Skoči na vsebino

Hribi


Flaming_C

Priporočeni prispevki

smarnca reče pred 17 urami:

Pa kaj je s požari planinskih koč v tistih koncih. Žalostno

 

Vsaj kočo na Okrešlju bodo odprli letos

Korošico so zakurli nevedni Poljaki (kar je prozorna tekočina je ziher voda)

Okrešelj je pogorel zaradi kurcšlusa na el. napeljavi

Zaradi česa je pa zagorelo na Golteh, bomo pa videli, je bila od vseh naštetih vendarle najlažje dostopna. Oskrbnica pravi,da so bili gor v torek in je bilo vse normalno.

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka
Vučko reče pred 13 urami:

kako kaze s korosico? res je bla top lokacija :/

Čaka na končanje del na Okrešlju, ker jim je ta prioriteta. Tisti kontejnerji so za silo zadostovali in mislim, da se je celo dalo prespat. Tako da bo najbrž letos isto.

 

Upam, da bo v novi tudi zimska soba, tudi če bo ločena kot zunanji bivak. Pozimi je tam prav pravljično ...

Povezava do prispevka

https://backcountrymagazine.com/stories/pieps-issues-voluntary-recall-of-dsp-transceivers/

 

Pieps has formally issued a voluntary recall of its DSP Pro, DSP Pro Ice and DSP Sport avalanche transceivers. The Voluntary Product Correction program was announced on March 3, 2021 for beacons distributed in Europe, Asia, the Pacific and South America. Details on a recall in North America are forthcoming.

 

 

Povezava do prispevka
Vučko reče pred 2 urama:

https://backcountrymagazine.com/stories/pieps-issues-voluntary-recall-of-dsp-transceivers/

 

Pieps has formally issued a voluntary recall of its DSP Pro, DSP Pro Ice and DSP Sport avalanche transceivers. The Voluntary Product Correction program was announced on March 3, 2021 for beacons distributed in Europe, Asia, the Pacific and South America. Details on a recall in North America are forthcoming.

 

 

 

Tole je problem pri vseh DSPjih (tud BT), da je tist knof zelo škatljiv in ga je treba dvakrat prevert če se je prov zaskoču. Kot je napisan pri navedenih modelih se čez čas tud znuca.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Vertikalna sondaža (poguglaj) - na višini, kjer sta krivulji blizu skupaj je plast oblakov. Če sta krivulji daleč narazen - šajba :D

 

image.png.1c29d227ccd03f576541264be25a3dd2.png

 

Primer. Do cca 500m nadmorske je bila megla oz. oblaki, naprej pa jasnina, brez oblačka.

uredilo bitje Zorz
Povezava do prispevka

Srečo so mel.. pa dobro reakcijo. Vid se da imajo neki pojma, ker kopljejo naravnost proti bregu, ne navzdol. Filmček je na sred neki odrezan, tko da me zanima kok je bila dolga flanka k jo je dol potegnil. V rl razmerah je v 5 minutah skoraj nemogoče izkopat zasutga, če ti plaz potegne 300 vm navzdol.

Before that.. smučam turno že nekaj let, pa se še nikol nisem pognal dol po flanki, brez da bi prej par zavojev previdno sprobal podlago. Oz. če nas je več, gremo zmer eden po eden.

Povezava do prispevka

Prijatelj se seli v ZDA, zato mu želim dat neki za spomin. V bližnji prihodnosti se nameravata z ženo odpraviti na Appalachian trail, zato bi mu rad kupil nekaj kar mu bo tle koristilo.

 

Stvar mora bit kar se da majhna, da zavzame čim manj prostora v prtljagi. Prva ideja, ki mi je prišla na misel je bil kompas, majhen, uporaben, ima tudi prikupen simbolen pomen. Ampak sem pol mal guglal in ugotovil, da je pot dobro označena (no shit) in da skor nikjer na netu objavljenih seznamih opreme, ki jo potrebuješ, ni navedenega kompasa. Sicer stekam, da če se držiš poti, nimaš kej falit, ampak meni se zdi dost neodgovorno in glupo, da se odpraviš v naravo brez navigacije. Je pa res da nisem pohodnik, tko da mogoče pretiravam. 

 

Druga opcija je nož, ampak sej v naravi potrebuješ samo rezilo, buteljk najbrž ne boš odpiral. Pa tudi rezilo dvomim da boš uporabljal za kaj drugega kot rezanje hrane. Torej navaden nož al multitool? Ena opcija je še vžigalnik (ali kresilo?) ali pa filter za vodo (zelo nizek kul faktor, mnenja o nujnosti uporabe pa deljena). Za darilo bi odštel tam nekje do 50€. Mnenja, predlogi? 

Povezava do prispevka

Kompas je vedno uporabna zadeva. Četudi je pot dobro označena.

 

Tudi multitool. Meni je prišel prav ne vem več kolkrat. Tudi nož je kul darilo. Toda dober kamping nož mora ometi večje rezilo in to spravit v ZDA bi mogoče znal bit. problem. Jaz osebno bi bil vesel tudi filtra za vodo, toda te zadeve imajo v ZDA verjetno boljše-

 

Lahko mu nabaviš kako paracord zapestnico s kako zadevo vgravirano. 

 

 

Povezava do prispevka
Doppelganger reče pred 4 urami:

Prijatelj se seli v ZDA, zato mu želim dat neki za spomin. V bližnji prihodnosti se nameravata z ženo odpraviti na Appalachian trail, zato bi mu rad kupil nekaj kar mu bo tle koristilo.

 

Stvar mora bit kar se da majhna, da zavzame čim manj prostora v prtljagi. Prva ideja, ki mi je prišla na misel je bil kompas, majhen, uporaben, ima tudi prikupen simbolen pomen. Ampak sem pol mal guglal in ugotovil, da je pot dobro označena (no shit) in da skor nikjer na netu objavljenih seznamih opreme, ki jo potrebuješ, ni navedenega kompasa. Sicer stekam, da če se držiš poti, nimaš kej falit, ampak meni se zdi dost neodgovorno in glupo, da se odpraviš v naravo brez navigacije. Je pa res da nisem pohodnik, tko da mogoče pretiravam. 

 

Druga opcija je nož, ampak sej v naravi potrebuješ samo rezilo, buteljk najbrž ne boš odpiral. Pa tudi rezilo dvomim da boš uporabljal za kaj drugega kot rezanje hrane. Torej navaden nož al multitool? Ena opcija je še vžigalnik (ali kresilo?) ali pa filter za vodo (zelo nizek kul faktor, mnenja o nujnosti uporabe pa deljena). Za darilo bi odštel tam nekje do 50€. Mnenja, predlogi? 

 

Če kupuješ nožek, s kakšnim švicarjem ne morš falit, sam si hitr čez 50 eur. Drgač tile multitooli niso ne tč ne mš. Ko rabiš za kakšno resno delo, ratajo neuporabni.

 

Mogoče rajš kakšno prenosno žago, sekirico, zložljivo lopato?

 

Tole je zlo uporabno za kampiranje v divjini:

image.png.fbc68c56171cc44594b01aead716b24c.png

 

Al pa kakšno naglavno čelno svetilko.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...