Skoči na vsebino

Hribi


Flaming_C

Priporočeni prispevki

smarnca reče pred 32 minutami:

Samo to so pa res izivali. Ravno je sneg zapadel in modeli suvereno v Turski žleb

Mogoče so bli pa corona hribovci

pol pa še izjava

"Sej je bila samo tretja stopnja od petih!"

 

Navedek

"V Turskem žlebu nas je bilo 11. V naši skupini nas je bilo šest, tri je potegnil plaz. Najprej sem odkopal sebe, nato pa še kolegico, ki je bila v šoku. Ker ni bila sposobna sestopiti, sam pa sem potolčen, so poklicali reševalce s helikopterjem," je povedal poškodovanec Matej Mogilnicki, ki je tudi povedal, da je bila na območju sicer razglašena tretja stopnja nevarnosti plazov od petih.

more like mongoloicki

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka

https://www.rtvslo.si/crna-kronika/snezni-plaz-odnesel-in-lazje-poskodoval-dva-turna-smucarja/547075?fbclid=IwAR21gf8Q2wc9mZvgfQ0X0cPXDXzvmMCxMQuidCrkrlxwlrjqslKWb5BxZAw

 

A mi kdo pojasni kako izgleda sondiranje z lavinskimi psi? A to cucka primeš, ga zabiješ v sneg da sam še rep ven gleda (da ščene prevoha čimbolj globok), pa ponovi vajo na vsak meter?

Povezava do prispevka
lynx reče pred 22 urami:

https://www.kibuba.com/kibubazin/snezni-plaz-v-turskem-zlebu

 

Očitno še eni, ki preveč zaupajo tehnologiji.

 

Kok pateticen clank. Moj oci je grs-jevc in mam drago opremo zato lahko grem v hribe ob 3 plazovni stopnji. Kera glupaca, ce mas fotra v grs-ju nimas ob 2 stopnji za bit v hribih. 

Povezava do prispevka

Kako ocenjujete prejšnje leto?

Sam lani navkljub omejitvam nisem imel čisto zanič sezone. Nekaj čez 25 tur, sicer več poldnevnih kot ponavadi in skoraj nič smučanja, a se je vmes vseeno našlo cel kup krasnih.

 

Za letos sem odločen za boljši izkoristek, kar je privedlo tudi do tega, da sem si rezerviral tri tedne dopusta za raziskovanje Pirenejev (centralni del GR10). Je kdo že bil na francoski strani?

Povezava do prispevka

najslabsa sezona zadnjih... 10 let al neki :D

kombinacija lenobe, ukrepov in dejanskih obveznosti

+ tega da sem se odvadil hodit na solo ture, tko da tudi to ni bilo glih vzpodbudno

 

zimo pa nasploh preziram iz vsega srca, tko da mi cepin in dereze samo se rjavijo

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka
chinasky reče pred 7 minutami:

najslabsa sezona zadnjih... 10 let al neki :D

kombinacija lenobe, ukrepov in dejanskih obveznosti

+ tega da sem se odvadil hodit na solo ture, tko da tudi to ni bilo glih vzpodbudno

 

zimo pa nasploh preziram iz vsega srca, tko da mi cepin in dereze samo se rjavijo

 Tko nekak. 

 

Daleč od mojih zlatih let. 

Povezava do prispevka

Pozdravljeni, vidim, da vas kar nekaj hodi po hribih. Jaz sem bolj amaterski, tako, da ne pretiravam, zberem si najlažje poti zaenkrat, po snegu ne hodim, pa bolj na gvišno grem. Ker sem doma iz Primorske, sem si lani zadal, da obiščem čim več Primorskih hribov, od takih manjših simpatičnih, kratkih tur, lih za sprostit glavo (Kokoš, Trstelj, Škabrijel, Sabotin,..), do najvišjih gora (Mangart).Najbolj sem se veselil Krna, potem pa ko sem šel gor, megla, da se ni vidlo 2m pred mano in ves razočaran in frustriran zaradi vremena. Za letos sem si tudi napisal nek spisek hribov, ki bi jih rad obiskal. Upam, da bi hmali odprli meje in na lepo vreme, ker bi šel vsaj malce pogledat na Nanos ali Čaven.

Povezava do prispevka

Na tvojem mestu bi raziskoval italijanske Predalpe in Karnijce. Med njimi je veliko lažjih tur, hkrati pa imamo tudi par slovenskih vodnikov.

 

Aja, pa Rosandra al kaj je že tista dolinica takoj čez mejo pri Trstu / Socerbu. Tam je celo par kratkih ferat.

uredilo bitje lynx
Povezava do prispevka
lynx reče pred 2 urama:

Na tvojem mestu bi raziskoval italijanske Predalpe in Karnijce. Med njimi je veliko lažjih tur, hkrati pa imamo tudi par slovenskih vodnikov.

 

Aja, pa Rosandra al kaj je že tista dolinica takoj čez mejo pri Trstu / Socerbu. Tam je celo par kratkih ferat.

 

Mislis val rosandra aka glinscica? Tak dolg kanjon, ogromno plezalnih sektorjev. Ce je kaka ferata in nisi plezalc se zihr splaca

Povezava do prispevka
Zorz reče Dne, 9. 1. 2021 at 22:17:

naslednji vikend jo verjetno mahnem kam zapičit cepine, glede na to da trenutno za cel teden kaže lepo vremo - torej nič novozapadlega snega. pa še ohladilo naj bi se :limona:

 

Ni nujno, če bo suho, če nau sonce čez dan nč prtisnu, bo na severnih straneh še kr škatljivo.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...