Skoči na vsebino

Hribi


Flaming_C

Priporočeni prispevki

osis reče pred 2 urama:

To ni. Se mi pojavlja ne glede na čevelj. Razmišljam, da imam premalo raztegnjene mečne mišice.

 

probaj valjčkanje meč pred treningi (1-2min vsako), v okviru ogrevanja in 3x tedensko calves raises. cilj bi bil, da postopoma dosežeš zate največji možni razteg. začneš brez dvignjene podlage tako da boš razteg čutil samo ob dvigu na prste, zatem postopoma dviguješ podlago do zate maksimalnega-optimalnega raztega tudi v smeri spusta. imam plato, ki sem jo dvigoval z 1.25kg - 0.5kg utežmi s čimer sem prilagodil dvig plate od tal do 1 cm natančno za maksimalen razteg v smeri spusta. ko boš našel zate idealen range of motion bi po vaji moral čutiti nekakšen pump in razteg v mečih vse od gležnja do kolena. 

 

delam 5 setov, kjer je prvi ogrevalni brez uteži, nato pa imam v roki na strani noge, ki jo treniram 8kg utež - lovim 10 - 15 ponovitev na set. kar se tiče ponovitev na set, sem si nastavil tako, da mi za en rep šteje vse kar lahko proizvedem vsaj do vodoravnega položaja stopala - torej tudi če se ne uspem dvigniti na prste si še vedno štejem kot ponovitev in nič ne delam na silo, ko se ustavi zadržim slabo sekundo in kontrolirano spustim nazaj. to je sicer že stvar osebnih variacij, ampak meni to ful sede, ker s tem dosežem, da po treningu meča čutim na opisan način; aktiven pump in razteg v mečih od gležnja do kolena. zatem delam farmes walk po stopnišču (kar nima veze z meči) in je občutek v mečih, da so gumijasta, fleksibilna kar mi je dodatna potrditev izbrane variacije. 

 

image.png.08b11722d72345aba2a6fb190620c628.png

uredilo bitje opflipo
Povezava do prispevka

vcasih ni tko simpl kot se vec aktivnosti, ki ti dela tezave, da ojacas svoje slabosti. je boljsa in potrebna kaka izolacijska vaja, morebiti toliko bolj, ce gre za misicna neravnovesja na racun preteklih poskodb ali drugih oblik telesne aktivnosti, treninga. 
 

anyways dve vaji ki naslavljata mobilnost, stabilnost, moc in jacata overall sibkosti od bokov navzdol bi bili launges in bolgarian spli squats 🙂

Povezava do prispevka
opflipo reče Dne, 19. 4. 2021 at 17:25:

vcasih ni tko simpl kot se vec aktivnosti, ki ti dela tezave, da ojacas svoje slabosti. je boljsa in potrebna kaka izolacijska vaja, morebiti toliko bolj, ce gre za misicna neravnovesja na racun preteklih poskodb ali drugih oblik telesne aktivnosti, treninga. 
 

anyways dve vaji ki naslavljata mobilnost, stabilnost, moc in jacata overall sibkosti od bokov navzdol bi bili launges in bolgarian spli squats 🙂

verjetno bo tvoja "prognoza" kar on point. Ni recimo, da bi imel šibke noge/meča (obseg čez meča imam nekje 45 cm mišice) imam pa gotovo zategnjena-navajena na določen šport aktivnost (delo na kmetiji). Tudi pri borilnih športih mi recimo brce v višno glave niso predstavljale problema, ampak tam je kot stopala čisto drugačen. Sem imel pa tudi jaz dostikrat zvite gležnje.

Flaming_C reče pred 5 urami:

 

 

Za vikend kolone prot vršacem?

100% midva sva gledal kam bil lahko znoraj regije šla. Zdej naju mika že izven, ampak tako kot 1/5 slovencev :D

 

 

Povezava do prispevka
osis reče Dne, 22. 4. 2021 at 11:17:

verjetno bo tvoja "prognoza" kar on point. Ni recimo, da bi imel šibke noge/meča (obseg čez meča imam nekje 45 cm mišice) imam pa gotovo zategnjena-navajena na določen šport aktivnost (delo na kmetiji). Tudi pri borilnih športih mi recimo brce v višno glave niso predstavljale problema, ampak tam je kot stopala čisto drugačen. Sem imel pa tudi jaz dostikrat zvite gležnje.


ja sej v tvojo moc in pripravljenost glede na pisano aktivnost nisem dvomil. 
 

single calfe raises slici aktivaciji, gibu hoje v hrib. 

 

bulgarian split squat, launges sta stabilizacijski vaji, ki jih izvajajo tudi zelo mocni mozje (al pa zenske). 
 

z valjckanjem pa najdes in masiras zategnjene, vnete dele

 

 

Povezava do prispevka

V soboto na Uršlji gori; fino na vrhu, pot od Naravskih pa do polovice pa katastrofalna, ker so vlačili les z gigantskimi bagerji in je pot razfukana hujš kot okolica Verduna 1916, tako da smo imeli 5 ton blata na sebi :rofl: na srečo je bil višje sneg, kjer so se nam čelvji spet malo sprali :D

Povezava do prispevka
osis reče pred 24 minutami:

mislim da imam kar ustrezno količino vnosa. Definitivno sem pa bolj fan man soljenih zadev. 

 

Jaz sem bil tudi cel lajf, pa dostkrat so me kaki krci v stegno/kolk grabli med treningi. Pol pa je coach reku what if, da je kaj banalnega, k je mel en njegov atlet isti problem, isto samo krc tocno v doloceno misico. Je rekel pojacaj sol in od takrat naprej je safe. Isto tist tadrugi, cim se mal spozabi par dni, ga pol krci zagrabi. Ene 3,4 dni pred pohodom zacni s povecanim vnosom soli, posoli si se enkrat tolk hrano pa bos vidu za foro

Povezava do prispevka
Flaming_C reče pred 2 urama:

A se men samo zdi al se več nesreč dogaja v hribih zdej? 

 

V dobrem tednu smrtna nesreča na Nanosu in pod Češko kočo,obakrat zdrs 

 

Vec neizkusenga folka po hribih, zelo zimske razmere za zacetek maja :/

Povezava do prispevka

Tale pod češko kočo naj bi po besedah znancev imela nekaj izkušenj.

 

Za tisto plavušo na nanosu pa no comment. Užgala ker je blo treba nardit selfie za IG, kjer par tednov prej zapiše "ovi slovenci ful opremljeni, dereze, štapiči, a ja prošetam do vrha laganice".

 

Drgač je pa letošnja zima nora, ja.

uredilo bitje HellAngel
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Ne vem kako hitro hodiš, ampak omenjena tura uradno zahteva ene toliko ali malo več (hribi.net: Savica-Komna-Črno: 3:45, Savica-Komarča-Črno: 1:30, iz Ukanca pa rabiš še vsaj pol ure v vsako smer).

 

Za iz smučišča je pa še prezgodaj, sicer greš pa lahko od gondole na ... sam Vogel, prek Šije proti Rodici, še kaj bolj proti zahodu v grebenu, brezpotne predgore ali pa samo prečenje do koče na Komni in dol.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...