Skoči na vsebino

Hribi


Flaming_C

Priporočeni prispevki

lynx reče pred 47 minutami:

Bistvena je pot pa to. ;)

zato sprasujem ce mas sleparja :P

itak je pa cel koncept zgrajen okol tega, tko da itak ni za ljudi ki jim je bistvo da pridejo nekam "na vrh"

 

men kar ne rata, sam to je bolj posledica usklanjevanja s hribovsko druzbo oz usklajevanje interesov med hribovskimi druzbami

sam pa nimam jajc za te podvige, ajd, odstej prvo etapo ker je sprehod in niti ni orientacijskih problemov

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka

Če češ gremo lahko kdaj skupaj. Nekomu, ki je že kdaj videl skalo in ima malo občutka za orientacijo, bi za okus priporočal, da gre čez Gube v Kotu na Mlinarice in potem po normalki dol. Je le delček PP4, ampak ima vsega po malo, ostalo je pa ali markirano ali pa dobro uhojeno. Ob vzponu izgleda nemogoče, ko prideš blizu je pa krasna polica, nato polička in samo par metrov res za se prijet, potem si pa že na zgornji etaži in samo še prečiš do zadnje grapice pod vrhom. Pa veš čas gledaš kraljevsko etapo na drugi strani, ki isto na daleč izgleda nemogoče.:blink:

Povezava do prispevka
Lunco reče Dne, 28. 5. 2020 at 14:21:

Kaj je PP?

 

Jst pod PP poznam pot Planica - Pokljuka. Štartaš v Planici, pot se vije pod Poncami do Tamarja, pod Šitami, Mojstrovkami, v Krnico, Velika dnina, za Akom, Vrata, Luknja Peč, Pokljuka.

 

Glede na naravo poti, katere glavni namen je da ostane neoznačena in spodbuja duh iskanja in lutanja po hribih, je zelo nezaželjeno da se kjerkoli objavlja GPS sledi, točne poteke poti ali fotke, tako da je materiala za to na voljo bolj malo. Tudi ni nikjer točno do pike določeno kje točno moraš it, pač greš, približno, to niti ni važno. :) Imaš pa na sami poti tu in tam z rdečo označeno PP in z možici. Pot je nevzdrževana (itak), tako da rabiš kar dober "nos" za iskanje prehodov, garantirano boš tudi nekajkrat zalutal in se vračal.

 

Pot je rangirana kot zelo zahtevno brezpotje. Mislim da je občasno plezanje do druge stopnje, mestoma (sploh pod Mojstrovkami) je skrajno izpostavljeno. Tako da naj se tega lotevajo res izkušeni hribovci.

 

V PV je bilo precej napisanega: https://www.planinskivestnik.com/files/File/PV_2015_10.pdf

 

"Speljana je mimo skoraj vseh najpo-membnejših ostenij v vzhodnih Julijskih Alpah in seznani popotnika z mnogimi skritimi kotički naših gora. Je najboljša šola za vse, ki želijo spoznati gore, obvla-dati gibanje v gorskem svetu in se naučiti hoje z odprtimi očmi po naravi. Torej je namenjena tistim, ki menijo, da zaslužijo naziv 'alpinist', pa jim manjka osnova – poznavanje gora, pa onim, ki so do titule že prišli, a so spoznali, da stene le niso vse, kar lahko nudi narava, in tretjim, ki se nikoli niso in se v bodoče tudi ne nameravajo baviti z vrveno umetnostjo, pa vedo, kaj je lepota in kaj pomeni tišina v gorah. Osnovno poznavanje tehnike plezanja pa je za varno hojo po PP poti seveda potrebno."

Povezava do prispevka
schatzi reče pred 7 urami:

a mislte, da je turska gora skoz žleb že safe?

 

Tkole je blo par let nazaj začetk julija v turskem žlebu. Če prbližn poznaš pot, veš kje so tele skobe in jeklenice, tako da loh sklepaš da je blo not še kr nekaj metrov snega. :) Presodi sam. Vedno pravim da greš loh pogledat in če ti ne ustreza, se loh zmer obrneš.

 

Sm sigurn da sneg je še not.

 

 

RIMG0065.JPG

Povezava do prispevka
Lunco reče Dne, 28. 5. 2020 at 14:21:

Kaj je PP?

samo dopolnjujem HellAngela in dodajam original pretipkano izvedbo "vodnika" (ce sem mu lahko tako rece) kot sta ga napisala idejna vodja 

https://we.tl/t-qMFQcEAoxv
bolj podrobno je sicer o PP pisal Mihelic v Severnih pristopih,, sam vseeno se ne nadejat opisa kot bi si ga marsikdo zelel, ker je to enostavno proti filozofiji

 

 

 

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka

Da ne bo samo teorija — včeraj sem zdirjal na Vrh Škrli iz tolminske strani. Ker sem prišel prečno, težko rečem za celo, ampak zgornji del italijanske mulatjere je le še ostanek in je treba imeti oči na pecljih. Načrt je bil povratek čez Kuk, ampak je še precej snežišč vmes, tako da sem se vračal po isti (zimska oprema je ostala doma). Vreme je sicer (izgleda) zdržalo bolje od napovedi in se mi je zaman mudilo, vseeno pa sem srečal le par ljudi na zgornjem Kalu.

Povezava do prispevka
Lunco reče Dne, 31. 5. 2020 at 17:13:

Kaj?

 

Sadako reče Dne, 31. 5. 2020 at 17:17:

Zgrešu point PP-ja.

ma ja, tole

nevem no, vsakmu svoje, sam cel car je glih v orientaciji in resevanju "zagonetk"

en aktualnih "glasnikov" PP (JA) je sicer tudi instruktor pri https://www.jeti.si/ 

tole je njihov program brezpotij od lani https://www.naprostem.si/novica/tudi-vas-mikajo-brezpotja-39162, bo boljs da investiras kes v kaj takega, kot pa da te nekdo samo potegne cez 

uredilo bitje chinasky
Povezava do prispevka

Danes sem si zaželel na Zelenico po šihti pa je kolega rekel če greva še malo dlje do Vrtače. Jaz nevednež sem itak takoj bil za

 

Dost kulska turica 2 uri 10 min iz Ljubelja ter 3 ure 50 min cel krog. Ker sva bla tolk ekspresna tudi priložnosti ni blo sprobat nove čelke ki sem jo kupil samo za to :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...