Skoči na vsebino

Hribi


Flaming_C

Priporočeni prispevki

Zorz reče pred 4 urami:

30, 40 je overkill, razen mogoče za zimski alpinizem, ko imaš s sabo več robe in prevsem več cunj.

 

Odvisno od teze pa kok te ovira ruzak pri gibanju.

Arcteryx alpha 30 tehta skor isto kot prejsnji deuter speedlite 20, pa me arcteryx clo manj moti pri plezanju, hkrati pa sprejme 2x vec opreme.

35l varjanta je tud cist ok za, sploh ce ga misl met za tok sirok spekter zadev. 

Povezava do prispevka

hvala. Se sedaj malo bolj nagibam k 30l ker izgleda bolj priročen za splošno rabo in večjo gibljivost, ampak sem rabil da mi nekdo iz izkušenj potrdi da je dovolj prostora za opremo in razreši dilemo. 

 

Verjetno plezanje in zimske ture poberejo  par litrov več kot kratke tople pohodniške ture (vse za pohod + več slojev oblačil, bunda, dereze, cepin, kože... oz plezanje 10+ kompletov, pas, gurtne, karabini, varovala...) obenem pa te dejavnosti zahtevajo visoko gibljivost, tako da je dobro dobit tisti minimum prostornine. Mogoče dodatnih 5l res ne bi škodlo. Verjetno bi blo najboljše dobit ekvivalentno velik nahrbtnik in nabasat noter stvari, potem bi najboljše ocenil tapravo mero. 

Povezava do prispevka
Vučko reče pred 15 urami:

 

Odvisno od teze pa kok te ovira ruzak pri gibanju.

Arcteryx alpha 30 tehta skor isto kot prejsnji deuter speedlite 20, pa me arcteryx clo manj moti pri plezanju, hkrati pa sprejme 2x vec opreme.

35l varjanta je tud cist ok za, sploh ce ga misl met za tok sirok spekter zadev. 

 

ja, ampak če sva poštena ni alpha nič drugega kot "žakelj z naramnicami". minimalističen ruksok kolikor se da, meni to sicer sede, nekomu drugemu pač ne. če rabiš obilico dodatnih žepov, možnost pritrjevanja smuči (glede na to, da tip turno smuča) ipd. mislim da ruksok v stilu alphe takoj odpade.

tudi ni vse v teži, zakaj bi imel 40 litrov volumna, če ga boš zapolnil zgolj 20 do 30? oz. boš vedno nosil preveč robe s sabo, ker je pač v ruksoku še prostora.

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 13 urami:

 

ja, ampak če sva poštena ni alpha nič drugega kot "žakelj z naramnicami". minimalističen ruksok kolikor se da, meni to sicer sede, nekomu drugemu pač ne. če rabiš obilico dodatnih žepov, možnost pritrjevanja smuči (glede na to, da tip turno smuča) ipd. mislim da ruksok v stilu alphe takoj odpade.

tudi ni vse v teži, zakaj bi imel 40 litrov volumna, če ga boš zapolnil zgolj 20 do 30? oz. boš vedno nosil preveč robe s sabo, ker je pač v ruksoku še prostora.

 

To maš prav, alpha je huda specifika. Men zelo ustreza ampak ja, verjetno ni za namene ki jih on rab. Mam pa ze 14 let en deuter guide 35+ k sem ga do sedaj uporabu za vsako mozno zadevo. Res priporocam, ruzak je funkcionaln in noce razpast. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Nisem šel brat vseh 16 strani nazaj, tk da če je kje že bla te debata, se opravičujem (mislim pa, da spada v to temo). Verjetno uporabljate Stravo (jaz je ne :D) - no, zadnjič smo meli s kolegi debato o najbolj strmem vzponu na Koroškem in širše (govorimo o daljšem vzponu, ne to da je en del poti strm ko prasica, ostalo pa bolj položno). In prepričan sem, da je pot na Peco prek Knepsa (malo pod 3 km dolžina, narediš pa 1000+ višincev) neki najbolj strmega pri nas. In če se ne motim, so na Stravi ti segmenti označeni...mi lahko kdo mojo domnevo potrdi oziroma zavrže (če najde še kaj bolj strmega)? :D

Povezava do prispevka
ronaldo reče Dne, 11. 11. 2020 at 17:41:

Nisem šel brat vseh 16 strani nazaj, tk da če je kje že bla te debata, se opravičujem (mislim pa, da spada v to temo). Verjetno uporabljate Stravo (jaz je ne :D) - no, zadnjič smo meli s kolegi debato o najbolj strmem vzponu na Koroškem in širše (govorimo o daljšem vzponu, ne to da je en del poti strm ko prasica, ostalo pa bolj položno). In prepričan sem, da je pot na Peco prek Knepsa (malo pod 3 km dolžina, narediš pa 1000+ višincev) neki najbolj strmega pri nas. In če se ne motim, so na Stravi ti segmenti označeni...mi lahko kdo mojo domnevo potrdi oziroma zavrže (če najde še kaj bolj strmega)? :D

 

maš segment topla - kordeževa glava, ki naj bi bil 3.8km dolg in 1044 višincev. kar strmo torej :D

 

zdaj če iščeš podobne klance, se splača pogledat trase, kjer tečejo VKje (vertical kilometer). tam se mi zdi, da je zahteva po dolžini krajši od 5km (in jurja višincih, se razume). kot zanimivost - najstrmejši je v švici, dolžina proge je 1.9km :w00t:

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Zdravo,

 

Mene pa zanima če lahko malo pomagate?

 

Iščem obutev za mojo drago, da bi se mi2 malo po hribih sprejahala. Nisva hribolazca extra zato ne nucava opreme za 500€ :D

 

Zanima me kako je z hervisom in njihovo obutvijo je to ok? Bi pa treking čevlje ker če bova šla v hribe bodo ala Jošt, Šmarjetna... Vrjetno ne nuca gojzerje ane?

 

Zdele so neke akcije pa me zanima... Recimo za čevlje s popustom do ene 70-80 €?

 

Našel sem  tole:

https://www.alpinashop.si/p2-411-54586/breeze-low-is424k

 

https://www.hervis.si/store/Obutev/Pohodna-obutev/Treking-in-hiking-obutev/Kilimanjaro/TERRA-6-W/p/COLOR-2309468

 

https://www.hervis.si/store/Obutev/Pohodna-obutev/Treking-in-hiking-obutev/(alpina)/ROYAL-W/p/COLOR-2882166

 

Je pa malo zoprno ker je itak fajn čevlje poskusiti. Kako je z vračili?

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Z vračili ne bi smelo biti problemov, če je roba nerabljena (lahko komot obuješ in hodiš po stanovanju, ne pa it ven oz. pobirat stran tistih listkov).

 

Za lahko pohodništvo bi moralo biti od nalepljenih vse OK, pač odvisno od tega, kako ti paše na nogo. Osebno imam za take nezahtevne potke sicer raje mehkejši čevelj (relativno bolj udoben a manj stabilen) ampak ja, to je stvar okusa / navade.

 

Še ena opcija recimo (če slučajno paše številka): https://www.intersport.si/salomon-outline-w-pohodni-cevlji-477694

Povezava do prispevka
Tadey reče Dne, 30. 11. 2020 at 19:20:

Hvala za odgovore :)

 

Zdele sva vzela kar od hervisa une kilimanđaro. Da sproba, sej če bo to to (Kar se pohodništva tiče) bova kasneje tudi upgrejdala :D

 

Hervis je mev (pa verjetno ima še skoz), da si lahko tud nošene čevlje (če niso bli zjebani) vrnil, če niso bli kul, če si mev njihovo Hervis kartico. 

 

evo, preveril:

 

Ker se vedno ne prilega: Garancija zamenjave

 

Če kot član kluba iz katerega koli razloga niste zadovoljni z izdelkom, ki ste ga kupili v eni izmed Hervisovih poslovalnic, ga lahko v roku 6 tednov tudi brez računa zamenjate – tudi po prvi uporabi, če izdelek ostane nepoškodovan in čist. Izdelek vam zamenjamo ob predložitvi Hervisove športne kartice. Zamenjava izdelka je možna samo v tisti državi, kjer ste izdelek kupili.

 

Jst sm tako ene superge zamenjal, ker so ble trde ko svina. Sem jim mel enkrat, dvakrat za tečt, pa so mi ble čist mim. Sm jih sam mal podrgnu, da niso zgledale umazane, pa so zamenjali brez problema.

Povezava do prispevka
dilar reče pred 26 minutami:

 

Hervis je mev (pa verjetno ima še skoz), da si lahko tud nošene čevlje (če niso bli zjebani) vrnil, če niso bli kul, če si mev njihovo Hervis kartico. 

 

evo, preveril:

 

Ker se vedno ne prilega: Garancija zamenjave

 

Če kot član kluba iz katerega koli razloga niste zadovoljni z izdelkom, ki ste ga kupili v eni izmed Hervisovih poslovalnic, ga lahko v roku 6 tednov tudi brez računa zamenjate – tudi po prvi uporabi, če izdelek ostane nepoškodovan in čist. Izdelek vam zamenjamo ob predložitvi Hervisove športne kartice. Zamenjava izdelka je možna samo v tisti državi, kjer ste izdelek kupili.

 

Jst sm tako ene superge zamenjal, ker so ble trde ko svina. Sem jim mel enkrat, dvakrat za tečt, pa so mi ble čist mim. Sm jih sam mal podrgnu, da niso zgledale umazane, pa so zamenjali brez problema.

Hvala za info :D

 

Naročeno in čakamo da pride. Da vidimo :)

Povezava do prispevka
Vučko reče pred 8 minutami:

Kere cevlje mate kej za visokogorje? Iscem nove lahke cevlje z moznostjo polavromatskih derez, plus za skalne ture do III+. Gledam mal Salewa Crow Gtx in Mammut Kento Guide High GTX

 

 

b95df10d-6b67-4909-a877-5520724119d1_salewa_600x600@2x.jpg

3010-00960-3447_main_116399.jpg

 

Jaz imam tele. Sicer jih nisem dosti nosil, ampak sem zadovoljen (predvsem ker mi odgovarja kopito, ker mi pri Salwei in Mammutu ne).

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 28 minutami:

 

Jaz imam tele. Sicer jih nisem dosti nosil, ampak sem zadovoljen (predvsem ker mi odgovarja kopito, ker mi pri Salwei in Mammutu ne).

Najs, hvala. Trango je vrhunski cevelj, sem mislu da so tezji so pa sam 1400g na par, 100g tezje kot moji dve izbiri. Bom vidu ce ga lahko kje tle sprobam

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...