo s spleta. Thousand Arms, Alundra, Legend of Legaia, Tales of Destiny, Threads of Fate, itd. IMO bo šlo še dosti ur skozi.

 

CDjev imam preko 60+, večina so hitroigralske igre (Tekken 3, itd.) kot tudi dobre “pustolovščine” (Crash Bandicoot, Croc, itd.) kot tudi (J)RPG-je. Tako da izbira je kar visoka pri meni :D in s časom. 10 + ur mi bodo zihr vzeli JRPG-je. Medtem ko ostale igre pa 15 minut. Samo tolko sem jih testiral, da vidim, če se mi niso preveč spekli/zapekli aka če sploh zažene čipiran PS1.

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka

Hehehe, jaz imam blizu 600 doma spečenih CD-jev in DVD-jev (PC igre itak). V "rednikih" in "torticah", v omarah nekje v kleti. Stokrat sem že mislil odnesti v smeti, pa se mi ne da. :) 

edit: Večinoma sem kupoval tiste največje torte CD-jev, kar so bile možne. Ne vem, 50 komadov minimalno? In v nekem konkretnem obdobju se je tega res nabralo.. Plus to, da sem "pekač" menjal povprečno vsaj 1x na leto. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Doppelganger reče pred 17 minutami:

Mel bom tak lep plašč in obešene CD-je spodi.


Lahko greva skupaj v biznis. Divx-ov imam tudi nebroj. Da ti pa ne bi delal konkurence, prevzamem jaz pr0n sceno (tega imam res dobesedno na tone) :) 

edit: kakšni časi so bili to, ko se zdaj spomnim... Še z namenskimi programi sem si delal bazo vseh filmov in iger. Nek free database program, ki je z neta celo snel cover sličico in osnovne podatke o zadevi. Pa sem imel potem posebej za filme, igre in pr0n. Lol.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ma ja, pa printat coverje, limat na CD nalepke da ja zgleda čimbolj kot original, kva smo to delal fak. Itak me je po ene 30 izvodih vseskup minilo in so vsi preostali CD-ji romali nekam na skladiščenje brez fensi škatel, razen kake kakšni res special kao.

uredilo bitje Doppelganger
Povezava do prispevka

Jaz sem imel tudi to srečo, da sem v začetku milenija dobil v pisarno za tiste čase top laserski barvni printer (Lexmark C910n). Lahko si misliš, koliko ovitkov, nalepk in ostalega se je potem printalo :) Ovitki držijo kot novi še danes (vsaj tisto, kar mi je ostalo). Pozabi domač barvni inkjet... S tem službenim laserjem se je začela serijska produkcija, hehe.
Je pa res, da je potem po par letih to minilo tudi mene. Samo še flumaster na CD/DVD, potem pa so se ploščki že tudi začeli poslavljat..

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...